slovenský kopov

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #38147 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému slovenský kopov
Cat vsetko je mozne. ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #38149 od DKo
Odpoveď od DKo na tému slovenský kopov
Ešte napíšte, že srnčie je extra voňavé a dohľadať ho by nemalo robiť problém ani panelákovým obsikovačom. Ja len poznamenám, že nie je 40 m ako 40 m 8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #38158 od energy
Odpoveď od energy na tému slovenský kopov
Zdravim pani.Ak sme pri dohladavkach pred dvoma dnami som so svojou sukou slov. kopova dohladaval jelenicu.Bola postrelena rano o pol siedmej.Pokusali sa ju dohladavat s farbiarom no moc sa nechital vzhladom na to ze v stopovej drahe sa pasli kone a psa to zmiatlo.Na nastrel som sa dostal okolo obeda.Suka pekne zalahla do remena.Ked sa dostala ku konskej ohrade trosku zavahala no vzapeti ju zacala obchadzat a za necelych tristo metroch sme sa dostali pred hustinu z ktorej sa jelenica dvihla.Suku som pustil na durenie.Na moje prekvapenie ju durila dost daleko az k dedine .Jelenica prebehla cez frekventovanu cestu a vbehla do nedalekeho potoka.Bohu zial bola uz v cudzom reviri tak sme museli volat hospodara.POkial sa vsetko vybavilo presla aj hodina no sucka statocne jelenicu v tom potoku drzala.Chcem pripomenut ze sucku som vzal od 6tyzd. steniat preto som sa bal ze na stope nezaberie.Tato dohladavka sa zapisala ako jedna z mojich najtazsich.KOPOVOM ZDAR

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #38175 od zalesak
Odpoveď od zalesak na tému slovenský kopov
škoda že si sa rozpisal len tak krato zaujímali by ma aj detaily, aka boal dlha stopa teren atď ale aj tak gratulujem tebe a aj tvojej fene k tejto dohľadavke.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #38177 od zalesak
Odpoveď od zalesak na tému slovenský kopov
jasne že nieje 40 metrov ako 40 metrov ale zase si povedzme že to nebola ani zložita stopa s toho čo opísal Jano.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #38181 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému slovenský kopov
Gratulujem sucke, urcite ma vyborny nos, ale povedzme si uprimne ten farbiar asi za nic nestal a jeho vodic tiez asi nie, lebo ak ano tak by farbiar nemal problem, ak ak by ho mal tak opat je vodic zly ked takeho psa zobral na stopu, aby ju dobehal a nic nespravil. poznam farbiarov, kde by ani najlepsi kopov si neporadil s takymi stopami. nie je dobre vyzdvihovat jedno plemeno sposobom, vsak kopov je lepsi na stope ako farbiar. to je blbost. mam otazku, ked uz dohladavame srnca na 40m, aky moze byt problem? ze nelezi na wimbledonskej trave? a co ked je hustina? ci preskocil rieku? ak pes nedokaze dohladat zver na 40m tak ho na stopu brat nebudem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #38200 od Jenda
Odpoveď od Jenda na tému slovenský kopov
spíš se měl Janči -Johny- naučit střílet:]:]:]:]:];) Jinak lovu zdar janči ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #38204 od energy
Odpoveď od energy na tému slovenský kopov
Stopova draha bola dlha asi 500 metrov,durenie cca dalsich 500m.Polujem v oblasti Beskyd v podpolskej oblasti takze teren je tam stredne tazky az tazky. Kuriozitou tejto dohladavky je, ze nedaleko toho potoka je benzika a bar takze okoloiduci mali podivanu vzhladom na to ze tu jelenicu tam suka drzala asi hodinu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #38205 od energy
Odpoveď od energy na tému slovenský kopov
Inak ten farbiar ma za sebou uz viacero dohladavok a jeho vodic je dost skuseny no nepripisujem im chybu, lebo aj pes moze mat svoj zly den.Aj ja cvicim farbiare takze viem co dokazu a poznam ich kvality a vela krat som dohladaval ako s farbiarom tak aj s kopovom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #38213 od stanopariza
Odpoveď od stanopariza na tému slovenský kopov
Jedna z veci, ktore ma vzdy vedia vytocit, je ked niekto vychvaluje bezpapierove psy. Myslim, ze psov s PP je dostatok nato, aby mohli vykonavat pracu v zdruzeniach. Inak to nie je ani v nasom PZ, kde som kynologickym referentom. Aj u nas sme tiez niekedy mali take psy(bezPP), no to je uz davna minulost. A reci, ze ved ten moj tak perfektne robi.. uz nik ani nespomenie. Ja by som na dohladavku nepustil vodica so psom bez skusky a toboz bez papierov. Vybral si psa bez PP, jeho chyba. Je to tak ako pisal Jager, vsetko je na ludoch, psy si pana nevyberu. Ak mam raz zaujem zadovazit si polovneho psa sPP, tak viem, ze v koterci mi z neho dobry pomocnik nevyrastie. Takze sa snazim robit vsetko preto, aby som sa neskor nehanbil, nie za neho, skor za seba. Co sa tyka dohladavok srncej zveri, neviem preco tu stale niekto pise, ze by srnca citil sam aj na 40m... Podla mna pri takejto dohladavke nejde ani tak o jej dlzku. Aj tu strelec pisal, ze srnca trafil na komoru, len ho nevedeli najst, aj ked vedeli, ze tam niekde zhasol. Neprehladny teren, hustina, vysoka trava atd a clovek si nevie dat bez psa rady. Viem to z vlastnej skusenosti. Komorovy zasah, srnec odskocil, ale kde..? Bez psa strateny kus a bol len 30 m od nastrelu. Nastastie my sa o psy starame dobre, takze mame psy, ktare takuto dohladavku mozu robit oficialne...Kynologii Zdar!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #38231 od DKo
Odpoveď od DKo na tému slovenský kopov
Stano, nič v zlom, ale už to tu raz bolo napísané, že tie psy sú v tom nevinne. Za všetkým treba hľadať človeka. Apropo, čo myslíš ? Kto a čo dáva tronfy do rúk ľuďom vychvaľujúcim prácu psov neznámeho pôvodu ? A ako je to s pôvodom známym v tej našej neskorumpovanej a nepodplatiteľnej polovníckej kynológii ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #38232 od stanopariza
Odpoveď od stanopariza na tému slovenský kopov
Myslel som tym, ze psy bez PP byt vyuzivane v PZ! Nechapem, ako to este niektori kynologovia v zdruzeniach dovolia a davaju takymto majitelom psov priestor na ich kynologiu...[r] NEMOZU [/r]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #38233 od stanopariza
Odpoveď od stanopariza na tému slovenský kopov
Myslel som tym, ze psy bez PP NEMOZU byt vyuzivane v PZ! Nechapem, ako to este niektori kynologovia v zdruzeniach dovolia a davaju takymto majitelom psov priestor na ich kynologiu

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #38235 od kettneR
Odpoveď od kettneR na tému slovenský kopov
Plne s tebou súhlasím, a myslím že nie som sám. Skôr si v takýchto prípadoch myslím, že je to lahostajný postoj nielen kynologa ale hlavne hospodára, lebo ten ma koordinovať počet a použitie poľovne upotrebitelných psov v združení. Kynologii zdar.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #38237 od energy
Odpoveď od energy na tému slovenský kopov
Viem ze sa vyuzivaju velmi casto bezpapierove jedince,ale musime si uvedomit, za ak chceme zveladovat polovnu kynologiu a jednotlive plemena mali by sme sa venovat papierovym jedincom a cielenemu chovu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #38254 od DKo
Odpoveď od DKo na tému slovenský kopov
Stano, isto budeš so mnou súhlasiť, že do revíru na voľno by mal páchnuť len pes so skúškami príp. pes, ktorý sa na ne chystá. A to je o dodržiavbaní pravidiel každým poľovníkom a nie iba toho, ktorý potrebuje pomoc psa. Tieto veci však nedajú vynucovať príkazmi a zákazmi, lebo aj tak sa budú obchádzať. Johny si dovolil pochváliť prácu psa neznámeho pôvodu, tak mu zatlieskajme, ale potom sa naserme a poctivo sa venujme psom s papiermi. Ak to dokážeme, tak možno o 20 rokov sa už Johny podobne nepochváli. Ale opakujem sebedokonalejšími zákazmi a príkazmi to nedokážeme. Skačí sa pozrieť na ich výsledok okolo seba.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #38286 od jager
Odpoveď od jager na tému slovenský kopov
Gratulujem k obdivuhodnému výkonu psíka , ale aj teba. Pri čítaní takýchto príspevkov sa mi urobí husia koža a tlačia sa mi slzy do očí.
<br/>V budúcnosti ti možno pomôže malá rada.
<br/>Ak ti zver prejde do cudzeho revíru, nežiadaš o povolenie na dohľadávku, iba informuješ niektorého člena PZ do ktorého zver prešla, že idete za postreleným kusom a či majú záujem vás sprevádzať.. Tebe zo zákona o poľ. vyplýva, zver dohľadať a tak skrátiť jej utrpenia ak je dohľadateľná.
<br/>
<br/> M. Učeň

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #38287 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému slovenský kopov
Miro, mne sa to nezdá, že by stačilo &quot;len&quot; niektorého člena. Nie ja to niekde stanovené, že to má byť práve hospodár? Neviem, preto sa pýtam, ale u nás je tiež taký zaužívaný zvyk, že informujeme vždy hospodára toho ktorého združenia kde nám zver prešla, alebo oni tiež informujú vždy nášho hospodára. Stalo sa síce aj to, že susedia zavolali mne a nie hospodárovi, ale následne som ho vždy informoval, aj keď som tam hneď išiel, aby som ich zbytočne nemeškal. Ale myslím si, že to je aj (a v prvom rade) o dobrých susedských vzťahoch! Predsa, ak je Ti známa právna úprava, ktorá tieto prípady konkrétne rieši, poprosil by som Ťa, daj to sem. Vďaka aj za ostatných,
<br/>Štefan.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #38318 od Basky
Odpoveď od Basky na tému slovenský kopov
Tiež si myslím že to musí byť hospodár susedného užívateľa PR, kto má byť o dohľadávke v ich revíri informovaný, resp. ju umožní, lebo darmo ma bude sprevádzať bežný poľovný ´domáci´ - nemusí mať napr. povolenku na ten druh zveri alebo vekovú triedu a ja budem v cudzom so zbraňou bez platnej povolenky.. A keby aj dohľadám na ich území už zhasnutú zver bez zbrane, aj tak nemôžem voľne preniesť túto strelenú /alebo aj zrazenú/ zver z územia cudzieho revíru do svojho.. To by bolo pytliactvo ako vyšité.. A v tom prípade musela by tam byť plomba pochádzajúca od ich užívateľa revíru a to už sú ďalšie zbytočné komplikácie.. Tiež momentálne neviem citovať príslušnú legislatívu ale mám za to, že je to na ´úradnom´ papieri niekde legislatívne ošetrené.. Môžem sa mýliť, ale nepredpokladám.. Sám som bol v obdobnej situácii, časová tieseň vyžadovala aby som informovaním poľ.hospodára susedného PZ o dohľadávke /hoci aj s ich členom/ poveril našich ´výborníkov´, no títo sa nedovolali, neskontaktovali a nebyť toho že sa s uvedeným hospodárom dobre poznám, mohlo to skončiť že vraj veľmi zle, neskôr mi tento hospodár dosť polopatisticky vysveľoval do akého prúseru som sa mohol dostať, aj s ich členom, ktorý sa podujal mi robiť kontrolného sprievodcu..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #38320 od papo
Odpoveď od papo na tému slovenský kopov
nemudrujem, len zacitujem:
<br/>
<br/>§ 27 zák 23 odsek 1) Užívateľ poľovného revíru je povinný sledovať a dohľadávať zver postrelenú alebo iným spôsobom zranenú, ktorá prebehne alebo preletí do cudzieho poľovného revíru alebo na nepoľovné pozemky, je však povinný o tom vopred upovedomiť užívateľa nepoľovných pozemkov . Zver patrí užívateľovi poľovného revíru, z ktorého prebehla alebo preletela.
<br/>
<br/>vyhl 172/75 §7 (6) Najneskôr v nasledujúci deň po skončení poľovačky je poľovnícky hospodár povinný zabezpečiť pomocou poľovne upotrebiteľného psa dohľadávku postrelenej zveri, pri dohľadávke môže mať poľovnú zbraň len sám a ním poverení členovia poľovníckej stráže. Dohľadávka nesmie mať povahu novej poľovačky.
<br/>
<br/>návrh zákona: §65 (1)Poľovník je povinný sledovať a dohľadávať zver postrelenú alebo iným spôsobom zranenú. Ak zver prebehla alebo preletela do iného poľovného revíru je povinný pred začatím dohľadávania v tomto poľovnom revíri o tejto skutočnosti upovedomiť poľovníckeho hospodára tohto poľovného revíru, v sledovaní a dohľadávaní zveri s poľovnou zbraňou môže pokračovať len za účasti tohto poľovného hospodára alebo ním poverenej osoby.
<br/>
<br/>a teď bábo raď!;)....keďže súčasný zákon taxatívne určuje povinnosť, koho musíš upovedomiť!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.189 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 315 návštevníkov a žiadni členovia on-line