Jazvečík hrubosrstý štandard

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #49080 od Van_FCR
Odpoveď od Van_FCR na tému Jazvečík hrubosrstý štandard
Papo...tak v prvom rade nie som fan ale Van (skratka od zenskeho mena, nie od srandy ;) ), ja ti tiez nekrkolomim meno/prezyvku tak by som ocakavala to iste. Vdaka.
<br/>
<br/>Po druhe, ak nechces na seba brat riziko, ze genetika si urobi svoje a po spickovych rodicoch a prarodicoch sa tam zatula nieco mozno z gaucaka z 3.-4.linie, tak si kup hotoveho dospeleho (alebo takmer dospeleho) psa, ktory ta nesklame. Ak si chces psa vypiplat sam, beries automaticky na seba riziko, ze to nezvladnes. A to ze pes nerobi ako ma, nemusi byt vzdy chyba toho psa (ci jeho predkov) alebo chovatela. Ale kludne aj majitala. Prilis tlaci? Zle ide na psa? Atd...tych dovodov, preco je kopec psov zo super prac. linii nanic, ked to mam tak sprosto povedat je viac.
<br/>
<br/>Nerobim z toho ziaden dojak, ale ja by som psa len z dovodu, ze nie je 100% prec nedala. No tak nie je, tak vyuzijem to co v sebe ma. A ked sa to neda a viac riskovat nechcem, siahnem po moznosti, ktoru som pisala vyssie. Neviem ako pri jazvecikoch, ale su plemena, pri ktorych sa to tak bezne robi. Alebo sa robi aj kompromis, aby si predsa len si psa vypiplal sam, ale nesiahol vedla a sice dohoda s chovatelom, ze si psa zoberies z takeho a onakeho dovodu neskor, pockas ako sa prejavi po par mesiacoch, ked vlohy ktore potrebujes rozvijat uz je jasne ci ma alebo nie.
<br/>
<br/>A v com je to ine, ked aj tak putuje odrasteny pes od jedneho k druhemu? v pripade kompromisu snad je to jasne, je to len jedna zmena majitela, presne ako u stenata. A v pripade hotoveho psa, ze kym mas svojho psa, pristupujes k nemu inak, osobnejsie, ako k psovi, ktori je u teba na dobu urcitu a po splneni poziadaviek noveho zaujemcu ide k nemu. Mozno sa mylim, ale podla mna sa netvori az take silne puto a takuto zmenu pes znasa lepsie...ale ved v pohode, je to len pes, ze? ;) A kludne to hod zas na dojak... :liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #49081 od papo
Odpoveď od papo na tému Jazvečík hrubosrstý štandard
prepáč fan, neúmyselne som :-o...Van sa číta fan a znamená od, z,.... no ale je to tvoj nick...
<br/> tak genetika, vravíš... a čo s tým má kupujúci? chovateľ predáva gaučiaka, to je všetko. a zodpovedá zaň. tak nerozvádzaj zbytočne teorie, je to neseriózne. pre istotu zacitujem rada:
<br/>,,Kupil so štena a hla nehlási, nemá záujem o farbu a mám taký dojem že je velmi ale velmi jemnej povahy´. Tvrdil by som že všetky tie tituly, ktoré jeho predkovia mali museli dosiahnuť záhadnou cestou, lebo inak by tieto vlohy to štena podedilo o tom nepochybujem.,,
<br/> o tomto sa bavíme.
<br/>a ty píšeš: ,,A to ze pes nerobi ako ma, nemusi byt vzdy chyba toho psa (ci jeho predkov) alebo chovatela. Ale kludne aj majitala. Prilis tlaci? Zle ide na psa? Atd...tych dovodov, preco je kopec psov zo super prac. linii nanic, ked to mam tak sprosto povedat je viac. ,,
<br/> čo dodať? disponuješ širokou škálou dôvodov, v prípade chovateľa to pomenúvam ako výhovorky. nemyslím však, že rado pokazil psa, určite však nie je nadšený, že po dvoch rokoch práce s ním nemá poľovníka. a to je zlé na tom celom, pretože každý z nás je pyšný na toho svojho malého poľovníčka.
<br/>.........a aby sa nezabudlo, pôvod tejto diskusie je v používaní bastardov na poľovanie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #49082 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Jazvečík hrubosrstý štandard
Rado, ty si sa pri výbere psa pravdepodobne nechal ohúriť zvučným názvom chovateľskej stanice, však. Nebol by si prvý, ani posledný. Téma výberu psa parí medzi diskusné evergreeny a asi si už aj ty prišiel na to, že pri výbere psa sa treba v prvom rade zamerať na chovateľa a z rozhovorov s ním a s ľuďmi, ktorí užvmajú o neho psa, vydedukovať čo je zač a aké sú jeho priority. Orientovať sa iba podľa rodičov šteňaťa sa v súčasnej dobe nevypláca. Na jednoduché vrátenie nevydareného psa proti uhradenej sume, ti ľahšie pristúpi taký, ktorému ide viac o kšeft ako o psov, ale nájdu sa aj takí chovatelia, ktorí pomôžu nadobúdateľovi nájsť pre psa nového gazdu, ak sa pes nevydarí.
<br/>Papo, každá garancia čosi stojí a dovolím si tvrdiť, že 100% vlastností by zdvihla cenu aspoň na 5-násobok priemernej a vo svojich dôsledkoch by neslúžila k prospechu psov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #49083 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Jazvečík hrubosrstý štandard
Nechcelo sa mi sem uz nic pisat ale neda mi.
<br/>
<br/>Co sa tyka Pytliaka tak klobuk dole pred jeho ch.s. a tym co robi pre jazveciky. Viac k tomu netreba pisat.
<br/>
<br/>Van co pises na 100% suhlasim.
<br/>
<br/>Papo uz som si aj vravel naco reagovat na teba ... takze nebudem. Len tolko ... niekto dokaze s priemerne vlohovo nadaneho psika urobit pracanta a niekomu moze clovek predat spickove stena a neurobi s nim nic. Vsak sa pochval Papo ako si vratil bedlingtona! Za dalsie netrep tu o tom ze pokial pes nerobi v dvoch rokoch tak je k nicomu. Davas tu rozumy, akoby si odchoval stovky steniat no pravda je taka , ze si nedokazes poradit ani s vycvikom nadejneho psika.
<br/>
<br/>Rado tebe drzim palce a nedaj sa odradit pociatocnymi neuspechmi.
<br/>
<br/>
<br/>Toto bol moj posledny prispevok na tejto stranke. S pozdravom priatelia.
<br/>
<br/>Jaro Kučík

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #49084 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Jazvečík hrubosrstý štandard
Jaro, ani Van neodchovala žiadne šteňa a podobne múdrých tu bude viacej. Neber Papovi jeho neľúbivý názor na psí nepodarok, radšej si ho ešte raz prečítaj.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #49085 od papo
Odpoveď od papo na tému Jazvečík hrubosrstý štandard
ak niečo vieš, čo by mali vedieť aj ostatní, tak to tu jasne napíš a nerob zo seba vola. inak sa radšej zdrž drístov. nie je to prvý raz, čo len kydáš hnoj bez toho, aby si vôbec vedel o čom hovoríš. inými slovami, neotieraj si o mňa hubu. ospravedlňujem sa, že je to mimo témy, ale pokiaľ niekto chce viac vedieť, rád odpoviem, ale do tejto témy to myslím nepatrí, takže radšej v nejakej inej príhodnej.
<br/> jediné, čo je k veci, tak trepem, že dvojročný jazvečík tak ako ho opísal rado, je k ničomu, nepoľovný. žeby som sa mýlil, že dvojročný jazvečík už má robiť.....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #49087 od pytliak
Odpoveď od pytliak na tému Jazvečík hrubosrstý štandard
Tak aby bolo jasno, netusim kto je Rado, nemam ani paru odkial ma jazvecika, z ktorej chovnej stanice a fakt je aj to, ze husi som nepasol.
<br/>Ty to asi nebudes chapat, ale kupa stenata nie je ako kupa fotaku v supermarkete. Je to zivy tvor, ktory ma v genoch poschovavane vlastnosti svojich X predkov z vela generacii do zadu. Tieto sa mozu kedykolvek objavit. Ak ti nejaky chovatel garantuje na 100% vlastnosti stenata, tak je minimalne neseriozny. Taka garancia je zavadzanie a klamanie. Tak ako tu pisu mnohi, do dvoch rokov vplyva na stena vela faktorov a z velmi nadejneho odvazneho stenata sa po dvoch rokoch moze stat ustrachany pes bez zaujmu o polovanie. Ale to ty asi nepoznas, ty si kupujes radsej hotovych psov najlepsie so skuskami, ze?. A skusenosti s vracanim steniat vidim tiez mas (ako tu pisal Jaro), ale pokial mam info nebolo stena nekvalitne, ale ty si ho nezvladol a so stenata je dnes velmi slusna suka so skuskami a dobrymi pracovnymi vlohami.
<br/>Takze, truhlik co pasol husi, nemudruj tam, kde nemas ani paru o tom co je to chov, genetika, vychova, vyvoj a vycvik psov. Ak odchovas 100 steniat, vycvicis a predvedies na skuskach aspon 20 psov, ak budes mat za sebou aj nejake prakticke vysledky, tak klobuk dole, rad si precitam o tvojich skusenostiach a poucim sa z nich. Zatial sa chod radsej venovat tym husiam, alebo inemu comu sa rozumies a mas v tom nejake vysledky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #49088 od Van_FCR
Odpoveď od Van_FCR na tému Jazvečík hrubosrstý štandard
Keby som bola mladsia a krajsia, mozno by som si zacala namyslat, ze je to z ineho dovodu. Keby si ste Vy bol mladsi a krajsi, mozno by mi to aj lichotilo. Ale takto to vyzera na diagnozu F42 lebo inak si neviem vysvetlit,ze kedykolvek nieco niekde napisem, uz aj sa k tomu musite vyjadrit alebo aspon vziat moje meno do &quot;pismenok&quot; :liar:
<br/>
<br/>
<br/>Inak...nemyslim si, ze pravo tu maju vyjadrit sa len ti, co nieco odchovali. Nemam odchovane stenata, to je pravda, len to jedno moje vlastne odrastene. Podstatne je, aby mal clovek zdravy rozum. Nad mojim psom tiez poniektori odbornici lamali palicu a radili take veci, ze keby som mu to spravila raz, tak sme dopracovali. Nastastie som na nich nedala, hoci si tukali po cele. Dnes mam doma psa, za ktoreho sa hanbit nemusim, skor prechadza az do opacneho extremu...a pritom stacilo malo, a tiez by skoncil aj napriek zdedenym pracovnym vloham ako gaucak s oznacenim &quot;pes na nic&quot; :I
<br/>A aj preto mam nazor aky mam a aky som nizsie odprezentovala....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #49089 od Rado
Odpoveď od Rado na tému Jazvečík hrubosrstý štandard
Debata sa rozbehla, len pre upresnenie nemám jazvečíka, reagoval som na PP a garancie vlôh, ktoré by štena malo mať, mám ASS a už má niečo cez dva roky. Nič to ale nemení na fakte že už 2 ročný psík by mal zatočiť z mačkou jenda radosť a on ku nej pribehne a pozerá na ňu. Ked pustím druhého môjho psíka ktorý už je starý a vychoval som ho sám a aj sám pripravil na skúšky PU tak je po nej na dva chvaty. Vedel som že je jemnejšej povahy a preto som tomu prispôsoboval aj jej výcvik. Môžem povedať že som je venoval vela času a ešte stále venujem. t.z. že mala možnosť aby sa jej vlohy prejavili. Žial ked sliedi a vyrazí zver tak ju nehlási, teplu stopu tiež,čo je u tohto psíka potrebné pre PU. Myslím si že to má priamu spojitosť s ostrosťou.Myslím si podla jej chovania že ešte nedospela, preto dufam že sa to ešte napraví. Treba jej dať dostatok času.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #49090 od papo
Odpoveď od papo na tému Jazvečík hrubosrstý štandard
stále som sa nedozvedel niečo k tomu, čo som napísal, len drísty, poučovania. napíš, v čom sa mýlim a prestaň plkotať. čím som si to vyslúžil? napíš v čom sa mýlim! zatiaľ si tu nepovedal nič k veci, ale navážaš sa do mňa slušne, tak povedz aj ostatným prečo. zatiaľ si tu len liečite mindráky, alebo komplexy, drístate mimo tému obaja. ale keď nie je argumentov, tak budeme aspoň spochybňovať pisateľa. čím som sa ťa dotkol? že chovateľ skásne peniaze a ty si rob so zmetkom čo chceš? ak budem chcieť gaučiaka, tak si nepobežím kúpiť psa, ktorý sa predáva na poľovné vyžitie, nie? tak čo sa ti nevidí? etika? mne sa nevidí etika chovateľov - predajcov, čo ma poučujú, čím všetkým sa môže taká vec stať, ale nie racionálnym riešením problému. ,,Taka garancia je zavadzanie a klamanie.,, za takýto postoj bereš penieze za šteňa a vychvaľuješ jeho pôvod? takýmto ja vravím podvodník!
<br/> a mrzí ťa šteňa bedlingtona? pokazil som ho, alebo som ho rozvíjal, pripravoval? máš dojem, že som sa mu venoval neodborne? a čo vieš o nejakom vrátení? veď popíš čo o tom vieš, alebo si hanblivý? alebo nechcete obaja, lebo to vám už nepasuje? čo mi to vlastne vyčítate? napíšte jasne, čo mi vyčítate a prečo, alebo prestaňte s urážaním. čo ste to za zmetkov?
<br/>nie ste nič lepší od starých drbien na trhu! obaja. je mi vás ľúto.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #49091 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Jazvečík hrubosrstý štandard
Rado, keď už vieš, že PP šťeňaťa síce obsahuje výsledky pracovných skúšok rodičov, ale negarantuje pracovné vlastnosti ich potomstva, čo by si poradil, ako majú postupovať pri výbere šteňaťa tí, ktorí potrebujú poľovného psa. Ak nevieš čo poradiť, skús aspoň napísať ako si postupoval ty a v čom si podľa teba pochybil.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #49094 od Rado
Odpoveď od Rado na tému Jazvečík hrubosrstý štandard
V minulosti ked som si vyberal prvého psa tak som išiel iba na inzerát čo najbližšie k domu. Bola to chyba i ked som si vybral pekného psíka bol velmi temperamentný ale zvládol som ho a úspešne predviedol na skuškach. S predávajúcim som bol v kontakte a po dvoch rokoch som zistil že z toho vrhu nikto nevychoval a nepredviedol psa na skúškach iba ja. Dôvod podla predávajúceho bola prílišná temperamentnosť, neovladateľnosť, a dokonca tam bol aj načínač, ktorý načal zajaca na skúškach. Snažil som si dať pozor na podobné prípady a zistoval som si pri novom štenati o predávajucom a o jeho chovnej stanici čo sa dalo. Zdalo sa že je to človek na správnom mieste a dokonca suku využíval aj v práci nakoľko bol lesník z povolania a obhospodaroval revír s vysokým odstrelom, t.z. že mal byť predok mojej sučky polovne vedený, angažoval sa v klube a aj rodokmen bol vynikajuci. Práca matky mojej sučky bola aj zdokumentovaná čo som aj mal možnosť vidieť. žial matka bola hlasitá a sučka nie je, matka má ostrosť a moja sučka nie. Zrejme to podedila po otcovi. Urobil som niekde chybu?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #49095 od jager
Odpoveď od jager na tému Jazvečík hrubosrstý štandard
Skôr ako sa rozhodnem predať šteňa, snažím sa zistiť, či záujemca je dostatočne pripravený viesť šteňa k spokojnosti chovateľa. Niekoľkým som poďakoval za záujem a poslal som ich z dvora. Ty papo sa neuraz, bol by si jeden s tých, ktorím by som odporučil aby si najskôr rozšírili svoje teoretické horizonty poznania, a potom by som ťa tiež poslal z dvora. Bez šteniatka. S takýmto názorom, aký tu prezentuješ ti nemôžem predať najlepšie šteňa z vrhu. To predám skúsenému vodičovi u ktorého mám záruky kynologickej inteligencie.
<br/>Stretávam sa so záujemcami o šteňa, ktorý majú podmienku výberu šteniatka druhý v poradí.
<br/>Po niekoľkých položených otázkach zisťujem, že to má byť jeho prvý psík. V takomto prípade nie som ochotný obetovať najlepšie šteňa z vrhu, ktoré má poslúžiť ako cesta k lepším výsledkom pri zadovážení si ďalšieho šteniatka. Papo, či sa ti to páči, alebo nie, ja sa rozhodujem, komu aké šteňa predám. Keď budem predávať autá, vyber si aké chceš. Ak si chceš kúpiť šteniatko a chceš skúsiť čo je to pokora a ako to je, ísť od chovateľa s dobrou radou a bez šteniatka, si u nás vítaný. Toto je postoj chovateľa, ktorý takto odhalí záujemcu a vihne sa prípadnému špekulantovi., ktorý svoj neúspech rieši vrátením pokazeného šteniatka.
<br/>Ja ti predám špičkové šteňa, ktoré po roku v tvojich rukách nebude vhodné ani tak na dobrý guľáš, ale nič to, Papo má pre vás radu. Vrátite ho chovateľovi, že je nepoužiteľné a tak zadarmo sa cez štyri alebo niektorí cez 10 vrátených šteniat vypracujete a prepracujete k schopnostiam, že aj s posledného šteniatka z vrhu spravíte skvelého pomocníka pre poľovníctvo. Geniálny, etický a slušný nápad, papo, ako ušetriť na úkor chovateľa.
<br/>K tomu urážaniu.
<br/>Vídavam na ulici chlapca, ktorý všetkých byl a pokladal to za najlepší spôsob ako si vybudovať autoritu. To trvalo len dovtedy pokiaľ neprišiel na prázdniny iný chlapec, silnejší a milému drzáňovy nedal paci paci. Keď sa tak stalo, tak chlapča nepremožiteľné, revalo ako divé, že ho bijú.
<br/>
<br/>M. Učeň

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #49096 od Van_FCR
Odpoveď od Van_FCR na tému Jazvečík hrubosrstý štandard
Rado, zaujimal si sa aj o predkov v dalsich generaciach alebo len o matku, pripadne otca steniatka? Chovatelia sa k tomu iste vyjadria, ale z mojho skromneho pozorovania je to casto obgeneraciu alebo aj viac, co sa dedi. Preto su sice rodicia dolezity, ale sami o sebe nic negarantuju.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #49097 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Jazvečík hrubosrstý štandard
Rado, najčastejšou chybou nás Slovákov je naša neschopnosť klásť nepríjemné otázky v obave, aby sme nedajbože nimi niekoho neurazili. Dalšou našou chybou je strach klásť hlúpoznejúce otázky, aby sme nevyzerali ako poslední tupci.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #49098 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Jazvečík hrubosrstý štandard
Jager, parádne si Papovi nabrýzgal. Priam excelentne si mu dal za pravdu, že už u 2-mesačného drobca sa dá vidieť čo bude zač 8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #49100 od papo
Odpoveď od papo na tému Jazvečík hrubosrstý štandard
už sa začínam zabávať. dúfam, že si posledný:], alebo možno ešte katka-aaa sa pridá. vrátim ťa na príspevok z 12. Augusta, 08:52... a čítaj pozorne, prosím. takže nerozumiem , kde si vzal že vrátiť po roku? a všimni si prosím aj 13.8. 22:53 a čítaj pozorne. ked si prečítaš, zacituj prosím, čím som si zaslúžil tvoju pozornosť. ak niečomu nebudeš rozumieť, spýtaj sa. len nech ti to netrvá, nebudem tu večne.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #49101 od medard
Odpoveď od medard na tému Jazvečík hrubosrstý štandard
Asi najväčšia škoda celého tohto diskusného fóra je, že väčšina zaujímavých tém sa tu končí takmer rovnako:[ A aj tých málo rozumných príspevkov sa nakoniec stratí v marase vzájomného osočovania a závisti, ktorá nepomôže, iba ak odradí...:{

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #49103 od abba
Odpoveď od abba na tému Jazvečík hrubosrstý štandard
Tento príspevok si písal vo veľmi zlej nálade, alebo to naozaj takto robíš? Dopredu máš rozdelené komu, ktoré šteňa predáš? Ja si myslím, že kto prv príde ten prv melie. Nikdy, by som si nedovolil povedať niekomu, že toto je prvotriedne šteňa a ty si amatér, tebe predám, len druhú triedu. Maximálne poradím niekomu, kto o to požiada. Predal som prvý výber aj študentovi, ktorý si našetril peniažky na svojho prvého psa, potrápil sa s ním a dostal ho do chovu. Moje začiatky boli podobné.
<br/> Tebe aj predavačka v potravinách povie: pán Učeň máte pár kilov naviac, biely chllieb vám nepredám, len celozrnný a žiadne maslo ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #49106 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Jazvečík hrubosrstý štandard
Povinnosťou predavačky je chlieb predať a nemať manko. Chovateľ, ktorý cíti zodpovednosť za svoje odchovy a dá si záležať pri výbere chovného páru si zvyčajne dá záležať aj na výbere nadobúdateľov svojich šteniec, s ktorými 2 mesiace žije, piple a všíma si ich. Nejaké &quot;ako prv príde, ten prv melie&quot; síce nemá na háku, ale v jeho konečnom rozhodnutí sú pre neho dôležitejšie iné veci a nemusí to byť výška sumy za šteňa. Výber nadobúdateľa odzrkadľuje priority chovateľa a úroveň dôvery.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.078 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 319 návštevníkov a žiadni členovia on-line