Jazvečík hrubosrstý štandard

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #49109 od abba
Odpoveď od abba na tému Jazvečík hrubosrstý štandard
Prosím ťa, poraď mi ako si vyberáš budúcich majiteľov tvojich odchovov. Ja som to doteraz nikdy nerobil, ale ak to tvrdíte dvaja, asi na tom niečo bude. Aké podmienky musí spåňať kandidát na vlastníka?
<br/> Dám ti jeden príklad tu z fóra: čechúrik - kúpila si psa, potom zistila, že je to poľovné plemeno a dotiahla to cez neviem koľko skúšok až na memoriál a CACITa. Ty a jáger, by ste jej asi nepredali ani druhú triedu, odišla by od vás s dobrou radou a pokorou, za ktorú, by vám do konca života ďakovala, alebo sa u vás platí aj za rady?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #49110 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Jazvečík hrubosrstý štandard
Ja na za základe osobných rozhovorov. S Čechúrikovou som sa nikdy nerozprával.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #49111 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Jazvečík hrubosrstý štandard
... štence netriedim na jedničku, dvojku atď. ale podľa toho ako sa prejavujú, naše plemeno nepomáha iba poľovníkom, z naši doterajších 32 drobcov bol iba 1 psík vyslovene poľovne nadaný a ktorého by som nepoľovníkovi nedal.
<br/>Nerobí mi problém hocikomu poradiť a aj tebe dám jednu grátis: nesúď ľudí podľa seba a neodsudzuj tých, ktorí sú iní, ale pokús sa ich pochopiť. Nemusíš s nimi súhlasiť, len sa pokús ich pochopiť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #49112 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému Jazvečík hrubosrstý štandard
zaujimave citanie tu je,nebudem sa miesat do sporov, len kratko suku som po dohode zobral spat, papo si uvedomil, ze na nu nestaci a tak ju vratil spat mne lebo ja jej dam co on nemohol a pre chov je velmi vzacna, nie kazde stena sa vydari a to ci sa vydari je uhol pohladu, to co jednemu staci u ineho je hlboky podpriemer. A povedzme si uprimne kolko psov do k..... majitelia lebo nevedia co pes potrebuje, nevedia najst spravnu metodu vycviku..... takze by som to uzavrel tym ked chcem poriadneho psa mam sa informovat na rodicov, ist si ich pozriet, pozistovat co to o predkoch a hlavne ja ako pan musim vediet zaobchadzat so psom.
<br/>
<br/>Abba ja si vyberam majitelov vyberam aj stenata pre nich a zatial boli vsetci spokojni, pattosi idu len lovcom, ovce tiez a ja vyberam kto ktoreho dostane a ked sa nepaci nech necha tak, nedam nadejne zviera s vybornym exter a povahou niekomu, kto ho drbne do koterca alebo na gauc, nezobere na vystavu, nezaradi do chovu, len preto ze da viac, alebo bol prvy. to je moj pristup, ale tebe neberem tvoj a ani Mirovi nebudem brat jeho, kazdy ma svoju filozofiu chovu a ma na nu pravo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #49128 od pytliak
Odpoveď od pytliak na tému Jazvečík hrubosrstý štandard
Jager to napisal mudro, ked budem predavat auta, vyber si ake chces, vsetky su na predaj a je jedno komu. Ak ale predavam ziveho tvora navyse z produkcie mojej stanice, tak mi zalezi na tom kam stena ide. Ked som zacinal s chovom, tak som sa drzal zasady kto prv pride ten prv melie. Dnes toto kriterium sice ciastocne respektujem, ale nie je prvorade. Platia iste zasady a to, ze vyber stenata ako prvy ma chovatel, ako druhy (ak ma zaujem) je v poradi majitel otca steniat. Tieto plne respektujem ci uz stena kupujem alebo predavam. No a kedze chovam polovne plemeno tak dalsie kriterium je polovne vyuzitie stenata. V zaciatkoch sa mi casto stavalo, ze velmi nadejne stenata sa dostali do ruk bud nepolovnikom, alebo i polovnikom ale kynologicky neaktivnym a spickove jedince zostali na gauci ci zavrete v koterci. Ja ako chovatel, ktory vidi steniatka denne niekolko hodin od narodenia vlastne osem tyzdnov viem najlepsie ktore je ake (teda ciastocne) a noveho majitela sa vzdy pytam na aky ucel chce jazvecika a ake ma skusenosti a potom kazdemu ponuknem stena ktore ma predpoklady splnit jeho ocakavania. Aj to nie vzdy vyjde a preto ak da niekto zaruku, ze stena bude na 100% ostre na skodnu,(a podobne) tak zavadza, lebo to zarucit nedokaze nik.
<br/>Aj mne sa stalo, ze mi vratili stena a to z toho isteho dovodu ako papo, nedokazali ho zvladnut, demolovalo im byt, zariadenie, hryzlo nechcelo posluchat, no nastastie tak urobili uz po mesiaci. Uz pri vybere stenata som im hovoril, ze to nie je pre nich vhodne stena, nakolko neboli aktivny polovnici, ale trvali na svojom vybere. Stena som po vrateni dal do dobrych ruk kamaratovi lesnikovi a profesionalnemu polovnikovi a ten dodnes tvrdi, ze tak uzasneho jazvecika nemal a uz asi ani mat nebude (po pracovnej stranke). Takze zhrniem, majitelov vyberam pre steniatka de fakto ja ako chovatel, su ludia, ktori by odomna stena nikdy nedostali, ani keby som ich mal &quot;pomliet do klobas&quot;.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #49132 od pavelb
Odpoveď od pavelb na tému Jazvečík hrubosrstý štandard
Pytliak, odkiaľ si? myslím, že Ťa raz navštívím.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #49155 od pytliak
Odpoveď od pytliak na tému Jazvečík hrubosrstý štandard
Okolie Ba. Kludne prid.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #49239 od pjancovic
Odpoveď od pjancovic na tému Jazvečík hrubosrstý štandard
Zdar. chlapi neviete náhodou niekto termíny brlohárskych skúšok?dík

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #49248 od pytliak
Odpoveď od pytliak na tému Jazvečík hrubosrstý štandard
Napis lokalitu kde by mali byt a mail adresu, napisem ti terminy.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #49269 od pjancovic
Odpoveď od pjancovic na tému Jazvečík hrubosrstý štandard
západné slovensko..Nitriansky kraj... Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. díky

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #49287 od dzcjh88
Odpoveď od dzcjh88 na tému Jazvečík hrubosrstý štandard
Mohl bych taky poprosit? Pokud možno u hranic s moravou. Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. Předem díky!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #49430 od medard
Odpoveď od medard na tému Jazvečík hrubosrstý štandard
tak sa mi to nejako nedaríííí :[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50177 od Keisanda
Odpoveď od Keisanda na tému Jazvečík hrubosrstý štandard
Prečo sa tu každý vadí?:liar:My sa ideme pochváliť a trošku zmeniť tému-cez víkend sme spravili s trpasličiou hladkosrstou jazvečíčkou SD v I.cene,hl.rozhodca povedal,že je to prvý hladkosrstý trpaslík v histórii....:P

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50178 od nugy
Odpoveď od nugy na tému Jazvečík hrubosrstý štandard
Gratulujem, nech sa vám darí aj do budúcna.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50195 od medard
Odpoveď od medard na tému Jazvečík hrubosrstý štandard
Je to výborný úspech, gratuloval som ti už na Lovuzdar! Mal som tam možnosť sledovať tvoju prácu s nimi, tak sa to iba odzrkadlilo na výsledkoch;) Veľa ľudí má trpaslíkov ako gaučákov a aj keď pri praktickom využití pri love majú možnosti dosť obmedzené, nerobia s nimi skúšky vôbec... Každé plemeno, pokiaľ sa jedná teda o poľovné, by malo mať povinnú skúšku z výkonu a hlavne trvalé využívanie pri love ak sa chce podieľať ďalej na chove. Bohužiaľ, s niektorými plemenami, aj keď v minulosti dosť populárnymi to práve pre tento dôvod nevyzerá ružovo... Prajem ti, nech ti tvoje nadšenie pre prácu so psami vydrží aj ďalej napriek prekážkam, ktoré sú s tým spojené...:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50200 od pjancovic
Odpoveď od pjancovic na tému Jazvečík hrubosrstý štandard
taktiež gratulujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50204 od Keisanda
Odpoveď od Keisanda na tému Jazvečík hrubosrstý štandard
Ďakujem....ideme tvrdo ďalej a urobíme všetko čo môže, ale na tie SD sme moc hrdí:D,ona ma taktiež rodičov bez skúšok:(na Slovensku musia mať do chovu trpaslíci akúkolvek skúšku z výkonu + aspon 2 z hlasitosti na stope,v CZ hlasitosť nepotrebujú a také Rakúsko bez skúšky...Ja by som to sprísnila...neznášam keď poľovnícky pes nič nerobí...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50231 od MILKO
Odpoveď od MILKO na tému Jazvečík hrubosrstý štandard
Gratulujem a povieš nám kto posudzoval?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50240 od Keisanda
Odpoveď od Keisanda na tému Jazvečík hrubosrstý štandard
Posudzoval Michalík,Marcik,Krčmárik a hl.rozhodca bol Riško;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50298 od Jenda
Odpoveď od Jenda na tému Jazvečík hrubosrstý štandard
Gratuluji, počkej až to bude číst někdo kdo má duriče. Jak může trpaslík vyhrát SD? :D:D Jak vidno tak může;)
<br/>Jen tak dál.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.132 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 146 návštevníkov a žiadni členovia on-line