Jazvečík hrubosrstý štandard

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #47930 od Gerry
Odpoveď od Gerry na tému Jazvečík hrubosrstý štandard
Myslíš s mojími noo asi až na rok majú čas nech si užijú detstvo a ešte sa rozhodnem či budú prvé vlohy alebo brloh.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #47941 od nimrod15
Odpoveď od nimrod15 na tému Jazvečík hrubosrstý štandard
Páni poradte,, ako na jazvečika,, mam fenku ma 10 mesiacov, je velmi šikovna pracovne zvlada diviaky v oplotku od 7 mesiacov, na kontakt,, ale zadrhel je v tom v poslušnosti, nei že by neposluchala to nemožem povedať, ale ked nechce tak sa možem aj na hlavu postaviť tak nereaguje na povel to sa samozrejme netyka pri praci v oplotku je to v normalnom beznom vycviku,, mne pripada, ze ked na nu ostrejšie skriknem ma ma ľudovo povedane v paži, doteraz som nemal taketo skusenosti zo psom pritom som mal kopova, jagteriera, aj farbiara, ale toto male čudo svojim rozumom predčilo všetky do kopy,, potrebujem nejaku radu ako na ňu,, inak je fajn pracuje hlasi stopuje,, bez problemov, len ta hlavka mala hmm ... dakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #47951 od pjancovic
Odpoveď od pjancovic na tému Jazvečík hrubosrstý štandard
neviem nemám také skúsenosti ale podľa mna sa to časom spraví.. ved ešte len dospieva;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #47956 od pollo
Odpoveď od pollo na tému Jazvečík hrubosrstý štandard
:{No Nimrod15 tá hlavka je v poriadku ale Ty sito pokašlal su dve možnosti zmena majitela alebo cvičitela .Tysi jej dal volnost aona ma ťa na chvoste, teraz je ona víťaz ale netuší že príde pohroma teraz musíš ísť tvrdo po nej ako gestapo po Fučíkovy .poslušnosť od základov nič jej neprepáčiť všetko na prvý povel ked splní pochvala ak nesplní trest žiadne diviaky v oplotku vonku iba na voditku za odmenu ak bola poslušná iba na chvílu pustiť ak zdrhne a pride uviazať pri dalšej vychadzke iba na voditku.Ak budeš poctivo 2x denne cvičiť za 14dní je tvoja.Ak to nezaberie tak zmena majitela alebo sa ozvy.Drž flintu z kratka.:]:P:{

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #47959 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Jazvečík hrubosrstý štandard
Kravina! :x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #47960 od Jenda
Odpoveď od Jenda na tému Jazvečík hrubosrstý štandard
Necvičil jsi jí odmalička? Myslím poslušnost, sem tam nějakej trestík? Jezevci jsou hákliví na období vyspívání, když mu podtrhneš mládí tak tě pak má na háku ...z toho plyne tvrdohlavost. To neí z mé hlavy ale píše o tom pan Vochozka, já to zatím měl šanci zkusit jen u dvou. Ale z vyprávění jiných to tak bývá.
<br/>Je jí 10 měsíců tzn, že právě pohlavně dospívá, nebo už dospěla a teď se ve smče vybírá vůdce smečky. Takže jak píše pollo, cvičit poslušnost a být důsledný, musíš nad ní vyhrát, jinak bude vůdce smečky ona. Hodně zdaru;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #47968 od nimrod15
Odpoveď od nimrod15 na tému Jazvečík hrubosrstý štandard
Dakujem za radu,, ono to mohlo byt sposobené aj to ze asi tak 2 tyždne do zadu mala haračku ,a bolo z bezpečnostných dôvodou v domácom vezení( byvam na dedine a nerad by som ju nachytal z nejakym dedinským duričom hmm) teda preto bola skoro bez vychádzky, tak možno aj to to spôsobilo že je trochu divoká v tejto dobe,, Ďakujem za radu

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #47982 od pjancovic
Odpoveď od pjancovic na tému Jazvečík hrubosrstý štandard
nimrod... dedinský durič je najlepšie plemeno na krytie :] a zadarmo!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #47984 od pollo
Odpoveď od pollo na tému Jazvečík hrubosrstý štandard
Takych machrov ako si Ty už som videl Xa potom my privedu skazených psov na výcvik, len by som rád vedel tvoje výsledky ,koľko si toho vycvičil až budeš mať zasebou80 psov so150skuškami tak potom raď ,aj HITLEROVI. Ked nevieš poradiť rozumne tak prosím NEPíš HLUPOSTI PROSíM!:[:[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #47993 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Jazvečík hrubosrstý štandard
OK Pollo beriem ta za slovo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #47997 od LEON
Odpoveď od LEON na tému Jazvečík hrubosrstý štandard
tak se Pollo přestaň shovávat za nick ať víme o koho se jedná když čtu tvoje rady tak to vypadá jako kdyby jsi každý týden vyhrával memoriál;) já osobně si nedovolím radit když psa nevidím a zase se mi to potvrdilo když v druhém příspěvku nimrod v druhém příspěvku teprve napíše že je fena po hárání

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #48017 od jager
Odpoveď od jager na tému Jazvečík hrubosrstý štandard
pallo, ti radí dobre. H.jazvečík je plemeno vyšľachtené na samostatnú prácu (brlohar).
<br/>Nemá rád ak mu niekto kecá do jeho života a v brlohu sa to ani nedá. Ak niečo robý, čo chce robiť, tak to robý s nadšením a entuziazmom. A je jedno či je to na povrchu alebo pod zemou. Ak má však urobiť niečo čo on nechce a je to iba želaním vodiča, ktorému v období výcviku chýbala dôslednosť, vytrvalosť a spravodlivosť, tak urobý všetko len nie to čo chce gazda, aby nemusel zľaviť s toho čo si sám u nedôsledného vodiča vydobyl. Pallo ti radí dobre. Ak očakávaš zmeny, tak musíš niečo zmeniť. Ak pri výcviku psou platí, dôslednosť, vytrvalosť a spravodlivosť, tak pri výcviku jazvečíka a zvlášť hrubosrstého to platí 3 krát.
<br/>Mám sučku Hrubosrstého jazvečíka a tí čo ju poznajú iste potvrdia, že tá sučka je ovládateľná aj posunkami. Odloženie do 100 m na otvorenú dlaň. Privolanie z odloženia odpažením ruky. Ak si si so psom vytvoril priateľský vzťah, založený na troch spomínaných vlastnostiach, ktoré sú devízou dobrého cvičiteľa, tak sa dočkáš toho, že pes ti bude chcieť slúžiť. Ak si HJ naučíš na posunky, aspoň niektoré povely (odvolanie z odloženia) tak vedz, že tvoj pes s teba nespustí zrak, s dôvodu, že by mohol prísť o voľno. Po povele voľno posunkou na 50 m, musí pes najskôr prísť ku mne k nohe pre pochvalu a potom mu voľno potvrdím.
<br/>Teda začni znovu. A ako napísal pallo, pes netuší, že sa chystá pohroma. Tú zmenu musíš uplatňovať tak aby si mal psa pod kontrolou. To znamená, že 90% bude na vodítku, aby ti nemohol zaliezť pod búdu, keď ho to s tebou nebude baviť. Ty rozhoduješ o tom čo budete robiť, kedy to budete robiť, kde to budete robiť a kedy s tým skončíme. Ty rozhoduješ o všetkom a nie pes. Trestaj a odmeňuj. Čím vačší rozdiel medzi trestom a pochvalou tým lepšie, (spravodlivosť). Iba tak sa staneš rešpektovaným.
<br/>
<br/>M. Učeň

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #48060 od PavolSustek
Odpoveď od PavolSustek na tému Jazvečík hrubosrstý štandard
Leon ten človek ale doopravdy vyhráva vrcholové súťaže aj memoriale a ,tomu človeku prešli cez ruky polovné psi ale aj služobné,ako píše pán Učeň ten Pollo ma pravdu stou radou,i ked¡ je poharaní poslušnosť musí byť na prvom mieste určite sa v tomto zhodneme.A neskrýva sa za žiadnou prezývkou ,,Nick!!! ako si napísal.Určite keby si mal problém ,tak Ti poradí. Tý ktorý mali možnosť a nevedeli si rady tak využili jeho pomoc.Leon ten pán je minimalne od Nás čo tu chatujeme o20rokov starší a ja pred ním dávam klobúk s hlavy dolu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #48077 od LEON
Odpoveď od LEON na tému Jazvečík hrubosrstý štandard
Pavol nevím proč píšeš za někoho to nechápu a přečti si jakým stylem radí Miro který také něco se psi už dokázal a jak radí Pollo jeho styl psaní ty jsi hlupák psa prodej nadzvedne každého a já kdybych si neuměl psa vychovat tak si k takovém trenérovy nedám psa ani za zlatý prase protože já nechci mít doma robota na zkoušky kterýho od třech čtyřech měsícu náhání gestapo ale parťáka do lesa ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #48078 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Jazvečík hrubosrstý štandard
Mas moj obdiv Leon , vystihol si to do bodky. ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #48084 od pytliak
Odpoveď od pytliak na tému Jazvečík hrubosrstý štandard
Presne tak! Pre mna je pes priatel a partner. Steniatkam nechavam krasne hrave detstvo, kde len hravou formou ucim zaklady slusneho spravania sa (hygiena, privolanie, zaradenie sa vo svorke, lustenie stop, stopa pana, zoznamovanie so zverou a pod) a az po prekonani puberty zacinam vycvik. Jazvecik ako specificke plemeno potrebuje trochu iny pristup ako napr jagos. Jasne ze vo svorke je na prvom mieste vzdy pan a az potom pes, ale mat z jazvecika robota povazujem za barbarstvo a lamanie jeho osobnosti. Myslim si, ze ti co jazvecikov skutocne miluju, cinia tak prave pre jeho charakter, nezavislost, proste pre jeho povahove vlastnosti (a aj lovecke schopnosti) a nie pre to, ze zaberie malo miesta a malo zozerie, pripadne ze poslucha na otvorenie dlane.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #48098 od jager
Odpoveď od jager na tému Jazvečík hrubosrstý štandard
Pes, ktorý nemá základnú disciplínu je všeobecne pokladaný za neovládateľného. V tom prípade nemôže byť ani reč o parťáctve a ani o priateľstve, keď si pes robý čo chce a nie to čo chceš ty ako vodič. Jazvečík je chytrý pes a tí čo si s ním neporadia, ospravedlňujú svoje vodičské (ne)schopnosti, tým, že oni chcú priateľa, parťáka a bohvie čo ešte, len aby sa dostali do lepšieho svetla ako cvičiteľ. Neurazte sa, ale podľa mňa je to ten najsmiešnejší spôsob ospravedlňovania svojho zlyhania.
<br/>Pes alebo poslúcha, alebo neposlúcha, ostatné sú len keci a preto si treba chlapsky priznať rezervy v dosahovaní výsledkov.
<br/>Moju prítomnosť suka vyhľadáva s veľkým záujmom, tak ako je jej. Náš vzťah i napriek tomu, že poslúcha na posunky je tak silný, že keď sa vzdialim z domu na 2-3 dni tak suka prestane žrať a z voliéry nevychádzala. Keď som sa objavil sučka išla od radosti, ako sa hovorí, s kože vyskočiť. Dnes to riešim tak, že si je vždy beriem so sebou. Tak ako to je kynológovia? Nepriznáme radšej barvu?;)
<br/>
<br/>M. Učeň

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #48100 od pytliak
Odpoveď od pytliak na tému Jazvečík hrubosrstý štandard
No este ze tu mame par, sice jesitnych, supercvicitelov. Nezostava nam ubohym zlyhanym neschopakom len z dialky mlcky obdivovat.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #48101 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Jazvečík hrubosrstý štandard
.. síce čupíme ako puci, ale máme šťastné psy
<br/>pozn. Pollo mal možno iba mrcha deň

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #48104 od nimrod15
Odpoveď od nimrod15 na tému Jazvečík hrubosrstý štandard
Tvoja rada zabrala, po par vychadzkach,, princip cukra a biču( nie doslova samozrejme). ďakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.072 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 146 návštevníkov a žiadni členovia on-line