Jazvečík hrubosrstý štandard

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51326 od hiri44
Odpoveď od hiri44 na tému Jazvečík hrubosrstý štandard
dokedy moze narast psovi zub?jedna sa o m3

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51331 od medard
Odpoveď od medard na tému Jazvečík hrubosrstý štandard
Jedná sa ti o štandardného jazvečíka? Pri malých rázoch by som si tým hlavu zbytočne nelámal, u štandardných je v chove nutná plnochruposť... Už vo veku okolo 12 mesiacov by ich mal mať zreteľné, ak ich nenahodí do 15-16 mesiaca veku, je potom už iba malá pravdepodobnosť... Môj osobný názor: M3 nie sú podľa mňa až tak podstatné ako komplet rezáky, očné či P-čka..., nehovoriac o iných vadách chrupu ako predkus, podkus alebo nepravidelný skus... Ani ľudia v dnešných dobách nemajú často chrup kompletný, čo sa týka stoličiek, no na chove sa predsa úspešne podieľajú...:D Druhá stránka tejto veci je ale to, že podmienky chovnosti sú dané klubom a treba ich rešpektovať! ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51343 od pytliak
Odpoveď od pytliak na tému Jazvečík hrubosrstý štandard
Je to velmi individualne, niektore maju uz v 6-7 mesiacoch vonku vsetky zuby i M3, niektorym do roka vyjdu. Videl som aj pripady, ze M3 boli narastene avsak neboli prerezane cez dasno. Videl som ako Psotny na chovnom zvode majitelovi ukazal, ze zub tam je, len nie je prerezany a sam nechtom narusil dasno a zub sa ukazal. Ak je to standard, tak do chovu je to podmienka. Treba navstivit niekoho kto v tom ma skusenosti a rozumie tomu, pripadne veterinara, spravit snimok a budes si na istom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51344 od hiri44
Odpoveď od hiri44 na tému Jazvečík hrubosrstý štandard
je to štandard.má už rok aj 9 mesiacov;/jedine ten snimok asi urobiť,skúšky ma porobené už len ten zub

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51346 od pytliak
Odpoveď od pytliak na tému Jazvečík hrubosrstý štandard
To uz je dost. Ak sa mu pozrie do papule niekto kto tomu rozumie hned ti povie ci je tam a je neprerezany, alebo tam nie je. Dojdi, poviem ti. Alebo ten veterinar a snimok.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51350 od hiri44
Odpoveď od hiri44 na tému Jazvečík hrubosrstý štandard
už jej kukalo ludí do papule a nikdo si nebyl isty,dokonca na jednej vystave rozhodca povidal plnochrupá

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51351 od pytliak
Odpoveď od pytliak na tému Jazvečík hrubosrstý štandard
Takych odbornikov co "kukaju" je hafo. Tiez sa stava bezne, ze rozhodcovia povedia ze plnochrupa a ani nekontroloju M3, najma zahranicni rozhodcovia. Ten snimok bude asi najistejsi. Ale som si isty, ze ked pojdes na chovny zvod, co je podmienka do chovu, tak tam to zistia na 100% ci chyba zub, alebo nie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51466 od Peto08
Odpoveď od Peto08 na tému Jazvečík hrubosrstý štandard
Dobrý deň, nemá niekto na predaj jazvečíka(drsnosrstý,hladkosrstý) Trenčiansky kraj,Trnavský kraj(Pieštany,NovéMesto,Trenčín...) bez PP alebo aj s PP, za priatelskú cenu.:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #51488 od Peto08
Odpoveď od Peto08 na tému Jazvečík hrubosrstý štandard
Prosím poradte mi, ked kúpim štena jazvečíka odčervené, zaočkované a odblšené po akom čase mám tieto procedúri opakovat znovu a teda vždy sa má štena zaočkovat, odblšit aj odčervit? Odbliš asi ano ale to ostatné ide vždy s tým?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #51494 od medard
Odpoveď od medard na tému Jazvečík hrubosrstý štandard
schému očkovania, či následného preočkovania by Ti mal stanoviť veterinár, tak isto ako odčervenie... ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52403 od Zuzka-Z
Odpoveď od Zuzka-Z na tému Jazvečík hrubosrstý štandard
Ahojte,chcela by som sa Vas skusenejsich opytat,aky je rodiel medzi SVMP a SOHJ. Myslim v jednotlivych disciplinach;) Sk.poriadok SVMP poznam,ale o tych klubovych som sa nic konkretnejsie nedocitala;/ Rozhodujem sa,na ktore ist a skor mi to vychadza na tie SOHJ tohto roku v Dvoriankach,kedze su den predtym este jedny skusky,tak by som to absolvovala naraz:) Dakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52422 od medard
Odpoveď od medard na tému Jazvečík hrubosrstý štandard
Máš to už v názve... ;) SOHJ sú iba o odvahe na mačku a hlasitosti na teplej stope bez ostatných disciplín, na ktorých pri SVMP môže tiež pes pohorieť... Pre budúce uchovnenie z hľadiska odvahy a hlasitosti stačí aj úspešné absolvovanie SOHJ, pre pokoj v duši a mierne zadosťučinenie odporúčam SVMP. Rozdiel je aj v tom, že napríklad peniaze zo SVMP idú do kasy RgOčiek, zo SOHJ do kasy klubu, na SOHJ posudzujú zväčša rozhodcovia pre dané plemeno z klubu s prípadnou účasťou poradcov chovu... Môj osobný názor je taký, že v budúcnosti už budú klubom SOHJ povinné pre uchovnenie psa...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52439 od pytliak
Odpoveď od pytliak na tému Jazvečík hrubosrstý štandard
Vcelku spravne, ale nie uplne. SOHJ je skuska z troch disciplin a to hlasitost na stope zajaca, odvaha na macku v klietke a spravanie sa psa po vystrele. Vsetky tieto discipliny su aj podmienkami na zaradenie standardnych jazvecov do chovu. Je fakt, ze tieto discipliny je mozne odskusat aj na inych typoch skusok, napr aj SVMP, ale ako si pisal tam moze pes vypadnut na nejakej inej discipline a potom sa mu tieto predmety (hlas, odvaha a spravanie po vystrele) nepocitaju aj keby ich absolvoval, proste na skuske celkovo neobstal a tym to pada. Co sa posudzovania tyka, ti co chodia castejsie na skusky vedia, ze na SVMP je posudzovanie vselijake, zazil som aj take, ze psi nedosli do zveri, teda nemohli preukazat hlasitost, tak dali vsetkym zucastnenym trojky z hlasitosti aby nemuseli skusky zrusit a vracat poplatky a ine. Na SOHJ sa take stat nemoze, mam skusenosti, ze skuska hlasitosti sa vykonava vo vynikajuco zazverenom reviri, zajacov je tolko, ze je casto problem psov odvolat, ked im vyskakuje pod labkami jeden zajac za druhym. Posuduju tam najma rozhodcovia z vyboru klubu, ale aj iny rozhodcovia casto nejazvecikari. Myslim, ze na tychto skuskach je posudzovanie najobjektivnejsie.
<br/>Odporucenie pre Zuzku, ak ti pes robi tieto tri discipliny bez problemov, odporucam SOHJ (aj kvoli atmosfere, zabezpeceniu a objektivnosti), ak ma pes s niektorou s disciplin problem, tak skus SVMP, tam sa lahsie dostanes k lepsej znamke, aj ked neopravnene. Ja chodim len na SOHJ.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52477 od Zuzka-Z
Odpoveď od Zuzka-Z na tému Jazvečík hrubosrstý štandard
Dakujem pytliak,potvrdil si mi presne to,co som si aj ja myslela;) Este k tym zajacom.U nas je zajacov malo,fenka prisla do styku akurat s jednym,ktoreho vyhnala z krikov na spolocnej polovacke a hlasila ho:)No rozmyslam o tom,ze by som isla pred skuskami do lepsie zazvereneho reviru,overit si ako bude pracovat:) Co myslite,je to potrebne,alebo sa mozem na fenku spolahnut?;) Ona je hlasita az velmi.Najvacsi problem nastane,ked bude potrebne ju odvolat,vtedy nemam sancu,myslim ked je na teplej stope.Minule sme boli v oplotku pri diviakoch,po 10 min. som ju privolala bez problemov,poslala naspat a potom sa dostala do takeho tranzu,ze durila 1.5 hod. a nemohli sme ju odvolat,uz aj diviaky mali dost:liar: Co s tym,teraz ma 10 mes.,mozno sa casom ukludni;/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52482 od pytliak
Odpoveď od pytliak na tému Jazvečík hrubosrstý štandard
Hlasitost na teplej stope je vlastnost vrodena u vacsiny jazvecikov. Ak ti sucka hlasila jedneho zajaca je pravdepodobne, ze zahlasi aj dalsieho. V kazdom pripade by som pre istotu a utvrdenie tejto discipliny skusil lepsie zazvereny revir a az potom siel na skusky. Neviem aky revir je v Dvoriankach, tento rok sa tam po prvy raz konaju SOHJ, doteraz to vzdy bolo (tento rok je aj v Salibach aj v Dvoriankach) v Salibach a tam bolo tolko zajacov, ze sa rozstekali aj taki psi, co pred tym hlasili len obcas alebo len vlazne.
<br/>To ze ma chut pracovat s diviakmi je dobre, casom sa mozno trochu ukludni, ale hlavne ked popracujes na poslusnosti tak sa ju podari odvolat. Zatial zaujem treba podporovat.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52487 od Zuzka-Z
Odpoveď od Zuzka-Z na tému Jazvečík hrubosrstý štandard
Dakujem,Dvorianky mi vyhovuju aj kvoli tomu,ze mam vsade daleko,tam to mam najblizsie,tak som rada.Viem,ze su tam prvy krat,tak dufam,ze zajacov je tam dost:liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52500 od ramonela
Odpoveď od ramonela na tému Jazvečík hrubosrstý štandard
Ahojte, aký máte názor na hladkosrstých trpajzlov? Robí to niečo?Som počula,že sú to len gaučáci...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52502 od Zuzka-Z
Odpoveď od Zuzka-Z na tému Jazvečík hrubosrstý štandard
Ahoj,niesu to len gaucaci,poznam par trpaslikov aj kralikov so skuskami;)Samozrejme,zalezi od toho,na co ich chces vyuzivat,lebo jasne,ze maju svoje obmedzenia.Treba vyberat po pracovnych rodicoch a ak ich bude clovek od steniatka spravne viest,tak si vedia zastat svoju robotu;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52503 od Zuzka-Z
Odpoveď od Zuzka-Z na tému Jazvečík hrubosrstý štandard
Ahoj,niesu to len gaucaci,poznam par trpaslikov aj kralikov so skuskami;)Samozrejme,zalezi od toho,na co ich chces vyuzivat,lebo jasne,ze maju svoje obmedzenia.Treba vyberat po pracovnych rodicoch a ak ich bude clovek od steniatka spravne viest,tak si vedia zastat svoju robotu;) A inac,je tu o nich tema,mozes precitat:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52504 od ramonela
Odpoveď od ramonela na tému Jazvečík hrubosrstý štandard
Nevieš kto na Slovensku chová pracovných hlaďákov?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.086 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 321 návštevníkov a žiadni členovia on-line