Jazvečík hrubosrstý štandard

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #49011 od nugy
Odpoveď od nugy na tému Jazvečík hrubosrstý štandard
Viem o jednej stanici čo má teraz šteniatka. Otec šteniatok je exterierovo aj pracovne super, mama je priemer, má ju nepoľovníčka. Info. 0905 798 715. Viem inzercia je inde, za čo sa ospravedlňujem.:P

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #49012 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Jazvečík hrubosrstý štandard
sa mi zdá, že ich chovajú aj pytliaci 8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #49022 od pytliak
Odpoveď od pytliak na tému Jazvečík hrubosrstý štandard
chovaju, chovaju, ale steniatka nemaju, nemaju:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #49035 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Jazvečík hrubosrstý štandard
a na stránkach aj inzerciu majú, ej veru majú, len neviem či funkčnú 8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #49044 od Rado
Odpoveď od Rado na tému Jazvečík hrubosrstý štandard
Papo zo svojich skuseností môžem povedať že aj ked má pes PP tak to ešte neznamená že je na poľovníctvo vhodný. Kupil so štena a hla nehlási, nemá záujem o farbu a mám taký dojem že je velmi ale velmi jemnej povahy´. Tvrdil by som že všetky tie tituly, ktoré jeho predkovia mali museli dosiahnuť záhadnou cestou, lebo inak by tieto vlohy to štena podedilo o tom nepochybujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #49048 od papo
Odpoveď od papo na tému Jazvečík hrubosrstý štandard
teraz neviem, čo po mne chceš8o... ako reklamovať takú kúpu? alebo kde sa dá spraviť genetika, či je to vôbec potomok uvádzaných rodičov? alebo je to obhajoba využívania psov bez skúšok v revíri? ale predpokladám, že ti bolo predané s tým, že je to pes na poľovné využitie, teda bez dlhého rozmýšľania ho vráť. a kľudne tu zverejni aj chovateľskú stanicu, aby nedobehli aj iných. je to lepšie riešenie, ako sa ho po nejakej dobe trápenia sa s ním zbaviť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #49051 od Smejko
Odpoveď od Smejko na tému Jazvečík hrubosrstý štandard
Rado sen každého je mať prirodzeného hlásiča, ale realita je celkom iná.Vek tvojho psa?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #49054 od Rado
Odpoveď od Rado na tému Jazvečík hrubosrstý štandard
bude mať dva roky ale možno sa to časom urobí, je to člen rodiny preto by som ho už nedal preč, mám ešte druhého aj ked je starší chuť polovať stále má. Len som popri nom chcel vycvičiť i toho mladnšieho.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #49055 od Rado
Odpoveď od Rado na tému Jazvečík hrubosrstý štandard
Len som chcel poukázať na to že ani drahý pes s PP nie je zárukou vynikajucich polovných vlôh, v nijakom prípade neobhajovať kupu psa bez PP. Skôr som tým myslel že je to loteria. K tomu vráteniu psa ? už si to niekedy urobil? Ved sa mu venuješ min. 1 rok a aj to si myslím že je málo aby sa preukázali všetky jeho schopnosti a potom je tu otázka "Ako to ho vrátiš len zavoláš predávajucemu a povieš že je na nič a jednoducho ho odložiš?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #49058 od milosbaca
Odpoveď od milosbaca na tému Jazvečík hrubosrstý štandard
Veľmi dôležité, aby to boli tituly za prac. výkon CACIT, CACT, CCT a pod., a nie exterierové, ako napr. CACIB, CAJC, BOB a iné picoviny..... . Poľovníci si to veľmi často mília.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #49065 od medard
Odpoveď od medard na tému Jazvečík hrubosrstý štandard
na tituloch h... záleží, podstatné je, ako sú utvrdené poľovné vlastnosti u rodičov, súrodencov,príbuzných či línii ;) kúpu psa máš skoro vždy lotériu, prístupom k nemu, jeho rozvojom a výcvikom sa dajú robiť divy, je to o trpezlivosti a hľadaní cesty... práve teraz má suka štence, tak som sám zvedavý, čo z nich vyrastie...:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #49068 od pytliak
Odpoveď od pytliak na tému Jazvečík hrubosrstý štandard
Co to dristas za blboviny??? Ze chod ho vratit a zverejni aj chovnu stanicu aby nedobehli aj inych. Ze by si odchoval stovky psov a vsetko same kvalitne jedince? A mal si ty vobec niekedy psa okrem vlcaka co ti strazil dvor? Kazdy co chova psov vie o com to je, ze nie kazde stena sa vydari a mozu byt spickovi rodicia. Ale ty asi rozumies vsetkemu, pan truhlik.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #49069 od papo
Odpoveď od papo na tému Jazvečík hrubosrstý štandard
a čože sa ťa dotklo? žeby šteňa od teba? a to ťa nemrzí, že si niekto chce kúpiť psa na poľovné využitie, za takého zaplatí a dostane gaučiaka? spoliehaš sa na to, že než na to nový majiteľ príde, tak si vytvorí citový vzťah a už ho nevráti? no u mňa by si veru nepochodil. a takého ,,chovateľa,, vôbec nemám problém zverejniť, nech si dajú aj iní pozor na takého zmetka! skásne svoje euráče a ty si s takým psom rob čo chceš, to je u mňa chrapúnstvo, okrem iného. solídny chovateľ nemá s takouto ,,reklamáciou,, problém, lebo sám nestojí o takú prezentáciu svojho chovu. no sú aj takí, čo majú chov ako biznis na prilepšenie a a ešte sa dokážu obľakovať po iných.
<br/> a vyprosím si taký tón a urážanie! husi sme spolu nepásli.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #49070 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Jazvečík hrubosrstý štandard
Ak niečo zverejňovať, tak by som v prvom kroku navrhoval zverejniť, akým spôsobom si Rado vyberal šteňa. Potom aké vlastnosti majú jeho súrodenci. Obúvať sa do konkrétnej ch.st. na verejnom fóre mi pripadá bulvárno-senzačné, kedže si dovolím tvrdiť, že v každom vrhu sa nájdu také i onaké štence a dôležité je aké je ich väčšina.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #49071 od 6petka1
Odpoveď od 6petka1 na tému Jazvečík hrubosrstý štandard
Súhlasím v každom vrhu sa nájdu také aj onaké šteniatka ale za všetko nemôže len genetika. Veľa urobí ako sa majiteľ venuje psovi a to je dosť podstatné! Ale netreba zabúdať že v niektorých jedincoch sa poľovné vlohy môžu prebudiť aj trošku neskôr, každý je individualita.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #49072 od Rado
Odpoveď od Rado na tému Jazvečík hrubosrstý štandard
Nemienim ho vracať a ani dávať preč už je to člen rodiny i ked som mu venoval vela času a ešte aj budem, lebo verím že s neho polovníka urobím. Možno neskončí ako polovne upotrebiteľný ale urobím preto všetko a ver že to nebude žiadnou známosťou ani iným spôsobom. Je to partner a i ked nebude hlásiť tak má iné prednosti, ktoré využijem iným spôsobom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #49074 od 6petka1
Odpoveď od 6petka1 na tému Jazvečík hrubosrstý štandard
Pekne napísané:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #49075 od milosbaca
Odpoveď od milosbaca na tému Jazvečík hrubosrstý štandard
Rado súhlasím s tebou, máš moju podporu, veď každý jedinec je úplne iný. Treba na psíkovi popracovať a onedlho sa popýšiš nejakými skúškami. ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #49076 od Van_FCR
Odpoveď od Van_FCR na tému Jazvečík hrubosrstý štandard
No ano, podla nasho zakona je pes len vec :liar: a vec sa da predsa kedykolvek odlozit, vratit, pripadne odstrelit...ked je prebytocna, nevieme co s nou, pripadne ju nezvladame, ze? 8o Neverim tomu, co tu citam....
<br/>
<br/>A rozmyslam, co za cloveka to po 2-3 rokoch spoluzitia, spolocnej prace, ucenia sa navzajom atd len tak dokaze....cista vypocitavost :(
<br/>
<br/>Fandim kazemu, pre koho je pes v prvom rade partak a pomocnik a aj napriek jeho nedostatkom sa ho len tak nezbavi...mozno sa mylim, ale vyriect konecny a takto vazny rozsudok nad 2-3 rocnym alebo mladsim psikom (podla plemena) je trochu odvazne...kazdy pes potrebuje cas (niektori viac, iny menej) a hlavne spravny pristup a ten mnohym chyba, tak to radsej zbabelo vzdaju alebo hodia vinu na chovatela :liar:
<br/>
<br/>
<br/> Rado mozno tvoj psik potrebuje len viac casu, drzim palce, aby ti nakoniec robil velku radost :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #49079 od papo
Odpoveď od papo na tému Jazvečík hrubosrstý štandard
mám zmiešané pocity... zaplatím za psa, ktorého mi vlastnosti mi majú byť garantované, a kupujem ho na poľovné využitie. po dvoch rokoch!!!!!! /ale predpokladám, že postupne/ zistím, že nestojí za nič. a teda čo urobím? keďže už je z neho kamarát, tak si idem kúpiť ďalšieho kamaráta... možno bude aspoň brechať, ktovie, ale ďaľší už možno bude aj na farbe robiť... koľko ich chceš mať doma?miesto toho, aby som si niekoho vzal so sebou, niekoho, kto tomu rozumie, tak radšej dám na svoje srdce. darmo tu fan fcr z problému robí doják. podstata je stále len jedna: kupujem psa na poľovné využitie, a pokiaľ nemá požadované vlastnosti, tak ho bez otáľania vrátim. v čom je tu problém? etický? ale čí? môj či chovateľov? o akých rozsudkoch to tu je reč? zrejme asi takýchto: budem si kupovať psov dovtedy, kým nedostanem konečne to čo chcem? a čo stými ostatnými? dokúpim gauče?
<br/> rado, plne ťa chápem, je to ťažké, bol som v podobnej situácii, a riešil som to tak, že som záujemcovi otvorene povedal, že hoci je suka šampión čr, nemá poľovné vlohy. jemu to nevadilo, lebo nepoľoval. a je miláčikom celej rodiny. čím som komu ublížil takýmto prístupom? zaráža ma, že si vlastnosti psa nespoznal už vo veku 2-3 mesiacov. minimálne ostrosť. dvojmesačný psík, ale aj suka mi už postupovali nekompromisne pri myšiach, potkanoch. to žiadneho psa nenaučíš, buď je to v ňom, alebo nie!
<br/> never tomu, že potrebuje ešte viac času. má dva roky. v dvoch rokoch mi mal pes skúšky a veselo poľoval. samozrejme vekom zreje, ale to spájam so skúsenosťou, nie novoobjavenými vlastnosťami. dvojročný jazvečík by už mal mať nejakú skúšku za sebou, trebárs brloh...
<br/> mrzí ma, že sa z toho robí takýto ciťák, ale zrejme potrebuješ poľovného psa. teda takéto príspevky, dokonca chovateľov, sú podľa môjho názoru len zavádzaním. polož im otázku ináč: koľko majú oni sami takých psov doma? ver mi, že ani jedného. snažím sa o racionálne riešenie problémov, a nevidím dôvod to meniť pri psoch.a tí, čo kričia, aké je to nemorálne, dať takého psa preč, sú zvyčajne ľudia dvoch typov: nerozumejú tomu, alebo z toho profitujú. bohužiaľ. prečítaj si znovu príspevky a zamysli sa nad nimi, kto ti dal naozaj dobrú radu/ mňa môžeš z toho kľudne vynechať, keďže to navrhujem/
<br/> prípadne mi aj ostatní jasne napíšte, v čom sa mýlim.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.107 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 283 návštevníkov a žiadni členovia on-line