AJD-VAŠ NÁZOR NA PLEMENO.

pred 17 rokmi 2 dňami #16723 od zalesak
Odpoveď od zalesak na tému AJD-VAŠ NÁZOR NA PLEMENO.
Takže, prečítal som si názory farbiaristov v ich spavodaji. Nepotešil ma ich názor, ale budem sa snažiť im to nejako vysvetliť. Mrzí ma len že neúspech farbiara napíšu ako ojedinelý jav, ale neúspech iného plemena ako napr. AJD odsudzujú.
<br/>Nevedia si asi uvedomiť, že veľakrát je to o vodičovi a nie o psovi. Preto, by som neodsudzoval plemeno a dokonca by som navrhoval, aby mohla skúšky farbiarov robiť širšia škála psov tak ako v ČR, aby sme ozaj videli ako to tie ktoré plemená zvládnu túto prácu.
<br/>Nie písať v spravodaji že AJD a štajersky durič tam nemajú čo hľadať. AJ keď predkov majú tieto plemená spoločných.
<br/>Napr. Štajerský durič je vyšľachtený z istrijského duriča a hanoverksho farbiara a BF je vyšľachtený zo švajčiarskym duričom typu Bruno a hanoverským farbiarom. Tak, aký rozdiel je medzi týmito psami?
<br/>Stojí to fakt za úvahu.
<br/>Len jeden, že BF sa dlhodobo používa len na dohľadávku raticovej zveri a ŠD sa dlhodobo používa hlavne na durenie diviačej zveri.
<br/>
<br/>AJD je v krajine pôvodu v Rakúsku zaradený do skupiny farbiarov.
<br/>Neodsudzoval by som to plemeno, pretože na Slovensku sa začali PF skúšky robiť s týmto plemenom ešte len pred pár rokmi si myslím že do 10 rokov to plemeno bude na popredných priečkach na každých skúškach PF.
<br/>U duriča je dôležité je taktiež dôležité, aby vypracoval aspoň 4-6 hod starú stopu diviaka našiel ho a vyduril na strelcov niekedy sa jedna aj o mnoho staršie stopy ale naopak niekedy sú čerstvejšie. Samozrejme že ma potom sledovať toho diviaka hlasito na stope a preto veľa majiteľov psov vedia že nieje to len o durení ale aj o práci psíka na staršej stope.
<br/>Som presvedčený, že len stačí utvrdiť psíkov tohto ale aj iných plemien na starších stopách a bude to v pohode.
<br/>
<br/>Aj v spravodaji klubu farbiarov je uvedené že priemerná dåžka stopy je niečo cez 9 hod. Môj osobný názor je že ak k tejto práci toho psíka budeme viesť tak tu zver v praxi dohľadá spoľahlivo a je to na 90% jedno, aké to bude plemeno.
<br/>Ja som spokojný s psíkom tohto plemena a budem ho len podporovať.
<br/>Verím že AJD presvedčia zanietených farbiaristov, aby uznali že to plemeno sa vyrovná v plnom rozsahu ostatným farbiarom.
<br/>
<br/>Niečo som okopčil pre zrejmosť niektorým ľuďom ,ako vznikali farbiari nech majú prehľad. A mohli si s kľudom vyjadriť svoj postoj k názoru Katky a Jágra ktorý ju pekne podporil.
<br/>
<br/>Farbiar bol pôvodne duričom. Postupom času vznikla a vyvinula sa rasa určitého vzhľadu a farby srsti. Na začiatku 19. storočia sa začalo s krížením dobrého typu vodiča s dobrými rodmi farbiarov. Z tohto kríženia vznikol hanoverský farbiar . Do krvi hanoverského farbiara sa preniesli vrodené vlastnosti vodiča, najmä jemný čuch a vytrvalé sledovanie stôp s nosom skloneným k zemi. Chov tohto plemena neskôr dosiahol vysokú úroveň. Pre úplnosť sa treba zmieniť, že praotca dnešného farbiara-vodiča chovali vtedajší poľovníci vo viacerých kmeňoch. Kmene vznikali v jednotlivých oblastiach Nemecka a poľovníci si ich úzkostlivo chránili. V južnom Nemecku mali kmeň čiernej farby, ktorý však, a to solingenský, harzský a weisenbruchský. Psy solingenského typu sa podobali terajšiemu farbiarovi, vyznačovali sa vybočenými lopatkami, ťažkou hlavou, širokými a dlhými ušnicami a s pálením a maskou. Farbu srsti mali hnedočiernú. Weisenbruchský kmeň sa vyznačoval slabšou stavbou tela a prevažne červenou farbou srsti. Psy harzského typu boli vyššie, s kratšími ušnicami, väčšinou červenej farby s tmavšími pásikmi. V tom čase bol povestný aj jagerhofský kmeň, vyšľachtený v Hannoveri krížením domáceho duriča s weisenbruchským kmeňom. Horské oblasti si však vyžadovali vypestovať ľahší typ farbiara. Preto v Bavorsku a iných alpských krajinách začali krížiť ľahší typ, ľahšie jedince hanoverského farbiara so švajčiarskym duričom typu Bruno alebo typu sv. Hubertus. Tak vyšľachtili ľahšieho psa, bavorského farbiara, ktorý sa v horských oblastiach používa pre svoju pohyblivosť a uvoľnený hlas. Obidva druhy farbiarov sú si veľmi podobné vzhľadom i farbou srsti. Rozdiel je len v typickej postave hanoverského farbiara, ktorý je mohutnejší a viac pripomína pôvodného, dnes už vyhynutého vodiča.
<br/>
<br/>Bavorský farbiar (der Bayerische Gebirgsschweisshund) je mladší a menší brat hannoverského farbiara. Ako plemeno však nie je vôbec najmladší. Jeho štandard zostavili už roku 1883 a odvtedy sa prakticky nezmenil. V bavorských Alpách chovali poľovníci oddávna Ľahké duriče, ktoré používali na dohľadávanie poranenej zveri. Tieto pôvodné psy boli vhodnejšie do namáhavého horského terénu než ťažšie hannoverské farbiare. Preto sa do ich krvi primiešalo len trochu krvi hannoverského farbiara, aby sa ešte viac utvrdili ich ináč výborné poľovné vlastnosti a ďalšou čistokrvnou plemenitbou vznikol dnešný typ bavorského farbiara. Bavorský farbiar do značnej miery vytlačil hannoverského farbiara. V práci za ním nijako nezaostáva, ale naopak, vo vysokohorských terénoch je pohyblivejší a vytrvalejší. Aj on je schopný podať priamo fantastické výkony pri dohľadávaní poranenej zveri. Preto sa nemožno ani diviť, že aj u nás je nepomerne viac rozšírený než hannoverský farbiar.
<br/>Na záver sa ospravedlňujem Katke za môj výstup na ňu ale pracovali emócie.
<br/>
<br/>S pozdravom kynológii zdar
<br/>
<br/>Viktor Chromý

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 dňom #16758 od jager
Odpoveď od jager na tému AJD-VAŠ NÁZOR NA PLEMENO.
Zálesák, je dobre, že sa zaujímaš o psy ako také. Z tvojho príspevku cítim trocha zmatok, trocha neistotu a vo veåkej miere aj neskúsenosť. V dobrom. To všetko je v poriadku. Prezentuješ tu svoj názor a to si vážim. mám rád ľudí, čo majú svoj názor. Verím, že ak ti tvoj entuziazmus vydrží, že v budúcnosti môžeš byť zaujímavým príkladom pre mnohých mladých kynologov. Zatiaľ poviem len toľko, že s pribúdajúcimi skúsenosťami, bude sa meniť aj tvoj postoj a kynologické povedomie. A potom až raz o pár rokov si prečítaš tento tvoj príspevok(doporučujem ti odlož si ho) budeš sa zabávať nad tým o čom si bol presvedčený, vtedy v roku 2007 na začiatku tvojej kyn. kariery. Nemyslím si však, že toto(www) je to najšťastnejšie riešenie. Tak ako sa telefon nepoužíva na vedenie obchodného rozhovoru, ale iba na dohodnutie obchodného stretnutia, tak si myslím, že ani web nie je to najlepšie prostredie na predaj skúseností, akýchkoľvek.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 dňom #16768 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému AJD-VAŠ NÁZOR NA PLEMENO.
web je technologia buducnosti tak preco ju nevyuzivat na vymenu skusenosti ak je nam dostupna . vsak predsa na to je forum aby sa diskutovalo a vymienali skusenosti a pod.
<br/>
<br/>Ja mam len otazku na odporcov AJD z kruhu farbiaristov : Preco sa AJD ako farbiar zo strany farbiaristov odsudzuje , ci je to pre jeho kratke nohy alebo zeby mensi pocet pachovych buniek v nose alebo iny dovod ? lebo dookola sa omiela ako toto plemeno nema na to pracovat ako farbiar ale este som sa nedopatral dovodu preco to tak je a zaujimalo by ma to . Dakujem za odpoved - teda ak sa nejakej dockam . ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 dňom #16779 od vik
Odpoveď od vik na tému AJD-VAŠ NÁZOR NA PLEMENO.
:]:]:]:]:]:]:]:]:]Dobre som sa pobavil, jager, Ty si fakt klasa...:liar::liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 dňom #16780 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému AJD-VAŠ NÁZOR NA PLEMENO.
Inak taka videokoneferencia cez web sa bezne pouziva pri obchodnom jednani vo vyspelom svete . ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 dňom #16783 od zalesak
Odpoveď od zalesak na tému AJD-VAŠ NÁZOR NA PLEMENO.
No Jager, dostal som sa k odpovedi až teraz. Neviem prečo cítiš z môjho príspevku zmätok, ale snažil som sa to napísať tak, aby v tom neboli emócie a chcel som aby tomu rozumela široká verejnosť.
<br/>Čakal som od niekoho kto sa venuje len farbiarom ,aby sa ozaj zamyslel nad tým ako to vlastne je.
<br/>A napísal fundovanú odpoveď prečo mate strach, alebo prečo nechcete pripustiť k skúškam aj iné plemena.
<br/>Nechcem, aby ste vy vo vašom klube farbiarov odpisovali iné plemena len tak a opisovali to vo vašom spravodaji tak, ako keby ste sa snažili vymyť hlavy vašich členov, alebo aby sa nedajbože nerozhodli zmeniť plemeno a zadovážiť si napr. SK, AJD alebo ŠD.
<br/>Keby ste sa viac radšej snažili robiť reklamu farbiarom v inom svetle a nie tým že budete odsudzovať od Slovenského kopova, AJD až po Štajerského duriča. Hoci ku kopovom nemáte až také ostré vyjadrenia, ako k tým dvom plemenám duričov/farbiarov s ktorými je možne robiť skúšky na dohľadávanie raticovej zveri.
<br/>A to je len dobre, už len to nám chýba aby ste hanobili aj naše národne plemeno.
<br/>
<br/>PS: Čakám na odbornú odpoveď, ak nebude nik schopný ju napísať, tak to asi budem musieť hodiť do všetkých poľovníckych časopisov vydávaných na Slovensku.
<br/>A dúfať, že sa dočkám odpovede, ktorá ma presvedčí že tie skúšky a tu robotu musia naozaj robiť len AF,HF,BF.
<br/>
<br/>Len toľko na záver, ak mi zase napíšeš len vyjadrenie na moju osobu budem to považovať za nemohúcnosť s tvojej strany.
<br/>
<br/>Kynológii zdar.
<br/>
<br/>Viktor
<br/>:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 dňom #16790 od jager
Odpoveď od jager na tému AJD-VAŠ NÁZOR NA PLEMENO.
Toto je ten pravý dôvod, prečo web nie. Lebo ja píšem o mobilnom telefóne a ty hup a už si pri videokonferenci v snahe urobiť zo mňa blbca, spôsobom veď ty tupec, videokonferencia je elektronickej revolúcií fenoménom. Áno súhlasím, ale mi sme predsa nehovorili o videokonferencií. Kde si to zablúdil? Prečo nezotrváš pri podstate nášho rozhovoru....? Ak som písal o tom že telefón nie je vhodný, tak práve s toho dôvodu, že okrádaš sa o príležitosť predať svoj úsmev, pohľad svojích očí ,svoje osobné čaro, svoju kravatu, svoju košeľu a to najdôležitejšie je postoj. Je jeden človek, čo sa snaží vyjadriť svoje potreby slovami a na druhej strane máš človeka, ktorý nepovie ani slovo a povie všetko. Ale i tak, ak cez videohovor môžeš prezentovať všetko čo som tu spomenul, tak predsa ešte niečo chýba na to aby si obchod uzavrel čo cez web zatiaľ nie je možné. To je otázka pre teba. Čo to je? len mi nenapíš, že zmluva, alebo pero, lebo nikam sa nedostaneme.
<br/>Jeden príklad za všetky. Máme DVD alebo CD nosiče, ktoré sú schopné reprodukovať kvalitnú hudbu, film a to v niekoľkonásobne vyššej kvalite ako je prostredie divadelnej sály. A predstav si, že ľudia aj tak platia veľké prachy za vstupné a idú na predstavenie popovej hviezdy. Idú tam proste za prostredím, ktoré si cez web nikdy nekúpia.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 dňom #16791 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému AJD-VAŠ NÁZOR NA PLEMENO.
Jager ja z nikoho nerobim tupca ani blbca . Len nechci aby som pouzil stare dobre &quot; Trafena hus zagaga &quot; .
<br/>
<br/>Zabrdnem inde - reagujes na to co je uplne nepodstatne .
<br/>
<br/>Ale ked dam konkretnu otazku ohladom plemena tak nemas gule na to aby si podal svoj nazor preco si proti niecomu a zastavas ten nazor ktory zastavas . Takze ked sa vratime k tomu o com tu diskutujeme tak ako sa pytal zalesak , ja , vik ... a ost. sme sa zatial nijakeho argumetu nedockali . Uz som od teba pocul to ze je to na dlhsiu debatu . Mne staci jedno suvetie preco ? nepotrebujem pocut tie omacky okolo toho preco je farbiar extra a preco AJD nie . Mne ide o jednoduchu odpoved . Takze ak najdes nejake argumenty ktore mas a argumentujes s nimi preco AJD ako farbiar nie sem s nimi rad si ich precitam . Rad sa nieco nove priucim ako neskuseny mozno buduci kynolog aby som si rozsiril obzor . Ako clen klubu farbiarov by si mal predsa vediet dovody preco je klud skepticky voci pouzitiu AJD ako farbiara. Alebo v klube panuje nejaka forma demokracie kde co vedienie povie to je sväte . Ked uz zastavate tento nazor ako klub musia na to byt nejake podnety preco to tak je ?????

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 dňom #16794 od vik
Odpoveď od vik na tému AJD-VAŠ NÁZOR NA PLEMENO.
Jager, Ty pri podstate rozhovoru nikdy (takmer nikdy) nezostávaš...Na podstatu veci nikdy neodpovieš, iba zahmlievaš...Dúfam, že sa po kurze komunikačných stratégií a neverbálnych prejavov dostaneš aj k podstate veci a odpovieš na otázky, ktoré už odzneli...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 dňom #16795 od jager
Odpoveď od jager na tému AJD-VAŠ NÁZOR NA PLEMENO.
Priatelia Nemám chuť púšťať sa do podrobností. Snažíte sa vtiahnuť ma do detajlov, ale verte, že sa vám to nepodarý z viacerých dôvodov. ak ste tak hladný po informáciach musíte si one zabojovať, alebo k ním tvrdou prácou dospieť. Skratky neexistujú. Viem aj to, že viacerý z vás si budú vedieť aj odpovedať, a skonštatujú, Jager je magor. Dobre, beriem. :liar:
<br/>
<br/>na jednu otázku Vám aj tak odpoviem. Nezrovnávajte Farbiare s AJD, alebo so ŠD. Prezrádzate tým vašu absolutnú neznalosť a neschopnosť posudzovať plemeno sv. Huberta. Bavte sa o AJD, ktorý sú skvelými poľovníkmi, a sú vám blišší, ale nie na tejto parkete.
<br/>80% AJD na PF alebo neuspeli, alebo skončili v III. c. česť individualitám, ale tu sú extrémi. Ak Štefík bojoval za to aby AJD bol pripusteným absolvovať PF tak len preto aby pri farbiaroch vzrástol kredit AJD. Inak ako plemeno by bolo na ustupe s poĽovníckej praxe. Ak si ty murár a budeš sa kamarátiť s prezidentom Mercedesu, tak si pamataj, že aj tvoj kredit prudko narastie a tvoje okolie ťa bude viac akceptovať. Na druhej strane pán prezident riskuje, že jeho preferencie prudko klesnú u istej skupiny jeho okolia. A to si my nemôžeme dovoliť. Chápem aj to, že za týchto okolností sa vám ľahšie presadzuje, je to prirodzené a byť vo vašej koži nesprával by som sa inak. Nezdá sa vám, že všetko je tak ako mábyť?
<br/>Navrhujem aby sme boli slušný k sebe a nepoškodzovali našími výlevmi plemeno ktoré vy alebo mi chováme. Každé si zaslúži aby sme si ich zaslúžili ako vodiči a majitelia a nerobili mu hambu tým ako sa správame.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 dňom #16800 od vik
Odpoveď od vik na tému AJD-VAŠ NÁZOR NA PLEMENO.
Exkluzivita, o to vám ide!!!O nič iné. Preto sa tak rozdrapujete...
<br/>
<br/>Trošku konkrétnosti vnesiem zo spravodaja AJD 2004: &quot;... za štyri roky (2001-2004) sa skúšok zúčastnilo 78 AJD. Šesť skončilo v I. cene, 25 v II. cene, 24 v III. cene a necelá tretina (24) z celkového počtu neuspela. Na počiatok to nie sú zlé výsledky, sú takmer zrovnateľné so SK, ktoré vykonávajú tieto skúšky už výrazne dlhšie obdobie. Farbiari podľa štatistiky majä najväčšie množstvo prvých cien, takmer rovnako ako AJD v II. cene a výrazne menej III. cien.&quot;
<br/>Za rok 2001 AJD percento neuspešnosti bolo 25%, u SK 26%, u F 23%.
<br/>Za rok 2002 AJD -//- 42%, u SK neuvádza, u F 22%
<br/>Za rok 2003 AJD -//- 37%, u SK 24%, u F 25%
<br/>Za rok 2004 AJD -//- 20%, u SK 16%, u F 20%
<br/>Za rok 2005 AJD -//- 11%, u SK 20%, u F 19%
<br/>
<br/>Jager, neviem ako si sa k tým 80% dopracoval, u daxlov vidieť od roku 2003 zlepšenie, čo sa konštatuje aj v spravodaji Farbiarov, u Kopovov a Farbiarov je percento neuspešnosti relatívne ustálené okolo 20%...
<br/>Ešte doplním, ak by sme spočítali dokopy psov, ktorí skončili v III. cene a tých, ktorí neuspeli, tak dôjdeme k takémuto záveru:
<br/>Za rok 2001 u AJD to je 56%, u SK je to 71%, u F je to 42%
<br/>Za rok 2002 u AJD to je 71%, u SK neuvedené, u F je to 46%
<br/>Za rok 2003 u AJD to je 50%, u SK je to 55%, u F je to 41%
<br/>Za rok 2004 u AJD je to 30%, u SK je to 58%, u F je to 36%
<br/>Čísla z roku 2005 som čerpal zo spravodaja Farbiarov za rok 2006, kde sa uvádza iba číslo neúspešnosti...
<br/>
<br/>A na záver, ja nikdy neodsudzujem to či ono plemeno, každé si vážim, tak ako si vážim poľovníkov, ktorí sa s nimi piplajú, vychovávajú a predvádzajú na rôznych skúškach, memoriáloch...a ktorí, pevne dúfam, im pomáhajú pri vykonávaní práva poľovníctva...
<br/>
<br/>Lovu zdar a kynológii zvlášť

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 hodinami #16827 od kurt
Odpoveď od kurt na tému AJD-VAŠ NÁZOR NA PLEMENO.
Dobá práca a nápad hodiť tieto info. Podľa tohto si každý môže urobiť aký taký názor. Žiadne emócie, len fakty. Super.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #16865 od jager
Odpoveď od jager na tému AJD-VAŠ NÁZOR NA PLEMENO.
Ako som sa dopracoval? Nechcel som práve toto, ale už musím. A tým aj debatu o detailoch v kynológií z mojej strany, musím ukončiť. Založíme 10 studených stôp z raticami vysokej, staré 20 h. Pre tvojho AJD a ja to isté pre maju suku HF. Bude to v smrekovom poraste, teda podklad bude ihličnatý. Tu budeš mať príležitosť objektívne posúdiť ako fonguje Paretov zákon. 80% a 20%. V štatystických tabuľkách úspešnosti sa nevikazuje vyspelosť vodičov. Pre lepšiu predstavivosť, ako funguje štatistyka. Ak ja zjem dve pečené kerčatá, tak štatisticky sme zjedli každý jedno, ty ale zostaneš aj tak hladný. Ak chceme posudzovať kvalitu práce určitého plemena, tak objektívne to môže byť len vtedy ak sme ako cvičitelia všetci rovnako vyspelý.Na skúškach majiteľ psa automaticky neznamená aj odborník.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #16880 od vik
Odpoveď od vik na tému AJD-VAŠ NÁZOR NA PLEMENO.
Naša debata je typu &quot;Ja o koze, Ty o voze.&quot; My sa asi nedohodneme na ničom, už tomu prestávam rozumieť...:(
<br/>Už keď si spomenul Paretov ekonomický princíp, tak by si ho mohol aj podrobnejšie popísať, ako by si to [r]konkrétne[/r] aplikoval...
<br/>S Tvojou poslednou vetou súhlasím, avšak treba si uvedomiť, že ideál nikdy nenastane, preto je irelevantné sa o tom baviť; iné je maximálne sa tomuto ideálu snažiť priblížiť...
<br/>Ja si myslím, že tá štatistika je dosť objektívna, samozrejme nezohľadňuje vyspelosť, či nevyspelosť každého vodiča, psa, ako aj mnoho ďalších nuansov, ale takúto štatistiku nevedie, dovolím si povedať, nikto... Môže sa stať, že pes urobí na 100% 99 dohľadávok, a na tej stej dohľadávke, zhodou okolností na skúškach, memoriále, atď., pohorí...Znamená to, že vodič nie je odborník, že je nevyspelý, že je nejaký fušer?
<br/>A k tým kurčatám: Ja som nezmiešaval kopovov, AJD a farbiarov dokopy, preto tvoja názorná ukážka bola trochu scestná...Štatisticky dobrá, ale nie v tomto prípade!
<br/>PS: Ak povieš, že 80% AJD nespraví PF, tak to znamená, že z 10 AJD 8 ich nespraví, čo som štatistikou vyvrátil...
<br/>Kurt, to vystihol dobre, tá štatistika priniesla aký-taký pohľad, nie stopercentný...ale vidím, že naša debata nevedie nikam, preto asi bude vhodnejšie ju ukončiť...:-o:-o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #16884 od evicka
Odpoveď od evicka na tému AJD-VAŠ NÁZOR NA PLEMENO.
Práve preto, že majiteľ psa nie je zákonite odborník bola, aspoň podľa mňa založená táto téma. Ako budúca, dúfam, majiteľka tohto plemena som si myslela, že sa niečo dozviem o plemene od ľudí, ktorí majú s ním skúsenosti. Zatiaľ však vidím len boj o prestíž medzi chovateľmi farbiarov a chvateľmi AJD :{

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #16888 od puro
Odpoveď od puro na tému AJD-VAŠ NÁZOR NA PLEMENO.
Pre AJD som sa rozhodol po tom ako som videl pracu tohto plemena v reviri.Mam ho od kamosa ktory choval farbiare a cuduj sa svete presiel na tak zaznavane plemeno.Skusky ma v prvej cene,pes je hlasny na stope a nema problem v orientacii.Pracuje na dohladavkach v nasom zdruzeni s uspechom nehovoriac o polovacke v stat.lesoch.Viem ze sa nezhodnem s niektorymi ludmi o praci tohto plemena na stope,ja potrebujem vsestraneho psa a AJD je bez urazky vsestranejsi ako farbiar,pes musi bit v zabere,potrebuje pracovat po cely rok inak zakrnie s AJD mam viac moznosti na pracu v nasom reviri ako s farbiarom.NEPESTUJEM IMIC CHOVAM PSA.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #16950 od zalesak
Odpoveď od zalesak na tému AJD-VAŠ NÁZOR NA PLEMENO.
Evička, tak ako? Už mate doma tu krásavicu? Ak sa ti dá pošli foto som strašne zvedavý.
<br/>
<br/>O plemene môžeme pokecať cez mail moja adresa je chromý@lentimex.com alebo Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..
<br/>
<br/>Ahoj Viktor. ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17187 od puro
Odpoveď od puro na tému AJD-VAŠ NÁZOR NA PLEMENO.
Kedy zacinate pracu v obore so psom?Ja v 10-11 mesiaci podla toho aku ma pes povahu.Oboru menim.Na spolocnu polovacku so psom chodim od 6 mesiaca najprv na remeni,nechavam ho ostekavat strelenu zver a zvikat na druhe psi a polovnikov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17188 od puro
Odpoveď od puro na tému AJD-VAŠ NÁZOR NA PLEMENO.
teda zvykat.:-o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17199 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému AJD-VAŠ NÁZOR NA PLEMENO.
Puro ja som z mojim ( svajciarsky duric ) som siel 1x do obory z diviakom v 8mes. Na spolocnu polovacku sa dostal 1x ako rok aj nieco stary tym ze bol z junoveho vrhu .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.117 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 762 návštevníkov a žiadni členovia on-line