AJD-VAŠ NÁZOR NA PLEMENO.

pred 17 rokmi 3 dňami #17201 od matulkoh
Odpoveď od matulkoh na tému AJD-VAŠ NÁZOR NA PLEMENO.
ja s mojim bedom do oplotku v 4,5 mesiaci - krasne a sustavne hlasil, v 7mes. uz plnohodnotne poloval na spolocnej - strelil sa pri nom lanstiak, ktoreho vypracoval. podla mna je to individualne

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 dňami #17205 od macek
Odpoveď od macek na tému AJD-VAŠ NÁZOR NA PLEMENO.
Ja som so svojím bol ako osemesačný....... ale hovorím netreba sa unáhliť....... 4,5 mesiačného psíka brať do obory je hluposť a veľké riziko iná vec by bola, kedy diviak bol v klietke....... Matulkoh prosti si mal šťastie, že sa mu nič nestalo...... ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 dňami #17206 od zalesak
Odpoveď od zalesak na tému AJD-VAŠ NÁZOR NA PLEMENO.
No Puro ja som svojho daxla skúšal postupne od pol roka ale môžem ti povedať že uplne stačí isť tak od tých 10 mesiacov do vtedy sa mi javí ten pes ako decko. Skôr by som pvedal že do vtedy je lepšie skúšať ostrosť na mačku a nechať ho prehnať zajaca aby si aj zistil kvalitu nosa psíka podľa toho ako slehuje stopu a či je hlasitý.
<br/>Na prvej poľovaačke som ho mal keď mal 14 mesiacov a môžem ti povedať že sa začal učiť čo sa to má vlastne robiť.
<br/>Kamoš strelil prasa tak si psík zacvičil a ptom na to hneď natrafil na diviaky v pohone takže začal makať pekne a potom ešte asi 4 poåovačky s toho na troch narazil v pohone na diviaky.
<br/>Stale sa ale len učil aj pri iných psoch.
<br/>
<br/>Moje osobné skúsenosti hovoria že durič začína pekne a dobre pracovať vo veku tak 2,5 roka.
<br/>
<br/>Samozrejme niektorý aj skôr a niektorý neskôr, ale väčšina po dvoch rokoch.
<br/>
<br/>Aj čo som videl iných psov tak dobra praca je až tym druhým a po druhom roku aj ten pes sa potrebuje vypracovať a aj ten vek sa v prepočne na ľudske roky pohybuje tak okolo 30 čiže je ten pes už rozvážnejší.
<br/>Nehovorím že niektore a hlavne feny nezačinaju pracovať skoro aj s tým so sa stretol ale mam skúsenosť aj s daxlom ktorý začal makať až ako 4 ročny ale ako hodinky.
<br/>takže asi tak.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 dňami #17207 od zalesak
Odpoveď od zalesak na tému AJD-VAŠ NÁZOR NA PLEMENO.
písal som o daxloch svoj názor a nie o iných plemenách. Terieri väčšinou začínaju robiť skoro ale nie dlho.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 dňami #17212 od vik
Odpoveď od vik na tému AJD-VAŠ NÁZOR NA PLEMENO.
Je to veľmi individuálne, a veľa záleží od povahy psa/fenky...Osobne brávam psov do oborky od cca 6 mesiacov, ale je to hlavne kvôli pachu diviaka,a nie nadlho...
<br/>Na spoločné poľovačky brávam psa aj mladšieho ako 6 mesačného, ale iba na štand a nie na každú, viac sa s ním snažím chodiť individuálne...Je to hlavne kvôli tomu aby si zvykol na iných psov,poľovníkov...
<br/>Ako zálesák správne poznamenal, niektorí začnú poľovať (aj AJD) ako polroční, a niektorí až ak dvojročný a viac...Záleží to od individuality psa...
<br/>S mladým daxlom som bol prvýkrát na spoločnej s ako 5 mesačným, ale iba na štande a bolo to iba 2x...Do pohonu som s ním išiel keď mal viac ako rok, pretože je z augustového vrhu...
<br/>Starší daxel, ktorý už odišiel na večný odpočinok, tak ten začal poľovať už ako cca 7 mesačný na spoločných, ale on bol z iného cesta...
<br/>
<br/>Inak, taký postreh, ale to ste si všimli možno aj vy, že tieto potvory sú dosť tvrdohlavé...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 dňami #17215 od macek
Odpoveď od macek na tému AJD-VAŠ NÁZOR NA PLEMENO.
No ako bolo už spomenuté všetko záleži od povahy psíka ale aj od toho akého diviaka v obore majú...... tam kde ja chodím cvičiť so psíkom, tak by som mladšieho psa ako osem mesiačného diviaky sú tam strašne útočné na psov....... No bolo by na škodu ak by mladého psíka hneď diviačica zvlacovala......

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 dňami #17221 od vik
Odpoveď od vik na tému AJD-VAŠ NÁZOR NA PLEMENO.
Ano, v tomto máš pravdu...Ja by som asi ani ročného psa nezobral do oborky k 200 kg diviakovi...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17570 od sibo
Odpoveď od sibo na tému AJD-VAŠ NÁZOR NA PLEMENO.
suhlasim s Evickou, tato tema ma nespravny nazov, podla toho co tu tvori 80% debaty by sa mala tato tema volat &quot;Super kynolog Jager vz. zvysok sveta.
<br/>
<br/>Cakal som naozaj ze sa tu nieco o AJD dozviem a pripadne aj o tom preco je Farbiar lepsi ale vidim, ze to co viem je daleko viac ako som sa tu dozvedel.
<br/>
<br/>Vacsine a hlavne JAGEROVI by som odporucil zacat riadit sa a pouzivat jedno manazerske pravidlo: respektuj nazor druheho.
<br/>
<br/>Velmi mi vadi ked si niekto dovoli zatracovat plemeno psa, a je jedno ake, bez toho aby to patricne potvrdil faktami. Ja som videl farbiara, ktory na stope zrazu chitil cerstvu stopu a zacal durit, a preto by malo byt cele plemeno zle?
<br/>
<br/>Poznam ludi, ktory maju doma Farbiara a aj kopova a nedovolia si povedat o AJD alebo o inom plemene, ze je take a take nahovbe.... A to su ludia co im co sa tyka kynologie mozem onikat.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17571 od sibo
Odpoveď od sibo na tému AJD-VAŠ NÁZOR NA PLEMENO.
no hned to tu zacina byt zaujimavelsie, konecne sa clovek moze nieco naucit.
<br/>
<br/>My mame doma sucku AJD 10 mesiacov, na stope zajaca sa javi celkom dobre aj ked mu ak na neho natrafi samozrejme nestaci ale vie ho podurit. Co je zaujimave hned ako natrafi na zajaciu stopu zacne hlasit ale znie to az priam histericky, take piskave stekanie. Inak ked doma steka na atrapu alebo tak tak ma pekny hruby hlas, len ten zajac je az priam smiesny.
<br/>
<br/>Dostali sme (pisem v mnoznomcisle, lebo pes je mojej polovicky, a ona je vodic) odporucanie, ze oborku az cca 11 - 12 mesiac aj to najprv z inym psom a spoza plota, a az potom do oborky, zase najprv s druhym psom a az potom sama. Co si o tom myslite?
<br/>
<br/>Tiez ak mate rady comu sa vyvarovat sem s nimi.
<br/>
<br/>Dik

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17578 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému AJD-VAŠ NÁZOR NA PLEMENO.
Sibo co sa tyka tej oborky kludne tak ako si napisal , nemas tym co pokazit . skor mozes psika domrvit keby mal hned prvy zazitok negativny . takze s kludom a bude to dobre . nie je sa kam ponahlat.
<br/>
<br/>co sa tyka zajaca to robi kazdy pes ze tak hystericky vrieska na zajacej stope .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17581 od sibo
Odpoveď od sibo na tému AJD-VAŠ NÁZOR NA PLEMENO.
dakujem za odpoved, si ma potesil.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17582 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému AJD-VAŠ NÁZOR NA PLEMENO.
nemas zac je to len moj skromny nazor . ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17584 od sibo
Odpoveď od sibo na tému AJD-VAŠ NÁZOR NA PLEMENO.
aj tak dik, je dobre poznat viac nazorov, hlavne ak su od skusenejsich co maju uz nejake skusenosti a hlavne ak su dobre mienene. niekedy funguje to a niekedy zas ono.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17589 od puro
Odpoveď od puro na tému AJD-VAŠ NÁZOR NA PLEMENO.
Jaro casom zistis ze tvoj psik ma na kazdu zver ini hlasovy prejav,a podla hlasenia zistis o aku zver ide.Bud rad ze je hlasny, je to dobre.Pani a co odlozenie?Moja Ira je trocha neoblomna ale uci sa.Trochu mi pripomina jazvecika co sa tyka tvrdohlavosti,no pritom su jemne na tvrde spravanie.Trpezlivost a primeranu tvrdost na ujasnenie pana v dome.A co vase ajd povahovo?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17590 od sibo
Odpoveď od sibo na tému AJD-VAŠ NÁZOR NA PLEMENO.
:D trosku ta poopravim, myslim ze jaro to vie, to asi patrilo mne. Je mi jasne, ze kazdu zver bude hlasit inak ale necakal som az take &quot;histericke&quot; stekanie. no povaha, klasika tvrdohlava ale nie tak ze by sa to nedalo vydrzat. odlozenie by mala zvladnut, trosku sme sa bali strelby (hlavne novorocne petardy boli trosku problem) je z junoveho vrhu takze bola este malicka ale zvladli sme to a ako rastie tak je to super.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17591 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému AJD-VAŠ NÁZOR NA PLEMENO.
puro toho svojho uz mam zmaknuteho ohladom hlasenia roznych druhov zver . Ale opakovanie je matka mudrosti . ;)
<br/>puro ja som z odlozenim nemal od zaciatku problemy ale v tomto je svajciarsky duric bezproblemovy strasne rychle sa uci a hlavne lahko bez nejakeho naznaku natlaku . jasne ze nejake to zaucho uz bolo ale skor vychovne ako donucovacie .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17592 od puro
Odpoveď od puro na tému AJD-VAŠ NÁZOR NA PLEMENO.
Prepacte pani za zamenu mien.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17593 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému AJD-VAŠ NÁZOR NA PLEMENO.
nic sa nedeje pohodicka Puro ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17597 od puro
Odpoveď od puro na tému AJD-VAŠ NÁZOR NA PLEMENO.
Sibo nejdes do Zvolena-Sielnice na klubovu vystavu ajd?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17603 od evicka
Odpoveď od evicka na tému AJD-VAŠ NÁZOR NA PLEMENO.
Aj my sa tam chceme isť pozrieť naša ma ešte len try mesiace ale je to pekný a tvrdohlavý psik . Nevite mi dakto po radiť dake krmivo lebo nič jej nechuti len sladkosti granul sa chiti až ked jej celý den nič nedam.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.115 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 752 návštevníkov a žiadni členovia on-line