Akú zbran si vybrat?

pred 14 rokmi 1 mesiacom #53181 od ajky8
Odpoveď od ajky8 na tému Akú zbran si vybrat?
poradte mi prosim niekto ake strelivo by bolo najlepsie do cz 550 lux kal.8x57

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #53223 od uhrineki
Odpoveď od uhrineki na tému Akú zbran si vybrat?
To záleží od toho na čo to strelivo chceš použiť a do akej ceny.Ja som do svojej pušky kal.308 Win. kupoval Prvý Partizán,pomaly to najlacnejšie strelivo a bol som sním nadmieru spokojný.Ale to som Ja,každý má nato svoj názor.Určite je aj lepšie strelivo a samozrejme drahšie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #53266 od tomi
Odpoveď od tomi na tému Akú zbran si vybrat?
Zdravim.
<br/>Chcel by som sa poradiť. Uvažujem nad kúpou guľovnice ZKK 601 v kal. .243win. Je bez napináčika. Zbraň nemám možnosť si len tak pozrieť /ďaleko je na predaj/. Zaujíma ma chod spúšte bez toho napináčika - samozrejme za predpokladu, že je v originálnom stave. Kto má nejaké info, prosím nech odpíše.
<br/>Ďakujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #53337 od uhrineki
Odpoveď od uhrineki na tému Akú zbran si vybrat?
Ako zbraň ZKK 601 je dobra,stara poctiva oceľ,len neviem či 243Win.je dobrá voľba.Chod spúšte je celkom dobrý a dá sa ešte doladiť.Ale keby si mal záujem tak ja mám na tento typ zbrane nejaké náhradne diely a myslím že mám aj napináčik.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #53341 od spider
Odpoveď od spider na tému Akú zbran si vybrat?
sevas tomi.ja mám zkk 601 v 243 win.aj s napináčikom,neviem prečo tá tvoja vyhliadnutá nemá:(
<br/>napíš mi na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #53343 od tomi
Odpoveď od tomi na tému Akú zbran si vybrat?
Ahoj. Mám 9,3x62, 7,62x39 a .22WMR, chcem niečo medzi. preto je voľba na .243. Sa to ešte uvidí, nie je moc v inzerátoch tých ZKK601 tomto kal. Zatiaľ len uvažujem. Keď to bude aktuálne tak sa ozvem. Dik.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #53346 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Akú zbran si vybrat?
Ubezpečujem Ťa, že ak máš uvedené kalibre, tak 243 je veľmi dobrá voľba. Sám ju mám v kombinácii s 8smičkou a nemá chybu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #53508 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Akú zbran si vybrat?
Neviete, kde by som si mohol omakať Mauser M03? Chcel by som si pozrieť prevedenie Alpine. Mám na mysli Zvolen, BB alebo je to len Blava, resp. P.Bystrica?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #53512 od kolesart
Odpoveď od kolesart na tému Akú zbran si vybrat?
teraz bude fehowa 2010 tam mozes....super zbran ale nesedi mi poistka...5 minut som to tam trenoval a boleli ma prsty

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #53513 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Akú zbran si vybrat?
Tak sa tam zase stretneme, musím to omakať na živo. Pred rokmi som mal vysnívanú zbraň Mauser M 94. Ale ostanem pravdepodobne verný svojej obľúbenej značke, teda Saueru. Ten Mauser ma zaujíma skôr teoreticky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #53521 od mirob
Odpoveď od mirob na tému Akú zbran si vybrat?
ej veru s tou poistkou je to dôležitá vec..ja som mal možnosť kúpiť guľovú kozlicu postavenú na súčiastkach Blaseru...a tam je to napínanie každej rany na chrbte..ej veru som si to rozmyslel ked som tam manipuloval...škoda..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #53522 od kolesart
Odpoveď od kolesart na tému Akú zbran si vybrat?
MO3 je tolerancne a materialom max. prepracovana do detailu...urcity cas som myslel ze prejdem zo sauera na tento model M03 a preto som podvedome hladal za kazdu cenu chybu na S202 zbytocne nenasiel som. Chvalabohu konkurencia je napomocna pre obe znacky. System osadenia hlavne jej dlzka,hrubka, presnost, poistka, velkost a dlzka pazby u S202 mi vyhovuju po kazdej stranke. Za 2 roky co ho mam som s nim zmokol, zmrzol popadal do snehu....slape jak hodinky. Myslim ze v dnesnej dobe pri kupe medzi R93, M03, S202 bude rozhodovat asi uz len sympatia image zbrane.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #53524 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Akú zbran si vybrat?
Myslím, že máš pravdu - niektorí kritizujú poistku na Sauer. Mne trvalo dva večery, kým som si zvykol. A stále študujem tie zbrane a vždy posledný katalóg je aj tak Sauer, ako píšeš aj mne super sedí a pri ostatných značkách je to len vec sympatií. Ale ten Mauser podrobne poštudujem live v Pešti.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #53540 od kolesart
Odpoveď od kolesart na tému Akú zbran si vybrat?
Ked som si po ZKK kupil Tikku myslel som ze uz lepsia poistka neexistuje-ticha, jemna, jednoducha skratka OK pokial sa raz v lese sam od seba neotvoril zaver a vyhodil naboj...civim jak prasa po prvej rane.....skumam co sa stalo. Poistka na tikke sa mi pri chôdzi odistila-zachytila nejak nestastne o batoch alebo kabat ani som to nepocul rovnako aj otocilo pakou a vahou sa sa mi odsunul zaver upozornilo ma az jeho tuknutie a cinknutie naboja o puzdro zaveru....nechcem si predsatvit ze by mi ju len odistilo a ja by som nechtiach potiahol pri manipulacii za spust. Stalo sa mi to len raz ale predsa. Odvtedy mam fobiu a vzdy ked ju mam vonku pri polovani podvedome saham na paku zaveru ci je vsetko OK.
<br/> Samozrejme pri ZKK by sa mi zas ten zaver tak lahko nevysunul to je zas ta z nudze cnost...tam s nim trebalo &quot;silne&quot; tam aj nazad.... :] Pri S202 som si na nic zvykat nemusel a pomaly aj som vylieceny z fobie he he Odistujem jemne a hlavne ticho bez námahy aj ked uz na mna civi zver oproti a hlavne je ze sa mi odistit jednoducho inak ako mojim vedomým ukonom skratka NEMOZE. ale nech si vybere kazdy co mu vyhovuje a hlavne je pre neho manipulacne najbezpečnejsie. Kazdemu vyhovuje nieco ine.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #53544 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému Akú zbran si vybrat?
Mám ju v základnom (najlacnejšom) prevedení s drevenou pažbou, bohužiaľ v plaste ju ponúkajú len inom prevedení, v kal. .308 Win. Aj keď to nie je tá pravá kombinácia akú som chcel (8x57, plast), napriek tomu po prvej odpoľovanej sezóne som s ňou veľmi spokojný. Je ľahká, výborné pohonové mieridlá, veľmi pohotová a rýchla pri opakovanej streľbe (zatiaľ sa mi nezasekla !!!) a pri používaní 11,7 gr Oryxu alebo Hmantelu (nie je potrebné prestreľovať) aj veľmi účinná na všetky veľkosti diviakov. Podotýkam však, že ju používam výhradne v pohonoch so psami a strieľam len na krátke vzdialenosti.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 9 mesiacmi #55544 od Rempo
Odpoveď od Rempo na tému Akú zbran si vybrat?
Dobrý deň.
<br/>
<br/>Zvažujem kúpu zbrane, ale nechcem to uponáhľať keďže zbraň nieje na rok, dva.
<br/>
<br/>Zaujímalo by ma ako a koľko zbraní je potrebné pre začínajúceho poľovníka a ako si
<br/>správne vybrať značku a model. Je my úplne jasné že pokiaľ nebudete vedieť podrobnosti (kde a čo voliť a spol. ťažko sa radí), ale iba priblížiť ako to chodí. Vybrať si kvalitnú i keď drahšiu zbraň, alebo zo začiatku niečo jednoduchšie a keď sa časom oťukám potom kúpiť už kvalitné alebo, gulobrok?
<br/>
<br/>Kaliber a veci s tým spojené nechám na ďalšiu otázku....
<br/>
<br/>Pozn. Malé Karpaty resp. Záhorie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 9 mesiacmi #55555 od eso
Odpoveď od eso na tému Akú zbran si vybrat?
Rempo, odpoveď na tvoju otázku je veľmi ťažká a môžeš ju vyskladať z viacerých čiastových odpovedí na otázky, ktorý s výberom zbrane súvisia a nedajú sa odčleniť.
<br/>Ja by som to zhrnul na tieto body, ku ktorých sa vyjadri:
<br/>1. Kombinovaná zbraň áno či nie. Ide skôr o subjektívne rozhodnutie každého poľovníka, či sa prikláňa ku kombinovaným zbraniam alebo nie.
<br/>2. Nová zbraň, alebo z druhej ruky.
<br/>3. Značka, model. Treba brať do úvahy hlavne pomer cena a kvalita. Tým nechcem
<br/> povedať, že za 20 tis.Sk nekúpiš postačujúcu kvalitu. Taktiež treba brať do úvahy
<br/> váhu zbrane, prevedenie a pod.
<br/>4. Kaliber zbrane hlavne u guľovej zbrane. Druh zveri, vzdialenosti a pod.... Ale toto v rámci kalibrov, ktoré napåňajú znenie zákona na lov raticovej zveri....dopadová energia na 100m atď.... Treba to brať do úvahy, aby si potom nemal problém, že nedostaneš povolenku na jelenicu, lebo máš slabý kaliber. Nemusíš sa báť ani razantnejších kalibrov, ruku ti neodtrhnú, ale do nejakých zbytočných extrémov by som nešiel.
<br/>5. Jednu alebo viac zbraní....možno otázka investície, ktorú si schopný zrealizovať.
<br/>
<br/>Ale toto vieš, tak to skús možno špecifikovať bližšie.
<br/>
<br/>Z mojich skúseností by som ti odporučil nasledovné. Rozhodni sa medzi kombinovanou zbraňou, alebo samostatnou guľovnicou a brokovnicou. Aj napriek tomu, že brokovnicu možno nevyužiješ pri love tak často, je to podľa mňa dôležitá zbraň aj z hľadiska tréningu na strelniciach, ovládateľnosti, presnosti, reakcie atď. Čo sa týka konrétnej značky zbrane a modelu, to je na tebe, na finančných možnostiach a iných veciach. Treba možno brať do úvahy to, že lepšia kvalitnejšia použitá zbraň za nižšiu cenu ako nekvalitná lacná nová. Upozorním ťa skôr na to aby si si odskúšal ako ti zbraň sedí, nie je nič horšie ako keď sa prispôsobuješ zbrani ty, ja osobne toto nemusím, zhoršuje to pohodu pri streľbe, rýchlosť reakcie a pod....
<br/>
<br/>Nech sa ti darí......:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 9 mesiacmi #55639 od Rempo
Odpoveď od Rempo na tému Akú zbran si vybrat?
Ešte jednu otázku: ak by ste si mohli vybrať medzi samonabíjacou a opakovaciou gulovnicou ktorú by ste si vybrali?
<br/>
<br/>8x57JS

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 9 mesiacmi #55641 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Akú zbran si vybrat?
To je takmer nezodpovedatelna otazka. Okrem spolocnych polovaciek na diviaky nie je dovod zobrat semi-auto. Alebo je moznost, ze clovek inklinuje k takemuto typu zbrane a &quot;musi&quot; to mat.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 9 mesiacmi #55650 od Rempo
Odpoveď od Rempo na tému Akú zbran si vybrat?
Asi dosť otázka mimo, ale oplatí sa kúpiť set zbraní od jedného výrobcu.
<br/>Teda dávajú sa nejaké výhody (buď zľava alebo príslušenstvo) niečo ako zákaznícka karta?
<br/>
<br/>A druhá nieje to zlé, zamerať sa len na jedného výrobcu?
<br/>
<br/>Či nieje lepšie radšej viacerých výrobcov na Guľu a brok poprípade ďalšiu guľu?
<br/>Je mi jasné, že každému vyhovuje niečo iné, a čo človek to iný názor, a príve preto by som chcel počuť &quot;pre aj proti&quot;
<br/>
<br/>Ďakujem všetkým, ktorí mi odpovedali aj budú odpovedať.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.163 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 749 návštevníkov a žiadni členovia on-line