Akú zbran si vybrat?

pred 13 rokmi 3 mesiacmi #57876 od Hunter78
Odpoveď od Hunter78 na tému Akú zbran si vybrat?
Akela prosim ta ake strelivo si použival v 223jke?Mislim co najlepšie sa ti osvedcilo pri love?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 mesiacmi #57880 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Akú zbran si vybrat?
V dobe keď som ja strieľal 223 som používal len český SB poloplášť, ťažko bolo zohnať v tej dobe niečo iné. Nemal som problém. Srnca som strelil do 200m hocikedy a diviak a výnimočne vysoká všetko do 100m, prevažne na strniskách, resp. čistinách. Stále som mal obavy, že niečo nedohľadám a priznávam, mal som aj šťastie, preto som potom prešiel na 243 /pred ňou na krátko 222/, čo sa mi zdá omnoho zodpovednejšie. A aj sa to potvrdilo novým zákonom, tá 243 je neporovnateľná a nie len tabuľkovo čo sa týka výkonu oproti 223, no a zas pocitovo je streľba z 223 o 50% prijemnejšia. Pri poslednej 223 čo som mal som strieľal RWS a tie boli aj presné, a skrátka aj nadupané, k tým by som sa vrátil, ak by som ešte chcel niekedy 223.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 mesiacmi #57890 od lanus
Odpoveď od lanus na tému Akú zbran si vybrat?
Hunter78 - I napriek tomu ,že nad väčšinou produkcie SB sa dá oprávnene "ohŕňať nosom" tieto sa ím celkom vydarili : SB/ 3,36g/HPBT/Match ( www.sellier-bellot.cz/cesky/kulove-naboj...duct=18&view=all)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 mesiacmi #57902 od pavelb
Odpoveď od pavelb na tému Akú zbran si vybrat?
Vdaka sibo, vieš poradiť aj predajcu? A ake strelivo doporučuješ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #57956 od sibo
Odpoveď od sibo na tému Akú zbran si vybrat?
predajcov je v SR niekolko napr. Frano v NR, Jedlicka v Zelenci, alebo Solgai tusim v Galante. Co sa tyka streliva, osobnu skusenost mam len velmi malu a to s Normou Oryx. Kamarat toto strelivo strielal niekolko sezon a pochvaloval si.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #57964 od usahunter
Odpoveď od usahunter na tému Akú zbran si vybrat?
ja som si kupil christensen arms carbon one custom v300 RUM,strielat s nov je uplna balada pouzil som ju iba jednu sezonu a myslim si ze to bola dobra volba ,

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #57978 od gataca
Odpoveď od gataca na tému Akú zbran si vybrat?
akela
<br/>tvoj nazor na u nas malo predavane zbrane zn. krico? odpis prosim Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
<br/>vdaka

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #57980 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Akú zbran si vybrat?
Ozvem sa večer, nestíham ani žiť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 1 mesiacom #58474 od amor69
Odpoveď od amor69 na tému Akú zbran si vybrat?
Ahojte,
<br/>potrebujem poradiť ohľadom kúpi novej pušky.
<br/>Mám možnosť kúpiť BLASER - 300 WIN MAG. za výbornú cenu.
<br/>Máte niekto skúsenosti s touto zbraňou a hlavne kalibrom??? Zdá sa mi totiž na Sloenské pomery veľmi silná...
<br/>
<br/>ďakujem za radu

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 1 mesiacom #58475 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Akú zbran si vybrat?
Kamoš s ňou poľuje roky a strieľa bez prestávky Norma Oryx. Kaliber je vec vkusu. Ak máš možnosť, chod si vystreliť. Ak sa Ti to zapáči, už to nikdy nebudeš riešiť či je to silný kaliber. Neviem čo je výborná cena a Blaser okrem kombi zbraní nie je moja srdcovka. Napr. na veľkého jeleňa a medveďa nie je silná. Každý nech poľuje kalibrom čo mu sedí. Tiež mi chvíľu trvalo kým som si zvykol na synovu tristovku a teraz keď vystrelí cca 400m od posedu kde sedím, je to zážitok. Kaliber je v pohode.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 1 mesiacom #58476 od amor69
Odpoveď od amor69 na tému Akú zbran si vybrat?
Ďakujem za názor a radu...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 1 mesiacom #58509 od PoloVlad
Odpoveď od PoloVlad na tému Akú zbran si vybrat?
Zdravím kolegovia.
<br/>Idem možno trochu oživiť debatu a zároveň sa možno niečo priučiť.
<br/>Asi rok vlastním brokovú kozlicu Fair a myslím, že nadišiel čas, aby som arzenál rozšíril aj o zbraň guľovú.Už sa vo fóre vŕtam dlhšiu dobu, niečo som načítal tu, pozrel inde, najprv nejaké úvahy o kalibroch a potom o samotných zbraniach. Na začiatok by bolo možno vhodné povedať, že poľujem v poľnom revíri s odstrelom srnčej, diviačej zveri, začíname poľovať aj na zver jeleniu. V zimných mesiacoch sa venujem vábeniu líšok.
<br/>Asi mi učaroval kaliber 8x57 JS a myslím si, že vhodným strelivom by sa dalo odloviť aj nejaké to srnča, alebo i líška. Nechám si poradiť. Viem, že každý máme svoj názor a možno lepšie je mať viac kalibrov, ale zatiaľ vyberám len jeden a jednu zbraň. Naprv sa mi páčil 308W, od toho ma odhovárajú (možno neprávom), alebo 7x64 , 7x57 ? Možností je viac.
<br/>Som ľavák a preto som vyberal prevedenie LH alebo zlamovačky. Rozmýšlam nad Tikkou, Rosslerom, Sauer je už iná kategória. Mám v pláne si to ísť trošku osahať a pokukať, možno niečo sa mi zapáči. Ale aj taká Fair K500 nemusí byť zlá.
<br/>Tak budem vďačný za každé poťuknutie a prípadné zaujímavé info. Diky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 1 mesiacom #58510 od kurt
Odpoveď od kurt na tému Akú zbran si vybrat?
Servus. Každým s kalibrov ktoré si vymenoval som mal to šťastie a ulovil nejakú zver okrem 7x57. Ja mám 8x57 JS a nemám výhrady. Strieľam do 100-120m takže balistiku vôbec neriešim. Strelil som aj srnča aj diviača okolo 5-7kg a žiadne strašné podliatiny tam neboli. Líšky som nedral. Najhoršie dopadla jelenica kde bola rozbitá polka lopatky, ale to som trafil ramennú kosť naplno a vtedy je jedno čím strieľaš. 7x64 som poľoval pred tým a jediné čo mi vadí je spätný ráz. Oproti tomu je osmička úplne iná a pre mňa príjemnejšia. Tým nechcem povedať že 7x64 je nejaký brutál, keby som bol dobrý strelec a hrozila by mi streľba na väčšie vzdialenosti určite by som si vybral tento kaliber. 308W je niečo medzi tým a nezatracoval by som ho. Mám strelenú iba jednu srnu a z toho sa závery robiť nedajú, ale je tu dosť ľudí ktorý ho používajú. 7x57 svokor odpoľoval celý život a má strelených desiatky kusov diviačej a srnčej zveri. Dokonca 2 jelene. Na vzdialenosť do 100m by som tento kaliber použil s kľudným svedomím na každú zver. Na srnčiu, diviak do 100 kg pri nie príliš veľkých vzdialenostiach podľa mňa ideálny kaliber. Samozrejme nechá sa presvedčiť aj jeleň či 150kg kanec. Ako vidíš záleží len od sympatií, streleckej zručnosti a osobných preferencií. Zveri je jedno čím ju ulovíš, ak zhasne v ohni a to dokáže každý z týchto kalibrov pri správnom použití.
<br/>Čo sa týka modelu, záleží len od hrúbky peňaženky. Keby som mal na Sauera tak by som si ho kúpil, keby som mal na Tikku, tak by som si ju kúpil, lenže ja som na ne nemal, tak som si kúpil Zastavu v bazári a som tu a strieľam. Je to len o komforte používania.
<br/>Aby som ti aj nejako (možno) pomohol názorom, tak ja by som bral na tvojom mieste Tikku v jednom zo sedmičkových kalibrov podľa vzdialenosti na ktorú si trúfaš strieľať. V každom prípade nech sa rozhodneš pre akúkoľvek kombináciu, úplne vedľa nestúpiš. A vždy je tu možnosť predať a kúpiť nové.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 1 mesiacom #58512 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Akú zbran si vybrat?
Gulovnicu si kup najlepsiu, ktoru si mozes dovolit a taku, aby sa ti pacila.
<br/>
<br/>Kaliber - sice nekonecna debata, ale. Na tvojom mieste by som vyberal kaliber so sirokym vyberom fabrickej municie. A tam zrovna 8x57JS celkom nepatri (niekomu to co je na trhu staci, niekomu nie).....7x64 je na tom +/- rovnako, mozno o kusok lepsie. Mozno by som na tvojom mieste pozeral na kalibre, ktore zacinaju cislom 30, cize 308Win. a 30-06Sprg. - BEZKONKURECNE najsirsia ponuka streliva na svete. Vyraba to kazda municka, s kazdou myslitelnou strelou, s vahami striel od 7,1g po 14,3g, od najlacnejsich az po drahe limitovane edicie.....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 1 mesiacom #58516 od PoloVlad
Odpoveď od PoloVlad na tému Akú zbran si vybrat?
Ďakujem za názory, cením si to. Práve preto som povedal, že musím ešte niečo pobehať a zopár kúskov poosahávať, možno ma niečo príjemne prekvapí.
<br/>Pýtam sa preto, lebo nechcem šlapnúť vedľa a potom to možno ľutovať... Takže ešte raz diky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 1 mesiacom #58517 od lacco1
Odpoveď od lacco1 na tému Akú zbran si vybrat?
Igore,Igore, 30-kou začína aj krajšia ráž, nie? Taká &quot;ľudová&quot; ako ju ja nazývam. Žartujem, málokomu sedí. A nehaň osmičku, je vhodná aj do prerezávky.Ha, Ha,Ha.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 1 mesiacom #58527 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Akú zbran si vybrat?
:D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 1 mesiacom #58562 od forester01
Odpoveď od forester01 na tému Akú zbran si vybrat?
Čuj, v Čechách predávajú aj Haenel. Tiež zaujímavá voľba. Taký lacný Merkel.
<br/>www.arms-cz.cz/katalog/01/?podskupina=01006&vyrobce=150
<br/>21960.- Czk

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 1 mesiacom #58662 od karasek
Odpoveď od karasek na tému Akú zbran si vybrat?
Haenel už predávajú aj na Slovensku, konkrétne v BA a PB firma DYNAX. Ozaj podarené zbrane, mal som možnosť vidieť, chytiť i strieľať. Treba sa len poinformovať, personál ti ochotne poradí.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 1 mesiacom #58684 od Budos
Odpoveď od Budos na tému Akú zbran si vybrat?
Prosím ťa a ktorá f. ich predáva v Bratislave? Ďakujem...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.202 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 472 návštevníkov a žiadni členovia on-line