Akú zbran si vybrat?

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #47108 od dany
Odpoveď od dany na tému Akú zbran si vybrat?
Co to podla teba znamena, ked povies ze zbran nekope? Ja mam tiez gulovnicu v 9.3 a myslim si ze ma znacny spatny raz- o nieco citelnejsi ako 30-06, nie vsak neznesitelny.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #47118 od Waldo
Odpoveď od Waldo na tému Akú zbran si vybrat?
...spatny naraz nie je len zalezitostou kalibru ale aj konstrukciou konkretnej zbrane.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #47162 od dany
Odpoveď od dany na tému Akú zbran si vybrat?
to mi je teda novinka, o aku zbran sa teda jedna, ked "nekope" v 9.3-vom kalibri

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #47175 od Lubo1
Odpoveď od Lubo1 na tému Akú zbran si vybrat?
Napr. 9,3x72R;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #47192 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému Akú zbran si vybrat?
Na to vsetko nemusim mat 9,3x.....8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #47197 od Waldo
Odpoveď od Waldo na tému Akú zbran si vybrat?
Nepoviem Ti konkretnu zbran ale napr. hmotnost zbrane a lomenie/tvar pazby maju vplyv na vnimanie spatneho narazu 8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #47242 od pepco
Odpoveď od pepco na tému Akú zbran si vybrat?
strielal som zo Sauer 202 kal 9,3*62...a ze nekope asi tak, ze ked som vystrelil, cakal som uder kladivom, ale prirovnat sa to dalo k 7*57, verim ze je to v konstrukcii zbrane, cezeta kope urcite viac....to som mal na mysli...a bubi, s tou 8ckou sa da dokazat podobne co s 9,3....to suhlas...ale aj tak cem ece tu 9,3 :D samo v sauerke

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #47243 od miso
Odpoveď od miso na tému Akú zbran si vybrat?
Mozem potvrdit, konstrukcia zbrane robi vela. Sam mam Sauer 270 win, ten je uplne v pohode, nastreloval som kamosovi Sauer v 300win mag, ku prvej rane som pristupoval s velkym respektom,ale bolo to napodiv v pohode zvladnutelne. Rozdiel oproti mojej tam bol, ale vobec nie taky ako som cakal, pricom ja si na pohodovej strelbe zakladam...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #47295 od lovecW27O
Odpoveď od lovecW27O na tému Akú zbran si vybrat?
...tiež mam sauera 202 6,5x55 a strielam z toho vulkan, no chcel som nieco delikatne, lahke na pirš a tak, no do 1 septembra, asi na urovni malorazky, ale-ale-ale, no pocut, citit a aj vidiet, no z malorazkou to nema nic spolocné okrem presnosti, pricina bude asi vo vahe lebo ja chytrak som chcel nieco lahke, takze mam 2,7 kg...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #47296 od miso
Odpoveď od miso na tému Akú zbran si vybrat?
Na malorazkovu uroven sa so 6,5 dostat velmi tazko s tou vahou :) Ale zasa, nic hrozne to asi az tak nebude nie? Oproti 270win, to musi byt citelne pohodlnejsie. Mne sa pozdava Sauer Highland v 6,5x57 presne na obdobie do 1.septembra...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #47319 od lovecW27O
Odpoveď od lovecW27O na tému Akú zbran si vybrat?
...ja mám outback myslim, že sa to tak píse, ako som povedal nieco lahke na pirs, čo sa tyka W270 tak ked som z nej strielal federaly trophy bonded bear claw napr. pri konrolnych strelbach-iná supa, ale momentalne mi najlepsie sedí 7RM, a to i napriek tomu že no.1 je W-270, poskulujem po weatherby, len neviem ktroru, cal. je jasný...
<br/>...inak dobry vkus, aj flinta aj cal. je to o tom že vies na čo to budes použivat. L.Z.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #47323 od dany
Odpoveď od dany na tému Akú zbran si vybrat?
Zaujimave skusenosti. Ja mam Sauer 202 v 9.3x62 a ZKK 600 v 30-60 Sprg., z obidvoch som strielal naraz v jeden den na strelnici a mozem povedat, ze spatny naraz bol u sauer-a o malo vacsi. Z CZ v 9.3x62 som nestrielal, ale asi mas pravdu, ze bude kopat viac. &quot;Sauerka&quot; je velmi dobre prepracovana zbran, ale nerobme z nej pusku &quot;zazracnicu&quot;. :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #47325 od kolesart
Odpoveď od kolesart na tému Akú zbran si vybrat?
nic v zlom ale bolo by si uz dobre aj uvedomit ze sauer vyraba pre kazdu raz v medium a magnum triede hlaven v troch variaciach co do dlzky tak hrubky co ma logicky za naskledok zmenu vahy a chovanie zbrane jak pri pirschovani tak pri vystrele......, takze nejake polemiky o tom ze ja mam outback druhy forest a treti higland napr. v 8x57 pricom jeden striela normy dalsi &quot;podlaborovane&quot; SB a treti uz neviem ani co mozu byt dost zavadzajuce

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #47329 od iboo
Odpoveď od iboo na tému Akú zbran si vybrat?
ja som si niečo užil so ZKK 600 9,3x62 a je to o trochu málo viac ako SPRG, normálne znesitelné;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #47330 od dany
Odpoveď od dany na tému Akú zbran si vybrat?
takisto zavadzajuce, ako tvrdit, ze zbran &quot;nekope&quot; v kalibri 9.3x62, aj ked sa jedna o Sauer 202 a je to jedno ci ide o 600mm alebo 560mm hlaven, alebo inu variaciu tohto modelu(magnum hlaven asi v tomto kalibri nerobia!?)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #47331 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Akú zbran si vybrat?
Na doplnenie, ja som mal na Sauer hlaveň v 308win 60 cm a menil som ju za 8x57JS tiež 60 cm - hlaveň osmičková je výrazne ťažšia, preto má zbraň spätný ráz ako pri 308mičke, je len na nosenie trochu ťažšia.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #47332 od kolesart
Odpoveď od kolesart na tému Akú zbran si vybrat?
pre S202 9,3x62 sa da max. napasovat 60cm s ustim 19mm. Potom uz len kratsie, tensie resp. kanelovane Pre medium raze sa vyrabaju max. tych spominanych 60cm s ustim max. 19mm.....mimo prevedenia jagd mach - wolverine....U magnum razi max. je to opat max. 65cm s ustim max. 19mm potom opat na objednavku kratsie, tensie a kanelovane

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #47336 od army9
Odpoveď od army9 na tému Akú zbran si vybrat?
Tak preto bola na tej Sauerke co som obzeral , taka velka skara medzi hlavnou a predpazbim . Hlavne robia vseliake a pazbu asi len jednu - univerzalnu .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #47337 od moron
Odpoveď od moron na tému Akú zbran si vybrat?
nemusí ale 9,3 je prostě 9,3ka:D omlouvám se, že odbočím od Sauera. Poslední dobou se mi opět potvrdilo, že mi doma chybí lehká kulovnička na šoulačku. Bohužel i když je v plánu do budoucna kvalitní jednuška v ráži 8x57 JRS nebo možná i 9,3x74R(kterou jsem si kdysi zamiloval, ale bohužel nekoupil), tak mi to finanční situace neumožňuje řešit nyní. Rád bych si nechal poradit vaše typy na levnou, lehkou a na loveckou střelbu do ca 100m dostačující kulovnici. Měl jsem v ruce ZK99,ale nějak mi k srdci nepřirostla i když byla v 8mičce;), i když jsem to dřív odmítal uvažuju i o pokusu upravit nějakou rusandu, nebo si nechat udělat výměnou hlaveň na moji starší ruskou jednušku brokovnici. Ráže 6,5 - 8mm, k lovu hlavně srnčí, škodná a semtam divočák. Vložnou hlaveñ kvůli hmotnosti nechci. Opakovačku zatím neuvažuju.Díky předem za nápady.Zdar rosťa

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #47344 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému Akú zbran si vybrat?
ja som sa prednedavnom odbavil na www.fanzoj.com/de/gunroom/custom_built_w...derlever_opener.html[/]tomto :P

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.126 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 747 návštevníkov a žiadni členovia on-line