Akú zbran si vybrat?

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50736 od PoloVlad
Odpoveď od PoloVlad na tému Akú zbran si vybrat?
Čítal som celý článok v spomínanom denníku, pre zaujímavosť mi to kúpili rodičia. Podľa toho článku, celá naša výstroj a výzbroj by ma vyšla na pol milióna Sk. Ani som nevedel, že som taký bohatý...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50739 od Petiavadasz
Odpoveď od Petiavadasz na tému Akú zbran si vybrat?
ja mam rad ruske zbrane, a stare ceske.
<br/>este mi povedze na akeho chuja by mi bola merkelka,
<br/>Blaser, mannlicher.... a zase netrpim s takou maniou
<br/>ze by som to ukazoval na kazdom rohu.
<br/>Mam rad co mi sedi do ruky. a tym je to vybavene.
<br/>zatial moje 3 pusky vysli do 1000eura aj s nabojmi
<br/>co som doteraz vybuchal. neratam benzin a ine.
<br/>ale sme v demokracii, kazdy nech si kupi na co ma,
<br/> alebo to co sa mu paci.
<br/>Lesu a Lovu Zdar!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50745 od miso
Odpoveď od miso na tému Akú zbran si vybrat?
Na akeho chuja? Nuz pokial clovek dlhodobo nevyskusa, nemoze pochopit. Teraz nepisem o drahych vyrezavanych zbraniach s bohatymi rytinami ci drahym drevom, ktore cenu zbrane velmi navysuju. Na take ma par bohatych alebo dlhorocne sporlivych zanietencov. Ale tieto zbrane nie su dobre len preto,ze su pekne, dolezita je aj ich uzitkova hodnota. Mame doma zbrane od CZ,marlin,IZ,fabarm,Sauer a clovek rozdiel citi uz pri uchopeni...Nehovoriac o umiestneni ovladacich prvkov, ich funkcnosti, estetike, presnosti zbrani ci celkovemu dojmu, ktory je spravidla u pusiek typu manlicher,blaser,sauer a pod ovela lepsi ako napr. pri ruskych...Ale zasa, pokial sa ti napr. ruske a stare ceske zbrane pacia ako pises, nemam nic proti, poznam vela polovnikov co stare zbrane vyhladavaju. Len som mal z tvojho prispevku troska pocit,ze drahe zbrane su len na ukazovanie...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50756 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Akú zbran si vybrat?
Peti, doteraz si písal celkom súvisle, ale tento príspevok vyzerá, akoby ste ho &quot;písali dvaja&quot;, aj Peti aj vadász alebo ak chceš aj Muller aj Thurgau. Inak, sú aj oveľa lacnejšie pušky ako máš Ty tie 3 doma v skrini, takže pre niekoho môžeš byť aj &quot;inostránnyj buržuj&quot;. A pre niekoho má stará česká flinta napr. zdedená, vyššiu hodnotu ako Ferlach, ale to je na dlhú debatu, tak pozdrav tých dvoch a na zdravie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50766 od Petiavadasz
Odpoveď od Petiavadasz na tému Akú zbran si vybrat?
Dik.
<br/>Snazim si vychutnat aj Muller aj Thurgau.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #51737 od muco
Odpoveď od muco na tému Akú zbran si vybrat?
Zdravím páni.
<br/>
<br/>Vie mi niekdo z Vás stručne opisať kaliber 8,5x63R popripade ze kto výraba do toho naboje,
<br/>dakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #51740 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému Akú zbran si vybrat?
pozri si www.blaser.de tam sa teraz o tom dost pise.Ma nejake vyrocie trak organizuju strelecku akciu atd atd. je to fajn kaliber.Ale drahe strelivo aj zbrane.8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #51741 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému Akú zbran si vybrat?
....že ,,trak,,...ma byť napísané teraz !!!!!...8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #51754 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Akú zbran si vybrat?
Ja som už o tom počítal dosť a nazrel som aj do mnohých prospektov. Ale nakoľko tento kaliber nevlastním, tak Ti nič o ňom nepoviem, aby som neklamal a nezavádzal. Je to môj favorit do jednoranovej zlamovačky, ktorá musí mať napináčik a 60cm /minimálne/ hlaveň. Blaser K 95 má výhodu veľmi dobrej montáže, Krieghoff ho robí do trojáka. Do klasickej guľovnice som ho videl 8,5x63 u Blaser a Mauser, ale určite ho robia aj iní v nemecky hovoriacich zemiach. Niečo už o ňom popísal Belson. Drahšie náboje by mi rozhodne nevadili, veď koľko ich do roka vystrelím na diviaka a vysokú? Ja možno 20 ks a na srnčiu a ostatné mám 243win. Našiel som na nete aj pomerne slušnú škálu streliva. A ak si chcem zastrieľať, vezmem 243 Federal za 550 sk krabicu a idem na vec. Jednoranová zlamovačka je poľ. klasika a okrem toho že je ľahká a teda dobrá na posliedku, je tam tá šanca zveri - jedna rana a dosť. Pripadá mi to hodne poľovnícke a aj lovecké ak chceš. Na nemeckých a rakúskych stránkach je dosť odkazov na tento kaliber. Brat je profi tlmočník do a z nemčiny, tak mi občas nejaké články a diskusie preloží.Kto ho prvý kúpi či v zlamovačke alebo guľ, mauser typu, nech napíše samostatnú reportáž ako napísal napr. Vyr o svojej K 95 v 8x57JRS od Blasera na inom fóre.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #51755 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Akú zbran si vybrat?
V poslednej vete mal byť asi kal. 308, tak sorry.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #51787 od muco
Odpoveď od muco na tému Akú zbran si vybrat?
Ďakujem za odpoveď a ak možem tak mám ešte zopár otázok. Kto konkrétne vyrába do tohto kalibru strelivo poprípade kde by sa dalo zohnať a čo hovoríš na tento kaliber v Mauseri M 03.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #51790 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Akú zbran si vybrat?
Taká známa strela je KJG ale je ich podstatne viac, na nete ich nájdeš. K Mauseru sa neviem vyjadriť lebo ho nemám, ale určite by som ho uprednostnil pred Blaserom. Priamoťažný záver sa mi nepáči - netvrdím, že je zlý, len mne nesedí. Ak Blaser, tak v zlamovačke. Ak by som ešte raz kupoval &quot;hlavnú&quot; guľovnicu do skrine, tak by som určite vzal 8x57JS alebo 8,5x63 alebo v Rku. Inak s KJG strelou má tento kal. šialenú balistiku, tak ako ostatne všetky. Po mojich skúsenostiach a aj kamarátov, strela KJG napr. v magnum kalibroch podstatne menej kope pri lepšej balistike ako je klasika. Voľakedy som veľmi chcel gulovnicu Mauser M 94, pokojne by som vzal ten Mauser 03 aj teraz, pri kvalitných značkách je to len o tom čo komu sadne a aj kaliber je viac-menej vec sympatií alebo toho čo Ti narozprávajú kamaráti, tak pozor na nás... Ale s tou 8,5x63 - toho by som sa naozaj nebál!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #52114 od muco
Odpoveď od muco na tému Akú zbran si vybrat?
Zdravím.
<br/>Mal by som otazku do plena a som zvedavý na vaše odpovede. Skuste porovnať dve opakovacie gulovnice a to Mauser M03 a Heym SR 21 o kalibroch sa nebavme zaujíma ma skôr Váš názor na kvalitu výroby a spôsob prevedenia v základných verziach.
<br/>Dakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #52122 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Akú zbran si vybrat?
Za seba volim Mauser M03. Kvalita je u oboch dobra,ale Mauser je predsa len koncepcne modernejsi.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #52137 od army9
Odpoveď od army9 na tému Akú zbran si vybrat?
Tiez sa priklanam k Mausru . Jeho vyhod je viac . Napr. Vymenna hlaven a hlava zaveru , 5 nabojov v zasobniku ktory nevycnieva a kedze je dvojradovy da sa plnit aj v zbrani , rucne napinanie uderniku je bezpecnejsie ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #52158 od ivanivan
Odpoveď od ivanivan na tému Akú zbran si vybrat?
Prosím Vás existuje nejaká poľovnícka zbraň kalibru 7,62x39 okrem /CZ 527 Carabine, IŽ18/ a samozrejme okrem vojenských SAS Simonov, SA 58, atď ? Ďakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #52183 od army9
Odpoveď od army9 na tému Akú zbran si vybrat?
Co ja viem tak este Zastava M85 , Rossler Titan 6 , Ruger M77 ale tie sa k nam nevozia no v Cechach by sa dalo .8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #52202 od ivanivan
Odpoveď od ivanivan na tému Akú zbran si vybrat?
Ďakujem za info. Zastava M85 aj Rossler Titan 6 sa dá zakúpiť v TT, SAGITARIUS s.r.o., zisťujú mi či aj v 7,62x39. Ten RUGER M77 Hawkeye Compact Rifle nevyzerá zle škoda, že do SR nikto nevozí. www.ruger.com/products/m77HawkeyeCompact/models.html

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52259 od army9
Odpoveď od army9 na tému Akú zbran si vybrat?
Neviem preco chces prave tento kaliber ale co tak 308W . Vacsi vykon , nepreberne mnozstvo rozneho streliva a ked kupis pusku s kratkym zaverovym systemom a hlavnou 51cm , tak aj lahke a spratne .8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52260 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Akú zbran si vybrat?
A prečo vlastne nechceš tú 527mičku? Ja som mal už 3ks a všetky boli v tejto cenovej kat. výborné, aj keď nie v tomto cal. Aj montáž žiadny problém a zdajú sa mi oveľa vydarenejšie ako CZ 550, super tichá poistka a slušný napináčik a aj presné boli. Za tento kaliber by som osobne ani viac dukátov nedal. Tá 308smička ako Ti píše kolega je ozaj lepšia voľba, ale poznám to, ak sa človek na niečo zameria - ide za tým. Bral by som možno potom tú Zastavu ale CZ 527 verím viac.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.230 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 265 návštevníkov a žiadni členovia on-line