Ako nastrelujete pušky?

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #38380 od kolesart
Odpoveď od kolesart na tému Ako nastrelujete pušky?
...neviem peco sa rozculujes...vies mne to pripominalo len jedneho cloveka z jedneho zaniknuteho fora co po mesiaci citania jeho prispevkov chceli vsetci tu zbran a v tej razi co mal on a ani nevedeli vlastne preco.....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #38383 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému Ako nastrelujete pušky?
:) no dovol, ja som ju nechcel a ani som sa tym netajil

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #38391 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Ako nastrelujete pušky?
Ale,ale....klidek pani kolegovia.
<br/>Napisal by som nieco &quot;mudre&quot;,ale najprv vychladnem.
<br/>
<br/>K tomu co sme tu nedavno preberali:
<br/>V skrini sa mi ocitlo nove zelezo - je na nom napis Remington 700 XCR.
<br/>Vcera som sa babral s vyrobou streliva na zabeh a strelnicu som stihal ledva neskoro popoludni az podvecer.Svetelne podmienky nie najslavnejsie,ale slo to.
<br/>Kedze v mojej vybave sa ziaden &quot;hlavnoskop&quot; nevyskytuje,uspokojil som sa s tym,ze som prvych desat vystrelov po kazdej rane vycistil v ramci moznosti namieste lauf.
<br/>Pred strelbou som ho taktiez vycistil a v ramci kontroly volnym okom nebolo vidiet ziadne neziaduce stopy vo vyvrte.
<br/>Teda po prvych ranach co boli energeticky &quot;detske&quot; laboracie som pouzil v ramci moznosti kalibru relativne menej vykonne strelivo osadene strelou Lapua LockBase 170grs. (to je FMJBT cize celoplast zo zuzenou zadnou castou).
<br/>Nastrelil som len velmi zhruba na stred terca.Prvych sest ran vyrobilo rozptyl cca. 17mm.
<br/>Dalsia seria sa zuzila o dva milimetre.
<br/>Kedze cas pokrocil a svetla ubudlo,nabil som plnovykonove strelivo osadene s Moeller KJG a flintu som nastrelil na ONV 220m a pre pokoj srdca som dal tri kontrolne rany uz takmer po tme.Prakticky jedna vacsia diera,ale z troch ran to este nie je take atraktivne.
<br/>Bud cez weekend alebo ako bude cas,skusim vyprodukovat nejake dlhsie serie s KJG.
<br/>
<br/>Ci boli uvedene vysledky dosledkom zvoleneho postupu &quot;zabehu&quot;,alebo nie - to ja objektivne a meratelne posudit nedokazem.Kazdopadne som sa snazil drzat v ramci diskutovanych postupov a hlaven som zatazoval v dlhsich casovych odstupoch medzi jednotlivymi ranami.
<br/>Taktiez si myslim,ze hlaven sa este bude usadzovat a s dobrymi laboraciami bude produkovat z hladiska loveckej strelby na dlhsie nez bezne vzdialenosti, zaujimave vysledky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #38393 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Ako nastrelujete pušky?
Skús prezradiť aj kaliber. Inak na novú zbraň veľmi dobré.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #38397 od kolesart
Odpoveď od kolesart na tému Ako nastrelujete pušky?
Gratulujem...tie KJg su teda skutocne presne - vlastne v kazdej razi...neviem nechce sa mi to hladat ale to XCR je myslim v plaste ne? cize budes este robit nejake upravy na zbrani ? Zaujimalo by ma ako pri tejto rade remiho chodi spust a v akej najvacsej moznej citlivosti sa da nastavit...appropo v akej &quot;dire&quot; to mas???

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #38403 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Ako nastrelujete pušky?
Je to .300 Winchester Magnum.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #38404 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Ako nastrelujete pušky?
Ano, XCR ma plastovu pazbu od Hogue,kombinacia cierna a seda.Sedou makksou hmotou su vyplnene dotykove plochy-na &quot;pistolovej&quot; pazbicke a na predpazbi.Botka na pazbe Limbsaver R3.
<br/>Spust je dost tvrda,rozsah nastavenia som este neskusal,vola sa to tusim X-mark trigger.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #38406 od army9
Odpoveď od army9 na tému Ako nastrelujete pušky?
Ak to nieje tajomstvo kde si zohnal ten Remington a co ta asi vysiel . Tiez sa obzeram po nejakej nerezovej gulovnici . Podla mna do necasu niet nic lepsieho . Vopred vdaka kazdemu kto ma nejake info.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #38411 od belson
Odpoveď od belson na tému Ako nastrelujete pušky?
Ak by ti originálna spúšť nevyhovovala, Kepplinger vyrába spúšte s napináčikom aj pre Rem. 700.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #38412 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Ako nastrelujete pušky?
Dakujem za tip,predpokladam,ze tak ako u Tikky si aj tu vystacim s velmi miernym zjemnenim.Pasuju mi tvrde spuste s kratkym chodom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #38414 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Ako nastrelujete pušky?
V Zelenci pri Trnave u p.Jedlicku.
<br/>Okrem toho,ze je nerezova tak ma aj potah TriNyte,co este dalej zvysuje protikoroznu odolnost.
<br/> www.remington.com/products/firearms/cent...00/model_700_XCR.asp[/]XCR 700

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #38422 od kolesart
Odpoveď od kolesart na tému Ako nastrelujete pušky?
fuha 3006 ti bola asi uz malo...ale jasne ze nebudes kupovat nieco co uz mas doma...lnak som myslel ze ked tak casto davas do terca na strelnici to bude aj nieco v tazsom prevedeni...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #38435 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Ako nastrelujete pušky?
Na strelnicu nosim teraz hlavne Varminta .223R,ale planujem v nespecifikovanej blizkej buducnosti aj jednu vykonnu flintu s tazkym laufom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #38479 od vajlo
Odpoveď od vajlo na tému Ako nastrelujete pušky?
zdar, prosim ta ak sa smiem opytat toho varminta223 mas v akom prevedeni myslim model+znacka diky moc a este sa chcem opytat aky je v zasade rozdiel medzi hlavnou varmint a klasickymi hlavnami na beznych gulovniciach vdaka

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #38481 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Ako nastrelujete pušky?
Je to CZ 527 Varmint,pazba z laminovaneho dreva.
<br/>Ten hlavny rozdiel predstavuje hlaven,u varmintovych modelov ma vyrazne vacsi priemer.Klasicka verzia ma priemer hlavne pri usti povedzme 16mm,tak varmint bude mat napr. 21mm.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #38498 od forester01
Odpoveď od forester01 na tému Ako nastrelujete pušky?
blahozelam. Tiež som si ju chcel obstarať. A neuvažoval si radsej o verzii RMEF s camo pažbou? V každom prípade čakám na tvoje skúsenosti po uplynulých daždivých dňoch.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #38528 od vajlo
Odpoveď od vajlo na tému Ako nastrelujete pušky?
este raz dvaka za odpoved , ta hrubka to chapem ale asi tam bude dolezita aj dlzka, ide mi o to ze od ktoreho momentu je uz rozdiel v praktyckej strelbe, viackrat som si vsimol ze niektore &quot;hrube&quot; hlavne su pomerne kratke (cca 50cm.) da sa aj z takychto hlavni strielat &quot;dialky?&quot;(300-400m.)a viac??? dik

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #38587 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Ako nastrelujete pušky?
Samozrejme,aj takyto kompakt je pouzitelny na tie spominane vzdialenosti.Ja osobne uprednostnujem laufy v plnej dlzke.Tie verzie s kratkymi hlavnami vznikli skor ako modely pre ucely policajnych ostrostrelcov,kde sa predpoklada strelba v mestskej zastavbe na kratsie az stredne vzdialenosti a skladnejsia,obratnejsia,lahsia puska je praktickejsia.Samozrejme prenesene to plati aj do lesa,kde kratkou rurou nepootlkas kazdy roh na posede.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #38618 od chanel1092
Odpoveď od chanel1092 na tému Ako nastrelujete pušky?
NAZDAR...chcel by som sa spýtat niekoho čo sa rozumie a má skusenosti....toto my prišlo ako odpoved z UHERSKÉHO BRODU na moju stažnost...pekne napísané a priznám sa že žiadnu kritiku do ich vlastných radov som ani nečakal... / Dobrý den,
<br/>je nám líto, že máte problémy s naším výrobkem, přesto nemůžeme bez posouzení konkrétní zbraně určit příčiny uváděných problémů. Neuvádíte ani základní údaj, tj. výrobní číslo kulovnice, ani kde jste zbraň kupoval.
<br/>Pan Vrága je zkušený střelec (a myslivec) a proto nepochybuji o tom, že zbraň byla řádně nastřelena.
<br/>Nastřelování se provádí u každé zbraně a dokládá se nástřelným listem. Základní výšková korekce se provádí výměnou mušky, konečné nastřelení posunutím hledí. Nastřelujeme na 50m, střelivo používáme S&amp;B střela 11,2g
<br/>Kontrola funkce pojistky proběhla na Výstupní kontrole zřejmě bez problému, sám píšete že zbraň byla při prvním nastřelování v pořádku. K samovolnému odpalu může dojít při nesprávné manipulaci, při odjišťování s napnutým napínáčkem.
<br/>Není-li napnutý napínáček a dojde při odjištění k samovolnému odpalu, jedná se o nebezpečnou závadu a je nutná oprava.
<br/>Doporučujeme Vám, svěřit nastřelení kulovnice obbornému puškaři, případně uplatnit reklamaci u Vašeho prodejce.
<br/>S pozdravem
<br/>Milan Smetana - OTS CZUB / moj problém bol ten že zbran strielala na 80m 70cm pod terč a nedalo sa to už upravit cielnikom a nižšia muška existuje podla predajcu iba o 2desatiny mm čo je nedostačujuce...potrebné zníženie mušky ,alebo zvýšenie cielnika malo bit 2mm...pri dalšej strelbe už sama začala po odistení odpalovat...ako píšu z UHERSKÉHO BRODU...ich záruka je asi iba po prvý nástrel a potom sa možme hoci i postrielat navzájom...divný postoj ich zástupcu...písal som im iba kvoli tomu,že som bol zvedavý na ich postoj...nesklamali...;/ preto by som bol zvedavý na názor nestranného odborníka...dík

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #38625 od belson
Odpoveď od belson na tému Ako nastrelujete pušky?
No ja nie som odborník na reklamácie, ale Smetanovi veľa vyčítať nemôžeš, ty by si na jeho mieste asi ináč nekonal.
<br/>Vyrozumel som z toho, že ide o problém s mechanickými mieridlami. Keď to vieš preukázať, tak to jednoducho hoď o hlavu predajcovi, to je všetko. Ak zbraň samovoľne odpaľuje pri normálnom nastavení spúšte a napináčika, taktiež sa to dá preukázať, takže detto.
<br/>
<br/>Možno ťa moja odpoveď neuspokojila, ale Smetana nie je zástupca zbrojovky voči tebe, tým je predajca, od ktorého si to kúpil. On &quot;povinnú&quot; ľútosť prejavil :) a posudzovať vecnú stránku nemôže, nakoľko zbraň v rukách nemá. A vieš si predstaviť administratívne komplikácie s jej doručením do ČZ? Nechaj ich radšej predajcovi 8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.084 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 850 návštevníkov a žiadni členovia on-line