Ako nastrelujete pušky?

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #48862 od miso
Odpoveď od miso na tému Ako nastrelujete pušky?
Nie, moj prispevok nebol mysleny tebe, ani som si tvoju prvotnu reakciu nevysvetlil tym sposobom,ze sa chystas setrit strelivo :) Bol to len moj nazor na to,ze tvoj znamy ani neprejavi potrebu z tej pusky strelit...
<br/>Co bolo napisane k malorazke, s tym 100 percentne suhlasim, vystihli to uplne presne. Najma netreba si zvykat na jednu spust, dolezite je vediet spustat tak,ze ziaden odpor nebude robit pri spustani zavaznejsi problem, ved taka situacia moze nastat (dostrel z cudzej zbrane, strelba bez napinacika, pozicana zbran atd..). Sam mam viac zbrani, na kazdej je iny odpor spuste (od vyladeneho napinacika na jemnucky odpor na Sauer 202 az po tvrdu spust na marlin 30-30win)a pri strelbe v klude nezvyknem strhnut, resp. strielam s nimi uspokojivo. Malorazku som si zaobstaral najma preto, lebo aj kvalitne strelivo do nej je vyrazne lacnejsie ako to do gulovnice a zaklady s nou precvicim. Pokial si chcem buchnut hlasnejsie, tak nejaky ten naboj obetujem aj z vacsej trubky :D
<br/>
<br/>Na tvoju otazku: Aký rozptyl je podľa vás pre poľovníka prijateľný, ak mu nezáleží natom aby žiaril na streleckých pretekoch? 3cm? 5cm? 10cm?
<br/>
<br/>Ja sam zastavam pravidlo, ze pokial sa 2-3 ranami zmesti polovnik do podpivneho tacka, tento rozptyl spolahlivo staci na kazdu nasu zver vratane lisky, pripadne pri dobrych podmienkach a v primeranej vzdialenosti od zveri si moze dovolit aj strelbu na krk. Ja si raz za cas dam 3 podpivne tacky na rozne vzdialenosti a skusam ich zasiahnut z roznych poloh (v stoji s palicou, klak, sed s oporou). Neviem ake rozmery ma podpivnik, ale jeho rozmery priblizne koresponduju s rozmermi komory lisky...
<br/>Ale po skusenostiach na roznych povinnych strelbach, zacinam byt spokojny, pokial sa rozpytlovo niektori zmestia do papiera A5....ale ten podpivnik by mal byt minimum a standard kazdeho polovnika, ktory aktivne lovi zver.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #48863 od petob
Odpoveď od petob na tému Ako nastrelujete pušky?
Dnes som pozeral cez puškohlad 6x42 na stenu a obraz na vzdialenosť 5 m nie je ostrí. Takže pri tomto spôsobe sa o veľkej presnosti hovoriť nedá. Ale ako prednastavenie puškohladu a hlavne, je to určite dobré. Uľahčí to samotné nastrelenie. Nemusí sa potom naháňať zásah na terči a kríž puškohladu. Podľa mojich skúseností veľa poľovníkov si ani nie je schopných presne nastreliť guľovnicu lebo ich tri výstrely na sto metrov sa skoro ani nedajú prekryť tou pivnou táckou. A už pri takomto sústrele je pre nich zbraň dobre nastrelená. Dva tri cm hore dolu. A viacej nábojov už je škoda strieľať.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #48864 od spider
Odpoveď od spider na tému Ako nastrelujete pušky?
S tou povinnou strelbou aj súhlasím aj nie.Mám možnosť vidieť takých polovníkov ktorý dostanú v našom združení náboje na strelbu o putovný pohár predsedu združenia /brok/ a sú taký lakomí alebo ako sa mám vyadriť,že ani nedupluje a nechá si 2,4 patróny na spol.polovačky.Ako by to potom vyzeralo pri gul.strelbe ked niektorým stačí krabička na dve sezóny.
<br/>
<br/>Ako som už spomenul nastrelujem na 50 metrov lebo nemám možnosť strelnice.Ale ked si nastrelím príp.preverím flintu tak min 20 nábojov tam ostane.Potom oddalujem terč až do asi 150 metrov.Úplne iné je to pri prvom alebo už pri desiatom výstrele.Šetriť na strelive je nezmysel a kto che nájde si čas aj miesto na trénovanie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #48865 od plantex
Odpoveď od plantex na tému Ako nastrelujete pušky?
No ja som to dnes skusil spravit podla &quot;zaruceneho postupu&quot; od znameho.
<br/>Puskohlad mam 3-9x56 takze som naten papier videl pri priblizeni 3x velmi dobre.
<br/>V blizkej dobe musim navstivit strelnicu a prekontrolovat vsetky zbrane tak si zaobstaram podpivnik a s takto &quot;nastrelenou&quot; gulovnicou sa ho pokusim trafit troma ranami. O vysledku experimentu vas budem informovat :)
<br/>Ale uz dopredu pochybujem o jeho funkcnosti.
<br/>Este k tej malorazke. Viac skusenosti vam urcite dovoluje tvrdit to co tvrdite. Vtom pripade to uznavam a pustim sa do treningu s malorazkou trocha pravidelnejsie.. Uz mam vyhliadnutu novu, vhodnu na kupu ;)
<br/>Strelnicu na malorazku ci kratke zbrane mam nedaleko domu, tak tu uz problem nevidim.
<br/>Len tie gulove strelnice v blizkom okoly BA akosi pomizli :( (teda okrem Stupavy a relativne blizkej Trnavy).
<br/>Lovu a presnym zbraniam zdar.
<br/>Peter

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 8 mesiacmi #48960 od plantex
Odpoveď od plantex na tému Ako nastrelujete pušky?
Tak a uz mam vysledky pokusu.
<br/>S takto (ne)nastrelenou zbranou sa mi na 100m podarilo zasiahnut terc na papieri A4.
<br/>Teda som usetril dake strelivo kedze som nemusel nahanat zasah na terc.
<br/>Ine prakticke vyuzitie vtom nieje kedze som zasihol lavy spodny okraj a od stredu to malo pridaleko. Strielal som RWS KS 9.7g v kalibri 270Win.
<br/>Po miernej korekcii optiky v nastrelovacom stojane som zasah preniesol na stred s rozptylom 5-6cm (100m) Urcite by som stoho vytiahol aj viac ale nato potrebujem este neake skusenosti. :)
<br/>Jednoduho bez vystrelu sa flinta nastrelit neda!!! Da sa len nasmerovat zasah na terc, tot vse. :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.077 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 290 návštevníkov a žiadni členovia on-line