Ako nastrelujete pušky?

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #37670 od miso
Odpoveď od miso na tému Ako nastrelujete pušky?
Takze, skusal som aj belsonovu radu a pozbavil text niektorej diakritiky a znakov,ale nepomohlo, preto som pouzil email. Snad kazdemu dorazil ako mal....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #37672 od belson
Odpoveď od belson na tému Ako nastrelujete pušky?
Dorazil, dorazil.....len ako som očakával, žiadne prekvapenie.
<br/>
<br/>Na Štefanovu narážku v prvom príspevku o dôležitosti druhu streliva používaného pri zastreľovaní položil CHANEL otázku, že ako to s tým strelivom myslel..... Vyslovil som pochybnosť o tom, že dostane na to [r]konkrétnu a pre prax použiteľnú[/r] odpoveď. Keďže mňa zaujala Štefanova zmienka o tom, že zlým postupom pri zastreľovaní je možné zničiť hlaveň, priložil som v tomto duchu aj ja svoju otázku. To je z môjho pohľadu VŠETKO, o čom sa to točilo.
<br/>
<br/>Ak je CHANEL toho názoru, že zo siahodlhého polosúkromného príspevku už vie, ako má voliť strelivo pre zastreľovanie, nech to verejne povie. Ja za seba len toľko, že situáciu, kedy sa rýchlejšie vyšľahá hlaveň tým, že pálime ranu za ranou a najmä magnumovému kalibru neumožníme vychladnúť a takisto bez prestávok na chladenie vypálime niekoľko zásobníkov zo samopalu, nepokladám za relevantnú pre zastreľovanie zbrane. Od tejto je viac od veci už len situácia, keď počas zastreľovania zničím hlaveň tým, že odložím zbraň nabok a to náhodou rovno pod oceľové pásy okoloidúceho ťažkého vozidla.
<br/>
<br/>Štefan, nefabuluj, že priznávam experimenty so spomínanými leštiacimi strelami a zároveň ti oponujem. To už nie je o slovenčine, ale o pomerne ťažkej dyslexii (žeby vedomé prekrúcanie?). O nedokonalostiach opracovania vývrtu po výrobe už dávno viem svoje, ináč by som vývrt neleštil. O Kenovi Jarrettovi som čítal už pred rokmi (napr. C. Boddington ho vo svojej knihe &quot;Make It Accurate&quot; spomína na viacerých miestach) a to, že si mal možnosť s ním rozprávať osobne, ti môžme závidieť. Ale dnes, keď si môžem bez problémov objednať z USA publikáciu akú chcem, predplatiť elektronické sledovanie akéhokoľvek magazínu a na internete prečítať najrôznejšie názory na konkrétnu vec, tá možnosť osobného kontaktu stráca na dôležitosti.
<br/>
<br/>A ešte: Štefan doporučuje zastreľovanie systémom 5-5-10 (pomlčky znamenajú čistenie). Ale napríklad Browning doporučuje počas prvých desiatich rán čistenie po každej jednej rane a dajú sa nájsť ešte ďalšie iné postupy. Štefan, vieš povedať, že prečo práve systém 5-5-10? Odpoveďou je aj &quot;...lebo povedal Jarrett...&quot;, ale bez nejakého doplňujúceho vysvetlenia &quot;škoda na benzín&quot;.....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #37674 od belson
Odpoveď od belson na tému Ako nastrelujete pušky?
Zabudol som: miso, ďakujem za preposlanie emailu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #37675 od miso
Odpoveď od miso na tému Ako nastrelujete pušky?
Rovnako aj moj nazor na Stefanov prispevok bol taky, ze dane zastrelovanie-ktore sa rozoberalo som chapal ako kratkodobu cinnost, cize to nase klasicke &quot;slovenske&quot; nastrelenie zbrane (maximalne 1 krabica nabojov) a na zaklade toho som vyslovil pochybnost o moznosti znicenia hlavne, ktore je pri dodrzani aspon zakladnych zasad(v najsirsej rovine chapania pri dodrzani spravneho druhu streliva a kalibru pre danu zbran,nezapchatej hlavni atd.) v teoretickej rovine rovne takmer 0. Uz spominany prispevok sa skor zaobera znicenim hlavne pri intenzivnejsej strelbe a vplyvom inych faktorov, co sme si koniec koncov aj vysvetlili, ale je pravda,ze je to uz troska ina tema. Kazdopadne nazor ako taky akceptujem, troska mi obzor rozsiril, aj ked kustik v inom smere akym sa uberala povodna diskusia....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #37676 od miso
Odpoveď od miso na tému Ako nastrelujete pušky?
Nemas zac, to bolo fakt najmenej...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #37678 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému Ako nastrelujete pušky?
Mal som už niekoľko nových aj starších guľovníc, rôznych výrobcov, a hoci som z nich vystrieľal viac ako priemerný bežný poľovník, &quot;nepodarilo&quot; sa mi z nich zničiť ani jednu. Naopak, mal som v rukách niekoľko relatívne novších zbraní, ktoré na svoj vek 8 - 12 rokov mali neskutočne zničené hlavne. Podotýkam, že som nevykonával žiadne merania, ale vizuálne vyzerali tie hlavne veľmi &quot;vypadané&quot;. Toto však pripisujem nesprávnej údržbe a trestuhodne zlej starostlivosti o zbraň od predošlých majiteľov.
<br/> Jano, mal by som na Teba jednu otázku: Nakoľko budem mať novú zbraň a vo svetle týchto pre mňa nových informácií by som ju chcel čo najlepšie nastreliť, aký máš Ty názor na tie návody, konkrétne na ten od Browningu. Má opodstatnenie pre praks a pre dlhšiu životnosť hlavne pri primeranom používaní a kvalitnej údržbe?
<br/>Ďakujem,
<br/>Štefan

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #37679 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému Ako nastrelujete pušky?
.... A ešte: Štefan doporučuje zastreľovanie systémom 5-5-10 (pomlčky znamenajú čistenie). Ale napríklad Browning doporučuje počas prvých desiatich rán čistenie po každej jednej rane a dajú sa nájsť ešte ďalšie iné postupy. Štefan, vieš povedať, že prečo práve systém 5-5-10? Odpoveďou je aj &quot;...lebo povedal Jarrett...&quot;, ale bez nejakého doplňujúceho vysvetlenia &quot;škoda na benzín&quot;..
<br/>
<br/>Ja som nedaval tuna ziadny parameter po kolkych vystrelov mas cistit hlaven, ale to ze ju treba cistit som povedal. Ze Browning navrhuje cistit po kazdej strele---nuz ked sa to niekomu chce robit nech sa paci, Ja osobne uvazujem na tom po kolkych strelach sa moze med a pod. prejavovat na navlaku v hlavni--takze som si domyslel priemer 5-5-10.
<br/>
<br/>Moja skusenost je v tom ze napr. cista strela zacina dost rychlo nakladat povlak na drazky oproti strelam ktore su natrete s Molybdiom. Ked pouzivam strely bez molybdea tak dokladne cistim zbran po 20-25 vystreloch. S molibdeum nevidim podstatny navlak az po okolo 50 ran-toto je zase ina tema..... a zase, neviem na co som sa sem znovu vtrepal!;/:[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #37692 od chanel1092
Odpoveď od chanel1092 na tému Ako nastrelujete pušky?
nazdar...no obzor som si tiež týmto príspevkom rozšíril,ale odpovede typu ak zvolím neaké podradné strelivo,tak zničím hlaven som sa nedočkal...ja osobne som použil pri nastrelovaní novej pušky najlacnejšie 7x64PP...ostával po nom bordel v hlavni a tiež nanos mosadze v drážkach...po každých maximálne 3ranách som šiel poznačit rozptyl a medzi jednotlivými ranami boli asi 5minutové prestávky...tak že prehriatie hlavne nehrozí...na prvé zastrelovanie padlo asi 14 rán,ked bol puškohlad ako tak nastavený,tak na kotrolu som skusil vypálit ešte 4 kusy SB 7X64...potom nasledoval odchod so strelnice a čistenie hlavne...ked že ma zaujíma všetko okolo starostlivosti o svoju zbran tak ma zaujal článok stefana...že hlaven sa dá zničit nesprávnym strelivom...ale aké to je som sa ani ja nedozvedel...toto je moj názor k danému príspevku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #37693 od belson
Odpoveď od belson na tému Ako nastrelujete pušky?
Touto témou som sa zapodieval keď som si staval svoju prvú zbraň a prečítal som toho o zastreľovaní ozaj neúrekom.
<br/>
<br/>Gale McMillan, menší americký výrobca hlavní (tam ich je okrem tých zvučných značiek ozaj &quot;na mraky&quot;) tvrdí, že zastreľovanie vymyslel iný hlavniar kvôli tomu, aby ľudia zastreľovaním strieľali viac a tým znižovali životnosť hlavne o nejakých sto výstrelov a vypočítava, že o koľko to jemu zvýši produkciu. Práve ten nemenovaný (on ho aj menuje) totiž začal ku hlavniam pribaľovať leták o postupe pri zastreľovaní. Toto ja nepokladám za veľmi racionálny názor.
<br/>
<br/>Jeden autor sa odvoláva na konzultácie s tromi výrobcami hlavní (Rock Creek, Hart and Shilen) a štyrmi nezávislými metalurgami. Okrem iného tvrdí, že títo výrobcovia ti neuznajú záruku na hlaveň (reklamáciu rozptylu), keď si strieľal molikované strely. Toto tu asi nehrozí, lebo sme na poľovníckom fóre, ale spomínam to preto, že vystríham pred používaním molybdénom ošetrených striel najmä pri zastreľovaní. Vrstva molybdénu sa tak zapečie do pórov vývrtu, že ju neodstránite ani neodškriabete ničím. Práve toto možno nazvať zničením hlavne (stefan49 buď nevie o čom píše, alebo provokuje ďalší názorový konflikt). Ed Brown sa v časopise American Handgunner pri popise svojho postupu odvoláva na konzultácie s ľuďmi od takých veličín ako sú Shilen, Lothar Walther, SSK Industries, Dakota Arms, Barnes Bullets. Ďalší známy výrobca hlavní Krieger doporučuje zase svoje cykly. Podstata je ale rovnaká:
<br/>Preháňaním strely vývrtom leštiť jeho plochy pri [r]súčasnom[/r] dodržiavaní čo najčistejšieho povrchu.
<br/>
<br/>Keďže nechcem riskovať problémy s tým, že mi systém nevezme veľmi dlhý príspevok (a už sa mi zíva po zdravotnom červenom), zajtra ráno s čerstvou hlavou napíšem Štefanovi Cimbalíkovi svoju názorovú syntézu na optimálny postup pri zastreľovaní novej zbrane.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #37699 od belson
Odpoveď od belson na tému Ako nastrelujete pušky?
Takže dokončenie zo včerajška. Ak by som si kúpil novú fabrickú zbraň a nebol by som prebíjačom streliva, uplatnil by som ďalej uvedený postup. Hladší vývrt sa bude lepšie čistiť hlaveň si udrží menší rozptyl.
<br/>
<br/>1. Treba používať dobrý čistiaci prostriedok, ktorý zaručene okrem karbónu (zvyšky po horení streliviny) účinkuje aj na meď/mosadz. Teda nespoliehal by som sa na žiadne WD a Konkory (aspoň neviem o tom, žeby dobre účinkovali aj v tomto smere).
<br/>
<br/>2. Pred akýmkoľvek strieľaním musí byť hlaveň poriadne vyčistená. Dôkladne premáčať vnútorný povrch hlavne čistiacim prostriedkom a nechať niekoľko minút pôsobiť (rešpektovať doporučenie výrobcu čistidla). Potom čistiť preťahovaním bielej bavlnenej handričky (dá sa kúpiť v obchode s látkami, alebo &quot;zrušiť&quot; doma nejaké biele tričko - pozor na chåpky - nastrihal som si rôzne veľké štvorčeky podľa kalibru). Na handričke vidieť modrasté sfarbenie od medenej zlúčeniny, ktorá vznikla účinkovaním čistidla (nemusí sa ukazovať pri prvom čistení novej zbrane pred strieľaním). Od okamihu, kedy vychádza handrička čisto biela, možno pokladať vývrt za čistý. Pozor na prípadné poškriabanie vývrtu čistiacim nástrojom. Ja používam tyčku s povlakom umelej hmoty (tuším teflón) a nástavce mosadzné (obalené bielou handričkou nereagujú s čistidlom).
<br/>
<br/>3. Raz vystreliť. Použiť plášťové strelivo (meď/mosadz), [r]žiaden molvybdén![/r] Vyhýbať sa materiálu plášťa typu &quot;blato&quot;, ako tu čítam o PP (nemám osobnú skúsenosť), ale zase netreba žiadne drahé strelivo.
<br/>
<br/>4. V súlade s ústredným heslom o leštení strelami pri zachovaní čo najčistejšieho povrchu vývrtu robiť jednovýstrelové cykly, t.j. opakovať kroky 2 a 3, aj keď je to pracnejšie, než cykly povedzme päťvýstrelové. Počet cyklov sa doporučuje v rozmedzí 5 až 25, viacerí tvrdia, že optimum sa nachádza okolo tej desiatky.
<br/>
<br/>5. Potom prejsť na päť trojvýstrelových cyklov (dôkladne čistíme po každom treťom výstrele) a neskôr tri päťvýstrelové. Poslednú fázu leštenia možno využiť už aj na (pred)nastreľovanie zbrane.
<br/>Poznámka: CHANEL, nezamieňaj zastreľovanie s nastreľovaním...
<br/>
<br/>Ešte zopár poznámok:
<br/>Nie sú všetky hlavne rovnaké a ukazovadlom pre počet jednovýstrelových cyklov je postupné klesanie zanášania vývrtu materiálom plášťa. Keď je už slabé a veľmi sa nemení, možno prejsť na trojvýstrely.
<br/>
<br/>Pri čistení sa zamerať na dôkladnejšie čistenie prechodového kužeľa a najbližšej časti vývrtu (venovať tomu nejaké nanesenie čistidla a výtery naviac). Literatúra hovorí, že tam sa pri prvotnom zarezaní strely nazhromaždí najviac materiálu z plášťa, ktorý sa pri ďalších výstreloch vplyvom vysokých teplôt &quot;vžerie&quot; do pórov hlavňoviny.
<br/>
<br/>Všetko uvedené platí pre čiernu hlavňovinu, pri antikorových materiáloch je to trocha ináč.
<br/>
<br/>Nerobil som žiadne porovnávania účinku uvedeného postupu (nevlastním žiaden &quot;borescope&quot; - po našom asi hlavňoskop :) ), napísal som to, čomu verím, aj keď o počtoch cyklov možno polemizovať. Leštiť treba. Ak si niekto osvojil spomínanú Galeovu teóriu a pokladá to za &quot;hovadiny&quot;, k tomu len to, že ide v podstate o pár desiatok výstrelov naviac a správne vykonané čistenie ešte ničomu neublížilo.
<br/>Ide len o prevzatý a osvojený názor a AUTOR TOHTO PRÍSPEVKU NEPREBERÁ ZODPOVEDNOSŤ ZA ŽIADNE ŠKODY, KTORÉ BY MOHLI VZNIKNÚŤ ČI UŽ PRESNÝM ALEBO DEZINTERPRETOVANÝM UPLATNENÍM UVEDENÉHO POSTUPU.
<br/>
<br/>Keď Amerika, tak Amerika... :D:D:D
<br/>
<br/>Keď už nič iného, myslím, že mnohí sa čo-to dozvedeli o čistení zbrane. Roy Weatherby, zakladateľ firmy a dizajnér ich magnumového radu nábojov tvrdí, že zbrane, ktoré boli vracané do zbrojovky s reklamáciou na zvýšený rozptyl, po dôkladnom čistiacom procese boli „vrátené späť do života“ s obnovenou presnosťou v súlade s fabrickým štandardom.....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #37700 od belson
Odpoveď od belson na tému Ako nastrelujete pušky?
Ešte som zabudol zdôrazniť dôležitosť dokonalého vychladnutia hlavne po každom výstrele a pred každým čistením. Čpavok obsiahnutý v čistidle vraj môže pri zohriatej hlavni byť agresívny. Má to logiku, kadečo a kadekto je pri zohriatí agresívnejší.... ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #37704 od kolesart
Odpoveď od kolesart na tému Ako nastrelujete pušky?
..... www.6mmbr.com/bulletcoating.html ....a ja som si stale myslel ze dysulfid ma za nasledok automaticke zvysenie rychlosti a najkladnejsi prinos vseobecne

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #37705 od kolesart
Odpoveď od kolesart na tému Ako nastrelujete pušky?
tento prispevok patri mozno niekam inam ale nepovedal by som ze nesuvisi s temou ked som cital vety od Belsona......ked som si este ako mlade neskusene ucho (v rodine polujem sam) kupoval prvu gulovnicu par ludi ma zaprisahavalo aby som tam nestrkal drateny - medeny kartac (mikrootery korozia v nich a pod.)...ako ciciakovi sa mi to vrylo do podvedomia a tak som cca prvy rok od kupy pretahoval lauf max. len umelohmotnym kartacom a v podstate sa vsetko zdalo OK aj na presnosti zbrane - bez absolut. zmien na sustrele, (poznamenavam ze za ten rok som mohol vypalit aj s nastrelovanim a bavenim sa na strelnici ci polovanim cca 80 - 100 ran) potom som casom trafil na dobreho znameho ktory mi vysvetloval teoriu medeny kartac versus klasicka medena strela prechadzajuca hlavnou s horenim a &quot;pretlacanim&quot; a samozrejme s velkou rychlostou k tomu a vraj neveril by som ako takto viac skodim hlavni nanosmi karbonu ktore umelohmot. kartacik nedokaze mechanicky ani za nejlepsich chem. rozpustadiel dostat fyzicky z mikrohran a polí vyvrtu ....preto som hned doma pretiahol vyvrtom par krat ten medeny kartac a s hrozou som zistil ze sa neviem docistit hlavne...
<br/>
<br/>....tak ako potom ako a s cim vlastne cistit lauf tak aby som medenym kartacom neposkodil drahu napr. aj lapovanu hlaven ale zaroven odstranil mechanicky s istotou vesetok bordel z poli a drazok..nemozem predsa po kazdej jednej rane po polovacke striekat do vnutra napr. Forest na baze amoniaku.
<br/>
<br/>......ako a s cim cistite svoje hlaven vy ???

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #37712 od miros
Odpoveď od miros na tému Ako nastrelujete pušky?
dopredu sa ospravedlnujem ale nechcem neberte to osobne ale toto co ste tu rozohrali ohladne cistenia ma dostalo do kolien okolo polovaciek sa uz neaky ten rok motam ale nestretol som sa s niecim co tu rozoberate som na 100 % v tom ze toto sa moze diat pri specialkach kde sa striela bud na dlhu vzdialenost 600 a viac m alebo na 50 m kde je 10 mozno 1-3 mm velka ale nie u praktickeho polovnika mam aj nove aj hodne stare zeleza ale toto som nestvaral pouzivam roky bezne cistiaci a konzervacny sprej a medenu kefku a na sustrele som to neako nespozoroval ono mne postacuje podla kalibru sustrel 3-5 cm na ONV a pada to a ak je v pohode zbran montaz a troch slusni puskohlad tak som max po 5 rane v strede

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #37716 od kolesart
Odpoveď od kolesart na tému Ako nastrelujete pušky?
...no vies bratu kazdeho bavi nieco ine a myslim ze pokial nikto znas nezabil cloveka tak je to kazdeho vec a je len na margo veci ten preciznejsi pristup kazdeho k svojej zbrani....to ze tebe staci 3-5cm je tvoja vec mna by asi jeblo keby som mal sustrel 5cm...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #37718 od belson
Odpoveď od belson na tému Ako nastrelujete pušky?
Tibi:
<br/>Ja s molybdénom nemám osobné skúsenosti, nie som športový strelec. Ale nemyslím si, že sa treba firme Shilen a iným čudovať, ak neuznávajú garanciu na hlavne strieľané s molybdénovanými strelami. Tvrdia, že pri zarezávaní strely do vývrtu vzniká molybdénový oter, ktorý sa následným výšľahom natvrdo zapečie do prechodového kužeľa. Asi platí, ako hovoria amíci....there is no free lunch..., t.j. niečo za niečo. Niekde som čítal, že výberová hlaveň Shilen SS takto odišla po menej ako 400 výstreloch...
<br/>
<br/>...nemozem predsa po kazdej jednej rane po polovacke striekat do vnutra napr...
<br/>Asi ide o nepochopenie. Reč je o doporučovanom leštení vývrtu ako o jednorazovej činnosti (dá sa zvládnuť v jednom dni) s novou, nestrieľanou zbraňou. Po jednej rane po poľovačke si vyčisť zbraň tak ako si zvykol doteraz a po nejakých 20 výstreloch by si mal niečo urobiť aj s tým mosadzným nánosom.
<br/>miros:
<br/>...troch slusni puskohlad tak som max po 5 rane v strede...
<br/>Nepochopil? Toto nie je o nastreľovaní zbrane.
<br/>
<br/>A podotýkam, že slovo sústrel sa používa u viachlavňových zbraní, ako schopnosť jednotlivých hlavní zasahovať v určitej vzdialenosti to isté miesto. My asi hovoríme o rozptyle, že?
<br/>
<br/>Ako hovorí miros, pre poľovníka sa asi dá bez toho dobre žiť, je to skôr pre športových strelcov. Celú problematiku asi vystihol Tibi v poslednom príspevku. Táto téma je určená zanietencom, ktorí sa vyžívajú v tom, aby zo svojej zbrane dostali čo najviac (alebo aspoň žili s tým pocitom). A vyleštený vývrt asi ten pocit mnohým dodáva, aj keď z praktického hľadiska to môže byť irelevantné.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #37722 od vajlo
Odpoveď od vajlo na tému Ako nastrelujete pušky?
zdar, chcem sa opytat ako a cim cistia zbrane v zbrojovkach po &quot;nastrelnych&quot; strelbach , a ci vobec cistia, niekedy ked sa pozriem do novej zbrane v predajniach tak je to tam dost DIVNE, dakujem za reakcie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #37723 od vajlo
Odpoveď od vajlo na tému Ako nastrelujete pušky?
dodatok- mal som na mysli konkretne cesku zbr. ale urcite nas bude zaujimat aj celosvetovy postup, dakujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #37726 od chanel1092
Odpoveď od chanel1092 na tému Ako nastrelujete pušky?
to bola dobrá otázka...tiež som mal divný pocit pri kontrole prechodového kuželu na novej zbrani...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #37729 od belson
Odpoveď od belson na tému Ako nastrelujete pušky?
Na toto odpoveď neviem, aj keď som pracovisko kusového overovania v ČZ navštívil. Môžem sa príležitostne na to opýtať, ale skutočnú pravdu asi vedia len tí, čo to priamo robia ..... Môj názor je, že asi tak ošetrenie Konkorom.
<br/>Zato v Norme som s potešením konštatoval, že skúšobné hlavne čistia &quot;patykmi&quot; Dewey&quot;, povlečenými nylonom, ktoré používam aj ja.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.166 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 806 návštevníkov a žiadni členovia on-line