Ako nastrelujete pušky?

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #38626 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému Ako nastrelujete pušky?
Belson ma pravdu a ked ti to nastreloval pan Vraga tak predpokladam ze si to bral u pana Lenikusa ??? a myslim, ze ten si este stale dokaze (urcite v CZUB) buchnut po stole

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #38630 od lacco1
Odpoveď od lacco1 na tému Ako nastrelujete pušky?
Bohumile, Bohumile, ale je hezká ta tvoje nová flinta. Igore, dal sim mi chrobáka do hlavy, asi predám časť arzenálu a pošpekulujem aj ja niečo také. Dnes ideme zase chytať pytliakov. Týchto sme odhalili a nakoniec sme my ostali blbci, že oni nemusia na lúke zastavovať hocijakému čurákovi v zelenom a budú si chodiť cez naše kedy chcú , lebo nemajú iný prístup na svoje posedy. Dobre, dnes ideme robiť , vlastne zvárať opatrenia. Budúci týždeň ideme na to, spojíme sa. Strel už do niečoho s tým KJG, strašne som zvedavý.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #38635 od chanel1092
Odpoveď od chanel1092 na tému Ako nastrelujete pušky?
díky za odpoved...s reklamáciami mám už svoje skusenosti,najskvor mi na nej odišiel variabil česká zbrojovka 3x12-50R...to bola prvá reklamácia-mesiac čakania...vymenil som za artemis 2000 7x50...potom čakanie na vyžší cielnik na mechanických mieridlách,za ktorých nastavenie ručí výrobca a deklaruje to podpisom kontrolora,tak to ma naozaj dojalo...ked si kupujem novu zbran čakám že bude v poriadku a nie ako mi odpísal hovorca z Brodu íst si dat pevné mieridlá nastavit odborníkovy...nepoviem puškohlad,mám kamaráta zbrojára a ten len hlavou krutil nad tým nastavením mieridiel a továrenským terčom čo k tomu dodali...k obchodníkovy kde som to kupil mám na otočku cez 100km , ale o to nejde ide o ten čas čo nemožeš s novou zbranou polovat,tak radšej zaplatím zbrojárovi a mám to na počkanie,len nechápem výrobcu ako može vypustit zo závodu takuto kvalitu a ked sa ozveš skoro to hodia na Teba že si to sám zavinil...iba som bol zvedavý aký názor a skusenosti maju ostatný...ešte raz díky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 9 mesiacmi #39040 od varmi
Odpoveď od varmi na tému Ako nastrelujete pušky?
Poradite mi,kde na internete sa dopracujem k tech.rozkresu gulobrok UB CZ 586 7x57/16.Dakujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #39668 od pepco
Odpoveď od pepco na tému Ako nastrelujete pušky?
Moeller KJG? vies napisat viac o tom?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #39670 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Ako nastrelujete pušky?
Je tu niekde uz tema,kde sa pise o KJG,skus prelistovat starsie temy.
<br/>
<br/> www.lima-wiederladetechnik.de/7,62-mm/300-WM-KJG.htm[/].300WM KJG
<br/> [/]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #39675 od pepco
Odpoveď od pepco na tému Ako nastrelujete pušky?
skor ma zaujima to Moeller....pokial viem moeller je firma z oblasti elektrotechniky....preto mi to nesedi v tom nazve.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #39687 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Ako nastrelujete pušky?
:D:D:D Vies kolko je Moeller-ov v Nemecku? Chlapik,ktory vyraba strely KJG sa vola Lutz Moeller (s dvomi bodkami na &quot;o&quot;,a ak nie je mozne taky znak napisat,pridava sa kvoli spravnosti &quot;e&quot; ).

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #40701 od rakos1
Odpoveď od rakos1 na tému Ako nastrelujete pušky?
za tu cenu ktorú pýtaju naši obchodníco za pusky CZ...., to radsej trosku prisporím a kúpim uz nizsie rady tikka , sako , rem a pod....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #42454 od margo222
Odpoveď od margo222 na tému Ako nastrelujete pušky?
keď nemaš ten rozkres tak jja ho mam

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 dňami #48743 od plantex
Odpoveď od plantex na tému Ako nastrelujete pušky?
Chlapi dnes mi hovoril znami ze on ma doma taku stvorcekovanu tabulku a podla nej si nastreluje pusku doma v obyvacke. Vraj si len na 5m polozi stojan s flintou, na stenu nalepi tu tabulku a cez hlaven namieri na stred. Pomocou programu v PC si zisti ake klesanie pripadne stupanie ma strela na urcitu vzdialenost (priklad na 80m ma stupanie 2,5cm) a tak si puskohlad naklika na dva a pol stvorceka nad stred a ma flintu presnu bez jedineho vystreleneho naboja. Vraj uz potom ani skusobny vystrel nepotrebuje lebo tak moc tomu moze doverovat. Pocul som to prvy krat a tak sa pytam ci je vobec prakticky mozne takto nastrielat gulovnicu, aby bola presna. Dajme tomu aby mala rozptyl 5 vystrelov do 7cm (to je pre polovnicku prax viac ako prijatelne).
<br/>Ma stymto niekto skusenost?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 dňami #48787 od sako80
Odpoveď od sako80 na tému Ako nastrelujete pušky?
bez toho skusobneho vystrelu by som sa na to velmi nespoliehal!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 dňami #48788 od Jano43
Odpoveď od Jano43 na tému Ako nastrelujete pušky?
...tiež sa pripájam k tvojmu názoru.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 dňami #48789 od Vasilij
Odpoveď od Vasilij na tému Ako nastrelujete pušky?
Nuž, možno to nie je zlá metóda, osobne som to neskúšal, ale aspoň zopár skúšobných výstrelov by som si neodpustil. Pri nastrelovaní sa podľa mňa neoplatí šetriť na strelive.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 dňami #48790 od spider
Odpoveď od spider na tému Ako nastrelujete pušky?
Ja som začal podla rád kamoša nastrelovať na 50 metrov bodla balistickej tabulky daného streliva.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 dňami #48796 od Waldo
Odpoveď od Waldo na tému Ako nastrelujete pušky?
No podla mna taketo nastrelenie nic moc... Ved co je na tom ist vypukat par ran na strelnicu a nastrelit si zbran a hlavne mat istotu ze to lieta tam kam ma. Pri takto na &quot;sucho&quot; nastrelenej zbrani by som po zbrabranej rane mal hlavu plnu otaznikov... Mozno to staci na styl polovania trafim/netrafim ale zodpovedne to isto nebude.
<br/>
<br/>S pozdravom
<br/>
<br/>Peto

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 dňami #48797 od miso
Odpoveď od miso na tému Ako nastrelujete pušky?
..a celkovo, na strelnicu by sa malo aspon raz za cas skocit zastrielat si aj bez toho,ze clovek nieco nastreluje. Ci uz pre potesenie,ale najma potrenovat, predsa len strielame na zver. A na cenu streliva sa tiez neda velmi vyhovarat, naboje sa daju kupit aj lacnejsie, to ze to nepojde do bodu nastrelenia nevadi, clovek si drzi rozptyl a je to. A spustanie a dychanie sa v pohode da pretrenovat aj malorazkou ci vzduchovkou. Taketo setrenie neuznavam, dana metoda moze byt fajn,aby sa clovek dostal do papiera a nevytrieskal 5 nabojov okolo terca, ale strelit treba urcite...
<br/>Ja by som povinne strelby zaviedol 2x do roka, ale nie za ucelom vybratia penazi do kasy od clenov ako je to teraz, ale kvoli tomu nech sa ludia stretnu, zastrielaju a najma zistia ako im to z flint lieta...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #48851 od plantex
Odpoveď od plantex na tému Ako nastrelujete pušky?
Vďaka za názory.
<br/>Aby neprišlo k nedorozumeniu, ja som sa nepýtal preto že by som chcel donebavolajúco šetriť na strelive. Len ma zaujalo čo mi povedal a s akým presvedčením mi to vravel, tak reku či to je prakticky možné.
<br/>Stou strelnicou je to tak. Nemám moc možností ju navštevovať, ročne možno raz a ak šťastena dopraje tak aj 2x. Pokiaľ ide o nastrelenie zbrane, ktomu sa staviam poctivo a vždy si nechám poradiť od skúsenejších. A to trénovanie s malorážkou, no uznávam ako tréning kontroly dýchania dobrá vec, ale je predsa len veľký rozdiel pri streľbe malorážkou a guľovnicou (napináčik, tvrdosť spúšte, spätný ráz atď.) Ak niekto dokáže s 22lr. Nastrielať takmer zázraky, neznamená že to dokáže aj 30-06sprg. No ja len toľko. Ešte raz vďaka.
<br/>PS: K názoru že povinné streľby 2x do roka sa staviam kladne. Ale povedzme si rovno, vždy budú ľudia ktorý majú viac „eurášov“ ako my a takí tie streľby aj tak nebudú robiť.;/
<br/>
<br/>PS2: Aký rozptyl je podľa vás pre poľovníka prijateľný, ak mu nezáleží natom aby žiaril na streleckých pretekoch? 3cm? 5cm? 10cm?8o
<br/>Peter

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #48854 od Jenda
Odpoveď od Jenda na tému Ako nastrelujete pušky?
Peťo s tou malorážkou a 30-06 bych s tebou nesouhlasil, moje malorážka má na spoušti odpor jak menší kanon:D A ne každý střílí s napínáčkem;) Střelbou z malorážky se člověk naučí zejména zvolna spouštět soušť tak aby ho rána překvapila. Jám sem s tím měl problémy, hlavně u &quot;super&quot; napínáčku u ZHčka.
<br/>Máme v PZ jednoho kolegu, o jehož myšlení mám jisté pochyby. Nastřeluje tak že na krabičku od elektriky sousední chalupy namíří přes hlaveň a pak dokliká cez puškohled a prý to vyzkouší až mu vyleze liška.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #48859 od eso
Odpoveď od eso na tému Ako nastrelujete pušky?
Tiež sa prikláňam k Jendovi. Tréning streľby či z malorážky alebo vzduchovky je dôležitý. Nejde o kaliber, o konkrétnu zbraň, strelivo. Skôr o návyky, ktoré sa potom podvedome vykonávajú pri streľbe. Ja mám za to, že dobrý strelec nastriela z každej zbrane od vzduchovky až po tank. Práve ten tréning je dôležitý, aby také veci ako odpor spúšte a pod, bol jediným problémom, z ktorým sa strelec musí v danom momente výstrelu vysporiadať. Ale keď má problém uložiť zbraň do pleca, nerozmýšľa ako zbraň držať, že pri opore nesmie oprieť zbraň o tvrdý predmet priamo, atď, tak ten odpor spúšte je len jedným z mnohých problémov, z ktorými sa musí vysporiadať.
<br/>
<br/>A na tie povinné streľby 2x do roka. Načo páni. Ak niekto strielať vie, tak to nepotrebuje. Kto to nevie, môžu byť povinné aj 100x, nič to nezmení, veď už na tých prvých nenastriela.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.063 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 866 návštevníkov a žiadni členovia on-line