Ako nastrelujete pušky?

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #20546 od Kwazovsky
Odpoveď od Kwazovsky na tému Ako nastrelujete pušky?
Ja som s týmto nemal problém, tiež som si mylslel, že to je šit. Tiež som laser založil a prvé čo som urobil som s ním točil v hlavni a pozeral či sa laser pohybuje v zámernej v puškohľade no a pohyboval sa. Keď som však nástavec poriadne roztiahol šróbovaním v hlavni a pritom som ho tlačil do hlavne až kým sa poriadne nezašprajcoval do v tedy to bolo nepresné. Síce zostali známky po odrení na lasery od hlavne. Z pušky treba vystreliť a zistiť ako nesie. Potom sa už orientačne dá aj bez výstrelu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #20550 od lacika85
Odpoveď od lacika85 na tému Ako nastrelujete pušky?
Podla mech.mieridiel a vyvrtu hlavne nastavim puskohlad a to tak ,ze rozptyl urcite bude na 100 metrov do 20 cm.A to aj bez hociakych pomocok.Moj nazor je taky,ze su to zbytocne vyhodene peniaze.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #20577 od Baikal
Odpoveď od Baikal na tému Ako nastrelujete pušky?
Pracujem uplne rovnakym sposobom, len s tym rozdielom, ze nastrelujem na 50m. Na 100m uz len kontrolny vystrel

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #20584 od kettneR
Odpoveď od kettneR na tému Ako nastrelujete pušky?
chlapci technika je dobra vec , ale musí byť opodstatnena. Podla mna tato laserova sranda je dobra tak pri prvonastrelovani. Nie je nad to mať normalny stojan a kontrolne vystreliť. Tu vieš aspoň posudiť presne odchylku a nastaviť, kdežto pri laseri neieš odhadnuť odchylku , ktoru spôsobuje montaž, gramaž streliva...Nie je nad kontrolný výstrel. Bete to tak , že je to môj nazor a nie každý s nim musí suhlasiť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #20588 od balanda
Odpoveď od balanda na tému Ako nastrelujete pušky?
chlapi trocha k inej veci: Viete mi niekto povedat kolko mi robi 1 klik pri nastrelovani puskohladu na 100 m, Potrebujem to iba zruba, viem ze sa to lisi od jemnosti delenia posuvneho mechanizmu... Ja mam tusim1/4 delenie... Vdaka

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #20589 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému Ako nastrelujete pušky?
Od znacky k znacke a i velakrat od modelu k modelu je to rozdielne

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #20590 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému Ako nastrelujete pušky?
ale napr. vsetci europsky vyrobcovia sa snazia viacmenej uspesne dosiahnut ideal 1cm/100m

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #20591 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Ako nastrelujete pušky?
Pokial mas na optike oznacene kliky ako 1/4,znamena to,ze 1 klik posunie zamerny bod o stvrtinu uhlovej minuty na 100 yardov,co je v preklade cca. 7mm na 100 metrov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #20632 od Castor
Odpoveď od Castor na tému Ako nastrelujete pušky?
len na doplnenie...
<br/>MOA (minute of angle - uhlova minuta)
<br/>
<br/>Uhlova minuta je 1/60 stupna, co je 29 mm na 100 m. Pre rychle pocitanie sa pouziva aj 30 mm. V Amerike sa pouziva inch (palec) na 100 yd, co je to iste. Ak sa pouzivaju anglosaske miery tak sa klika v dielcoch MOA. Na taktickych pukohladoch je to 1/4 MOA, u bechrestovych 1/8. V europe..uz to tu bolo napisane sa snazia zaviest delenie 1 klik, 1 cm na 100 m...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37246 od drovnak
Odpoveď od drovnak na tému Ako nastrelujete pušky?
Popisem sposob nastrelenia gulovnice tak,ako to robi vetsina mojich znamych:
<br/> zoberie sa puska,doklady,2 krabicky nabojov a ide sa nastrelovat.Najlepsie dokde na druzstevne hnojisko alebo podobnu lokalitu,kde je to kvazi bezpecne.Posadka-2-3 muzi.Auto sa postavi tak 100 m od panelovej steny,na strechu sa hodi deka,na panel sa namaluje blatom kruh-do stredu sa prilepi hruda blata a test je ready.
<br/> Najlepsi strelec striela prvy.Beton lieta,tocitka sa pomaly zavaria a nie a nie sa trafit!Uz je to skoro tam,1 krabicka je fuc ale treba este 3 cvaky.O 5 minut dochadza aj druha,a nie a nie to dostat dieru do diery.Doladenie sa odklada na neurcito,ale trafit sa uz da.
<br/> Na vine je dalekohlad,hlaven,naboje,montaz,slnko,pod mrakom,vietor,poopicovy stav,len nie ten medzikus medzi pazbou a zemou.
<br/> Ja to zvyknem robit asi takto:skontrolujem zbran,poutahujem vsetke skrutky,pomedzi hlaven a pazbu skusim pretiahnut.pasik papiera-mal by prejst!Skusmo potrasiem optikou-ak rachoti,skoda nabojov,ak nie,dotiahnem vsetke skrutky na objimkach a nasadim optiku na pusku.Zafixujem zbran do stojana,zaostrim ,doladim na tercik na bielom podklade cez mieridla a vyvrt hlavne.Ak je to ok,sadnem,pusku opriem na podlozeny sacok s pieskom v miestekde je pri strelbe druha ruka a skusmo zamierim.Ak nemam pohodlie,upravim si polohu.Samozrejme,toto vsetko sa odohrava na strelnici.
<br/> Dam 1 ranu nasucho,koli overenu funkcie spuste.Skontrolujem cielovy priestor aby sa tam nikto nemotal-ak je to ok,nabijem priamo bo komory,zamierim,odpalim a dam esce 2 ranu.Malo by to byt v papieri-nedaleko od seba.Overim zasahy pozorovacim dalekohladom.Ak ich najdem,ok.Upnem zbran do stojana,zamierim do zamerneho bodu a urobim korekciu medzi tie dva zasahy.Vyberiem zbran zo stojana a dam este 1 ranu.3 rana by mala byt blizucko.Doladimpar cvakov,dasi test,ok-je to tam!
<br/> Odvetram hlaven aspon 5 minut naby schladla,precistim hlaven a dam este 1 ranu.Obvykle ide bokom.Znovu precistim,vychladim a skorigujem.BAC!!A je to tam.
<br/> Potom striela majitel zbrane.Ak to vie,zase zopakujem cely ceremonial a je to TAM!
<br/>Po 10 minutach vetrania a vycistenia da majitel 1 ranu.Obvykle staci 1-2 cvaky a sedi to TAM ako namalovane.
<br/> Prva rana ma najhorsiu balistiku ale je rozhodujuca.Preto nastrelujem pusky na &quot;studenu hlaven&quot;Vyplati sa to,hlavne ak sa striela na vecsie vzdialenosti. A vobec nejde o to aby sa trafil gombik od saka,na 100 m staci 5 cm-na bezne polovanie staci cez hlavu...
<br/> Samozrejme,da sa aj na trojlistok-ak je dobra konstelacia hviezd...?!
<br/> Ak som na nieco zabudol,poopravte ma,buem rad.Ak ma niekto lepsi recept,rad sa nieco priucim.
<br/> Post scriptum:nesetrite na puskohlade,skupy dva raz kupi!Vypomsti sa to na nabojoch,utrpeni zvere,stratenom case a krvnom tlaku.A nesetrite ani na montazi,plati to aj o nej.
<br/> Ak sa z tohto tu hocikto poucil,budem rad,ze som mohol pomoct radou.
<br/> Ak sa dobra vec podarila,LOVU ZDAR ,pekne zazitky a ciste rany!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37272 od Kalach
Odpoveď od Kalach na tému Ako nastrelujete pušky?
To vyčistenie robíš na sucho?Respektíve pri ďaľšom strielaní máš hlaveň suchú,alebo mast-
<br/>nú?Pýtam sa iba preto,lebo u niektorých zbraní je prvý výstrel s nečistenou hlavňou výrazne
<br/>odlišný od mastnej,aj po zbežnom vyčistení do sucha.Aspoň podľa mojich skúseností.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37275 od drovnak
Odpoveď od drovnak na tému Ako nastrelujete pušky?
cavo Kalach.Pretiahnem vyvrt premastenym filcakom alebo drotakom s namotanou vatou a nastriekam WD-ckom-oklepem,aby to nebolo velmi mastne a nekapal mi z toho olej.poda moznosti nech si majitel prinesie svoje cistenie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37278 od chanel1092
Odpoveď od chanel1092 na tému Ako nastrelujete pušky?
nazdar...ak sa smiem spýtat,aký býva rozdiel medzi prvým a ostatnými...???

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37294 od kovacikja
Odpoveď od kovacikja na tému Ako nastrelujete pušky?
aj ja občas nastreľujem kolegom zbrane a postup ako si ho popísal máme skoro rovnaký, len s tým rozdielom, že ja z nastreľovanej zbrane vôbec nestrieľam, len meriam zásahy na terči a korigujem ich na puškohľade. podľa mňa neexistujú dvaja ľudia, ktorí budú strielať z jednej zbrane rovnako (aj u Teba je nutná mierna korekcia pre majiteľa zbrane), ale hlavný dôvod je ten, že kto je manták a nedokáže na strelnici za ideálnych pomienok streliť do kruhu o priemere 5-6 cm na 100 m určite to nedokáže ani v revíri pri streľbe na zver v strese. Nastreľovanie skončím vtedy ak je stredný zásah cca v 5 cm kruhu. Tu majiteľ zbrane sám vidí aký rozptyl dosiahne na strelnici a zároveň sa tým sa vyhnem sprostým rečiam &quot;ako si mi to nastrelil, veď som chybil&quot;. Takže ja môžem byť v nastreľovaní aj majster sveta ak má dotyčný strelec v rukách &quot;nasrané&quot; nespraví žiadny na poľovačke žiadny výsledok. P.S. na takéto nastrelenie je spotreba 5-6-7 nábojov, ale ako som napísal záleží na strelcovi. Inak s Tebou súhlasím vo všetkom. Lovu zdar! Vysoká je už povolená!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37320 od drovnak
Odpoveď od drovnak na tému Ako nastrelujete pušky?
cavo.u malych-22 zihadiel na stovku aj 8 cm,vecsie su otrlelejsie.ale u 1 308W zo 12 centakov.obecne okolo 3 cm.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37321 od drovnak
Odpoveď od drovnak na tému Ako nastrelujete pušky?
cavo.mas pravdu.neviem,kde tych &quot;mantakov&quot;vyrabaju,asi na Slovakofarme v Hlohovci.ale vacsina sa otrka a ked sa prestane bat pusky,celkom im to potom ide.ale poznam aj par nepolepsitelnych expertov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37657 od miso
Odpoveď od miso na tému Ako nastrelujete pušky?
No evidentne ma forum nejaky problem s pridavanim dlhsich prispevkov, pretoze sice napise,ze som prispevok pridal, ale nezobrazi ho. Kto ma o spominany prispevok z temy sauer 202 tykajuci sa poskodenia hlavne pri nastrelovani zaujem nech napise, zaslem mu to na mail...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #37659 od belson
Odpoveď od belson na tému Ako nastrelujete pušky?
Mne to robilo, keď som tam mal v texte nejaké špecifické znaky. Skús napríklad prepísať existujúce úvodzovky v kopírovanom texte v režime on-line. Ak sa ti to nepodarí, tá odpoveď zaujíma i mňa. I keď veľké ilúzie si nerobím. ;/ Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #37662 od kolesart
Odpoveď od kolesart na tému Ako nastrelujete pušky?
Jano posli, dik Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #37667 od chanel1092
Odpoveď od chanel1092 na tému Ako nastrelujete pušky?
nazdar Mišo...ak možeš tak mi to pošli.. na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. moc ma to zaujíma... díky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.145 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 779 návštevníkov a žiadni členovia on-line