Lov líšok vábením

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2830 od Michal003
Lov líšok vábením bolo vytvorené Michal003
Zalozil ste novu a aktuálnu tému, ktorá by aj mna osobne zaujímala.Je vela sposobov vábenia líšok a tak by bolo dobré, keby každý napísal jeho najlepšie využitú metódu v praxi.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2831 od Planovsky
Odpoveď od Planovsky na tému Lov líšok vábením
Mám presne na mysli, to čo aj vy. No hádam si nebudeme vykať:)
<br/>Venujem sa vábeniu prakticky celý život, čiže aké také skúsenosti mám, ale rád sa poučím niečim novým, prípadne sa utvrdím vo svojom umení.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2832 od Michal003
Odpoveď od Michal003 na tému Lov líšok vábením
No ja som si nedovolil tikat starsiemu lebo vas poznam zo suťaží vo vábení.Ja mam len 18 a vela skúseností nemám a tak by som sa chcel dozvediet trochu viac o vábení.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2853 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému Lov líšok vábením
Priatelia, nechcem nikoho poučovať, ale otvorením tejto témy ste ešte viac zneprehľadnili toto fórum. Načo ďalšia téma, keď na túto by sa kľudne mohlo a aj malo diskutovať v už otvorenej téme &quot;zimný lov líšok&quot;.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2858 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Lov líšok vábením
Súhlasím, veď sa tu časom nevyznáme. Zasiahnuť by mal Taki a zlúčit témy alebo jednu vypustiť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2860 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Lov líšok vábením
Opravujem sa myslel som autora stránok, asi Laciho.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2878 od Planovsky
Odpoveď od Planovsky na tému Lov líšok vábením
Tak sa ospravedlňujem všetkým,ale asi by to chcelopodtémy v Hl. témach.
<br/>Téma . Zimný lov líšok podtéma Lov líšok vábením.
<br/>Sorry vobec ma to nenapadlo a vobec so to nemyslel zle.
<br/>S pozdravo P.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2948 od Planovsky
Odpoveď od Planovsky na tému Lov líšok vábením
Ako tak pozerám, tak táto téma je aktuálna sama o sebe ako samotná
<br/>&quot;Zimný lov líšok&quot; nič som sa sice nepoučil, ale čakám.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #3242 od pedro
Odpoveď od pedro na tému Lov líšok vábením
Nazdar!
<br/>Lovu líšok vábeníém sa nevenujem veåmi dlho, tak pred tromi romkmi som si vo sv. Antone kúpil zajačie vreštadlo z Devany a kazetu vábenie zveri. Potom som hodiny strávil počúvaním kazety a pokúšaním sa napodobniť vrešťanie zajaca. Myškovačku som si vyrobil sám, vyzerá čudne, ale funguje, aj keď má taký nevýrazný zvuk.
<br/>To, že zajaca asi napodoňujem dobre som zistil pri prudkých reakciách zajacov, ktorý pribiehali až ku mne, akoby chceli chrániť druha.
<br/>Potom som si kúpil aj pískanie lasičky, na ňu sa mi podarilo privábiť zopár líšok, a myslím, ze aj lišiaka, ktorého som predtým zradil vrešťadlom (aj tak som ho netrafil - dobre nie?).
<br/>Vábničky skúšam rozne kombinovať, ale v podstate som začínal myškovačkou a tak o trištvrte hodinu som použil vreštadlo. Po poslednom zavábení počkám aspoň pol hodiny a dôkladne preskúmam okolie a až potom opúšťam stanovište.
<br/> Používam biely maskovací plášť, a naradšej chodím s guľobrokom - 7x57/16 a puškohľad 3-9x50 so svietiacim bodom - vždy ho mám na trojke. Predtým som mal ZH 7x57/12 a optiku Meopta Artemis 4x32 - veľmi málo líšok ušlo. Snívam o trojáku - kôli dupli brokom, ale to je hudba budúcnosti - dúfam.
<br/>Mám aj štekanie líšky a lišiaka, ale ešte s tým neviem poriadne robiť takže keby mal niekto skúsenosti a doporučenia, potešilo by to určite nielen mňa.
<br/>Mysím, že by bolo načase vydať nejaký zvukový nosič s nahrávkami a doporučeniami nielen na vábenie líšok, ale aj na ostatné druhy. Veď s vábničkami sa akoby vrece roztrhlo, len sa ich ešte naučiť používať.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3346 od Michal003
Odpoveď od Michal003 na tému Lov líšok vábením
Pan Planovsky ked budete na tejto stranke chcel by som si s Vami popisať o vábení blížia sa majstrovstvá Slovenska juniorov a chcel by som to vyskusat tak vas prosim ked tu budete tak mi o tom nieco napiste.Dakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3347 od Janos83
Odpoveď od Janos83 na tému Lov líšok vábením
Zdravím
<br/>Ku vábeniu líšok som sa dostal pred dvoma rokmi. Zo začiatku som používal vrešťadlo z umelej hmoty s kovovým jazýčkom. Hneď pri prvej prechádzke v revíri som mal úspech keď mi pekný lišiak prišiel na takých 15 krokov. V Nitre na výstave mi kamarát kúpil vábničku od Devany a som s ňou veľmi spokojný. Neštudoval som žiadne zvukové náhravky o vábení, vábenie mi asi dvakrát ukázal kamarát-slovenský vábič ostatnej zveri, 5 miesto-SV.Anton. 23.decembra som vábil dvakrát, na dvoch miestach, na prvom mieste mi prišla líška na takých 60-70 metrov, na druhom mi prišla na 11 krokov, bolo to nádherné. Odporúčam viacerým poľovníkom venovať sa tomuto spôsobu lovu, je to nádherné a dá sa týmto spôsobom veľmi pomôcť zvyšovať stavy malej zveri. Ja niesom ešte poľovníkom, ale úlovky to boli nádherné. Všetky informácie týkajúce sa tejto témy ma veľmi zaujímajú.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3362 od tibo
Odpoveď od tibo na tému Lov líšok vábením
Skúšal niekto zrkadielko(sklíčko)a polystyrén? S akým úspechom?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3608 od pedro
Odpoveď od pedro na tému Lov líšok vábením
Devana vydala CD s nahrávkami a návodom ako vábiť, objednal som to - som veľmi zvedavý.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3611 od johny
Odpoveď od johny na tému Lov líšok vábením
Pedro to som aj ja zvedavy ... daj vediet a dohodneme sa

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3615 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Lov líšok vábením
Pedro nikde som to cd nevidel kde si to vyhrabal rad by som si to objednal !!! dik

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3646 od pedro
Odpoveď od pedro na tému Lov líšok vábením
Akruát teraz mi to prišlo a teraz som to dopočúval: je to 71 min a je tam všetko čo Devana robí - od jeleňov cez líšky a sojky, srnce, sluky, diviaky, kačice, husi až po jariabky.
<br/>Celkom sa mi to páči - mám väčšinu vábničiek z devany a ing Mihalka so si nahrával na digitál v Nitre na výstave a v Antole takže niečo som mal, ale teraz to je konečne všetko pokope aj s komentárom a radami, stojí to 300 Sk + 50 dobierka.
<br/>kontakt www.devana.sk
<br/>0907 744 166

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3817 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Lov líšok vábením
chlapi to cd je vydarene !

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3825 od johny
Odpoveď od johny na tému Lov líšok vábením
Ano, az na ten citany komentar, ten je hrozny .... nemyslim obsahovo, to je OK ale prednes ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3833 od zalesak
Odpoveď od zalesak na tému Lov líšok vábením
maš pravdu ten čitany tex je niečo hrozne.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #3981 od leica
Odpoveď od leica na tému Lov líšok vábením
Všetci ste si to CDčko zakúpili, alebo už koluje medzi priateľmi?Rád by som si ho vypočul. Asi pred 5 rokmi ma naučil MUDr. Šámal vábiť srnce no a poviem Vám je to paráda. Ešte by som sa chcel naučiť líšku a diviaky. Myslíte že z toho CDčka by to šlo?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.074 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 220 návštevníkov a žiadni členovia on-line