Lov líšok vábením

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #49527 od lrentka
Odpoveď od lrentka na tému Lov líšok vábením
Ja som si kúpil od Devany knihu aj CD. Tam to nájdeš a nemusíš prosíkať.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #50964 od spider
Odpoveď od spider na tému Lov líšok vábením
Skúšal niekto strašne propagované vábničky Nordik predátor na líšky?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 10 mesiacmi #55025 od Martin75
Odpoveď od Martin75 na tému Lov líšok vábením
Zdravim Vas, tato tema ma velmi zaujala a tak som skusil privabit lisku .Kedze jednu uz sledujem dost dlho tak som vedel kde sa zdrziava.no nemam pristup k ziadnej vabnicke tak som skusil sklo a pilystiren. Aj ked som neveriol ze sa take obozretne zviera da oklamat .No nesiel som naschval blizko aby som ju nevyplasil asi tak na 200m,Aj ked som sa uz k nej dostal aj predtym dost blizko,tak som chcel skusit ci to bude fungovat na taku dialku.Tak som zobral dalekohlad ci je tam ale nic! No dobre , tak skusime .navlhcil som sklicko, parkrat som kratko a jemne zapiskal a zobral som dalekohlad a pozeral co sa bude diat.Po par sekundach som zlzil dalekohlad dole a zrazu sa mi zastavilo srdce :] no liska bola asi 8metrov predomnou a stale isla ku mne:)asi 4metre predomnou zastala a asi ma uz zbadala tak usla.Toto cele trvalo len par sekund.Asi v tej istej chvili prisla este jedna ale tu som zbadal az ked upalovala smerom odomna.Asi po chvili zacala brechat,akoby na vystrahu ze som tam.
<br/>Bol to neskutocny zazitok aj ked to netrvalo dlho. Kto to este neskusal, nech to skusi je to super:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 10 mesiacmi #55026 od jarry9
Odpoveď od jarry9 na tému Lov líšok vábením
Áno, líška je veľmi zvedavá a dá sa navábiť takmer až pred hlaveň pušky. Tiež mi prišli viackrát na vábenie aj dve-tri líšky a ako začiatočník som nevedel, na ktorú skôr vystreliť. Líška sa dá privábiť rôznymi spôsobmi, nie len polystyrénom a vábničkami väčšinou veľmi účinne. V čase párenia je to horšie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 9 mesiacmi #55642 od PoloVlad
Odpoveď od PoloVlad na tému Lov líšok vábením
Prečítal som celú tému o tomto spôsobe lovu. Učarovalo mi to. Na narodeniny si kúpim celú sadu vábničiek na líšky a budem pokúšať osud i šťastie a snáď mi Diana dopraje. Skúšam asi 2. týždeň ten polystyrén so sklom, zatiaľ bez úspechu. Ale piští to pekne, musím skúšať ďalej raz sa určite podarí...:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 8 mesiacmi #55735 od moropeter
Odpoveď od moropeter na tému Lov líšok vábením
mas pravdu liska sa da privabit na rozne sposoby ale musi to polovnik ovladat,ja vabim iba dlanou ,nepouzivam ziadne vabnicky hoci ich mam je to jednoduche vabenie a velmi ucinne ,staci poslinit dlan a ustami cmurkat a ma to vinikajuci efekt ,liska pokial to pocuje tak neodola mam z tymto vabenim skusenosti moze aj odbehnut ale iba v tom pripade ze uz ju niekto vabil a neulovil takuto vec si zapameta a v tomto pripade nepomoze ziadna vabnicka ,moje vabenie vydava zvuk vresciaceho zajaca skuste to a uvidite aky to ma efekt ,vela zdaru.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 8 mesiacmi #55757 od moropeter
Odpoveď od moropeter na tému Lov líšok vábením
Vcera sa potvrdili moje slova a potvrdil sa moj sposob vabenia.Za ucelom odstrelu lisky na monitoring besnoty som stravil 20 minut na posede dvakrat som zavabil na dlan ruky a lisiak bol pod posedom ,bola to jeho posledna lovecka akcia.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56808 od hiri44
Odpoveď od hiri44 na tému Lov líšok vábením
vábim ako blázon a zatiaľ iba jedna, a to vábim tri týždne, skúšam lasičku len neviem či správne?neviete niekdo poradiť ako ju vábiť?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56840 od moropeter
Odpoveď od moropeter na tému Lov líšok vábením
Skus zajacie vrestadlo alebo na dlan ,privri trochu dlan a pritlac usta ,budes vydavat zvuk raneneho zajaca ,ked to spravis dobre uspech zaruceny.Lovu zdar

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56847 od hiri44
Odpoveď od hiri44 na tému Lov líšok vábením
vreštadla sa bojim pretože mi to moc s ním nejde,aspoň si myslím:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56848 od saris
Odpoveď od saris na tému Lov líšok vábením
Skús vábiť vtedy ked líšku uvidíš ...... vtedy budeš najlešie vidieť ako na Tvoje vábenie reaguje a či to robíš správne. Mne to tiež troška trvalo......ale podarilo sa.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #56849 od PoloVlad
Odpoveď od PoloVlad na tému Lov líšok vábením
Skúšal som. Inak popravde, keby som mal vábiť len vtedy, keď líšku vidím, tak to by som vábil len zriedkakedy. Ale je to asi jediný najľahší spôsob, ako overiť naše umenie. Skúšal som aj vábiť líšku, ktorá vybehla z kukurice, ale zdalo sa mi, že chytá myši, na lasičku vôbec nereagovala. Behom chvíľky sa tam však objavila psíčkarka so psom, tak som to potom zabalil...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 mesiacmi #57443 od ML
Odpoveď od ML na tému Lov líšok vábením
Včera mi vyšla pred posed líška na pole asi 200m a vzďalovala sa. Zavábil som na dlaň napodobňujúc raneného zajaca (nikdy som to doposiaľ neskúšal). Líška sa zastavila a rozbehla sa smerom ku mne. Pribehla asi na 40m keď som vystrelil. Ukázalo sa, že to bol veľmi pekný lišiak. Tento spôsob zavábenia zaúčinkoval na 100%.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 mesiacmi #57444 od lubenko
Odpoveď od lubenko na tému Lov líšok vábením
ako sa da na dlan napodobnit raneny zajac??

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 mesiacmi #57445 od ML
Odpoveď od ML na tému Lov líšok vábením
Tak ako to popisuje vo svojom príspevku moropeter.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 mesiacmi #57447 od Janos83
Odpoveď od Janos83 na tému Lov líšok vábením
Ľubo dá sa, vo Sv. Antone tohto roku táto disciplína rozhodovala o medailovom umiestnení vo vábení ostatnej zveri

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 mesiacmi #57450 od lubenko
Odpoveď od lubenko na tému Lov líšok vábením
Janči ahoj ,kua to musim zajtra vyzkušat:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 mesiacmi #57451 od lubenko
Odpoveď od lubenko na tému Lov líšok vábením
len či mi neprimrzne ta naslinena dlan:]:]:]:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 mesiacmi #57457 od saris
Odpoveď od saris na tému Lov líšok vábením
zvuk vydávaš fúkaním alebo vťahovaním vzduchu???

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 3 mesiacmi #57461 od petrolinka
Odpoveď od petrolinka na tému Lov líšok vábením
Ja to stále robím, len vťahovaním vzduchu do seba. Chcem však podotknúť, že úspech vábenia nezáleží len na jeho kvalite, ale aj na ďalších okolnostiach, ako je výška snehovej prikrývky, &quot;životných skúsenosti vábenej líšky/či už nebola v minulosti podobným spôsobom zradená, množstva hlodavcov a plôch, kde títo majú vhodné podmienky na prezimnovanie, /strniska, lúky/ a kvalitu, či ide o mladú líšku, či starú,/ to je podstatný rozdiel, čo sa týka reakcie na vábenie/, kvalitu a vernosť vydávaného zvuku vábičom nevynímajúc. Keď to však vychádza, je to jedna z najkrajších poľovačiek. Prajem všetkým úspech, ktorí takýto spôsob poľovania uprednotňujú. Všetkým krásny Silvester.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.128 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 383 návštevníkov a žiadni členovia on-line