Lov líšok vábením

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #3983 od johny
Odpoveď od johny na tému Lov líšok vábením
Zavolaj mi ....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #3987 od lesnik
Odpoveď od lesnik na tému Lov líšok vábením
mam s tim skusenosti lebo ma fascinuýje liscia zver a najlaksie je to myskovackou a ak na to nepride liska tak skuste to lasickou ak na totiez nepride liska tak zajacim vrestadlom.Mynuli rok som strelil pomocou myskovacky zlateho 24,36CIC lisiaka.Najlepsie je vabit podla mna myskovackou a lasickou novembri,decembri a koncom februara a zaciatkom marca .V januari nie je dobre vabit lebo vtedy sa paria a put parenia je pre tuto zver ovela silnejsi ako hlad caute!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #3988 od lesnik
Odpoveď od lesnik na tému Lov líšok vábením
Som zase tu lebo doporucujem si kupit vabnicky od vyrobcu devana lebo su to vynikajuce vabnicky ako so skutocnym hlasom zveri asu to vabnicky z dobrych ruk lebo vyrobcu tychto vabniciek poznam osobe lebo polujeme vtom istom reviri a v nasom reviri je aj hospodar .Je tu hojny pocet skodlivej zveri hlavne lisky aj medajlove,dive macky a jazvece.Vabenie a lov lisok je zaujimavi a radim ho vyskusat kazdemu

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #3997 od pedro
Odpoveď od pedro na tému Lov líšok vábením
Majstra robia skúsenosti a prax, ale to CD je vynikajúce v tom, že sa naučíš základy, môžeš si vyskúšať vábničky - jednoducho to aspoň trochu dostaneš do ucha a nebudeš behať po revíri s vábničkou a plašiť zver. Ja to robím presne tak isto. Snáď jedinou chybou toho CD je, že nie je rozčlenené na stopy, ale nahrávka je v jednom kuse, čiže ked chceš počúvať viackrát dookola napr vreštanie zajaca musíš to tam hľadať.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #3999 od Basky
Odpoveď od Basky na tému Lov líšok vábením
Lebka lišky 24,36 bodov C.I.C. by nemala byť zlata ale bronzova, nemas tam nejaky preklep? Alebo to mame chapat tak, ze sa jedna o nejaku farebnu varietu liscieho kozucha? 8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #4000 od zachy
Odpoveď od zachy na tému Lov líšok vábením
Páni, aký máte názor na vábenie myškovačkou z posedu. Počul som názor, že líška nie je blbá a rozozná, že zvuk ide z hora.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #4002 od eso
Odpoveď od eso na tému Lov líšok vábením
Záleží na tom, o aký vysoký posed ide. Prípadne to treba riešiť hadicou z vysavača, aby ten zvuk vychádzal od zeme.:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #4006 od tibo
Odpoveď od tibo na tému Lov líšok vábením
Včase vrcholu v páreni líšok je najlepšie napodobnovať hlas týchto zaľúbencov-o potravu
<br/>nemajú veľkí záujem.Osobne najradčej používam len hrdlo,ústa a dlaňe-funguje to.
<br/>Každý nakúpil vábničky,všade vreštia zajace rôznej kvality-líšky sú stresované a stále
<br/>opatrnejšie.Najväčším základom neúspechu pri love jeZBRKLÁ streľba!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #4007 od johny
Odpoveď od johny na tému Lov líšok vábením
Preto som si ho stiahol do PC a rozstrihal. Časť o vábení líšok sok natiahol do mobilu a mám to teda kedykoľvek k dispozícii.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #4008 od johny
Odpoveď od johny na tému Lov líšok vábením
Keď som vábil na vnadisku z výšky, líška mi nikdy neprišla. Aj keď som ju videl po zavábení vždy odbehla. Jediné raz prišla na zajačie vrešťadlo, ale tú som dopredu nevidel, lebo by som bol použil myškovačku. Pri vábení z porastu je to o inom. Akoby líšky mali zafixované miesta kde sa na ne poľuje a na akýkoľvek zvuk reagujú útekom. Ak mám návnadu, radšej som ticho a opláca sa to. Neodporúčam teda z posedu vábiť, radšej vnadiť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #4014 od Tono30
Odpoveď od Tono30 na tému Lov líšok vábením
Ja som tiez kupil vabnicku - stekanie lisky a aj CD. CD je OK. Daju sa podla neho nachytat dobre zaklady vabenia. To stekanie lisky mi nejako ale nejde. Nacvicoval som si to uz niekolko hodin ale v terene to stale dopadne hrozne - takze nulovo. Skusal som tuto vabnicku pouzit ako zajacie vrrestadlo a cuduj sa svete, ani raz ma neskalmalo. Uspesnost vabenia - 100%. Mam niekolko zajacich vrestadiel od roznych vyrobcou ale to &quot;stekanie lisky alias vrestadlo&quot; je najucinejsie.
<br/>Vabenie myskovackou sa mi tiez nedari. Uspech soms tym nemal este ziaden.Podla CD mam myskovanie totozne ale v terrene...... velka 0. Len neviem kde robim chybu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #4042 od lesnik
Odpoveď od lesnik na tému Lov líšok vábením
vies basky ja mam 59 rokov a ja som bol od svojich 20 lesnikom a polovnikom a toho lisiaka som strelil pred 30 rokmi

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #4076 od Basky
Odpoveď od Basky na tému Lov líšok vábením
Mne na tom v zásade nezáleží, len som čerpal z vašej vety - citujem:...&quot;Mynuli rok som strelil...&quot;... Ak to bolo pred rokmi, viem že v minulosti sa bodové hranice u niektorých druhov, najmä škodnej, posúvali, tak je možné že ten lišiak mal kedysi v minulosti zlato. Nejde mi o žiadnu polemiku. Naopak, prajem každému pekné poľovnícke zážitky, doteraz i dobudúcna.:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #4697 od Rado2
Odpoveď od Rado2 na tému Lov líšok vábením
Johny aj si včera na tie líšky použil dajakú vábničku,keď boli tak blízko?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 mesiacmi #4705 od johny
Odpoveď od johny na tému Lov líšok vábením
Nie, z vysky nevabim, nevyplacalo sa mi to ... a teraz kaukaju z kazdej strany ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #15721 od Mike225
Odpoveď od Mike225 na tému Lov líšok vábením
Páni chcel by som Vás poprosiť, ak má niekto z praktické skúsenosti s použitím vábničky pískanie lasičky, napíšte mi prosim Vás ako túto vábničku používať (ako vábiť) a či na túto vábničku prakticky aj líšky reágujú ! Ďakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #15726 od pedro
Odpoveď od pedro na tému Lov líšok vábením
Na pískanie lasičky sa mi podarilo navábiť zopár líšok. Obsluha je pomerne jednoduchá - jednoduchšia ako zajačie vrešťadlo. Pri lasičke vzduch vťahuješ prerušovane asi 2-3krát prudko do seba, ale najlepšie je si to vypočuť - už je k mání aj CD od Devany.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #15804 od jarry9
Odpoveď od jarry9 na tému Lov líšok vábením
Najľahšie sa mi líška vábi,keď ju vidím na otvor.teréne a keď je v kľude,čiže sliedi.Najprv
<br/>sa trochu &quot;schovám&quot;. Z veľkej vzdial.ju &quot;stiahnem&quot;na dostrel/ona príde blízko/zaj.vreš.,
<br/>čo je u mňa dlaň pr.ruky zhruba v strede.Prvýkr.zavábim,keď stojí,alebo sedí v počte za
<br/>sebou 2-4x,primerane silno,aby to počula,čo vidím podľ.správania.Ak nereaguje,nedaj-
<br/>me sa pomýliť a nevábme,ale tich a nehybne sa správajme.Ak určite vieme,že ide od nás preč,zavábme.Ak ide k nám,často sa &quot;ošíva&quot;a znovu zavábim vo vhodnom a čas.okamžiku,ale len,keď je v kroku,nikdy nie,keď sedí alebo stojí.Väčšinou ju ešte nasmerujem na mňa už len dvomi krátk.zaváb.,ale už opatrne a tichšie. Puška je v pohot.polohe,najlep.v pleci aj z dôvodov,že líška niekedy pribehne ako blesk.Pri tomto spôsobe už nekombinujem iné vábenie.Dôležité: Očami vždy sledujem nie len tú líšku,ale aj okolie &quot;inde&quot;,lebo takto mi prišli viackrát už aj tri líšky. Je len samozrejmosť.
<br/>neotáčať prudko hlavou,alebo telom,ale byť takmer nehybný.
<br/>Lovu líšok vábením zdar!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #16277 od KEfyzik007
Odpoveď od KEfyzik007 na tému Lov líšok vábením
JE nezakonne použivat pri love akekolvek audio zariadenie produkujece hlasy zveri !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!§§

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #16328 od johny
Odpoveď od johny na tému Lov líšok vábením
Priateľu čítaj na čo odpisuješ. Zistíš že nahrávku v mobile mám aby som ju mohol počúvať v práci, v aute ... nenosím do lesa magič ani nič podobné. Poctivo vábim na vábničkách od Devany. Ahoj

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.079 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 920 návštevníkov a žiadni členovia on-line