Lov líšok vábením

pred 13 rokmi 6 mesiacmi #57462 od jarry9
Odpoveď od jarry9 na tému Lov líšok vábením
:{ zas som kohosi čosi naučil :{ Tal do toho líškari, lovu zdar. P.s- v Januári má hádam najlepší "kožuch" a tak poméééééé...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 6 mesiacmi #57464 od tomulino
Odpoveď od tomulino na tému Lov líšok vábením
v prvom rade by som chcel zaželať všetkým šťastný nový rok :) ďalej by som poprosil o detajlenjšie vysvetlenie napodobňovania vrieskajúceho zajaca pomocou dlane...prečítal som si predošlé príspevky niekoľkokrát ale stále tomu nerozumiem ako to mám robiť :-o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 6 mesiacmi #57499 od Peterko57
Odpoveď od Peterko57 na tému Lov líšok vábením
Pozdravujem všetkých líškarov a prajem Vam vela krasnych zažitkov pri ich love.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 6 mesiacmi #57582 od PoloVlad
Odpoveď od PoloVlad na tému Lov líšok vábením
Zdravím páni, dnes som skúšal vábiť, ale bez výsledku.
<br/>Chcem sa však spýtať, má zmysel ostávať na stanovišti, keď ma prezradili škriekavé sojky ?
<br/>Tých sojek je toľko, že ich nestačíme strieľať. Alebo môžu naopak nás upozorniť na prichádzajúcu líšku ? Máte skúsenosti ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 6 mesiacmi #57587 od petrolinka
Odpoveď od petrolinka na tému Lov líšok vábením
Zdravím PoloVlad. Sojky ťa neprezradia, samozrejme, že svojím škriekaním dávajú okoliu aj sebenavzájom vedieť, že niečo v blízkosti nie je v poriadku. Ty len musíš kľudne a nehybne sedieť a čakať. Líšku zradí tvoj pach, prípadne neopatrný pohyb, šuchot. Pri vábení je vľmi dôležitý vietor, preto je nutné si vybrať miesto vábenia tak, aby si ten vietor mal čo najpriaznivejší, tzn., že by nemal fúkať tam, odkiaľ predpokladáš príchod líšky, kuny,... samozrejme, že sojky ťa upozornia aj na líšku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 6 mesiacmi #57589 od PoloVlad
Odpoveď od PoloVlad na tému Lov líšok vábením
Petrolinka, ďakujem za odpoveď. Budem sa snažiť a aj tie sojky ešte pôjdem preriediť :]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #57959 od PoloVlad
Odpoveď od PoloVlad na tému Lov líšok vábením
Dámy a páni, dnes sa môžem pochváliť prvým ozajstným úspechom. Asi hodinu pred obedom som sa rozhodol vybrať sa posedieť na posed a skúsiť povábiť. Vedel som, že v danej lokalite máme líšok veľa, preto som sa spoliehal, že v blízkosti počuteľnosti vábničky nejaká bude. Vyliezol som hore, ale rozhodol som sa hneď nevábiť, ale počkať, aby sa na môj príchod &quot;zabudlo&quot;. V diaľke, asi po 2 min. čakania som spozoroval líšku. Bola príliš ďaleko aj na streľbu z guľovnice, nieto ešte na brok, ktorý som mal so sebou. Zavábil som 3x hlasom lasičky. Nič, nereagovala. Po chvíli som skúsil znova, ale opäť bez reakcie. Váhal som či použiť vreštadlo, pretože s ním som si tak neveril. Ale veď skús, hovorím si, aspoň zistíš, či to trošku vieš. Zabralo ! Líška behom utekala smerom ku mne. Rozpumpovalo sa moje poľovnícke srdce a vôbec som nevedel, či budem vôbec schopný vystreliť. Pred sebou však vzápetí vidím druhú líšku. Strieľam, líška značí zásah, ale hneď odbieha. Vášnou ani nedýcham a v tichosti sedím. Za mnou vidím opäť pohyb, hovorím si, to nemôže byť pravda, ani nestíham strieľať. Neviem, či prišla tretia, alebo to bola tá prvá, ktorú zvedavosť premohla. Jemne zavábim myškovačkou a líška stojí pri rebríku. Prudkým pohybom sa však prezrádzam, ona reaguje rýchlejšie a ja chybím. Lozím dole rebríkom a smerujem k nástrelu. Farba. Zásah je istý. Idem po stopách predátora, v každej stope hľadám kvapky farby. Nasledujem stopy, domov však odchádzam bez koristi. Svoju 1. líšku som nedokázal dohľadať, stopu som stratil vo vedľajšom lesíku.
<br/>Vábenie je skutočnou poľovačkou a viem, že o pár hodín tam budem sedieť znova a budem čakať, čo príroda pre mňa pripraví. Vďaka Diana, vedel som, že raz sa to podarí...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #57982 od moropeter
Odpoveď od moropeter na tému Lov líšok vábením
Zdravim vsetkych milovnikov lovu lisiek,uz som sa zmienil v predoslom prispevku k vabeniu lisiek za pomoci dlani -zvuk vrestiaceho zajaca ,nepoznam lepsi spôsob vabenia ako na dlan mam mnoho vabniciek ,miskovaciek ale niesu take ucinne ako spominany spôsob minuli tyzden behom troch dni som ulovil na vabenie 8 lisiek ,ktore isli na vyskum besnoty,nebol to iba lov z posedu ale aj pochôdzkou.Treba byt pozorny ,sledovat teren a miesta z pravdepodobnym vyskytom lisiek-pola,strniska,cas lovu okolo obeda ,pocasie slnecne ale aj veterne.Co sa tyka vabenia -privriet dlan ktoru trochu navlhcis ,privries usta a savym pohybom ust vydavas cmorkave zvuky-skrek ohrozeneho zajaca ,ja cmorkam 5-6 raz a cakam 3-4 minuta a opakuje to aspon 5 krat,ked je liska v blizkosti tak isto pride treba davat velky pozor lebo sa moze objavit tak ze nestihas pouzit zbran ,pokial nic nepride treba zmenit miesto alebo lokalitu a postupovat dalej.Jedno dvôlezite upozornenie ked lisku zradis vabenim alebo ju netrafis vystrelom viac krat ti na vabenie nepride a pri zaregistrovani vabenia utecie,to su moje skusenosti z uspesnych lovov lisiek .Prajem vela uspechov a dobru musku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #57987 od saris
Odpoveď od saris na tému Lov líšok vábením
Celkom zaujímavé vábenie. Pri najbližšej príležitosti to vyskúšam. Najprv suchý nácvik doma (ak ma žienka nevyhodí z domu ) a potom pôjdem na to. Nevieš mi poradiť či je niekde na nete nejaká ukážka vábenia na dlaň?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #58005 od moropeter
Odpoveď od moropeter na tému Lov líšok vábením
Nestretol som sa z niecim takym na nete, ale takyto spôsob vabenia neni ťazky trošku pocvic a vysledok sa dostavi,ver tomu .S pozdravom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #58055 od stanoM
Odpoveď od stanoM na tému Lov líšok vábením
Chcem sa spytat ako mam mat tie dlane na vabenie lišky.či ich mam prekrižit,alebo spojit k sebe.Nemohol by si pridat video ,alebo fotografiu ako to ma spravne vyzerat.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #58062 od moropeter
Odpoveď od moropeter na tému Lov líšok vábením
Priloz si lavu ruku dlanou na usta lahko pritlac a skus do dlane cmurkat ked nebudes vidavat cmorkavi zvuk tak dlan navlhc slinami,oddialonanim alebo pritlacanim budes vydavat cmorkavy zvuk slabsieho alebo silnejsieho tonu neni to nic tazke najskvor si to precvic a potom skus na ostro uvidis vysledok ,vyskusaj ked budes vidiet lisku a vysledok sa ti dostavi.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #58171 od viktormt
Odpoveď od viktormt na tému Lov líšok vábením
&quot;Zdravim vsetkych milovnikov lovu lisiek&quot;
<br/>co je toto uz za chory pozdrav.. milovnici lovu lisiek.. to moze napisat len chory clovek, ktory miluje zabijanie zvierat.. ochranari.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #58172 od moropeter
Odpoveď od moropeter na tému Lov líšok vábením
Co vies vlastne o polovnictve a ochrane prirody ty ochranar ,ked patris medzi tych co nevedia ako vyzera vlk alebo si lahaju pred auta tak nic nove pod slnkom ,ved vy ochranari ste len banda spinavych darmozcacov a buzerantov dotovanych z penazi danovnikov a ked je tu niekto chory tak si to ty cirkusant jeden ved je za vami vydiet aj vysledky -tatry v akom stave teraz su vdaka vam ty chytrak.Chod na stranku &quot;vlk&quot;a precitaj si nazory na vasu ochranarsku organizaciu je tam vyjadrenie velmi vela ludi a co o vas pisu ze sa nehanbis vobec vyjadrovat na nas polovnicknikov, ved ty si chudak ktory sa nevie ako odbavit tak to skusas na nas.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #58178 od viktormt
Odpoveď od viktormt na tému Lov líšok vábením
neplet tu ochranu prirody.. ochranari su v prirode stale, natacaju dokumenty, aktivne pomahaju, co sa o polovnikoch povedat neda. ochranari nezabijaju zvierata, nechavaju vsetko na prirode.
<br/>nie som z vlka.. neplet 2 na 3.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #58180 od kolesart
Odpoveď od kolesart na tému Lov líšok vábením
aha uz mi je to jasne natacaju filmy....takze preto som v zivote nevidel ochranara sypat v zime krmenie do krmelca....a hlavne nechavajte vsetko v dnesnej dobe na dodrbanu prirodu, vcera mi volal kamarat z Kr. chlmca ze tam kde lovili po 5 diviakov maju na vyrade teraz 25 a cakaju kedy vypukne mor.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #58201 od moropeter
Odpoveď od moropeter na tému Lov líšok vábením
Co ty vies o prirode o love a ochrane zveri, vyzvi v tomto fore ochranarov kolko metrakov sena alebo jadroveho krmiva vyniesli pre zver co vedia tak len spinit,pozri si ake zlozenie tychto ludi je mladez ktora nema viac ako 20rokov,co ty vedia o prirode a ochrane zveri a z tebou na tuto temu koncim si obycajny cirkusant .Poradim ti zober do rupsaka 10 kg soli a vynes to pre zver nech sa ti trochu vycisti rozum a zistis co polovnictvo obnasa.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #58221 od saris
Odpoveď od saris na tému Lov líšok vábením
Nie je toto náhodou fórum o love líšok vábením???? Tak šup šup písať svoje názory a poznatky o &quot;ochranároch&quot; do tej části kam patria.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #58237 od ondrej123
Odpoveď od ondrej123 na tému Lov líšok vábením
Ja si myslim, ze ochranari neprikrmuju z toho dovodu, lebo prikromovanie je na dve veci:
<br/>
<br/>1. aby prezili aj slabsie kusy, aby si ich potom polovnci mohli strelit
<br/>2. nevedomost
<br/>
<br/>Priroda je najlepsi regulator a nedostatkom potravy v zime sa stara o to, aby prezili len tie najsilnejsie kusy..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #58238 od ondrej123
Odpoveď od ondrej123 na tému Lov líšok vábením
A okrem toho, vela krat som pocul z tv, rozhladu alebo som cital v novinach alebo na internete (to su 4 rozne zdroje) o tom, ako PRIKRMOVANIE SKODY, ze sa nasadzuju nevhodne krmiva a pod.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.076 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 896 návštevníkov a žiadni členovia on-line