Lov líšok vábením

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23392 od falcon
Odpoveď od falcon na tému Lov líšok vábením
Ja mam tiez gulobrok,no v robote len obcas... Ale dik,uz sa obhliadam po vabnicke,potom napisem ako bolo;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41421 od Truhlik
Odpoveď od Truhlik na tému Lov líšok vábením
mala som možnosť vypočuť si CD vábenie od devany a vyskúšať vábničku ,,lasičku,, a výsledok bol asi taký, že keď to líška počula utekala iným smerom. vietor som mala dobrý a vábenie prebiehalo zo zeme, podmienky boli priam ideálne.
<br/>
<br/>otázka znie, čo si myslíťe môhlo sa stať, že danná vábnička vydávala iný zvuk ako v skutočnosti vydáva lasička? alebo je možné, že líška zvuk lasičky nepoznala?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41422 od Truhlik
Odpoveď od Truhlik na tému Lov líšok vábením
ospravedlňujem sa tento príspevok som mala napísať do témy ,,vábenie zveri,, nakoľko som sa chcela pokúsiť iba o privábenie a nie samotný lov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41456 od saris
Odpoveď od saris na tému Lov líšok vábením
Ťažko povedať......mohol si vylúdiť falošný hlas a líška to spozná. Ja &quot;lasičku&quot; využívam tiež a mám už s nou strelených niekolko líšok. Nie vždy sa mi ale podarí ňou privábiť ......

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41471 od Truhlik
Odpoveď od Truhlik na tému Lov líšok vábením
trochu ťa poopravím nie mohol ale mohla.
<br/>aj si to skúšal nejako prerátať na percentá akú si mal z danou vábničkou percentuálnu úspešnosť? stalo sa aj tebe, že si pri vábení vylúdil falošný hlas?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41481 od tommi18
Odpoveď od tommi18 na tému Lov líšok vábením
inak vabenie zalezi od mnohych podmienok...v prvom rade je to perfekne naladená vábnička a natrénované hlasy...a v neposlednom rade vlyva na vabenie aj miesto,vietor,rocne odobie denna hodina,prítomnost zveri a tusive faktory a mnozstvo inych faktorov ktore spolu suvisia.niekedy mozes vabit aj hodinu a nepride nic(aj ked bolo vabenie sprave)inokedy staci zavabit raz a liska je pri tebe....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41482 od saris
Odpoveď od saris na tému Lov líšok vábením
Truhlík...... Ty si žienka??? xixixixi prepáč. Na percentá som to nepočítal. Keby som to mal porovnať...tak je to asi 60 ku 40 v prospech líšok. Ja vatšinou vábim vtedy ked lišku vidím. Aspoň mám možnosť pozorovať ako reaguje na moje vábenie. Pri tom môžem pozorovať či a kde robím chybu. Po zavábení občas líška beží smerom ku mne ako blesk, niekedy nereaguje vôbec. Stalo sa aj to že líška ktorú som chcel privábiť nereagovala.....a z druhej strany pribehla iná. Zažil som už aj to, že ked som zavábil líška odo mňa trielila velmi rýchlo. Vtedy viem, že som niekde urobil chybu......buď zlý hlas, zlý vietor alebo hluk.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41527 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Lov líšok vábením
Keď som si kúpil vábničky od Devany, tak som &quot;potrénoval&quot; a vybral som sa na líšky. Zbadal som lišiaka a zavábil som!!! Tak som ho vyľakal, že sa isto zastavil až v susednom chotári. Ale najdôležitejšie je začať. Super je keď je sneh a cez obed vykukne slnko, vtedy je to nejaké jednoduchšie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41530 od kasnir
Odpoveď od kasnir na tému Lov líšok vábením
Neviet mi niekto poradit? V polovnickych potrebach som kupil vabnicku - myskovacka (tam mi povedali ze je to cisto myskovacka) no neskor som sa na internete docital ze je to kombinovana vabnicka zajacie vrestadlo a myskovacka od Hubertusu - cital som ze sa to da ladit a dokonca cistit. Ak mate niekto skusenosti s touto vabnickou mohli by ste mi poraidt ako sa da ladit? ako sa s nou vabi myskovanie a vrestanie .... ? dakujem za kazdu radu a pomoc

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41536 od Truhlik
Odpoveď od Truhlik na tému Lov líšok vábením
ako čítam asi nemusím byť sklamaná prípadným neúspechom takže vyskúšam to ešte počas krásneho slnečného počasia a potom skúsim potrvrdiť tvoj názor.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41566 od saris
Odpoveď od saris na tému Lov líšok vábením
dnes je na to nádherný dník..............idem aj ja skúsiť........či Diana dopraje šťastie :-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41585 od theCat
Odpoveď od theCat na tému Lov líšok vábením
Tak minule som skusil zajacie vrestadlo a na moje prekvapenie liska prisla8o ibaze od chrbta, ale este som nepovedal posledne slovo. Neskor som skusil myskovacku, ale to som okabatil len nejake sovy, ktore zacali nadomnou kruzit...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41594 od Truhlik
Odpoveď od Truhlik na tému Lov líšok vábením
tak by ma zaujímalo ako si dnes dopadol, čím si vábail a aký bol výsledok. vyčítala som, že namiesto vábničky ,,myškovačky,, sa často používalo a aj používa malé zrkadlo a kúsok polystyrenu, vydávaný zvuk je priam identický.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41621 od miros
Odpoveď od miros na tému Lov líšok vábením
aj kus skla postacuje ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41665 od Truhlik
Odpoveď od Truhlik na tému Lov líšok vábením
včera som sa opäť pokúsila o privábenie líšky vábničkou ,,lasička,, a výsledok = 0
<br/>líška keď to počula išla inym smerom. čas AM 11h, vietor bol dobrý a vábenie prebiehalo zo zeme.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41668 od chanel1092
Odpoveď od chanel1092 na tému Lov líšok vábením
ahoj...a možem sa spýtat či si neskušala vábit i tým sklom s polistyrénom...?? a na aku dialku by to asi malo zaberat...?? pojdem dnes von tak odskušam osobne,len aké intervali zvolit a tak...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41677 od saris
Odpoveď od saris na tému Lov líšok vábením
Ja som tiež bemal šťastie. Tento rok sa mi nejako nedarí xixixixi Líšky sa začali párovať a tak na vábenie velmi nereagujú.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41682 od karasek
Odpoveď od karasek na tému Lov líšok vábením
Ja mam s &quot;lasickou&quot; dobre skusenosti, casto liska dobehne ako slepa. Skor vsal lisiak ako suka, mozno ide o vacsiu temperamentnost lisiaka, nakolko lasica je konkurent. Ale to je len moj dohad :). Podla mojich skusenosti netreba dlho piskat, staci dvakrat za sebou po 3 sekundy s 5 sekundovou pauzou so striedanim dlhych a kratkych tonov a posledny ton stisovat. Tot moja skusenost.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41683 od karasek
Odpoveď od karasek na tému Lov líšok vábením
Ja uz prestavam vabit inymi vabnickami ako hlasom lisky a lisiaka, nakolko uz sa parikuju. Vcera som videl dve take velke, ze som si najprv myslel, ze su to lanstiaky, az kym ma dalekohlad nepoopravil. Ale nestrelil som zatial nic, nejako ma vyrabaju toho roku..Ale dovabil som mysiarku na zajacie vrestadlo az do kazatelne. Pekny zazitok. :]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41684 od lrentka
Odpoveď od lrentka na tému Lov líšok vábením
Tiež používam vábničky od devany a moje skúsenosti sú nasledovné. V roku 2008 som lovil líšky celý rok. Moja najúspešnejšia vábnička je lasička. V lete som vábil prevažne až vtedy, keď som videl líšku - vábnička pôsobila ako magnet, nikedy pribehli aj dve líšky. Lovil som prevažne lišiaky. Keď nič nevychádzalo, použil som postupne myškovačku, lasičku a vrešťadlo, ale prakticky bez úspechu. V zime používam návnadu a vtedy nevábim, len na konci zavábim, čo ak - bez úspechu. Lovím často z posedu a preto používam lasičku, lebo lasica sa pohybuje aj na stromoch. Myškovačku a vrešťadlo by z posedu líška prekukla. A ešte jedna moja skúsenoť v zime mi na lasičku prichádzajú zajace.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.077 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 108 návštevníkov a žiadni členovia on-line