Lov líšok vábením

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41702 od chanel1092
Odpoveď od chanel1092 na tému Lov líšok vábením
nazdar..včera som to skušal s tým sklom a polystyrénom,ale okrem sov neprišlo nič...skušal so na 4-roznych miestach a sovy boli v momente okolo mna sadli na strom a čakali...tiež pekný zážitok,ja som mal tmavé sklo zo zváracej kukly a polystyrén kocku 3x3cm..je i v tom to dajaký osvedčený rozmer skla...?? vie dakto poradit...?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41707 od Zrno
Odpoveď od Zrno na tému Lov líšok vábením
na rozmere sklíčka tu vôbec nezáleži. zober si to čo ti nebude vo vrecku zavadzať a ani ťa nijako obmedzovať.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41709 od chanel1092
Odpoveď od chanel1092 na tému Lov líšok vábením
ja som iba myslel či to nemá vliv na výšku tonov...asi sa to rozmermi dost mení,lebo toto čo som použil vydávalo dost hlasný a prenikavý zvuk...dnes vyskušam menší..;) vedel by dakto poradit čomu by sa tie tony mali podobat a v akých frekvenciách to opakovat..?? dakujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41882 od Rado
Odpoveď od Rado na tému Lov líšok vábením
Treba si uvedomiť aj to že i ked možno vábiš dobre líska nepríde, lebo v tvojom dosahu žiadna nie je. Najlepšie uspechy som mal vždy ráno ked líška za celu noc nič nechytila vtedy tie mladé líšky pribiehali ako blesk, ale tak isto rýchlo aj odbiehali ak som nebol vopred pripravený. Pribehli príliš blízko.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41897 od chanel1092
Odpoveď od chanel1092 na tému Lov líšok vábením
neviem či vábim dobre...doteraz som nemal žiadne skusenosti..ale dnes padla 11-sta. skušal som to zrkadlo s polystyrénom a ked som chcel už odíst a stal som zo stoličky tak sa objavila odo mna na 25 krokov..ešte som počkal až zastane a skusil...ostala,ale po 7x64 je koža nepoužitelná. Vobec nechápem ako sa daju takto oklamat...šla oproti mne ako slepá...;/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41908 od karasek
Odpoveď od karasek na tému Lov líšok vábením
Ja s tym sklickom a polystyrenom nemam ziadne skusenosti. Mozete mi prosim o tom pre zaujimavost popisat nieco viac. dakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41916 od chanel1092
Odpoveď od chanel1092 na tému Lov líšok vábením
nazdar...ja až taký skusený nie som...polujem iba od jesene a tiež tahám rozumy od skusenejších stadialto... ;) o tom zrkadle som sa dozvedel stadialto o pár príspevkov nižšie,tak som to vyskušal...sovy reaguju ihned,vydáva to piskot podobný myšiam,tak som sa snažil menit hlasitost pritláčaním polystyrénu a treba na zrkadlíčko občas dýchnut aby vydávalo vobec dáky zvuk..dnes o 9-30hod. som dostal skoro svoju 12-stu lýštičku,ale zaliezla my do diery s čím som nerátal,lebo to bolo v strede pola,tak pojdem skusit štastie večer...hlad je svina ten ju určite vyženie z nory von... :P

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41917 od Laguna550
Odpoveď od Laguna550 na tému Lov líšok vábením
poradí mi prosím niekto ako sa hodnotí lebka lišiaka, viem že treba zmerať šírku a dlžku lebky a niečím ju vydeliť alebo čo ale toto práve neviem.
<br/>Dakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41920 od chanel1092
Odpoveď od chanel1092 na tému Lov líšok vábením
spočítaš iba rozmeri....šírku napríklad 8,5 a dlžku 16,05cm...vysledok je bodová hodnota...24,55Bodov to sa rovná ak sa nemýlim striebornej trofeji...tento týžden mám už dve...;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41965 od karasek
Odpoveď od karasek na tému Lov líšok vábením
Dakujem.A kde to polujes, ze sa ti na tak dari?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41970 od chanel1092
Odpoveď od chanel1092 na tému Lov líšok vábením
kusok za Levicami...ja by som skvor povedal že ostatný šanovali strelivo na škodnu a teraz nemáme skoro zajace a bažanty...ved ako som od nich počul-taký patron stojí dneská aj 30korun...ale pivo a poldeci musia mat...;) inak lov nekončí,videl som ešte 3 dnes ráno pobehovat len mat trocha štastie....:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42281 od foksi25
Odpoveď od foksi25 na tému Lov líšok vábením
For CHANEL. Vsetko OK. Len keby som mal tolko casu co ty.:-) Ja som tejto sezony strelil 7 lisok a 3 macky. A bolo by ich urcite viacej len mam stale akosi menej a menej casu. Co sa tyka vabenia tak mne sa osvedcilo vrestadlo. Na lasicku ziadna reakcia. Ale teraz ked sa paria tak urcite len stekanie lisky alebo lisiaka.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42283 od chanel1092
Odpoveď od chanel1092 na tému Lov líšok vábením
nazdar...to si vystihol celkom presne s tým časom....ako vieš...??;) inak včera padla 13sta od jesene ale celá bola prašivá až po hlavu...taku som zatial nevidel,dufam len že bola jediná takto postihnutá...tiež by som si rád nacvičil to vábenie-štekanie líšky...nevieš poradit kde sa daju zohnat neaké ukážky..?? na vreštadlo už prestávaju reagovat...tiež by ma zaujímalo na aku vzdialenost su schopné reagovat ak zavábiš...?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42345 od foksi25
Odpoveď od foksi25 na tému Lov líšok vábením
Mne na vrestadlo zareagovala najdalej na asi 500m. Ale ja vabim len ked lisku vidim. Nikdy nie naslepo, ze mozno nejaka pride. A vzdy sa mi podarilo privabit len ked bol sneh aj to uz niekolko dni. Ak nie je sneh, nie je sanca. Lisky maju co zrat a nie su odkazane na nase vabenie..:-)Co sa tyka ukazky tak fi. Devana predava knihu a CD ale raz to dakto ponukal na nete stiahnut zadara. Len neviem kde..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42353 od chanel1092
Odpoveď od chanel1092 na tému Lov líšok vábením
nazdar..ja som pred včerom ráno videl líšku vo vzdialenosti 1km...na šírom poli,tak že potom moje vábenie bolo asi zbytočné na tu dialku ma aj tak nemohla počut...u nás sa sneh už pustil myši pobehuju v repke tak žrádla maju dost...a ešte taká otázka,mohla ma na tu dialku spozorovat..? myslím postavu v pohybe...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #42520 od foksi25
Odpoveď od foksi25 na tému Lov líšok vábením
Tazko povedat ci ta mohla spozorovat. Teoreticky by ta vidiet mala. Ale na druhej strane liska je nizsia a pozera pod inym uhlom, takze neviem. Mne sa stalo ze ma liska nezbadala na 200-250 metrov. Alebo ma totalne odignorovala.:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43132 od Mike225
Odpoveď od Mike225 na tému Lov líšok vábením
Páni používate niekto náboje 12/76 (42,5g náplň, 4mm) v kombinovaných zbraniach s výmenným zahrdlením na lov líšok ? Ako ste spokojný s týmto nábojom, dá sa s ním úspešne strieľať aj na väčšie vzdialenosti ? Aký chokee používate ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43150 od pedro
Odpoveď od pedro na tému Lov líšok vábením
Jam mám s lasičkou tiež dobré skúsenosti - pritiahol som líšku aj z cca 300 m. Bratovi som kúpil vreštanie králika od devany - je to dosť podobné lasici ale ešte som to neskúšal. Mal som aj štekanie líšky a lišiaka od devany ale som ju stratil. Ináč táto vábnička ma nejako neoslovila, používal som ju skôr ako zajačie vrešťadlo. teraz som objednal z čiech štrekanie líšky a lišiaka od hubertusu tak som zvedavý, ale v praxi sa bude dať overiť až na druhý rok. S jednou z týchto vábničiek sa dá napodobniť aj bažant tak možno v jari vyskúšame počas toku.
<br/>Ešte sa chcem opýtať aký máte názor na vábenie z posedu, ja to robím bežne a nemyslím že by to malo vplyv na líšky - teda výška, ideálne sú sedačky cca 2m nad zemou, pokiaľ vábim z kazateľnice vystrčím hlavu z okienka.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #45413 od lrentka
Odpoveď od lrentka na tému Lov líšok vábením
Používam okrúhle zrkadlo a kocky polystyrénu. Snažím sa neotáčať zrkadlo (lepšie by bolo tmavé sklo) v smere predpokladaného príchodu líšky. Zrkadlo treba navlhčiť (nasliniť) a aj polystyrén. Núdzovo sa dajú ako sklo použiť hodinky alebo puškohľad. Keď sa líšky ozývali, použil som toto vábenie a vždy nejaká prišla. Skúšal som aj penu na vystužovanie elektronických zariadení v obale (vydáva hrubší zvuk, skoro ako kňučanie psa) v kombinácii s polystyrénom. Privábil som takýmto spôsobom aj psa.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #49434 od superslam
Odpoveď od superslam na tému Lov líšok vábením
nazdar,nemozte mi niekto poslat kratku zvukovu ukazku ako ma vyzerat to vabenie pomocou pisakania lasicky.lebo nemam predstavu ci to robim dobre alebo zle.dakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.071 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 112 návštevníkov a žiadni členovia on-line