Zhody

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #43146 od lesnehuhu
Odpoveď od lesnehuhu na tému Zhody
Už nám to veselo padá...nezabudnite sa pochváliť, keď na nejaké konáre natrafíte;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43331 od pergi
Odpoveď od pergi na tému Zhody
Tak ja už som našiel a hneď dva kusy naraz. ;) Tento jeleň sa totiž to zrejme naštval a zhodil ich aj z hlavou :]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43467 od pergi
Odpoveď od pergi na tému Zhody
Ospravedlňujem sa za zlú kvalitu pridaných fotiek, ale boli nafotené vo veľkom formáte.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43893 od lesnehuhu
Odpoveď od lesnehuhu na tému Zhody
...vidím, že sa nikto nemá k činu... Ja by som teda pridal, ale asi som tento rok urazil šťastenu, lebo už mám nabehaných 200 kilometrov, ale výsledok nulový...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43900 od lubenko
Odpoveď od lubenko na tému Zhody
rozpraval som sa dneska z hospodarom bol cely den vonku videl dost jelenou,ale všetko s parohami aj staršie

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #44197 od moropeter
Odpoveď od moropeter na tému Zhody
Tesim sa tomu ze si nic nenasiel a co si ty za cloveka, ked jelene nezacali zhadzovat parozie a ty si uz presiel 200 km,potom sa mozeme cudovat ze zver je vysilena ,stresovana,a vyhladovana.Pokial je na slovensku takychto debilov vic tak nas poctivych polovnikov nic dobre necaka a ta stvana zver uz ani nehovorim a dufam ze niesi polovnik ,lebo na tejto tranke prispievaju vetsinou takyto ludia ako ty ,cize nepolovnici a tymto padom pitliaci ,lebo zber parozia bez platnej povolenky je trestny cin pitliactva.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #44208 od Robitusin
Odpoveď od Robitusin na tému Zhody
TAK JE:[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #44259 od zhodarmaster
Odpoveď od zhodarmaster na tému Zhody
Pytliak sa pise takto Ty Mongol!A ako sa mozes sam nominovat za poctiveho polovnika?Si fakt velka hviezda.Gratulujem!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #44267 od lesnehuhu
Odpoveď od lesnehuhu na tému Zhody
A ja sa teším, že všetci poľovníci nie sú ako Ty! Blahoželám Ti k svojmu egu, niekto s takým sebavedomím by možno dokázal vyriešiť aj hospodársku krízu, ak by mal samozrejme aj nejaký rozum...
<br/>Som poľovník a aj keď momentálne nikde nepoľujem, poznám zákon o poľovníctve a aj všetky svoje práva a povinnosti. Venuj sa radšej mládeži na základných školách, aby sa venovali viac prírode ako počítačom, spravíš aspoň niečo užitočné.
<br/>Nechce sa mi veriť, že u vás 6. marca ešte jelene nezačali zhadzovať, ale ak máš prechodný pobyt na Sumatre, tak potom sa nečudujem. Stačí si pozrieť stránku LOvu Zdar a tam uvidíš či už jelene začali zhadzovať, alebo nie. Ak Ťa to poteší, ešte stále som nič nenašiel:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #44269 od lubenko
Odpoveď od lubenko na tému Zhody
ahoj moropeter dost silna a myslim i neadekvatna reakcia ,už sa tu začiname na tomto fore spravat dost nekamaradsky a až dakedy agresivne ,čo si myslim že necti žiadneho polovnika,som tiež polovnik a polujem v jelenej oblasti ,tiež moc nesuhlasim s tym behanim za parohmi,ale čo už vašen je vašen,niekdo loví niekdo sbiera parohy niekdo sa stara o zver niekdo robi všetko do kopy a su aj nepolovnici ktory si myslia že to možu ,ale mame novy zakon a je na každom ako sa s tym vyrovna, je polovna ,lesna straž,policia tak tomu nechajme volny priebech,hadam sa to volako vstreba do povedomia ,ale neničme si nervy zbytočnym rozčulovanim nad niečim čomu nezabranime tim že budeme na každeho utočit s koho nazorom sa nestotožnime dik .LESU ,LOVU A PRIRODE ZDAR

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #44300 od Robitusin
Odpoveď od Robitusin na tému Zhody
Lubo,bohužial,ale musím ti oponovať,tu vôbec nejde o vášeň,alebo o to ,že niekdo nanosí x kíl parožia každú sezonu,nech si ich kludne nechajú aj tento rok,ako aj dalšie predošlé....ide tu o to ,že treba poukázať na to za akú cenu ich dostanú : za zhodmi dokážu naloziť stovky kilometrov jeleňom v pätách len aby ten zhod padol a bude pár... je im jedno či je po hrdlo snehu a či sa popri tom zvezú aj jelenice pred kotením,a ešte kdejaký zmrd sa ti tu s tým bude chváliť a rehotať sa ti tu,no a nedajbože je akože aj polovník8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #44309 od forestgirl
Odpoveď od forestgirl na tému Zhody
Tak kvôli takým príspevkom sa sem oplatí chodiť :-). Šťastím je, že nezastupuješ všetkých poctivých poľovníkov :-).
<br/> A ty pergi už by si im mohol napísať ako to vlastne je, lebo sa mi to tu prestáva páčiť :-)))))). Lovu zdar.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #44335 od zhodarmaster
Odpoveď od zhodarmaster na tému Zhody
Opäť reakcia človeka, ktorý si myslí, že ma pozná. Problém je, že si to iba myslí. Keby ma totiž poznal, vedel by, že za jeleňmi nechodím ako poľovníci z revíru, ktorý navštevujem(na čo by som to robil, veď zhody z pravidla nájde ten, ktorý sa k nim dostane ako prvý a oni sú na jeleňoch nalepení 24 hodín denne:)), že x-kilov parohov nenanosím, konkrétne som za 15 rokov našiel 7 parohov, čím som určite veľkú škodu v revíroch nenapáchal a čo je hlavné, aj keď nie som členom žiadneho združenia, pravidelne navštevujem výstavy a odborné semináre. Ja som totiž vyštudoval lesnícku školu a absolvoval som aj dva semestre vysokej školy v odbore lesníctvo. Máloktorý poľovník, ktorí sa pravidelne chodí vyhrážať, provokovať a neslušne vyjadrovať na toto fórum má za sebou toľko vedomostí a skúseností ako Ja, ale tým nechcem povedať, že som v čomkoľvek lepší, ako napríklad ROBITUSIN. Vážim si, že má svoj vlastný názor, snáď podporený aj tým, že si myslí, že to čo robí je správne. Len ma uráža jeho vyjadrovanie, ktoré je vhodné po piatich panákoch v spoločnosti kamarátov a nie na fórum, ktoré navštevujú napríklad aj mladí ľudia, ktorí takto dostávajú elegantnú príučku O ČOM JE POĽOVNÍCTVO. Snáď si si vedomí toho, že jelene sa v zime nezdržujú v spoločnosti (gravidných)jeleníc, ktoré podľa teba naháňam. Ale napriek tomu, vždy sa snažím vyhnúť akejkoľvek zveri a snažím sa ju sledovať z veľkej diaľky tak, aby ma nezbadala. A je jedno, či je to bažant, diviak, alebo jelenica. Asi sa tomu divíš, ale dá sa to. Možno aj preto som toho našiel tak málo, lebo ma vždy niekto predbehol, ale to už by som sa len opakoval... Máš na vec iný názor a ja si môžem vypisovaním na toto fórum zodrať ruky po lakeť a budem ti aj tak na posmech. Dúfam len, že si túto diskusiu prečíta čo najviac ľudí a vytvoria si svoj názor, nech je akýkoľvek. Vďaka za trpezlivosť pri čítaní. Viac vás otravovať nebudem, lebo na tomto fóre som definitívne skončil...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #44339 od astronom
Odpoveď od astronom na tému Zhody
Máš pravdu, že jelene v zimnom období vytvárajú samostatné čriedy a spravidla sa nezdružujú do čried s holou zverou. Ale je to len spravidla. Taktiež spravidla sa jednotlivé čriedy jelenej zveri vyskytujú na tých istých miestach z dôvodu potravinovej dostupnosti. Jednoducho tam kde je potrava sú aj zvieratá a tým pádom sa mnohokrát čriedy jeleňov a holej vyskytujú na tom istom mieste. Nepoznám ťa, takže nemôžem hodnotiť tvoje správanie sa k zveri. Či ju tým hľadaním zhodov otravuješ, alebo nie, to by mohla zhodnotiť najskôr tá zver :) Ako som už viac krát na tomto fóre napísal, cielený zber zhodov neuznávam. Som tiež dlhoročným poľovníkom a keď uvidím zhod pri svojich potulkách tak ho zdvihnem. Mám, za 13 rokov, na konte jeden zhod špicera :).

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #44362 od Robitusin
Odpoveď od Robitusin na tému Zhody
No ako myslíš,už ti to nebudem môcť vysvetliť,pravdepodobne máš na to svoje dôvody,ale aj pre ostatných,aj ja som vyštudovaný lesník,chodím po horách dá sa povedať od škôlky a som polovníkom...,no mňa zbieranie zhodov nikdy neťahalo/mám ich možno päť/skôr zbieram zážitky,alebo čučoriedky:D,a neboj,nemám patent na rozum ako hocikto,ale o prírode a o dianí v nej viem dosť,ako aj o tom ako sa zhody zbierajú,tak nech mi nikto netvrdí že počas tohto nezmyselného zgúňania sa nenarazí a nepriamo nepredurí aj holá.Vôbez to nemá nič o spolunažívaní s jeleňmi a o stopovaní a pachtením za jeleňmi niekolko km si kludne prečítaj aj na iných forach ked už toto ti nemá čo povedať.Zároveň sa ospravedlňujem hlboko tým,ktorých som svojimi názormi a expresívnymi výrokmi urazil ale verte mi to len s toho ako sa mi tu občas hlava točí s toho čo moje očičká vidia. No a teraz šup,šup prezidenta voliť,a nie po parohoch loziť :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #44478 od pergi
Odpoveď od pergi na tému Zhody
Čauko zhodarmaster.
<br/>Určite sem ešte nahliadneš, tak ti chcem len odkázať, že by si nemal takto rezignovať pre názory jednotlivca-ov. Myslím, že všetci, ktorí vstupujeme na tieto stránky máme spoločné to, že náš vzťah k prírode je prinajmenšom väčší, než u ostatných ľudí. Ber to ako pozitívum a to, že u niekoho sú určité hodnoty a názory halúzne ... to si nevšímaj. V praxi je bežné, že práve tí najlepší perfekcionisti, ktorí sa bijú do pŕs, vodu kážu a víno pijú. Ja som tu pred časom napísal len to, že nie som členom PZ, nevlastním PL a našiel som nejaké zhody a hneď mi miestní &quot;katovia&quot; vymerali ortieľ ... Ber to tak, že len málo ľudí pozná podstatu týchto vstupov a tí to posudzujú podľa toho, ako ťa poznajú. Tak sa nad tým pousmej a tie, povedzme netaktné názory si nezosobňuj. Môže ti to časom narušiť pokoj v duši ... ;)
<br/> Pozdravujem a nech sa darí.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #44485 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Zhody
Len taka pikoska - v talianskej casti Poschiavo e Brusio miestne zastupitelstvo okrem ineho zakazalo zber zhodov do urcitej doby podla zak. XY. Dovod - zabezpecenie kludu zveri aby nemusela siahat zbytocne po svojich tukovych zasobach a nebola zbytocne prehanana. Plus obmädzili dalsie cinnosti ako volny pohyb psov , nekrmit zver pri ludskych obydliach a pod.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #44713 od moropeter
Odpoveď od moropeter na tému Zhody
Ak je tu niekto mongol ,tak si to ty a mas sa z cim chvalit ze mas lesnicku skolu a nedokoncenu vysoku ,otec je na teba urcite hrdy ,mal ta vicikat do pokrivy a o tvojich skusenostiach a nazoroch v polovnictve sa nemienim rozpravat.A ked uznavas ze nejaky blazon prejde do zacatia zhadzovania parozia 200 km a prehana zver, tak sa fakt necudujem ze mas iba dva semestre skoncene.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #44719 od lubenko
Odpoveď od lubenko na tému Zhody
moropeter podla mna je zhodarmajstrov otec na neho hrdy ,už len k voli tomu že urobil tu lesnicku školu to že nedokončil vysoku dovody nepozname ale neviem či je tvoj otec hrdy na teba keby si prečital tvoje vyjadrenia,ale si myslim že je hrdy aj na teba ako každy otec na svojho syna,tak vas prosim ked tu tak rozpravate o tej slušnosti a poctivosti spravajte sa podla toho aby sme na vas mohli byt hrdy aj tu na tejto stranke ktoru navštevujete;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #44722 od lubenko
Odpoveď od lubenko na tému Zhody
a na to kolko mate rokou by ste sa mohli spravat slušnejšie ale je to len moj nazor:);)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.137 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 147 návštevníkov a žiadni členovia on-line