Zhody

pred 16 rokmi 1 mesiacom #33697 od Polovnik2
Odpoveď od Polovnik2 na tému Zhody
Hej toto je forum na zhody taketo debaty si vsetci chodte riesit nekam inam laskavo!!piste neco o zhodov!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #33698 od Polovnik2
Odpoveď od Polovnik2 na tému Zhody
Hej toto je forum na zhody taketo debaty si vsetci chodte riesit nekam inam laskavo!!piste neco o zhodov!!
<br/>:[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #33713 od moron
Odpoveď od moron na tému Zhody
ahoj, už delší dobu sleduji tuto debatu s názvem fóra zhozy. O těch jsem se tu toho moc nedozvěděl, snad dřív, jak upravit zbarvení starých shozů, něco o odhadu věku kusu ze kterého shoz pochází apod. Spíš se tu řeší zákoan a jeho ne/dodržování, lidské povahy, osobní napadání a nakonc snad i konstruktivní debata o pořípadné změně zákona. Argumenty každý používá jak se mu hodí. I v ČR je potřeba ke sběru shozů mít vystavenou povolenku od uživatele dané honitby.Počet osob, které se intenzivně věnují hledání shozů - hlavně z vysoké zvěře si netroufám odhadnout, ale až na vyjímky - hledači v přezimovacích obůrkách apod. se tu s nelegálními sběrači, kteří navíc bezohledně stresují zvěř příliš problémů neřeší.
<br/>V našem MS máme člena který se svojí manželkou inetzivně věnuje sběru shozů, ale protože vysoká u nás není tak sběru srnčích shozů. V prvním roce působení našel na 600ha ca20ks a každý rok je to plus mínus stejně. První rok se ozývali hlasy typu - jak mám něco najít když to vysbírá, jak to že sbírá jeho žena když nemá povolenku apod.- tyto hlasy se ozývali od lidí, kterří shoz našli max při sběr hub nebo při čištění krmelce, ale ani tento nepřinesli na schůzi MS předložit jako trofej.Po třech letech, kdy s podporou výboru sbírá shozy každý rok, je přináší na výroční schůzi MS, kde je hodnotíme stejně jako ostatní předložené trofeje. Přesto že mu je leckteří stále závidí a nevidí to množství času, které v revíru stráví a tím se věnuje i ostatním složkám myslivosti (pozorování zvěře, ochrana před případnými pytláky apod), většina členů už dneska jeho činnost vítá a očekáváme jaké shozy předloží na schůzi další rok. ..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #33715 od moron
Odpoveď od moron na tému Zhody
Tyto shozy mají pro většinu z nás velkou vypovídací hodnotu o zvěři která se v revíru vyskytuje. A z dlouhodobého hlediska lze sledovat nejen vývoj paroží určitých kusů (i když pouze s určitou pravděpodobností) tak hlavně stejné znaky určitých příbuzenských linií.
<br/>Letos měl to štěstí a jel sbírat shozy i do SK - na pozvání myslivce z určité honitby - tedy nic nelegálního. našel něklik shozů zvěře vysoké, medailového daňka - celou hlavu a zbraně ze 2 silných uhynluých kusů černé ( bronz a těsně pod medailí). Všechny tyto trofeje půjdou příští rok na přehlídku a i spolu s medailí u daňka je obdrží zpět - myslím že toto je od uživatele daného revíru to nejlepší a nejsprávnější řešení.
<br/>V sobotu na výroční schůzi jsme opět shodnotili shozy nalezené v letošním roce, obodovali silné shozy,opět ujasnili pravidla jeho hledání - kdy nechodí hledat přisněhových pokrývkách a kolem krmelců ostatních členů a popřáli mu lovu zdar k sběru shozů do dalšího roku!
<br/>Omlouvám se za délku mého příspěvku a nerad bych aby si v něm kdokoli hledal spojitosti s vašimi předchozími příspěvky, nebo z něho vybíral jen určité věty bez kontextu. Sběr shozů považuji za jednu část výkonu práva myslivosti, neznamená to že by je měli vykonávat pouze držitelé loveckých lístků, ale rozhodně by měl mít určitá pravidla - např o časové omezení (datum a denní dobu sběru) a ten kdo se chce sběru shozů věnovat by měl mít toto evidované u uživatele honitby a nalezené shozy by měl předkládat uživatelůpm honiteb a na přehlídku - to můj názor.Myslivosti zdar Rosťa Moučka

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #33721 od Ondrik
Odpoveď od Ondrik na tému Zhody
K tomuto je uz zbytocne pisat...kazdy ma svoju pravdu....i ked zakon hovori jasne, stale je to nejake nejasne.;) PS&gt; polovnik 2, trochu sa ovladaj;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #33730 od Polovnik2
Odpoveď od Polovnik2 na tému Zhody
Ondrik toto si na forume zhody okis tak to uz konecne pochop ty si ic riesit niekam inam tie tvoje zakony!!! a eatse raz tu sa bavi LEN O ZHODOV..a ne o zakonoch:[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #33732 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Zhody
Polovnicek2 - Zhodov okolnosti som ti nasiel nieco co ti pomoze a to je sklonovanie podstatnych mien . Takze si skus vysklonovat slovicko ZHOD - 209.85.135.104/search?q=cache:S5Hfi3n1jdcJ:www.gymdb.sk/projekt/word/sklonovanie.doc+sklonovanie&amp;hl=sk&amp;ct=clnk&amp;cd=3&amp;gl=sk [/]KLIK TU :x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #33737 od energy
Odpoveď od energy na tému Zhody
Pani miesto toho natahovania by ste mohli napisat kto co nasiel v tejto sezone

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #33739 od Ondrik
Odpoveď od Ondrik na tému Zhody
Dobre :]:]:]:]:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #33752 od boom
Odpoveď od boom na tému Zhody
sezony?temuto nerozumim pre mna este sa len zacina sa tesim na danku tie mam radsej lebo u nas nejsu dobre jelene a ani vo velkych mnozstvach takze 170ka jeden osmorak a spicak minuleho roku ma tesia;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #33763 od Juraj168
Odpoveď od Juraj168 na tému Zhody
Ja poznam viacej zhodarov..aj nepolovnikov a vidim na nich ze je to vasen.A jedno viem isto,keby sa niektory s nich dostal na toto forum a precital si prispevky na tuto temu urcite by mu odpadla chut nieco sem napisat.Jednemu (polovnikovi) sa podarilo najst naozaj peknu paru,podla odhadu urcite medaila.Ked sa najdu u nas zhody tak vie o tom skoro cele zdruzenie.....takze si myslim ze je zbytocne aby sa predkladali aj zhody na chovatelsku prehliadku.Ved mame dost ulovenych torofeji ktore sa predlozili, tak co chceme viacej.Nebodaj aj fotky alebo videa ked sa podari nafotit ci natocit zver aby isli na chovatelsku prehliadku?Tak zelam vsetkym vasnivym hlavne zdrave nohy :]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #33781 od nikto0000
Odpoveď od nikto0000 na tému Zhody
Túto tému čítam už dosť dlho, názorov je tu spústa, len riešení málo! Na to aby sme problémy jedných a druhých mohli vyriešiť, museli by sme sa vcíťiť do tej druhej strany, ale to určite nieje možné, pretože zarytý poľovník bude odsudzovať zhodára a zhodár nikdy nepochopí o čo ide poľovníkovi!
<br/>Bude asi najrozumnejšie keď si počkáme až sa naše revíry &quot;rozdajú&quot; privilegovaným, začne platiť farmársky zákon, a do lesa sa nedostaneme. Prestaneme brojiť proti sebe (poľovníci vs. zhodári) a začneme odsudzovať tých ktorí &quot;dali&quot; naše revíry Niekomu a Niekoho.
<br/>A potom nám bude smutno za tým, čo máme teraz a v danej chvíli si to nevieme vážiť.
<br/>
<br/>Som poľovník, tiež ma neteší keď rojnice &quot;fanatikov&quot; prehľadávajú a predúrajú les, ale ešte som nikomu nezávidel keď mal viac šťastia ako ja a niečo našiel, vždy som si to rád prezrel a vrátil štastnému nálezcovi. A mrzí ma že medzi nami poľovníkmi je veľa závistlivých tiež &quot;fanatikov&quot;, a tí nám robia zlú krv, pred rádovým obyvateľstvom, ktoré vidí len vrahov a zabijakov v zelenom.
<br/>PS: k téme minulý a ani tento rok sa mi nedarilo, len minulý piatok som mal šťastie a krkavec mi ukázal kde leží danielí špicér :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #33828 od Polovnik2
Odpoveď od Polovnik2 na tému Zhody
Jejda nic uz nerieste a hlavne ty ondrik itak ja mam len 14rokov takze to mas uplne jedno ale uz to nerozoberaj lebo uz to je fakt trapas8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #33829 od zhodarmaster
Odpoveď od zhodarmaster na tému Zhody
Pozdravujem! Mas zaujimavy nick a este zaujimavejsi nazor.Konecne niekto pochopil o co ide aj mne.Snimam klobuk z hlavy a prajem pekny vecer a hlavne LOVU ZDAR!ZM

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #33833 od mirek
Odpoveď od mirek na tému Zhody
... tak od 2. 4. 2008 už Lovu zdar !!! nie ZHODOM ZDAR ???

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #33841 od pergi
Odpoveď od pergi na tému Zhody
Kde iní končia ... niekto môže začínať ...
<br/> Čaute a zhodom zdar ! ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #33863 od Jergus_L
Odpoveď od Jergus_L na tému Zhody
ahoj Polovnik, s kadial si ty? aj ja ked budem velky chcem byt polovnik lebo to milujem a vsetko sa mi paci no este mam iba 15 rokov tak musim cakat:liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #33935 od jozin
Odpoveď od jozin na tému Zhody
nazdarek všem nikdo tu neni nic nepišete to uš jste všichni na dančich zhozech parohach nebo co

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #33956 od Jergus_L
Odpoveď od Jergus_L na tému Zhody
ahoj, ja som bol vcera na zhodoch ale nasiel som iba kostru ale neboli tam ziadne parohy:liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #33958 od boom
Odpoveď od boom na tému Zhody
jj padaju uz;)a paradne

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.096 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 259 návštevníkov a žiadni členovia on-line