Šelmy na Slovensku

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11257 od lubto
Odpoveď od lubto na tému Šelmy na Slovensku
Johny, presne to isté aj u nás!!! Pri pohybe v revíry je u nás vyššia šanca stretnúť medveďa ako vysokú!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11258 od lubto
Odpoveď od lubto na tému Šelmy na Slovensku
Ja som z horného Horehronia, zatiaľ bližšie nešpecifikujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11271 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému Šelmy na Slovensku
Musím uznať, že ma Vaše odpovede príjemne prekvapili. Asi by sme sa dokázali dohodnúť na rozumnom kompromise.;) Faktom ale je, že na obidvoch stranách je veľa tvrdohlavých (slušne povedané), ktorých nepresvedčia žiadne argumenty.8o
<br/>Myslím si, že legislatíva resp. pravidlá hry pri obhospodarovaní (nenapadá ma teraz vhodnejšie slovo) šeliem by sa mali príjímať po dohode všetkých zainteresovaných strán a nie na základe úspešnejšieho lobingu len niektorej skupiny. Len u nás je to ešte stále ešte asi utópia. :[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11293 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému Šelmy na Slovensku
Nie si náhodou odtiaľ, kde včera policajti zbalili tých pytliakov?;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11294 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému Šelmy na Slovensku
Jedna pikoška na záver týždňa:
<br/>V r. 1982 bola za Bratislavou na rakúskej strane smerom na Viedeň pozorovaná medvedica s mladými. Píše o tom prof. Hell vo svojej monografii o medveďoch. Potom bola údajne nelegálne zlikvidovaná.
<br/>Je to už síce veľmi dávno ale stále mi to vŕta v hlave, ako sa tam mohla dostať. Ak bola zo Slovenska, musela asi prejsť cez Malé Karpaty. Cez nížinu by asi neunikla pozonosti. V Malých Karpatoch v tých časoch bolo viacero strelených vlkov a rysov, ktorá sa asi snažili tade migrovať ďalej na západ ale o macovi v M. Karpatoch v 2. polovici minulého storočia nemám žiadne poznatky.
<br/>A ak aj prešla cez M. Karpaty, je neuveriteľné že dokázala preplávať aj s mladými Dunaj a prekonať hraničné ploty a ďalšie nástrahy.
<br/>Poteším sa každému Vášmu názoru a ak by náhodou o tomto prípade niekto vedel viac podrobností má u mňa fľašu borovičky.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11298 od astronom
Odpoveď od astronom na tému Šelmy na Slovensku
Lukáš, otvor si www.ruzomberok.sk a hneď si budeš na istom ohľadom znaku mesta Ružomberok

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11300 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Šelmy na Slovensku
Astronom, kde bolo tam bolo, bol aj maco s ružou v papuli, ale kedže ti je táto téma háklivá, niektoré tvoje fotky čosi vypovedajú a v súčasnom znaku RK maca niet, tak punktum 8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11301 od lubto
Odpoveď od lubto na tému Šelmy na Slovensku
Neviem kde včera zbalili pytliakov, pretože nie som doma ani na Slovensku. Ale u nás je toľko pytliakov, že možné to je.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11302 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému Šelmy na Slovensku
Nájdeš o tom článok na www.sme.sk.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11307 od lubto
Odpoveď od lubto na tému Šelmy na Slovensku
Škoda, že tam nepíšu obec odkiaľ dotyční pochádzajú, ale dúfam, že dostanú viac ako len tých osem rokov. Držím palce súdu a vyšetrovateľom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11311 od lubto
Odpoveď od lubto na tému Šelmy na Slovensku
Zistil som si to, ide o obec Pohorelá, ja nie som s tade, ale je to blízko. Pozrite si reportáž na TA3.com. Po zhliadnutí reportáže si začínam uvedomovať prečo som u nás už niekoľko rokov nevidel silného jeleňa.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11489 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému Šelmy na Slovensku
Neviem či poznáte túto www.silvarium.cz/content/view/1247/68/[/]diskusiu . Stojí za to si ju prečítať.8o8o8o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11781 od kosinar
Odpoveď od kosinar na tému Šelmy na Slovensku
Vedel by mi niekto poradit dobru knihu o vycviku Nemeckeho Polovneho Terriera a kde sa da kupit? Vopred dakujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11785 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Šelmy na Slovensku
na stranke www.polovnik.com pod tlacitkom kynologia je podtlacitko clanky , tam najdes nadpis jagterier je tam prelozena knizka o jagosoch .;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11965 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému Šelmy na Slovensku
O medveďoch a vlkoch sa toho v poslednej dobe dosť napísalo, ale o ďaľšom zástupcovi &quot;veľkej trojky&quot; - rysovi sa toho píše málo. Zaujímal by ma Váš názor na početnosť rysa na Slovensku, na jeho akceptovateľnosť (vhodnejšie slovo ma teraz nenapadlo) v revíroch zo strany poľovníkov. Je mi jasné, že rys žije skrytým spôsobom života a stretutia s ním sú väčšinou šťastné náhody, ale verím tomu, že medzi toľkými jágrami, čo sledujú toto fórum sa nájde aj dosť znalcov našej veľkej mačky. Rád si prečítam najmä názory poľovníkov z okrajových častí areálu rozšírenia rysa u nás.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11975 od lubto
Odpoveď od lubto na tému Šelmy na Slovensku
O presných číslach je relatívne ťažko hovoriť, pretože ako si pýsal, žije skrytým životom. Ja osobne som naposledy stopoval rysa pred 3 rokmi v decembri. Podľa stôp išlo o celkom pekný kus. Akceptovateľnosť (myslím, že dobré slovo), veľa poľovníkov rysa ešte nevidelo, tak im asi neostáva nič iné len ho akceptovať. Ja som tiež ešte rysa nevidel &quot;naživo&quot;, len raz v živote uloveného. (vtedy sa ešte loviť mohli;)) Avšak, je veľa takých, ktorý ho považujú za životnú trofej a neváhali by so streľbou pri stretnutí s touto šelmou.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11976 od lubto
Odpoveď od lubto na tému Šelmy na Slovensku
Sorry za tú &quot;hrúbku&quot; - to je únavou:D:P

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11981 od tibo
Odpoveď od tibo na tému Šelmy na Slovensku
-:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11982 od lubto
Odpoveď od lubto na tému Šelmy na Slovensku
Tibo, možno som niekedy nechápavý. Prosím Ťa, čo si chcel vyjadriť Tvojou reakciou???

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11985 od johny
Odpoveď od johny na tému Šelmy na Slovensku
No v tomto roku som našiel stopy rysa na prvom snehu. Sám som videl rysa len dva krát a aj to boli okamihy ... Máme slušnú populáciu srnčej zveri a je koncentrovaná na konkrétnych lokalitách, ale strhnuté niečo rysom som ešte nenašiel, aj keď sa to dá pekne rozoznať. Podľa mňa početnosť tejto nádhernej šelmy určite nie je taká, aby ohrozovala stavy ňou lovenej zveri. Jediný spôsob ako ju uloviť by mal byť Godiho, teda teleobjektívom ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.107 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 127 návštevníkov a žiadni členovia on-line