Šelmy na Slovensku

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11170 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Šelmy na Slovensku
sak netreba tam dat kadaver chce to ziveho kona alebo kravu . medved si s tym poradi tak ci tak :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11177 od lubto
Odpoveď od lubto na tému Šelmy na Slovensku
Jovic, ja viem, že je to zakázané, ale treba si uvedomiť, že je to blbosť. Predstav si, ak by to bolo povolené, tak by medvede neschádzali do intravilánov, nenavštevovali by kontajneri v horských rekreačných oblastia, nenapádali by tak často ľudí v lese. Jednoducho by mali potravu, vďaka ktorej by sa mohli hneď po prebudení nasýtiť a čo je ešte dôležitejšie vďaka ktorej by sa mohli dokonale vykŕmiť na zimu a zaspali by pokojným spánkom. Vďaka tomu by ľudia mohli v kľude zbierať maliny, čučoriedky, huby tak ako ich zbierali odjakživa. A vďaka tomu by ochranári nemuseli chudobným ľuďom vysypávať nazbierané lesné plody!!! Myslím, že všetci so mnou súhlasia, ak tvrdím, že každý medveď uprednostní pred zimou kadéver oproti čučoriedkam!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11178 od eso
Odpoveď od eso na tému Šelmy na Slovensku
Len som zvedavý, čo nastane po tom, ak Európska únia zakáže medveďom zbierať čučoriedky a maliny ak by náhodou boli pred vykynožením:-p

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11179 od Rado
Odpoveď od Rado na tému Šelmy na Slovensku
Jovic pouč ma prosím v akom zákone to je, lebo podla 172/1975 podmienky lovu časť lov na vnadisku nič podobné nie je.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11180 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Šelmy na Slovensku
Lubto presne ako vravis ale su tu ludia co budu tvrdit ze medved a vlk su prevazne vegetariani . :x maso oni len obcas a aj to len v nedelu . a za dalsie ti budu tvrdit ze z nich urobis selmy ktore bud chciet len maso a ked nic ine nebude pustia sa do cloveciny . Takze preto je medved od svojho " prirodzenia " vegetarian . :-p

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11182 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Šelmy na Slovensku
Lubto, a keď budú spať, mohol by si ich chodiť ovievať, prípadne samcom pohojdať a samicam poškrabkať :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11183 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému Šelmy na Slovensku
Nariadenie č. 1774/2002 Európskeho parlamentu a rady, ktorým sa stanovujú zdravotné predpisy týkajúce sa vedľajších živočíšnych produktov neurčených pre ľudskú spotrebu.
<br/>S tým zákazom to nie je ale také jednoznačné (viď čl. 23 - výnimky). Podstatné bude aký výklad tohto nariadenia presadzujú naše kompetentné orgány.
<br/>Slušne povedané je u nás z toho riadny chaos.:[
<br/>Ak niekto o tom viete viac podrobností, napíšte to sem. Myslím si, že v takejto dôležitej záležitosti by mali byť jasné pravidlá (aspoň ja z toho zatiaľ jasno v hlave nemám:D).
<br/>Ale vnadiť medveďov živočíšnou návnadou je naozaj zakázané. Ako je to v praxi, to asi dobre viete.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11184 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému Šelmy na Slovensku
Maco je všežravec. Na jar (po zimnom spánku) vyhľadáva kadávery uhynutej zveri (asi potrebuje bielkoviny). Na jeseň pred (zimným spánkom) konzumuje najmä lesné plody a ovocie, popr. poľnohospodárske produkty (potrebuje najmä sacharidy).
<br/>Či by dal na jeseň prednosť živočíšnej potrave pred čučoriedkami, to neviem. To by nám mohol vysvetliť nejaký odborník.8o
<br/>Ale problém životnej úrovne obyvateľov Slovenska (chudobu) asi dostatok čučoriedok nevyrieši.:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11188 od lubto
Odpoveď od lubto na tému Šelmy na Slovensku
Prosím Ťa blbé poznámky si môžeš odpustiť. Ale fajn, aspoň som sa po dlhom čase konečne z chuti zasmial. No neviem si predstaviť ako sa v zime vtiahnem do brloha k medvedici, ale ak máš návod (myslím z vlastnej skúsenosti) tak sa oň s nami podeľ a predpokladám, že najmä fanatický ochrancovia medveďa budú nadšení!!!:]:D:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11189 od lubto
Odpoveď od lubto na tému Šelmy na Slovensku
Jovic, dúfam, že Tvojou poslednou vetou si nechcel povedať, že vnadenie medveďa kadévermi na Slovensku pokračuje. Ak máš o tom nejaké dôkazy, prosím Ťa, aby si nám ich prezentoval, alebo aspoň tu napísal svoju skúsenosť. Pretože u nás na Horehroní majú z tohto zákazu všetci poľovníci hlavy v smútku. Bežne sa v revíroch, v ktorých sa pohybujem strieľali ročne 1 - 2 medvede, čiže žiadny markantný úbytok, ale na udržanie rovnováhy akurát. Teraz, maximálne 1 maco (lepšie povedané macko) za dva roky a badať, že ich je v horách viac ako v minulosti.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11196 od johny
Odpoveď od johny na tému Šelmy na Slovensku
Jožko prd lesné plody ... moje jablká mi stále požerú ... :{

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11197 od tajfi
Odpoveď od tajfi na tému Šelmy na Slovensku
Johny Johny máš ty starosti.Mal si ich obrať a nelietať po internete...:D:P:]8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11200 od lukas
Odpoveď od lukas na tému Šelmy na Slovensku
lubto , urcite Jovic nechcel povedat ze vnadenie medveda kadavermi na Slovensku pokracuje . To urcite nie, len on rad roznasa klebety po nete a trosku rad zavadza verejnost.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11201 od matol11
Odpoveď od matol11 na tému Šelmy na Slovensku
odkial z horehronia si. Ja som z Brezna a polujem v certovici.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11202 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Šelmy na Slovensku
Lubto, tvoj príspevok zo včera, 15:12 sa dá skôr pochopiť ako prikrmovanie medveďov zdochlinami a nie vnedenie na ne. Predpokladám, že pododne to pochopil aj Jovic, preto tá moja satira o ovievaní, hojdaní a škrabkaní. Inak medveďa je možné vnadiť nielen na zdochlinu, ale aj na strelený kus a tomu podľa mňa žiadne smernice EÚ neodporujú 8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11204 od johny
Odpoveď od johny na tému Šelmy na Slovensku
Ale inak zamysleli ste sa nad tym? Je to uplne najjednoduchsia metoda scitania medvedov a cisla by boli velmi presne ... len som si nie isty ci niektore mimovladky stoja o to zistit presne cisla, pretoze to by sa dalo aj pouzitim inych navnad ... Lenze co keby scitanie ukazalo skutocny stav medvedej populacie a zistili by sme ze jeho sucasna ochrana a hlavne na hlavu postavene kriteria selektivneho odstrelu su zbytocne??? Co potom?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11206 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Šelmy na Slovensku
Johny, ak je nejaká metóde presná, to ešte nemusí znamenať, že bude aj akceptovaná, preto hľadanie super presnej metódy sčítania medveďov pokladám za pomerne zbytočné a podobne zbytočné mi pripadajú preventívne opatrenia prezentované niektorými ochranármi kedže medveďov nenakŕmia ani im nezväčšia lovištia. Medvede sú z tohto hľadiska pre ľudí konkurenti a ľudia by sa mali postarať o ich dôstojný život a aj dôstojnú smrť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11207 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Šelmy na Slovensku
tak ako napisal Johny . ci uz je to sever europy , rusko , alebo kanada vsade medvede scitavaju na vnadiskacha ;) . lebo je to najpresnejsie a najucinejsie .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11209 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému Šelmy na Slovensku
Janko, Ty si teraz určite medzi medveďmi na Liptove najoblúbenejší jáger.;);)
<br/>Ale vysypať tak tie jablká niekde hlbšie v lese na nejakej lúčke pred posedom a máš hneď dobrý prehľad o populácii macov vo svojom revíre.8o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11210 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému Šelmy na Slovensku
No tak teraz som sa naozaj urazil.;) Takže ja roznašam klebety.:[
<br/>Len taká maličkosť: Predvčerom večer mi telefonoval jeden účastník tohto fóra. Prvá reakcia mojej ženy bola &quot;Už zase Ti volá nejaký poľovník&quot;!!!:D:D Zvyšk večera som vysvetľoval svojej manželke, že aj medzi jágrami sú slušní ľudia.;);) A potom, že ja zavádzam verejnosť.8-L
<br/>Ale teraz vážne. Chceli ste debatovať o legislatíve okolo vykladania kadáverov do prírody. Ale namiesto prečitania toho Nariadenie EU si tu radšej všetci pichnete (česť výnimkám).:[:D;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.127 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 247 návštevníkov a žiadni členovia on-line