Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti

pred 16 rokmi 1 mesiacom #33380 od BRCKO
Odpoveď od BRCKO na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
cawte chcel by som s opytat cim najviac krmite diviaky na jar , ked maju aj tie malade ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #33455 od RMark
Odpoveď od RMark na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Záleží čo s nimi chceš. Nechať si ich viac rokov, alebo s nimi kŕmiť viac rokov?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #33458 od vajlo
Odpoveď od vajlo na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
zdravim rmark,myslel som na to ze tusim datelina[lucerna] moze alebo vydrzi aj 5rokov ,ale chcel som vediet ci tie zmesky ktore spomenul karlkoff na vrchu svojho prispevku vydrzia len jeden rok alebo aj 5 ako napr. ta lucerna , ale uz tomu rozumiem chce to trochu postudovat literaturu ,ale vdaka za kazdy prispevok

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #33679 od pedro
Odpoveď od pedro na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Nazdar, keď to máš tak detailne, hoď sam aj miešanku pre bažanty a srnčiu.
<br/>A ešte sa chcem opýtať na výsev miešaniek - nie je tam rozdiel u niektorých rastlín v hľbke siatia? Nevieš ako konkrétne postupovať?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 týždnami #34564 od BRCKO
Odpoveď od BRCKO na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
a takato netradicna otazka prikrmujete aj medvede ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 týždnami #34567 od Robitusin
Odpoveď od Robitusin na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
myslíš olovom?:D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 týždnami #34589 od pepco
Odpoveď od pepco na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
pozor na hlbku pri siati miesaniek, my sme siali miesanku a tento rok je to bieda...uvidime, ci z toho neco vyrastie, zatial to vypada iba na burinu...a ze 3rocna miesanka...hmmm :-o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 týždnami #34598 od radis
Odpoveď od radis na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
medvede netreba zvlášť prikrmovať....oni sa same prizivia na krmoviskach, ktore sú určené pre inú zver....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 týždnami #34603 od palo75
Odpoveď od palo75 na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
....je to modra skalica.:-p

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 týždnami #34615 od astronom
Odpoveď od astronom na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Nie, je to zelená skalica - popýtaj sa v záhradkárskych potrebách - modrá skalica, alebo inak pentahydrát síranu meďnatého sa používa na úplne niečo iné :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 týždnami #34618 od johny
Odpoveď od johny na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Medvede a vlky povysávajú po hore a lúkach jelienčatá ... zima slabá a my máme tak jedno jelienča na 7 - 8 jeleníc, kam asi zmizli?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 týždnami #34882 od foksi25
Odpoveď od foksi25 na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Ahojte. Mozno este je na to trosku priskoro ale rad by som poznal Vase skusensti s pripravou letniny (obdobie, vhodne rastliny, susenie) a s pripravou senaze (hlavne technologicky postup, prip. akych chyb sa treba vyvarovat). Dakujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #36037 od foksi25
Odpoveď od foksi25 na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Dviham temu hore, kedze sa nikto zatial neozval.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #36364 od vajlo
Odpoveď od vajlo na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
zdravim, prosim vas ta letnina by zaujimala aj mna a este sa chcem opytat ci ma niekto skusenosti s jablcnymi vyliskami , za kazdy prispevok vopred dakujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #36367 od fatran
Odpoveď od fatran na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
zdravím z letninou skúsenosti nemám ale s jablčnými výliskami áno.poľujem v horskom revíri vo veľkej Fatre a mám možnosť zohnať výlisky z jednej súkromnej muštárne a zver ich berie vynikajúco vysoká aj diviaky ba raz sa prišla nakrmiť aj líška a srnčie

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #36368 od medard
Odpoveď od medard na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Ja robím letninu každý rok, vhodné obdobie na jej prípravu je u nás (Javorníky) od konca mája do júla (závisí to od kvality letorastov), v tomto období sa máloktorá moja vychádzka končí bez nejakej tej viazaničky. Pripravujem ju hlavne z mäkkých drevín (vŕba rakyta, lipa, osika) ale dobré sú aj letorasty jaseňa, javora, jarabiny, dôležité je hlavne, aby neboli zdrevnatené... výborný je aj topinambur, žihľava, ostružina a malina. Viažem ju do otiepok tak po 20 - 30 ks podľa veľkosti papierovým špagátom (ten sa po dlhšom čase na vlhku rozpadne a nieje nebezpečný potom pre zver), suším v tieni (humno alebo priamo kŕmelec) , pri sušení svätím (veľkou maliarskou štetkou kropím slanou vodou, tak isto aj seno) netreba s ňou zbytočne manipulovať, aby sa neodrolila, a keď už tak za vlhkého počasia (tak ako lucerku alebo ďatelinu). Podávam ju priviazanú na kŕmelcoch alebo rozviešam po okolitých stromoch, zver ju berie dobre v tuhších zimách a na ich konci, jelenia a zajac schrúme všetko, srnčia si vyberá... mnoho poľovníkov od jej prípravy upustilo pre časovú náročnosť a priestor, je to ale chyba, pretože je to výborný doplnok vlákniny..
<br/>Lovu a lesu zdar!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #36411 od vajlo
Odpoveď od vajlo na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
zdravim vas, medard aj fatran som vam nesmierne vdacny za info a urcite nie len ja, este keby si fatran vedel poradit ako uskladnit tie jablcne vylisky aby to do zimy nesplesnelo a pod. , to mas super ze tam mate tu mustaren ja som prave uvazoval ze by som to skusil robit doma ze by sa aj mne dakej medeciny z toho uslo a aj srncej by som pomohol este raz vdaka

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #36414 od medard
Odpoveď od medard na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Ja tým prikrmujem tiež, ale mám toho len toľko, koľko si sám vylisujem (tak okolo 80 - 100 kg), keď je to poriadne vylisované, suším to v humne na povale (musí to byť ale naozaj stále suché miesto) vo vrstve tak do 10 cm na igelitovej fólii, tak to mám potom aj uskladnené, keď je to naozaj suché tak to neplesnivie, potrebuješ ale na to dosť miesta :) podávam to zmiešané so šrotom (ovos 2/4, kukurica 1/4, jačmeň 1/4 - mám aj šrotovník), ideálne by z toho bolo narobiť granule, ale to by chcelo na to stroj...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #36445 od fatran
Odpoveď od fatran na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
zdravím Vás aj ja Fatran ja jablčné výlisky uskladňujem v plastových sudoch ale skrmujem ich ihneď to znamená že sa ich snažím okamžite vyviezť do revíru.Pred dvomi rokmi bolo ich toľko že som vyviezol 10 prívesov a v každom bolo cez 200 kg výliskov.Muštári boli celí šťastní že som im to zobral lebo bola veľká úroda jablk a susedom som dookola pooberal všetky jablone ktoré už nestihli alebo nevládali obrať a vyviezol som ešte 400 kg jablk oberaných a zver ich stihla z večera do rána zožrať .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 10 mesiacmi #36594 od vajlo
Odpoveď od vajlo na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
zdar, ja som v jednej knihe cital ze tie vylisky sa nasypu do suda a zakryje sa to cele foliou ale aby bola v strede taka kopka a po krajoch zliabok no a potom sa ma na tu foliu naliat voda a takto by to malo vydrzat aj celu zimu resp. do skrmenia, mne sa jedna hlavne o to uskladnenie na zimu , ak je dobra jesen zda sa mi skoda vynasat to na jesen radsej by som to nahal na zimu popripade na koniec zimi , skusal aj takyto sposob niekto??? dakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.096 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 336 návštevníkov a žiadni členovia on-line