Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17794 od pedro
Odpoveď od pedro na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Chcem sa trochu vrátiť k tejto téme - aby úplne neupadla do zabudnutia. Asi pred týždňom sme spolu s kamarátmi vysiali miešanku na políčko - kúpil som zmes na zelené hnojenie - bol tam ovos, hrach, bôb, lupina, repka + ešte nejaké plodiny, k tomu som dokúpil semeno prosa a lucernu. všetko som zmiešal a vysial - lucernu som sa snažil dať okolo okrajov - aby sa prípadne dala aj kosiť. Som zvedavý čo z toho bude.
<br/>Ešte sa chcem opýtať ľudí čo s tým majú skúsenosti - za akých podmienok by mohlo združenie čerpať dotácie na obrábaie pôdy? - nemyslím dotácie pre poľovníctvo ako je to v Čechách, lebo u nás sa toho asi nedožijem, ale dotácie, ktoré čerpajú poľnohospodári.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17910 od Rado
Odpoveď od Rado na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Určite to bude super, u nás v PZ sme urobili tiež políčko ovsa a už pekne vyrástol a ide do zrna, trošička sme ho nahusto zasiali, ale na budúci rok to už bude lepšie. Na jesen ideme priorať a zasejeme oziminu - pšenicu alebo repku a tiež ovos. Uvidíme ako to bude naštevovať zver. Tie dotácie pre poľnohospodárov sa daju čerpať z poľnohospodárskej platobnej agentúry, myslím že musíš byť podnikateľ a zaoberať sa rastlinnou výrobou alebo musíš byť samostatne hospodáriaci roľník, žiadosť o dotáciu sa podáva do konca mája ( ale to neviem presne či tam nie je určený presný dátum) spolu s osvným plánom.Ak som sa v niečom pomýlil tak sa ospravedlňujem ale aspon neaký základ vieš.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #18116 od Gulo
Odpoveď od Gulo na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Neviete mi prosím niekto poradiť, kde by som zohnal osivo kŕmnej kapusty?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #18131 od pedro
Odpoveď od pedro na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
A odkiaľ si? Ja som tom hodil do &quot;google&quot; a našiel som.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #18134 od Gulo
Odpoveď od Gulo na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
A aké si dal heslo do vyhľadávača, ja keď som hľadal, vyhodilo mi to samé výnosy
<br/> a nariadenia ministerstiev a kontrolných úradov týkajúcich sa osív.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #18363 od pedro
Odpoveď od pedro na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Myslím že to bol nejaký osivex a podobne - daj si osiva predaj.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #18377 od Cilan
Odpoveď od Cilan na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
myslim ze dva tyzdne dozadu sa u nas sadil topinambur po polickach po zasadeni kadeho kusku do troch dni zostali len prazdne jamky ale diviaci si pochutnali :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #18440 od pedro
Odpoveď od pedro na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Ja som chcel vyskúšať na ochranu políčok Prípravok HUKINOL, ale keď som zistil že to stojí nejakých 2 000 korún a minimálny odber je 5 fliaš tak ma to prešlo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18811 od pedro
Odpoveď od pedro na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Bol som sa pozrieť na políčko, ktoré sme osiali miešankou - všetko krásne vzišlo - je veľmi dobré počasie. Som zvedavý ako to bude ďalej. Len neviem či sme nesiali príliš nahusto.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20598 od sibo
Odpoveď od sibo na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
poradte mi ak mate skusenosti, kedze som zacinajuci polovnik a rad by som nieco urobil z vlastnej inicitivy tak som rozmislal, ze by som postavil novy krmelec. Viete mi poradit kto vsetko musi odsuhlasit ci to miesto je vhodne a ci tam mozem postavit krmelec alebo policko? majitel pozemku suhlasi s postavenim krmelca. Ako je to v pripade policka? dik

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20600 od zachi
Odpoveď od zachi na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
to ti asi nemusí nikto odsúhlasovať daj ho tam kde sa zver zdržiava pripadne kde chceš aby sa zdržiavala. neťahaj ju však zbytočne do dediny. moj názor

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20602 od Basky
Odpoveď od Basky na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Tak také jednoduché to zas nie je. Súhlas vlastníka/užívateľa pozemku by si mal mať, lebo sa môže stať, že majiteľ hory Ťa /alebo celé PZ/ zažaluje na Lesný úrad, nakoľko môže dôvodiť že Tvojim nevhodne umiestneným krmelcom prilákaná zver mu spôsobila škodu na kultúrach, mladinách, resp. poľnohospodárom na políčkach.. a úrad mu to môže odobriť - v tom prípade Ťa môže žalovať a nahrádzaš škodu ktorú tam vyčíslia a zariadenie budeš musieť na vlastné náklady odstrániť. Buď Ti ho dá /v lepšom prípade/ takto úradne odstrániť, nakoľko bude dôvodiť že mu prekáža v hospodárení.. a pod. V inom prípade Ti naň pustí strom, alebo ho zrichtuje traktorom a nedokážeš mu to... Volím radšej dohodu, resp. aspoň slušnú otázku, či na tom alebo tom mieste môžete umiestniť prenosné kŕmne zariadenie, na oplátku ponúknuť jednoduchú napr. jednorazovú brigádnickú pomoc pri jeho hospodárení... Dobré vzťahy=vzájomný prospech..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20604 od sibo
Odpoveď od sibo na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
to miesto nie je pri dedine je to samota dost daleko od obce, s majitelom by tiez nemal byt problem nakolko je to moj tata a hospodari tam on takze ani tam by som oproblem nevidel, skor ma zaujimali tie lesy, ci je potrebna nejaka pisomna ziadost na Lesnu spravu hlavne kvoli skodam na poraste alebo ci sa staci len ustne dohodnut a hotovo,

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20608 od astronom
Odpoveď od astronom na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
basky, trochu si to zdramatizoval. Ak si dohodnutý s majiteľom pozemku, tak políčko môžeš osiať či osadiť čímkoľvek To, že ja si zasadím zemiaky na políčku a popri tom zver vyčistí aj ovos susedovi nie je môj problém. Niet toho zákona, ktorý by mi našil zodpovednosť za škodu spôsobenú zverou susedovi. Napriek uvedenému súhlasím s tebou v tom, že dohoda je vždy lepšou cestou. Hlavne čo sa týka lesa. Akékoľvek krmne zariadenie, a to hlavne v zime, má za následok zvýšenie ohryzu drevín.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #20621 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Podľa mňa, by si to mal prejednať s hospodárom. Mal by mať prehľad o potrebách revíru a tak isto aj stály kontakt s majiteľmi pozemkov (hoci v Tvojom prípade to nie je problém).

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 8 mesiacmi #22112 od Rado
Odpoveď od Rado na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Tak chlapi musím povedať že naše políčko, ktoré sme na jar založili zmizlo. Zver ho uplne skonzumovala a to ma velmi teší. Teraz ho ideme rozšíriť a polovicu obsiať oziminou a druhú polovicu zase na jar ovsom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24377 od Rado
Odpoveď od Rado na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Ozimina zasiata krmelec plný sena môže prísť zima, ale taká ako bola tá posledná

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24497 od kurt
Odpoveď od kurt na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Nestraš. :liar::liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #32303 od BRCKO
Odpoveď od BRCKO na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
v akom stave máte krmelce ?
<br/> aký spôsom je najlepší nakrmenie diviakov ?;/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #32764 od pedro
Odpoveď od pedro na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Asi pred dvoma týždňami som bol skontroloať senník a zistil som, že zver seno úspešne berie, doviezol som nové a tento víkend bol krmelec skoro prázdny tak som ho znova naložil doplna. Seno som posolil tak predpokladám, že asi bude niečo aj na tom. Možno sa to niektoým bude zdať čudné, že to píšem ale v našom združení sú doterajšie skúsenosti s prikrmovaním senom dosť chabé. Niektorí čo majú krmelce tak tam nadrbú seno z družstva a potom sa čudujú že ho zver (hlavne srnčia) nechce. Ja som asi jediný, komu zver seno berie, ale prekvapila má tá intenzita teraz na jar. Seno tam bude dovtedy pokiaľ hoi zver neprestane brať.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.074 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 337 návštevníkov a žiadni členovia on-line