Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #32783 od foksi25
Odpoveď od foksi25 na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Ahoj. To seno si chystas sam? Lebo potom je urcite kvalitnejsie ako to z druzstva. A zveri chuti asi ovela viacej ako ta vymrznnuta a vysusena trava na zemi. Ale urcite ma na to vplyv aj ta sol. Ja som zatial o soleni sena nepocul ale v reviri mame solniky relativne nahusto, takze verim ze to zveri vyhovuje.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #32822 od pedro
Odpoveď od pedro na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Seno si chystáme sami - ja a zopár mladých ľudí, ktorí sú ochotní počúvať. Dôležité je pokosiť trávu pred kvetom a dobre ju usušiť. Mám k dispozícii dve záhrady. Toho roku by som chcel kultivátorom trochu prevzdušniť zem zasiať nejakú datelinotrávnu miešanku a niečím to prihnojiť, lebo tam máme veľa machu. Potom v lete nachystáme aj letninu doteraz sme to robili z letorastov mäkkých drevín (vŕba, svíb) ale chcem vyskúšať aj žihľavu (rovnako ju treba skosiť pred kvetom!!!). seno som solil kvôli tomu, aby ho zver brala, hneď vedľa senníka je soľník, ale takto som zabezpečil príjem vlákniny.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #32831 od RMark
Odpoveď od RMark na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
S tým solením je to bežná vec. Seno sa zvyčajne solí kvôli tomu, aby zo sena soľ stiahla vlhkosť. A máš pravdu že ho má zver radšej ako abyčajné seno. Aj gazdovia to vedeli pri svojom dobytku.
<br/>A to že zver potrebuje seno, tak to áno. Hoc je zima mierna, taký prísum živín si zver nevie nájsť (tak bohatých). Dobré seno jej ho dopåňa.
<br/>A íným zver neprikmujete? Žalude, zrno, melasy, ... až po minerálne kŕmne zmesy.
<br/>Zatial som nikde nevidel že by sa s tým niekto zaoberal, ale minerálne zmesy robia zázraky. Zver sa rýchlo naučí a je vo veľmi dobrej kondícii ako v stavbe tela tak aj v paroží.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #32864 od Karlkoff
Odpoveď od Karlkoff na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Na hnojenie proti machu je dobrý práve mix so žihľavou a ešte s Kostihojom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #32948 od pedro
Odpoveď od pedro na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Jasné že prikrmujeme aj iným, len s braním zrna (kukurica, pšenica, jačmeň, ovos, slnečnica...), repných skrojkov až taký problém nie je len pozor, od polvice decembra spôsobuje nadmerný príjem jadra prežúvavej zveri problémy.
<br/>Minulého roku mi zver tak seno jednoducho nebrala, hoci bolo rovnako pripravené ako teraz. Potom som si spomenul, že som voľakde čítal, že je dobré ho posoliť. Potom, čo som tak urobil zver začala seno brať dosť intenzívne, aspoň na naše pomery.
<br/>
<br/>Nerozumiem čo máš na mysli, minerálne kŕmne zmesi, mineralizované kŕmne zmesi alebo mineralizované lizy.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #32997 od RMark
Odpoveď od RMark na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Je to doplnok do krmiva raticovej zveri, kvôli lepšej kondícii. Lepšia kondícia sa týka ako parohov, tak aj fyzická. Človek by neveril, ale dodáš zveri potrebné prvky a veľkosť a hrúbka parožia je citeľná. Nie je to však niejaký hormón na urýchlenie rastu. Sú to prvky ako vápnik, fosfor, .. až po vitamíny. Všetko záleží od lokality.
<br/>Poprípade keď doma chováš zverinu, máš z toho radosť, lebo vo svojej malej zvernici nevieš dodať zveri všetko čo potrebuje.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #33004 od Karlkoff
Odpoveď od Karlkoff na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Jeden z prípravkov je Roboran pre raticovú zver vo forme premixu. Vzrába ho výzkumný ústav biofarmácie a vet. liečív Českej republiky, alebo kŕmne zmesy NutriMIX obsah je napríklad na tomto odkaze: www.slovosivex.sk/eshop/?menu=0&stra...14d7bbe850af4787f1e5[/]tu
<br/>respektíve tento odkaz je kratší tiež na NutriMix www.vetnet.sk/tdetail.php?tvid=61

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #33008 od Karlkoff
Odpoveď od Karlkoff na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Čo sa týka označovania kŕmnych zmesí záväzná značka pre raticovú zver je O - 15, aspoň ja som sa ešte s inou nestretol.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #33014 od RMark
Odpoveď od RMark na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Čoho je to značka O-15, lebo my používame PREMIN MAXI.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #33016 od pedro
Odpoveď od pedro na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Vďaka, pravdupovediac dal si mi dobrého chrobáka do hlavy tak to skúsim navrhnúť v združení a vyskúšame, potom dám vedieť. Ešte mi prosím vysvetli tú likvidáciu machov žihľavou a kostihojom - výsevom, alebo ako?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #33035 od lrentka
Odpoveď od lrentka na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Mach sa v trávnikoch odstraňuje vápnením.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #33036 od foksi25
Odpoveď od foksi25 na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Ahojte. O tych premixoch pre zver som uz cital. Je to akasi granulovana smeska s vyvazenym mnozstvom mineralov, vitaminov a kadecoho vsetkeho. Urcite je to vhodne len to ide aj viacej do penazi, tak to treba dobre zvazit. Skuste kuknut na www. mikrop.sk . Tam to tiez ponukaju. Aj kadejake mineralizovane lizy.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #33049 od MichalP
Odpoveď od MichalP na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
viemi niekzo poradit?mam k dispozicii niekolko arov pozemku a chcel by som na nom vysadit miesanku pre srnciu zver aj pre zajace. Neskor by som pouzil aj na prikrmovanie.Co pouzit, resp. aku miessanku nasadit.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #33074 od astronom
Odpoveď od astronom na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Proti machu je dobrý aj postrek zelenou skalicou. Ja s tým mám veľmi dobré skúsenosti.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #33081 od Karlkoff
Odpoveď od Karlkoff na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Dobra aj ked starsia kniha je polovnicek zariadenia, tam ich mas vcelku dost, ale zajtra ti to skusim aj napisat

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #33194 od Karlkoff
Odpoveď od Karlkoff na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
rastlina a v zátvorke kg a percentá (napríklad)
<br/>
<br/>Mätonoh trváci (0.4, 8%), Kostrava lúčna (0.1, 2%) - trávy
<br/>
<br/>Slez praslenatý (0.04, 0.8%), Skorocel kopijovitý (0.05, 1%), Rasca lúčna(0.05, 1%),
<br/>Krvavník menší (0.07, 1.4%), Čakanka obyčajná (0.045, 0.9%),
<br/>Mrkva obyčajná (divá) (0.01, 0.2%), Petržlen obyčajný (divý) (0.01, 0.2%),
<br/>Rebríček obyčajný (0.002, 0.04%), Rumanček kamilkový (0.001, 0.02%),
<br/>Púpava lekárska (0.003, 0.06%), Ligurček lekársky (0.003, 0.06%),
<br/>Krvavec lekársky (0.002,0.04%), Šalvia lúčna (0.002,0.04%), Šalvia lekárska (0.003, 0.06%),
<br/>Bazalka pravá (0.001, 0.02%), Palina pravá (0.001, 0.02%), Palina dračia (0.002, 0.04%),
<br/>Ľubovník bodkovaný (0.001, 0.02%), Ruman roľný (0.001, 0.02%), Zeler voňavý (0.001), Medovka lekárska (0.002, 0.04%) - byliny
<br/>
<br/>Ďatelina lúčna (1.3, 26%), Ďatelina hybridná (0.29, 5.8%), Ľadenec rožkatý (0.37, 7.4%), Ďatelina plazivá (0.48, 9.6%), Lucerna ďatelinová (0.22, 4.4%), Vičenec vlkolistý (0.37), Lucerna siata (0.29, 5.8%), Bôľhoj lekársky (0.02, 0.4%), Ďatelina purpurová (0.07, 1.4%), Ďatelina obrátená (0.26, 5.2%), Lupina (0.03, 0.6%) - ďatelinoviny
<br/>
<br/>Kapusta obyčajná listová (0.05, 1.0%), Pohánka (0.45, 9.0%)
<br/>celkove 5.0 kg
<br/>
<br/>zajace okrem toho majú napríklad nechtík, štiav, sedmokrásku, trebuľku, kapucínku, kôpor, borák, psiarku, kostravu, ovsík
<br/>Niektoré je fakt ťažké zohnať, ale ak máte blízko Nitru, myslím, že tam mali všetko.
<br/>Alebo pripravenú zmes.:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #33258 od MichalP
Odpoveď od MichalP na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Velmi pekne dakujem, naozaj ste mi pomohli.este by som sa chcel spytat, kde presne v NR mam to do nej 18km a pracujem tam.dakujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #33334 od Karlkoff
Odpoveď od Karlkoff na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
V Nitre na poľnohospodárskej univerzite by to mali mať. Aj keď po sviatkoch tam brat pôjde, mohol by to dúfam zistiť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #33336 od vajlo
Odpoveď od vajlo na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
dobry den vsetkym chcem sa opytat ci su tieto zmesky urcene len na jeden rok , alebo ich mozeme ponechat viac rokov? pripadne ktore? dakujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #33340 od Karlkoff
Odpoveď od Karlkoff na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Závisí od zmesky, niektoré môžu byť aj viacročné, aj keď s trochu odlišnou skladbou, dokonca až päť rokov, ale bežne len tri.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.089 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 166 návštevníkov a žiadni členovia on-line