Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #39442 od yegi
Odpoveď od yegi na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Lucerka sa musí do niečoho primiešať k sadbe, bud jačmeň, pšenica, alebo spomenutý ovos, aby ju slnko nevypálilo pri raste ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #39455 od jmarcek
Odpoveď od jmarcek na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Lovuzdar všetkým,
<br/>otázka: má nejaké PZ alebo člen PZ záujem o krmivo?
<br/>Mám za vlečku slnečnice a bude vlečka kukurice.
<br/>za odstrel trofejovej zveri,al.ponuknite niečo

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #39489 od pavelb
Odpoveď od pavelb na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
a odkiaľ si?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #39495 od jmarcek
Odpoveď od jmarcek na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
zdravím,
<br/>som od šale , 0902 108 537 a ty?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #39529 od pedro
Odpoveď od pedro na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Tak tak, podsev musí byť - lucerka produkuje prvý rok hlavne podzemnú hmotu až potom nad zemou. Myslím že pre zver je naideálknejší ovos - má najviac vlákniny, nespôsobuje tráviace problémy a je pomerne nenáročný.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #39616 od milosg
Odpoveď od milosg na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Dik, aspon niekto ze zareagoval ... Zatial sme ho neosiali, lebo v okolitom haji tazili kalamitu a aktualne je z neho skladka dreva, ale uz to beru a potom pride cas. Samotnu lucerku nechceme, lebo tu seje aj druzstvo a v okoli jej je dost, mna skor zaujimala nejaka &quot;trvala&quot; miesanka, ktora by tam zostala a nebola &quot;narocna&quot; na &quot;udrzbu&quot; ... Ale s tym ovsom pouvazujeme, ak este mas nieco, tak sem s tym ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #40178 od BRCKO
Odpoveď od BRCKO na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
aky je ajlepsi spôsob prikrmovania diviakov ???????????

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #40180 od vajlo
Odpoveď od vajlo na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
podla toho v ktorom rocnom obdobi, ale kukuricu lubia od jari az do zimi aj vymrvenu aj ked sme ju nechali stat na koreni celu zimu

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #40209 od paloOo
Odpoveď od paloOo na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
brcko a ktej kukuricke skus aj ovos tomu tiez nevedia odolat

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #40266 od lacco1
Odpoveď od lacco1 na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Ja som robil minulú zimu experiment, nasypal som diviačkom po vreci jačmeňa, kukurice, ovos a otruby. Pozoroval som ich infrákom, keď prišli žrať, tak rypli do všetkého a nakoniec sa pustili do otrúb a vyčistili ich úplne. Kašlali aj na kukuricu. Zase my máme zlé skúsenosti s odrezkami repy, zhodili sme celý náves, ani sa toho nedotkli, keď sa ochladilo, tak chodili do toho ležať, nakoniec to všetko zhnilo. Ale vedľa u susedov sa išli za tým zabiť. Asi ich máme rozmaznané. Skúsil som natrieť stomy pri kaliskách bukovým dechtom, niekde to funguje, ale u nás je to ako odpudzovadlo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #40269 od Jergus_L
Odpoveď od Jergus_L na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
laco a naco je dobry bukovy decht a kde sa to da kupit?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #40278 od vajlo
Odpoveď od vajlo na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
urcite to bude aj &quot;miestne&quot; podla toho co sa v okoli seje a tak podobne

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #40632 od pipo27
Odpoveď od pipo27 na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
otruby im pomahaju pri traveni zato sa do nich pustili

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #40675 od steyr
Odpoveď od steyr na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Od začiatku novembra som pozoroval, čo tvorí gro potravy u jelenej zveri a u diviakov ulovených v našom revíri a jednoznačne mi z toho vyšla na prvom mieste siláž a bukvica - tej je vysypané pekne. Je to ovplyvnené tým, že nič zaujímavého neostalo na koreni na okolitých poliach. Kukuricu sme nemali vôbec, iba čo-to na našich políčkach, takže aj svinky sú toho roku atletickejších postáv, zato poriadne rýchle a húževnaté:]:-p Vysoká je zato pekne v kondícii, zalojovaná atď. Zver berie všetko (jadro, jablká, gaštany, siláž, zelené z podrastu, ... - okrem sena. Ešte ho neprikvačila situácia, až padne prvý velký sneh, príde mu čas.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #41158 od divozienka
Odpoveď od divozienka na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
mozem sa spytat?
<br/>preco sa zver prikrmuje?
<br/>
<br/>dakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #41162 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
pretoze sme po nasich (aj Tvojich) predkoch zdedili tzv. kulturnu krajinu, kde bohuzial vacsina procesov (ne)funguje tak ako funguje. Tak ako ostatne zaujmove skupiny, i my sa snazime tuto nasu krajinu uz po desatrocia formovat podla nasho videnia sveta a medzi vsetkymi tymi polnohospodarmi, lesnikmi, motorkarmi, developermi, sprayermi ... ochranarmi si presadzujeme nasu filozofiu. A predstav si, jednym z jej nosnych prvkov je tzv. starostlivost o zver, ktorej sucastou je i jej prikrmovanie.
<br/>
<br/>Osobne ma uprimne tesi Tvoj zaujem o polovnictvo a verim, ze sa na tychto strankach dozvies vela noveho a zaujimaveho.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #41166 od matus
Odpoveď od matus na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Zveri je v prepocte na jednotku plochy podstatne viac ako tomu bolo v dobach, ked ju este nikto neprikrmoval, a zaroven aj prirodzena uzivnost poklesla v porovnani s povodnymi niekdajsimi podmienkami lesneho prostredia

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #41170 od belson
Odpoveď od belson na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
S príchodom divožienky tu začína pre mňa nový druh zábavy (žeby Silvestrovskej?).
<br/>Zdatný provokatér(ka) vás naoko nevinnými otázkami tlačí k odpovediam, kde už s logikou a holou pravdou nevystačíte a treba siahať aj k polopravdám a žiaľ aj frázam.
<br/>
<br/>Takže milá divožienka:
<br/>Ešte stále aj v civilizovanom svete je plno ľudí (v drvivej väčšine chlapov), v ktorých napriek kultúrno-výchovným vplyvom, vzdelaniu, ekologickému povedomiu a čo ja viem ešte čomu, driemu atavistické zvyšky pravekého lovca. S tým ani ty, ani tebe podobní neurobia nič. Ale narozdiel od spomínaného nášho predka, neubíjame zvieratá v jamách kameňmi, ani ich nenapichujene na koly alebo nenavliekame do ôk, ale sa to snažíme robiť etickým spôsobom (pokiaľ sa pri zabíjaní o etike dá hovoriť). A keďže je na takej malej ploche ako je Slovensko (môžme to zovšeobecniť na väčšinu Európy) takých ľudí, ktorí to chcú a môžu uplatňovať, asi trocha viac než kedysi, stavy poľovnej zveri sa tiež udržiavajú na vyššej úrovni, ako boli kedysi dávne prirodzené stavy. V tom má matus pravdu, že stavy zveri také kedysi neboli. S tou úživnosťou s ním nesúhlasím, ak do &quot;prirodzenej&quot; úživnosti zarátame lány poľnohospodárskych plodín, tak úživnosť je určite vyššia, než tomu bolo kedysi.
<br/>
<br/>Poľovnícky kurz som si robil ako študent v sedemdesiatych rokoch. Frázy o tom, že hlavnou náplňou poľovníka je starostlivosť o zver, som bral ako súčasť politického zriadenia, ktoré bolo celé postavené na pretvárke a frázach. Sú aj takí, ale ja viem, že väčšina krmí preto, aby mohla loviť (či už z hľadiska oprávnenia - nárok na povolenku, alebo aby bolo neskôr na čo zamieriť). Teraz možno krivdím tej menšine, ktorá v čase núdze vláči krmivo do lesov a zámerne neuloví celé roky nič, ale žijem v reálnom združení, poznám situáciu aj inde a viem, že takých je nepatrné percento. Ako poľovník priznávam, že na to, aby sa trvale udržala na Slovensku (zemeguli) do budúcnosti fauna v pôvodnej druhovej skladbe, nie je potrebná žiadna masa ľudí s puškami, organizovaná na spôsob niekdajšieho národného frontu. Ale na druhej strane, človek zasahuje (a to nielen poľovníctvom) do prírody odpradávna (začalo to asi prvým uloveným mamutom), takže dnes treba tie pokračujúce zásahy premyslene riadiť, ako píše martin203. A keďže sú tu tí ľudia s puškami, ktorí chcú svoju atavistickú záľubu uplatňovať, tak nech za to v prospech rovnováhy v prírode niečo odvedú. To je celé. Zjednodušená odpoveď je: Chceme loviť, tak musíme prikrmovať, soliť a pod.
<br/>
<br/>Už tam máte pomaly polnoc (tu kde som, je ešte len popoludnie), tak želám všetkým,
<br/>poľovníkom, ktorých som teraz svojou otvorenosťou pobúril aj tým, ktorým som hovoril z duše, aj provokatérom typu divožienka, v Novom roku všetko najlepšie, pevné zdravie, úspechy v súkromí aj v poľovaní a divožienkam chutnú zeleninu, ovocie a obilniny (v prípade, že sú aj mäsožravé, tak chutné jatočné mäso a farmovú hydinu).
<br/>Lesu a lovu zdar!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #41171 od lubenko
Odpoveď od lubenko na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Ahoj Belson ,som rad ze uz tu niekdo zareagoval a zareagoval dobre,chystal som sa uz ja ze nieco divozienke napisem len som ešte cakal ci sa nejak neprejavi ale mas pravdu je to typ provokatera,aj ked si myslim ze skor na takej usmevnej baze.Som tiez polovnik zo 70 tich rokov takze uz som v polovnictve tiez nieco preskakal a na zaujemcou o prirodu a polovnictvo typu :DIVOZIENKA: treba reagovat z rozvahou a nereagovat unahlene bo potom sa rozduchavaju vasne,ked viem odpoviem ked neviem lebo si niesom isty neodpoviem mozno ju to prestane bavit,ale nenechajme si tymito kvazi ochranarmi lebo polovnikmi ,pretoze neviem kde by som ju zaradil ,znechutit nasu radost s prirody a z polovnictva a preto v tomto Novom roku vsetkym zo srdca prajem mnoho prekrasnych zazitkou z nasej krasnej prirody a co sa polovnych uspechou tyce rovne broky a gule LOVU A LESU ZDAR.Lubomir Kratky ps:a ktebe divozienka skus sa zviditelnit,pretoze povetsinou sa tu pozname a lepsie sa diskutuje s niekym koho poznas ako s anonimom;):):x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 mesiacmi #41199 od divozienka
Odpoveď od divozienka na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
S niecim suhlasim, s inym nie, tesi ma priamost.
<br/>
<br/>tvoja
<br/>divozienka

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.077 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 185 návštevníkov a žiadni členovia on-line