Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti

pred 15 rokmi 1 mesiacom #45480 od Tomas
Odpoveď od Tomas na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
A Kobra, prepáč že pre nedostatok času nečítam všetko, ale treba ísť aj do hory keď je čas niečo porobiť. A tvoja teória o potkanoch a danieloch, no ty naozaj nie si chorý ako tu o tebe hovoria, to ti dávam za pravdu, na to proste asi ani neexistuje diagnóza... Daj radšej poľovníctvu pokoj, neuraz sa ale to je len taká drobná rada od mladšieho. Veď ty rád sa učíš niečo nove, čo tak radšej sa venovať vyšívaniu???

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #45481 od radis
Odpoveď od radis na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
TEÓRIA
<br/>je súbor tvrdení o predmete výskumu, ktoré v danej etape poznania považujeme za pravdivé. Vyžaduje sa, aby nebola v rozpore so súčasnými skúsenosťami a výsledkami experimentov a bola vnútorne konzistentná. Teória je zovšeobecnením skúseností z praxe. Teória často predpovedá vlastnosti a javy, ktoré v čase formulovania teórie ešte neboli praktický pozorované. Ak sa takéto predpovede potvrdia, je to silný dôkaz o pravdivosti teórie, ak sa nepotvrdia, tak je daná teória falzifikovaná a musí sa preformulovať, alebo musí vzniknúť úplne nová teória.
<br/>
<br/> Prax (z lat. praxis = konanie, spôsob konania, podnik(anie), skutočnosť) môže byť:
<br/>
<br/> - opak teórie, konanie, činnosť (najmä predmetná cieľavedomá, ktorá zodpovedá nejakej teórii, myšlienke)
<br/> - bežný, každodenný život
<br/> - zaužívaný spôsob konania, zavedený postup
<br/> - skúsenosti získané praktickou činnosťou, najmä v zamestnaní,
<br/> - vykonávanie odbornej činnosti
<br/>
<br/>TEÓRIA bez PRAXE = 0 bodov!!!!!
<br/>
<br/>Tie tvoje príklady s potkanmi alebo so sobmi majú len minimum spoločného so zverou, ktorá žije na území SR! Preto ti radím, vypni TV, obuj si pevnú obuv (v terénne je na nezaplatnie!) a hor sa do terénu! Nielenže budeš mať krásny zážitok (krajší ako keby si to videl v TV) ale aj môžeš vyskúšať tieto tvoje FANTAZMAGORIZMY! .....dodaj HODNOVERNÝ dôkaz a možno ti uverím...! Zatiaľ som sa v Tvojich príspevkoch dočítal, len samé bludy.... nepodložené dôkazmi, ktoré je nemožné akceptovať... to že si niečo videl v TV alebo čítal v časopise, nemusí mať so skutočnosťou nič spoločného....U nás na Orave, s prikrmovaním zveri máme len pozitívne skúsenosti /prax/ ... tam kde prikrmujeme intezívne tam sa zveri darí, a tam kde sme neprikrmovali sme mali úhyny v dôsledku vysokej snehovej prikrývky a nedostupnosti potravy... Keby sme sa u nás riadili Tvojimi TEÓRIAMI tak by sme mali jedine tak psí prd a nie zver... ! PS: Zver prikrmujeme a nie krmíme!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #45483 od jarry9
Odpoveď od jarry9 na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Kobra, len píš ďalej a nenechaj sa znechutiť nikým a ničím. Máš na to právo. Ja si vždy Tvoje príspevky veľmi rád prečítam. Pokiaľ žijem, chcem vidieť aj druhú stranu mince a nikto a nikdy mi v tom nebude brániť. To myslím už bolo.
<br/>Tŕňom v oku je, že píšeš o prípadných úpravach doby lovu, čo sa samozrejme väčšine nepáči! Preto je logické, že falošná solidarita sa prejavuje a bude prejavovať.
<br/>P.S. - papo, tiež si myslím, že nemáš oprávnenie hovoriť za všetkých.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #45485 od chanel1092
Odpoveď od chanel1092 na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
uvediem iba taký malý príklad zo života....v 70-tych rokoch minulého storočia,kedy bol vraj i náš spisovatel -pánom horárom vládol socializmus...v nemenovanej dedine sa postavil dom smutku za peniaze miestneho národného výboru-štátu...vtedy jedna presvedčená sudružka komunistka predniesla na schodzi KSČ-že do domu smutku nepatria simboly cirkvy-lebo tá ničím neprispela na menovanu stavbu...všetci jej zatlieskali a dali za pravdu....po prevrate 1989-sudružka komunistka zahodila knižku KSČ a aby bola zasa na čele národa...vopchala sa do prednej lavici v kostole a bez akej kolvek hanbi čítala ostatným veriacim evanielium...toto jej počínanie sposobylo iba to že štvrtina návštevníkov radšej prestala navštevovat nedelné stretnutia...;) bol to možno nemiestny príklad chápania demokracie zo strany poniektorých ludí.... preto by som bol zvedavý prečo pán horár nepocitoval potrebu robit opatrenie už v tom čase vo svojom posobisku...ako krmit-respektívne vobec nekrmit... vtedy ,ked mal na to možnosti....?????!!!!! ale príkladne plnil nariadenia strany a vlády....začo vraj ako sám napísal dostal uznanie a dáky metál....:D a teraz aby zasa vynikol z davu nám dáva rozumi ako to nemáme robit...práve to čo on ako pán horár v tej dobe tak prísne kontroloval a trestal ak sa náhodou neplnilo....ani neviem ako nazvat takéto chápanie demokracie....;/ su medzi nami ludia,ktorý za každu cenu chcu ukázat ostatným že su niečo viac.....a zvaluju to na demokraciu....;) ja tomu hovorím prezliekanie kabátov...:D;;

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #45487 od michal
Odpoveď od michal na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Cisty provokater, cisty debil, čisty šašo....ale vydrž maš, to sa musí uznať. Co tak začať propagovať tu tvoju knihu...kolko vytlačkov sa jej predalo? A ako to bolo s tým polovníctvom? Pytliactvo alebo ta kopli ako totalneho otravu do riti? Prečo to už nepoluješ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #45491 od Tomas
Odpoveď od Tomas na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Ach Kobra, Kobra, vidím že nedokážeš pochopiť jednoduchej vete že obuť si pevnú obuv a hor sa do terénu. Nikto ti nekáže hľadať po Slovensku zmrznuté mrciny, práve naopak podľa mňa nikto netúži pretriasať na verejnosti úhyny zo zimy. Radis aj ja sme to mysleli spôsobom, že máš zodvihnúť ten tvoj zadok od TV a PC a ísť skúsiť tú tvoju teóriu uplatniť a overiť do praxe. Len v tomto prípade ozaj LUTUJEM tú zver o ktorú sa budeš starať, teda ak ta niekto donúti ísť vlastne do terénu. Len tak pomimo, gumáky moc neodporúčam, nie je to najpraktickejšia obuv do hory. Pre ozrejmenie pojmu čo je les, je to viac stromov po kope, to len aby si si to náhodou nepomýlil náhodou s lúkou. Vieš, každý čo máme iný názor ako ty sme už v tom lese boli a vieme aká je v revíru situácia. Kobra, údajne máš lesnícku školu, teda ako horár vieš, teda by si aspoň mal vedieť, že zver podľa tvojej teórie by musela inak riadiť na tej Orave a tie škody, na poškodzovaní porastov, to by ti asi ostatný lesníci udelili metál deme.....ti za tento prístup k lesom. Veď predsa je to úloha ochraňovať porasty (lesy) pred poškodzovaním zverou, nemyslíš????????? Ako lesník by si mohol ovládať aspoň niečo, teda ak nim aj si. Inak nikto tu nespochybňuje TV relácie, alebo časopisy, len dane teórie nemusia platiť zásadne pre celé Slovensko. Tak veľa šťastia pri overovaní teórií praje Tomáš. ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #45493 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
:D :D
<br/>:D :D
<br/>:D :D
<br/>:D :D
<br/>:D :D
<br/>:D :D
<br/>:D :D
<br/>
<br/> :D
<br/> :D :D
<br/> :D :D
<br/>:D :D
<br/> :D :D
<br/> :D :D
<br/> :D
<br/>
<br/>:D:D:D:D:D
<br/>:D :D
<br/>:D :D
<br/>:D:D:D:D:D:
<br/>:D :D
<br/>:D :D
<br/>:D:D:D:D:D
<br/>
<br/>:D:D:D:D:D
<br/>:D :D
<br/>:D :D
<br/>:D:D:D:D:D
<br/>:D :D
<br/>:D :D
<br/>:D :D
<br/>
<br/> :D
<br/> :D :D
<br/> :D :D
<br/> :D :D
<br/> :D :D
<br/> :D:D:D:D:D:D
<br/> :D :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #45495 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Mal to byt nadpis kobra nejako to nevyslo- ucel to plni.
<br/>
<br/>Ani mr.bean ma tak dobre nepobavil.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #45496 od radis
Odpoveď od radis na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Jaro nevadí PRAXOU sa to zlepší ;):D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #45497 od Tomas
Odpoveď od Tomas na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Rado, to dúfam aj ja, ale že nie tá Kobrová teória.:x:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #45499 od michal
Odpoveď od michal na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Moj tlak je v poriadku....nemaj obavy. Castejsie ako pred TV som v lese. Tak ako to bolo s tým polovníctvom? Pytliactvo??????? Alebo ta kopli do riti, lebo ta uz nemohli pocúvat??????? Mam to napisat sam, ked sa hanbís???????

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #45501 od jarry9
Odpoveď od jarry9 na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Páni poľovníci, môžete sa hanbiť, takto na jedného, keď Vám zateká do topánok. Toto je úroveň? Toto je debata? Toto je argumentácia? Ešte som si nikde nevšimol, že by kobra používal invektívy, urážky a osočovania, ako to robíte vy. Hanbite sa.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #45503 od michal
Odpoveď od michal na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Ahoj jarry, dovolís mi pogratulovat ti? Ak by s mal pochybnosti, ze k comu....tak si prvy clen KOBRA fun clubu....tak k tomu. A ci nam niekde zateká? Ani nie, to asi len tebe tecie na hlavu a par kontaktov zacalo skratovat. Talsi pytliak do debaty cacal prispievat. V tom aute ste vtedy boli spolu?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #45506 od radis
Odpoveď od radis na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Kobra vysvetli mi ako taký samozvaný odborník ako TY môže porovnávať srnca hôrneho (nie síbírskeho) so sobom, ktorý žije v polárnych oblastiach a je prispôsobený tamojším podmienkam, v ktorých žije väčšinu roka...??? A to že neboli medializované úhyny v dôsledku vysokej pokrývky snehu, to je jasné, vždy to bolo zacenzurované, nie je to pekný pohľad. Kvôli vysokej pokrývke snehu nemá niekedy zver možnosť sa dostať ku adekvátnej potrave a preto hynie..... jediným riešením na tento problém je už dávno vymyslený a praxou overený....... PRIKRMOVANIE!
<br/>
<br/> To, že zver hnačkuje a má problémy s trávením je zapríčinené hlavne zlým nekvalitným (plesnivým) krmivom a nie krmivom ako takým...
<br/>
<br/>;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #45507 od jarry9
Odpoveď od jarry9 na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Michal, ďakujem. Tvoje slávne a povestné príspevky už sledujem niekoľko mesiacov a tak viem, kde ťa zaradiť. Medzi pytliakov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #45510 od jarry9
Odpoveď od jarry9 na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Chcem zdvorilo a POĽOVNÍCKY požiadať každého poľovníka, aby upustil od prípadného slovného a písomného útoku na moju osobu vo forme používania invektív!!! Tým zbytočne predídeme nedorozumeniam!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #45512 od jarry9
Odpoveď od jarry9 na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Oprava: zbytočným nedorozumeniam.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #45516 od radis
Odpoveď od radis na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Že tým plesnivým krmivom som vedľa???? 8o8o8o Študoval si dôkladne tie materiály z výskumného ústavu? Ja som tam bol na semináry minulý rok a tam nám Doc. Rajský tvrdil niečo iného... prezentovali nám výskumy ohľadne prikrmovania zveri a výsledky boli zaujimavé... Kvoli NEKVALITNEMU PLESNIVEMU krmivu dochádzalo k rôznym hnačkovým stavom u zveri a nie kvoli PRIKRMOVANIU.... Výsledky boli jednoznačné vdaka kvalitnemu krmivu (rôzne obilninové miešanky) a starostlivosti bola zver vo vynikajúcej kondícii a odrazilo sa to aj na kvalite trofeje... Ja netvrdím, že prikrmovanie nemôže uškodiť.....ale to iba v tom prípade ak sa prikrmovanie zmení na KRMENIE!!!
<br/>
<br/>.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #45520 od lubenko
Odpoveď od lubenko na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
najkrajši zažitok je ked stojiš nedaleko krmelišt a pozeraš zver ako pride sem tam dačo poprebera netrva to dlho pretože aj ona vie kedy ma dost a u troch valovcov sa v miernych intervaloch vystrieda cirka 50 kusou vysokej a a na žiadnom nieje vidno že by sa prežral a su aj časove useky kedy sa chodia nažrat ,proste aj ta zver v tom ma nejaky system;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #45523 od papo
Odpoveď od papo na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
jarry, povedz mi, čo si myslí o tvojich mentálnych danostiach diskutér, ktorý ti povie, že líška zožere bažanta len preto, že ju provokuje kokrhaním? bystrejší takéto formy diskusie a argumetácie používa na skryté ponižovanie a de fakto sa posmieva. a ty sa divíš, že na to neskryte niekto zareaguje?
<br/>
<br/> ale skúsim ináč: čo ty na provokácie bažanta? čo si o tonm myslíš? čo by si mi povedal, keby som ti to povedal do očí a chcel po tebe stanovisko? no ale to je také keby.... takže tu a naozaj: čo ty na hlúpeho bažanta?
<br/>a vysvetli mi zmysel tejto vety:
<br/> To, čomu ty hovoríš chorobné vízie nešťastníka, ktorý si aj sám odpovedá, iní tomu hovoria iné pohľady na problémy. alebo .....ktorý nemôže byť inak, ako znechutený a podráždený z nových a netradičných nápadov. ...toto je o mne a nerozumiem tomu. teda znovu tvrdím že je nešťastný nešťastník. tu máš ďalší príklad toho, čo som už opísal...znovu robí vola z niekoho. ja som sa doteraz snažil byť aspoň trochu korektný.
<br/> a kde som sa zmienil, že hovorím za všetkých?
<br/> poprosím ťa, čím, ktorou vedomosťou, návrhom ťa kobra oslovil a obohatil ? som na to úprimne zvedavý, možno mi niečo ušlo.
<br/> no aby som nemusel znovu písať a odpovedať, poviem to rovno. maj si kobru, mne to nevadí, trebárs si ho adoptuj, ale skús s tým vzťahom neobťažovať ostatných. vymente si maily, a diskutujte. nerobte z nás otrávené obecenstvo. kričíte po demokracii, slobode? ved ani jeden neviete, čo to je. naozaj nechcite, aby som vám to dokázal. zažívate tu demokraciu, a pindáte, že vás niekto posiela kamsi...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.106 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 337 návštevníkov a žiadni členovia on-line