Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43784 od pedro
Odpoveď od pedro na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
čo sa týka repky, máš pravdu. Citlivejšia vo všeobecnosti je srnčia zver, pretože nemá taký veľký bachor (pomerne k telu). Okrem toho srnčia je značne vyberavá - dokáže stráviť len kvalitné krmivo - aj počas leta žerie v podstate byliny, vysoká už nie je taká náročná a napr. muflón je spásač - ten zožerie skoro všetko. (to sa odzrkadľuje aj na kvalite diviny). Bol som svedkom keď jazvečík (!!!) zadržal srnča v celkom dobrej kondícii, akurát zadnú časť tela malo potriesnenú zelenou hnačkou a bolo nafúknuté ako balón. Keď som otvoril bachor bol plný spenenej zelenej masy (repka).
<br/>Zasa na druhej strane pravdou je že pokia´¡l má zver problém s acidózou (prekrmenie sachadióvým jadrovým krmivom) alebo s otravou z repky, a konieckoncou s čímkoľvek, tak sa utiahne do húštiny kde zdochne a zožerú ju líšky, alebo v lete muchy. čital som zasa aj o prípadoch keď poľovníci našli padnuté kusy blízko krmelcov prípadne priamo na lánoch s repkou. Veľa závisí aj od kvality predkladaného krmiva - napr od obsahu mykotoxínov a pod.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43785 od pedro
Odpoveď od pedro na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
A ešte k tým miešankám - pred rokom sme sa pokúsili vysiať miešanku podobného zloženia. Biomasa bola obrovská a chodilo tam všetko od vysokej cez srnčiu bažantiu diviaky aj zajace.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43790 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Nám pred 2 rokmi padlo naraz na repke 8 kusov srnčej a k jednému srncovi som prišiel na 2 metre a ani ku mne neotočil hlavu. Nebol to dobrý rok a preto si myslím, že prikrmovať treba aj keď to zloženie nemusí byť vždy na 100% optimálne, je to lepšie ako keď má zver uhynúť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43817 od medard
Odpoveď od medard na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
miešanku si robíme sami, kolegu máme aj z 1 PD, ten nám &quot;tie ingrediencie&quot; zháňa o dosť lacnejšie alebo zadamo, ale bežne sa dajú kúpiť aj v každých lepších poľnopotrebách, cena 1 kg hrachu, viky či pelušky bola mimulý rok okolo 30Sk, osivový ovos nie je problém, keď to máš všetko platiť, nieje to práve lacné (ale to ani samotné poľovníctvo), výhoda je, keď ti to niekto môže zohnať ako nám...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43818 od medard
Odpoveď od medard na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
ohľadom tých mykotoxínov: to je podľa mňa hlavný aspekt kvality (či skôr nekvality)krmiva a tým pádom aj rôznych porúch trávenia... len bokom úre všetkých: ako uskladňujete krmivo?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43821 od Eno_Nuno
Odpoveď od Eno_Nuno na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
prikrmovanie srnčej v Estónsku stačí pozrieť video looduskalender.ee/en/taxonomy/term/22[/]TU ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43824 od yegi
Odpoveď od yegi na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Nemal som v úmysle reagovať, no nedá mi, aby som neprispel vlastnými skúsenosťami do plodnej debaty.Niekoľko rokov chovám diviačiu zver na výcvik psov, takže som s nimi v dennom kontakte a teda aj krmim.Diviak, ako všežravec zožerie všetko, čo mu je predložené.Krmim väčšinou jadrom, kukurica, pšenica, v menšom jačmeň, nejaké to suché pečivo a ked je možnosť, dávam jej aj uhynuté kurence, zajace,ryby, či úhyny srnčej.Ked jej nasypem na kopy pšenicu a kukuricu, najprv sa ide nabažiť pšenice a až potom je na rade kukurica, niekedy sa do nej vôbec nepustí.Pečivo si dáva ako pamlsok.Občas jej prihodím datelinové seno, a žiadne problémy s trávením nemá.Okrem toho chovám srnku a muflonku,stravu majú rovnakú(okrem mäsitej časti) a žiadne problémy s trávením tiež nebadať,Už je marec, celú zimu žrali pšenicu aj kukuricu, datelinové seno a čo v záhrade našli a doteraz sa im hnačky vyhýbali.Tiež majú možnosť výberu, a ver tomu ,že pšenica a kukurica sú na popredných miestach v oblúbenosti.Toť moje vlastné skúsenosti, v podmienkach našich revírov, lesu, lovu ..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43828 od Rado
Odpoveď od Rado na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Kobra u srnčej sa mi často presne toto stáva že ked je padnutý sneh, tak od miesta krmenia v mojej prítomnosti neodbehne dalej ako 50 m a čaká kým odídem a okamžite pribieha ku krmelcu a berie zrno. A ver že to nie je ani farmový a ani zvernicový chov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43830 od Eno_Nuno
Odpoveď od Eno_Nuno na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Kobra skús si to video pozrieť ešte raz a uvidíš, že z prvého válovka sa pri nasypaní práši z čoho je jasné, že je to zrno alebo kukurica, niečo suché no keby som vedel po Estónsky určite by som tam napísal a opýtal sa ich na veci, ktoré ťa zaujímajú. ak som tu to video pridal chcel som poukázať iba na to, že sa prikrmuje aj mimo územia SR a prikrmuje sa všetkým. video je z 21.2.09 a pokiaľ ide o letninu môj názor je taký, že ak má zver dostatok iného lukratívnejšieho krmiva z väčším obsahom živín tak ide najskôr po ňom keďže má možnosť si vyberať. pevne verím, keby sa tam prestalo teraz sypať jadro a tá mládza a letnina čo tam je je kvalitná (čo odtiaľto nemôžem posúdiť) tak by ju zver určite zobrala ako sa nám to potvrdilo aj tu na SK.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43832 od pedro
Odpoveď od pedro na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Opäť porovnávaš neporovnateľné! Obrovské lesné komplexy napr v Kanade, Škandinávii, Rusku a pod. a naším malým Slovenskom!!! Aj my vieme ako to chodí na Alijaške alebo v tajge, kde sa príroda vysporadúva so svojími problémami sama a zver nie je nejako &quot;menežovaná&quot; človekom jednoducho sa len loví (vo viacmenej rozmumných medziach).
<br/>U nás je situácia iná, človekom zmenená agrárna a priemyselná krajina núti zver správať sa trochu inak ako je pre ňu prirodzené. A práve tu by mal zasiahnuť akýsi &quot;menežment&quot; (poľovníctvo), ktorý by mal zmierňovať dopad týchto zmien na zver a naopak zabrániť aby zver škodila človeku (možno to znie sebecky ale je to tak)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43834 od pedro
Odpoveď od pedro na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Ale, veď nedávno si písal, že diviak nemá z kukurice nič!!???

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43837 od Rado
Odpoveď od Rado na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Už dlhé roky sa venujeme odstrelu srncov hlavne v I vt., ale máme aj 2 medailových (strieborných) srncov z tohto obdobia. Dúfam že sa to bude ešte zlepšovať. Robíme preto všetko i ked bojujeme s pytliactvom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43838 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Z toho co sa pise pod videom som sa dozvedel ze polovnik Hillar nosi zveri salatove listy, cerevenu repu, ovos, seno, vetvicky so suchym listim.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43840 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Tak ako je mozne, ze diviacia zver robi take skody na kukuricnych poliach? To tu kukuricu zeru len preto aby mali plne brucha a nasierali polnohospodarov? Predsa ta zver nie je sprosta a vie co ma zrat , z coho ma uzitok.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43842 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
A ešte aj kukuricu si vyberá - ak sú vedľa seba dve parcely a na jednej lahôdková - teda sladká tú nechcú a klasickú žerú ako o život a tak tie polia aj vyzerajú. Asi veľmi neštudujú odborné články a počúvajú hlas žalúdka.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43848 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Takze diviak sa v lese cely rok ukryva, bez potravy aby so zdravou kozou prezil kym dozreje kukurica a potom hybaj sa do nej schovat a zozrat z hektara polovicu aby ked ju skosia zas mohol niekde zaliezt v lese do ukrytu a tam hladovat. No ide ti priatelu. Jedna vacsia perla od druhej.
<br/>
<br/>tak preto sa tej diviacej tak dari a tak sa mnozi, ze nema co zrat a potom ked ma tak zerie len kukuricu , potom pride sezona polovnicka tak su diviaky v takom strese z toho ze cez chrutie poriadaju normalne saxualne orgie a je ich stale viac a viac a mnozia sa ako kraliky v anglicku.
<br/>
<br/>ty brdo, normalne si ma dostal. klobuk dole.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43850 od chanel1092
Odpoveď od chanel1092 na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
počuj ANDERSEN... na začiatku si sa nám predstavil ako polovník zo 70-tych rokov...kam vobec patríš...??? už vo viacerých článkoch vypisuješ-strielate-krmite....ale si neodpovedal že čo ako polovník robíš ty konkrétne????? chodíš vobec do hory...alebo takto si vobec v dákom polovníckom združení...?? alebo iba slepo závidíš....;/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43851 od jager133
Odpoveď od jager133 na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Ad. 1 - je stres pre líšky, ak na nich poľujeme? nie je .... resp. trvá niekoľko sekúnd - dostane guľu na rebrá a ide pá, do večných lovísk aj so svojim stresom. Niť stresu so svojím vplyvom na budúcu generáciu je pretrhnutá, jedine ak sa vráti ako reinkarnovaná líška. Dúfam, že sa nevráti do slona, to by mal 15 sloníčat. Ale či tie kua stresované líšky sa nereinkarnunú do rómov, podľa všetkého asi áno.
<br/>Prosím ťa, vynechaj vo svojích príkladoch ľudí a aj holokaust .... tie tvoje podobenstvá sú fakt pritiahnuté za vlasy a odporujú si, niektoré sa dokonca negujú.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43852 od papo
Odpoveď od papo na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
vrátim sa o kus späť... a zacitujem ťa:
<br/> Máš pravdu, medzi genialitou a blbosťou je malý rozdiel. Rozdiel je aj v tom, že ja po genialite netúžim a ty túžiť ani nemôžeš.
<br/> tvoja odpoveď na môj príspevok. nechcel som už reagovať, lebo tvoj obmedzený pohľad na život ovplyvnený českým odborníkom na fóra péťom pořádkom/ peťo ospravedlňujem sa ti, že ťa dávam do súvislostí s kobrom/ ti nedovoľuje vnímať realitu, ale nadovšetko preferuješ rozumy niekoho iného. nuž keď je to tak, proste je to tak. proti gustu žiadny ...... ale tvoja arogancia, nevychovanosť a hrubiánstvo mi už naozaj vadí. daj sem ešte nejakú takú múdrosť a podám na teba trestné oznámenie!
<br/> [r] a týmto žiadam admina, aby takýchto prispievateľov presúval do novovytvorenej témy, trebárs s názvom kôš.[/r] a oboje myslím vážne, toto nie je miesto na šírenie tvojich xenofóbnych myšlienok a otieranie si huby o ženy z koncentrákov!!!!!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 mesiacmi #43853 od medard
Odpoveď od medard na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
chlapi, držme sa tu témy, myslím, že každý si rád prečíta skúsenosti toho druhého...
<br/>včera som dopåňal krmelce senom, podľa priebehu počasie predpokladám že posledný krát, teraz treba už zabezpečiť nejakú siláž, jablká a rezky... pri krmelcoch je teraz po odmäku výborne podľa trusu vidieť, koľko sa zver pri nich zdržiavala a v akom bola a je stave. myslím, že teraz prichádza to najkritickejšie obdobie...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.086 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 371 návštevníkov a žiadni členovia on-line