Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti

pred 15 rokmi 1 mesiacom #45883 od texedo
Odpoveď od texedo na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
hehe, zas ta slovenčina:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #45885 od radis
Odpoveď od radis na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Jedinou pravdou je, že ty prezentuješ skúsenosti niekoho úplne iného, ktoré sa niekedy objavili v TV alebo v iných médiach či v literatúre a hráš sa tu na múdreho! Doteraz si nám nedodal žiadny rukolapný dôkaz o tom čo tu píšeš... len to, že niekde som čítal alebo videl a bla bla bla...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #45886 od texedo
Odpoveď od texedo na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
ahoj kobra. smiem sa opytat co si vytudoval?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #45903 od Tomas
Odpoveď od Tomas na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Viete niekto poradiť, čo dávate srnčej po zime ako doplnkovú výživu??? Včera som ju bol pozrieť, tak je v celkom dobrej kondícii po zime vďaka PRIKRMOVANIU (pre kobru len pre info...) a vyťahala mi polku krmelca, čo ma teší, že sa jej tak darí... Žiadne zistené úhyny pre acidózu bachora a aj počas zimy bol trus v najväčšej pohode ...!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #45905 od norel
Odpoveď od norel na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Srnčej podávam posledné zbytky krmnej repy. V pohode odoberajú, ešte nieje tolko zelene.Zistil som zvýšený príjem soli.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #45906 od Tomas
Odpoveď od Tomas na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Daj pozor, aby si sa moc nepoobtåkal pri tom hádzaní sa o zem... ;):P A na ostatné nemá význam reagovať...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #45907 od Tomas
Odpoveď od Tomas na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Soľ to áno, to som si všimol že jej po zime rapídne ubudlo... A okrem repky by čo bolo ešte vhodne?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #45909 od radis
Odpoveď od radis na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
tomas skúsil si už aj špeciálne granulované krmivo s obsahom minerálov??? Doporučujem hlavne teraz pri tvorbe parožia! ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #45910 od norel
Odpoveď od norel na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Skús minerálny liz, je finančne nenáročný.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #45917 od Tomas
Odpoveď od Tomas na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Ďakujem za radu Rado, viem že keď najbližšie dobehneš, donesieš mi za mech na skúšku...:D:D:] Norel, v chovateľských potrebách to zoženiem???

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #45924 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Pocuj ty teoretik.
<br/>
<br/>Za prve - geneticky zaklad je z madarska ak si niekedy videl madarske daniele, tak by si mal vediet o com je rec. Ak by neobcerstvili krv maju prd.
<br/>
<br/>Ked priveziem z NZ rozumej z noveho zelandu 44ks jelenej populacie mozem ocakavat do 7-10r narast medailovych trofeji az o niekolko percent. To sa to hospodari ked niekto vraza 1000ce eur do obcerstvovania krvy. Teda ak mas ponatia kolko stoji chovny jedinec danielej zveri.
<br/>
<br/>Kolko zrdruzeni si moze dovolit takuto investiciu, ty mudrlant. Mal by si si zistit, kto tam poluje a kolko prachov tam vraza.
<br/>
<br/>Kludne ti ukazem zdruzenie kde by ti ich v uvodzovkach manazment nepomohol a najblizsich 20r by si mal medailove trofeje len sporadicky. To mi potvrdi clovek, ktory sem chodi a videl co tam je.
<br/>
<br/>Za druhe - akoto, ze nekritizujes ich krmenie lebo o prikrmovani nie je mozne hovorit. Na jednej strane si proti prikrmovaniu potom si zrazu len proti prikrmovaniu jadrom v zime. Proti krmeniu ale nie si. Tak si to uz konecne v tej makovici usporiadaj za co vlastne si a za co nie.
<br/>
<br/>Ak niekto rocne vykyda do reviru 25 vagonov repy , 800 metrakov sena a 600 metrakov jadra vobec sa neda ani len polemizovat o prikrmovani ale je to cisto krmenie a to mi pripomina skor JRD ako polovny revir.
<br/>
<br/>
<br/>Dufam ze sa najde niekto kto mi to prerata na eura kolko je to rocne. Pretoze podla toho mnoztsva to nemoze ziadne PZ utiahnut len tak. Hoci by davalo vsetky medailove trofeje odlovit poplatkovo.
<br/>
<br/>Za tretie - preco soudruzi zo Skalice uvadzaju normovany stav 35ks ale jarny kmenovy stav je 800ks? Tomuto vravis hospodarenie a manazment zveri. Je to JRD s danielov zverou.
<br/>
<br/>Za stvrte - podla coho zostavili soudruzi v skalici plan lovu a chovu ked ?
<br/>
<br/>Podla ich manazmentu by sa po slovensku prehanalo po reviroch na miliony kusov jelenej, danielej, muflonej , srncej , diviacej zveri. Uz len najst toho blbca co to bude financovat.
<br/>
<br/>Mne to pripada pri tomto manazmenta nie ako polovnictvo ale ako vykrmovanie zveri a zvysovanie stavov do neusnosnych poctov na danu plochu.
<br/>
<br/>So svojim nazorom by si mal postupovat aj pri selmach a navrhnut to ochranarom a to budeme mat potom viac medvedov ako je romov na slovensku.
<br/>
<br/>Pri tomto mnozstve zveri sa ani necudujem, ze to musia krmit po cely rok , pretoze by danielia zver urobila na polnohospodarskych a lesnych plochach take skody ze by tam mali o chvilu mesacnu krajinu.
<br/>
<br/>Tu ides radit ako sa ma co manazovat pri tom tu obhajujes chov zveri ala JRD. Normalny polovny hospodar by v zivote nepristupil na takyto manazment aj keby mu slubovali nie 12 medaili kazdy rok ale aj 100. Z prirody ako takej urobit chovnu stanicu raticovej zveri , kde zijes ????
<br/>
<br/>ps: Tvoju odpoved necakam a ani sa ju nebude unuvat citat, pretoze ten clanok je len cista propaganda nepouzitelna v 90% polovnych revirov Slovenska a ti si zaslepenec ktory uveril bulvaru. PaR uz davno sklzlo na tuto uroven!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #45926 od lubenko
Odpoveď od lubenko na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
po troch dnoch sme boli prikrmit zmeskou kukurica pšenica jačmen je vidiet že si zver pochutnava a je v dobrej kondičke,srnce maju velmi dobre nasazene už sa tešim na vysledok našho chovu po prikrmovani;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #45931 od radis
Odpoveď od radis na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Kobra počul si už pojem &quot;geografická izolácia&quot;? Vidím, že tvoje poznatky z genetiky poľovnej zveri sú len z časopisov typu &quot;Nový čas&quot; !!! Na ostatné sa neoplatí reagovať lebo sú to len bludy, ktoré si si vydedukoval svojim samovzdelávaním... Nevyštudoval si náhodou filozofickú fakultu??? Urobíš najlepšie, keď do tejto témy už svoje príspevky nezaradíš!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #45932 od Tomas
Odpoveď od Tomas na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
:D:D:D:] Občerstvovanie krvi je rozprávka, ktorej už nik neverí.:D:D:D Mám pocit, že si od genetiky a od biológie poľovnej zveri totálny odborník, len asi si okolo nej prešiel čo najďalej ako sa len dalo...:x:x Prosím, dajte to niekto radšej do témy NA ROZVESELENIE... Tu to naozaj nepatrí...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #46079 od Tomas
Odpoveď od Tomas na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Dnes som dostal miešanku kukurica, zrno a repka. Hneď som to bol aj vyniesť, uvidím, či to budú chcieť. Podľa mňa im to bude chutiť.... ;):D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #46173 od norel
Odpoveď od norel na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Jelenia zver
<br/>Prikrmovanie bez vyrušovania s vyrušovaním
<br/>17% smreková kora 34% smreková kora
<br/>83% seno 66% seno
<br/>
<br/>0,3% smrek. kora 6,8% smrek. kora
<br/>3,8%seno 12,5%seno
<br/>95,9% trávna siláž 80,7% trávna siláž
<br/>
<br/>0,1%smreková kora 1,7%smrek. kora
<br/>1,5%seno 6,4% seno
<br/>98,4% kukuričná siláž 91,9% kukuričná siláž
<br/> Overovanie rozdielnych sposobov prikrmovania v modelových podmienkach. Celodenný prístup ku krmivám a obhryzu. S vyrušovaní- prístup ku krmivám iba v noci, ale kmene obhryzu 24 hodín.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #46195 od Rado
Odpoveď od Rado na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
tak sme konečne zasiali naše políčko - ovos a kukuricu ( len dufam že ju ludia nepokradnu skôr ako ju skonzumuje zver). Po predchdzajucich rokoch si zver neuveriteľne zvykla navštevovať ho a akonáhle je ovos v mlieku tak ho navštevuju prevažne diviaky a srnčia a ked dozrie tak muflony srnčia a jelenia. Len škoda že za dva mesiaca tam nič nezostane. Tento rok prioriem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #46214 od lukas
Odpoveď od lukas na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Ty potrebujes babu:P:P:P:liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #46218 od norel
Odpoveď od norel na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Z výsledkov vyplýva, že jeleniu zver je z pohladu znižovania škod na lese vhodné prikrmovat popri sene aj dalšími doplnkovými krmivami, napr. trávnou,kukuričnou silážou, ale aj ovsom a dalšími jadrovými krmivami, príp. granulovými zmesami. Uvedené krmivá sa vyznačujú vysokou chutovou atraktivitou pre zver a dosahujú pri vhodnej kombinácii optimálnu výživnú hodnotu. Ak je zver vyrušovaná a nemože realizovat potrebný počet pastevných cyklov v priebehu dna, zdržuje sa v mladých lesných kultúrach, kt. može v dosledku hladu vo zvýšenej miere poškodzovat.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 týždnami #46241 od lubenko
Odpoveď od lubenko na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
dnes rano zaujimavy ukaz,pri krmelci 12 ks vysokej a brali seno aj ked už je na okoli možnost vyberu potravy

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.077 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 209 návštevníkov a žiadni členovia on-line