Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti

pred 15 rokmi 1 mesiacom #45241 od astronom
Odpoveď od astronom na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
V piatok som sa bol poprechádzať po revíri. Prechádzku som ukončil neďaleko jedného krmelca, kde pravidelne prikrmujeme aj jadrovým krmivom. Z pod prístrešku krmelca trčali tri zadočky srnčej, pekné biele, žiadne hnačkou znečistené, Porom prišli ešte ďaľšie 4 ks, tiež bez známok hnačky. No a už za súmraku sa objavila vysoká - 11 ks, po hnačke ani stopy :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #45316 od kriko
Odpoveď od kriko na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
prosim vie mi niekto povedat ze ked mam vabnicku na holuby napriklad ze ci by som ju mal aj lakat na niaku potravu alebo staci len ta vabnicka...prosim odpovede posielajte na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. dakujem velmi pekne

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #45369 od norel
Odpoveď od norel na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Kobra, medzi vlákninu patria i plevy. Zver sa neprežerie, keď zmiešaš jadro a plevy.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #45389 od norel
Odpoveď od norel na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Keď som začínal prikrmovať jadro- plevy dával som pomenej. Bažant prehrabával a vyberal zrná. Srnčia poberala všetko. V Skalici odstrel danielov- výradových, danielok a danielčat vykonávajú už od 1.9. Len v okrajových častiach revíra. Nie v lese ale na poliach. Z danielok strielajú len nevodiace danielčatá. Pred rujou je odstrel vykonávaný len postriežkou z posedou. Tým to opatrením a prikrmovaním jadrom v auguste stahujú postupne zver do stredu revíra na rujoviská.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #45417 od norel
Odpoveď od norel na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Podľa mojich zistení výradových danielov majú vo väčšej miere len do veku 3 r. Odstrel nevykonávajú u danielov s prvým parožím. Zameriavajú odstrel na 3 r. danielov. Odstrel vykonávajú v okrajových častiach revíra, nie v lese na budúcich rujoviskách. Silnejšie jedince sa nachádzajú v stredných častiach lesa pri krmelcoch s jadrom. Slabšie jedince sú vytláčané do okrajových častí, kde sa uskutočňuje odlov výradových jedincov. Daniel-samec sa nachádza od februára do septembra na poliach, kde vytvárajú neskutočné škody na poľ. plodinách. Kobra, čo myslíš, že na poliach poberajú jadro alebo slamu?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #45429 od michal
Odpoveď od michal na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
No este nieco popíš, zacína to byt celkom sranda.......z tohoto príspevku je uplne jasné, ze daniela si videl tak v TV a realne poznanie jeho etologie ti je spanielska dedina

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #45430 od maty
Odpoveď od maty na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
neviem kde chodís na tie bludy kobra, ale postrelený jedinec zatiahne do najblyzsej hústiny a tam uhynie alebo ak vládze ide k v vode lebo dostane horúcku, ale urcite nebehá po celelom revíry a "nespieva od bolesti" ako to uvádzas ty. Chcem ta vidiet ako s prestrelaným zalúdkom behás po meste a kazdému rozprávas co sa ti stalo,prvé co spravís ides do nemocnici a stade sa uz ani nepohnes, to isté je aj zo zverou.a co sa týka slúk pri odstrela zhruba 2000 ks a z toho 5% slipocok, tak pstrelených môze byt tak 2% co je asi 40 ks na celé územie slovenska. inác ak nevies tak sluky nezijú v niekolko tisícových krdloch a postrelená sluka najskôr padne niekde do trávy, kde ju tak maximálne nájde niektorý samcek alebo v noci dáky dravec ak ju skôr nenájde polovný pes, takze tú atmosféru v lokalite velmi nenarusí A dal by som ti Kobra na záver este jednu radu, ked píses tak " menej je niekedy viac"

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #45432 od axon
Odpoveď od axon na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Milý Kobra, píšeš tu o Skalici, ako keby tých kapitálnych danielov chovali v Skalici na námestí alebo zimnom štadióne. Pritom chovom danielej zveri sa zaoberalo najskôr jedno väčšie PZ/PS v okrese Skalica a odtiaľ sa rozšírila danielia zver skoro po celom okrese. Mimochodom, munilú sobotu mali chovateľskú prehliadku, kde vystavovali daniela, ktorý dosiahol vyše 208 bodov a nebol ulovený v tom revíri, o ktorom tu píšeš vyše mesiaca.
<br/>Čo sa týka úhynov hlavných kapitálnych danielov, že cez ruju silné daniele na rujoviskách ovládnu čriedu danielic, pričom sa vysilia, nedokážu sa brániť a mladšie ich dobodajú. Toto nám hovoril J.Flámik st., autor článku v PaR, ktorý je dennodenne v revíri. Ale Kobra má asi zo sledovania dokumentov iné skúsenosti. Podľa teba kapitálne daniele uhynuly od konzumácie jadra. Žeby od jadrového krmiva mali na tele bodné rany od parožia???? Menej sleduj TV a viac sa venuj praxi.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #45439 od maty
Odpoveď od maty na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
takze podla teba ked zasijeme pár kormoránom do zadku cesnak, tak od nás vsetky odletia?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #45440 od papo
Odpoveď od papo na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
to budem musieť asi skúsiť ja, had asi nedočiahne:D....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #45442 od axon
Odpoveď od axon na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
A keby sa Kobre zašil cesnak do zadku, tiež odíde z PID????
<br/>
<br/>S tým dobodaním danielov si ver čomu chceš, ale PRAX je PRAX.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #45444 od michal
Odpoveď od michal na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
no suhajko, chvilami si sa zdal byt aj normálny, ibaže teraz mam z teba ozaj pocit a asi nie som sám, ze si pekný zmrd, co som prisiel akurat otravovat a znechucovat ludí. Uz tazko uverit tomu, ze si len fanaticky inovator, lebo ak ti napisu aj ludia priamo z praxe, tak stale budes len tie tvoje debiliny trepat, vlastne teorie. Ak by si mal trochu rozumu a slo by ti o normalny pristup, tak silno pochybujem, ze by si to hnal do takých absurdít, kedy spochybnís za chvílu aj vlastný nos medzi ocami. Ak ti to este nikto nenapísal alebo nepovedal, tak asi budem prvý. Prepáč, ale si už otravný ako podomový díler nepotrebného tovaru alebo sektársky propagant, tvoje vtierave podsúvanie vlastných TV teórií je na zgrcanie sa..... dalo by sa to aj pestrejšie napísat, ale k tomu sa uz znížiť nechcem. Skus si tak na 2 týzdne dat pauzu a neotravuj aspon chvilu normálnych ludí. A hlavne pís o tom, co skutočne ovládaš;). Ku každej téme sa vyjadrovat nemusíš. Ak maš tu potrebu, založ si vlastnu temu, napr. zivot sobov a ich prikrmovanie s ovladačom v ruke alebo nieco podobné.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #45448 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
No do pipiny 8o danieliu zver porovnavat s potkanom. :x:x:x Ja zasnem. Troska ma mrzi ze sa nezapoja chlapi co rocne dohladavaju kusy postrielanej zveri. No ani sa im necudujem, ze na bludy nereaguju.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #45450 od michal
Odpoveď od michal na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Prijdeš mi ako taky malý/veľký blbeček. Ja v dančej oblasti polujem, zopar som ich už videl a nie ln v TV a ZOO, ani kamarati mi o tom nemuseli rozprávať....tie bludy co píseš, raz neviem či sa mam smiať alebo plakať, si totiž na totalku mimo reality.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #45452 od michal
Odpoveď od michal na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
No mne na polutovanie moc neprijdes, skor na kopnutie do riti. To by ti nepochybne prospelo. Inak to byť nemôže????? Asi to fakt inak byt nemože, lebo potom by kazda 6-8 trofej medajlová nebola. Skoda, ze tu nikto nenapíše, kto poľuje v PZ Raková, ako to je s tým prikrmovaním a danielmi......možno by si potom aspon na 2 týzdne sklapol.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #45460 od zalesak
Odpoveď od zalesak na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Sloboda slova je pekna vec len ty si teoretik a nie praktik skús niejaky vyskúm sam na určitom uzemí a potom sa ohlas.:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x a neporovnavaj život potkanov a danielov to nieje to iste. Dik že to pochopiš a neopíšeš zasa daku sprostosť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #45461 od michal
Odpoveď od michal na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Ale no tak, skus si dat este o jednu musli tyčinku navyše, vymen baterky v ovladači...určite ti bude lepsie. Nechutný?????? Ani sa mi moc nezdá, skor by som napísal ze znechutený z tých tvojich teoretických výlevov. Ozaj, ako ten tvoj výskum pri TV vyzerá....???? Davas si k tomu aj pivo a arašidy? Alebo ti stací odriekat nejaku mantru a nahle ta osvieti???? Kolko ludí zo svojho okolia si uz presvedcil....skusali nieco z tých tvojich objavov alebo ta rovno do riti kopli????? Preco ako byvalý lesák nepolujes???? Pytliactvo alebo si liezol vsetkým naokolo na nervy????

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #45464 od michal
Odpoveď od michal na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Tu?To akoze u vas doma na gauči? Tak ako teda, liezol si na nervy alebo pytliactvo????

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #45466 od papo
Odpoveď od papo na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
[r] Poľovnícka informačná databáza na tejto stránke by chcela zahrnúť každú takú tému, ktorá sa zaoberá poľovníctvom, chovom, životným priestorom a ochranou divej zvery....[/r]
<br/> Myslím, že donedávna to tu tak fungovalo. Ak sa niekto chcel pochváliť, alebo sa podeliť o skúsenosť, prípadne požiadať o nejakú vedomosť, stačilo napísať. A poviem aspoň za seba, že som sa takýmto spôsobom veľa naučil. No od istého času sme slušne povedané otravovaní pisateľom, ktorý svojimi teóriami najprv zmiatol aj poľovníkov s patričným vzdelaním. Po krátkom čase však sa ukázalo, že ide o neuveriteľné konštrukcie a teórie, ktoré nemajú s vedením naozaj nič spoločné. Ako obrana nepomohli ani argumenty, ani veda, stále sme terorizovaní chorobnými víziami nešťastníka, ktorý sa rozvinul do tej miery, že si už sám aj odpovedá. Najhoršie však na celom je, že sme už z toho znechutení a podráždenosť stúpa.
<br/>[r] ...ktoré budete riadiť Vy, čitatelia. Mám na mysli hlavne Vaše písomné referáty, vyslovené nápady, a diskusie na fóroch.... [/r]
<br/> Toto nám dáva to právo, vážený kobra, demokraticky ťa poslať preč, odíď prosím, alebo presnejšie, prestaň s takými príspevkami. Toto je poľovnícke a nie sci fi fórum.
<br/>[r] Záujemcov a mienkotvorcov však upozorňujem na poľovnícku etiku a slušnosť! Veď popri zreteli na presnosť, na autentickosť a kvalitu sú mravné normy neodmysliteľnou súčasťou práce každého z nás. ...A tak ma napadá, že by bolo dobré, keby aj tento portál plnil funkciu úschovne poľovníckych klenotov, súcich pre budúcnosť. [/r]
<br/>
<br/> Čítaj si pozorne. Snáď pochopíš aj bez vysvetľovania.
<br/>
<br/> Myslím, že nie je nemiestne vysloviť aj ďalšiu myšlienku. Každý, kto akýmkoľvek spôsobom reaguje, podporuje kobru v ďalšej ,vedeckej, činnosti a hazarduje s nervami ostatných prispievateľov
<br/>
<br/>červeným sú citácie z Takiho príhovoru

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #45479 od Tomas
Odpoveď od Tomas na tému Prikrmovanie, krmivo, skúsenosti
Za 1, tvoje teórie sa zaoberajú poľovníctvom, len mám taký súkromný pocit, že mu skôr škodia ako pomáhajú vo väčšine prípadov.
<br/>Za 2, tá tvoja vyššia forma myslenia ako ju nazývaš ty by sa mohla trošku zmeniť k reálnejšiemu mysleniu a pohľadu na prírodu ako celok.
<br/>Za 3, ak tými vyjadreniami že nás niekto pochopí, myslíš že niekto nevie koľko je 1+1??? Tvoje názory mi pripadajú akoby si chodil provokovať z jednej nemenovanej organizácie.
<br/>A za posledne, to je za 4, aby si nepovedal že viem napočítať len do 3 je že by si mohol už konečne sa zodvihnúť a niečo aj v reále spraviť pre zver a „svoje“ vlastné výsledky tu prezentovať a nie niekoho iného. Ale ak si z tej nemenovanej organizácie, tak radšej ostaň len pri teóriách, tým ničomu ani nikomu našťastie neublížiš.
<br/> ;):x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.089 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 118 návštevníkov a žiadni členovia on-line