vlci, medvede - nie su premnozene

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #48400 od lubenko
Odpoveď od lubenko na tému vlci, medvede - nie su premnozene
a sa nebojiš ja by som sa bal chodit sam do hory ked su tam medvede:(

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #48482 od Doktor
Odpoveď od Doktor na tému vlci, medvede - nie su premnozene
Nazdarek,včera(30.6)1km od MARTINA vzdušnou čiarou-medvedica+2 malé a 500m dalej samec á250kg o 21.30 medzi dvomi dedinami na poli.Len tak na okraj,no hlavne,že je pohoda:]:[:]:(

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #48500 od johny
Odpoveď od johny na tému vlci, medvede - nie su premnozene
Priateľu ja ak si privstanem a dám si kávu na rozbrieždení tak vidím medveďa z okna kuchyne preháňať sa po repke 200 metrov od záhrad, kniha návštev revíru je plná upozornení typu - dajte pozor je tam medvedica s troma malými - ale to už je aj škoda niečo písať alebo hovoriť. Medvede sú kriticky ohrozené a ešte veľa veľa dotácií poberú ochranári kým bude jeho populácia na Slovensku stabilizovaná.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #48501 od miros
Odpoveď od miros na tému vlci, medvede - nie su premnozene
ja sa Vam cudujem ze mate chut to stale dokola rozoberat pockajte este troska s ucinostou noveho polovneho zakona sa to hodne skoro dostane zasa do normalu dojde k obmene najomcou a par ochranarou ciste nahodou dojde k lahsiemu sem tam k tasiemu urazu a behom 1-2 sezon bude po selmach a to verte tomu ze nikto o tom nebude nikde kecat na t.v. nic ukazovat akurat zopar chlpacou sa presunie do polovnickych hal izieb a ku krbom pripadne na stenu a mole budu mat co zrat zatial pokial sa da fote pozorujte kto mate zatial tuto moznost;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #49602 od astronom
Odpoveď od astronom na tému vlci, medvede - nie su premnozene
Nedávno sa mi naskytol zaujímavý pohľad na medvediu rodinku. Urastená mamina mala so sebou tri mladé. Jedno bolo výrazne menšie ako tie dve zvyšné, povedal by som, že tohoročný vrh. Tie dve mi pripadali veľkosťou ako z predchádzajúceho vrhu - teda pestúni. Máte niekto takéto skúsenosti? Alebo viete o nejakom inom vysvetlení?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 7 mesiacmi #49607 od miso
Odpoveď od miso na tému vlci, medvede - nie su premnozene
Mohla si prisvojit medvieda od inej medvedice, ak sa ta stala napr. obetou pytliakov, pripadne inak uhynula. A ani verzia s pestunmi nemusi byt zla, u medvedov je caste,ze sa pestuni drzia s medvedicou......

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #49903 od traper1
Odpoveď od traper1 na tému vlci, medvede - nie su premnozene
Citam toto forum, no veru neviem co si o tomto mysliet. Najskor by som chcel oslovit
<br/>vsekych ochranarov, urcite su tu na tychto strankach, a su podla odpovedi velmi aktivny. Slovensko je male a mlade, unia, atd..
<br/>No co chcem povedat. Zaciatkom oktobra som prisiel zo Spanielska. Krajina Pais Basko, sever ES pri hraniciach s Fran. Chodil som po horach a co som si vsimol?
<br/>Stada dobytka, kravy, kone, ovce , kozi. Vsetko bez pastiera. Ale i ohradene lesi, na pastvach stromy, vyhradene miesta pre ludi tkz. Barbakoli so vsetkym od kosov, az po vodu a zachod. Mozte sa pozriet kazdy den tam niekto pride, a dokonca na aute. Podotykam ze su to vsetko nar. parky. Totiz tam je CLOVEK sucastou prirody. U nas RUSIVY ELEMENT. Teraz je moznost cestovat, nemusite ist daleko. Po Alpach sa tiez prehanaju stada krav. Ktovie preco, zeby Germani boli na hlavu?
<br/> Vlci a medvede ci su premnozene? Ano su!
<br/>Spytajte sa ovciarov na Horehroni. Ak niekto tomu nerozumie: ostiepky, bryndza. To je len zlomok z toho aky je uzitok z ovci. Na Slovensku sa pasu blizsie pri ludoch, aby ich nezozrali vlci a medvede. A i tak ich napadnu v Polomke len jeden vecer 16 kusov. Len ich strhli nezozrali. Stare vlky ucili mlade ako sa lovi.
<br/>Pise sa ze je velky pokles Hluchana. Preco asi? Mlade kuriatka hluchana nemaju co zrat. Ked su male jedina potrava je Mravec Lesny. CHodte sa pozriet kolko najdete mravenisk. Vsetky mraveniska rozhrabe na jar medved, mrace zamrznu atd. Nie drat zadok na stolicke, ale nohy s rupsakom na horach. Na Jojke ukazu medvedicu s mladimy pri kontajneri. Co budu robit mlade az vyrastu? Kontajneri vyzierat! Na 100% ludi sa vobec nebudu bat. Takze PRIRODA a CLOVEK: v dnesnej dobe je len na CLOVEKU, aby reguloval stavy dravcov a nie sama PRIRODA!
<br/>20rokov chodim po lese, ale tych expertov na Faunu a Floru co sa teraz vyrojilo a tie reci.
<br/>Ale len za stolom nikomu sa nechce chodit peso. Najlesie je pozorovat prirodu z tereniaku. Ako v Afrike, len otrhany negri chybaju...moze byt i chudak slovak, stale novymi zakonmi drbany.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #49912 od bibasso
Odpoveď od bibasso na tému vlci, medvede - nie su premnozene
Traper1 súhlasím s tebou, sú premnožené a pomaly sa dostávajú do kritického stavu. Moja posledná skúsenosť ma v tejto otázke utvrdila. V piatok po práci som sa vybral na prechádzku do hory, že sa trocha uvolním. Keď som zašiel hlbšie do hory naskytol sa mi pohľad na statného macka, ako si pochátnáva na popadaných divých jablách. Povedal som si pekný pohľad a pomaly som sa pobral preč. Cestou k auta ma prekvapil pohľad na medvediu s dvoma krpáňmi, tiež som si povedal pekný pohľad aj keď mi všetko nebolo jedno. Cestou domov som sa zastavil na jedno chladené a bola tam aj miestna skupinka horlivých ochranárov. Hovorím si mal som štastie videl som pekné medvede, oni tvrdia že to nie je možné, že chodia po horách hore, dole a ked vidia medveda tak je to sviatok. V sobotu som siel pozriet do hory, že poriem či este rastú huby, opat som zbadal ďalšieho medveda ako si pekne dofukoval v mladine, vravím si super, mám to štastie, ale ked som sa vracal k autu a zbadal som mladého macka ako sa prechádza, tak s tým štastie nemá nič spoločné. Bačovia na Orave o tom vedia svoje, a už pár rokov bijú na poplach. A o vlkoch ani nehovorím, toľko vlčích stôp v jednej lokalite som ešte nevidel. Však už psy na salašoch sa boja a keď sa vyrúti svorka, tak radšej zalezú do búdy, lebo ich je ako húb po daždi. Môj názor je taký, že treba opať začať regulovať stavy dravcov riadeným odstrelom, ale nie &quot;hurá&quot; systémom, aby sme ich opäť nestlmili až na minimum.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #50004 od miros
Odpoveď od miros na tému vlci, medvede - nie su premnozene
bibasso je to presne tak trebars Oravice beham tam uz od mlada ale posledne obdobie je ten narast brutalne badat ci uz mackovia alebo vlckovia len sa hodne obavam ze to dopadne presne tak ako na zaver spekulujes regulacia bude brutalna a a asi horsia ako hura system a potom budeme na tom tak ako v Nemecku ked jedneho macka div ze nenahanalo NATO toho posledneho maca aj vlka budu nasi ochrancovia moct tak sledovat v zoo v Blave alebo v Bojniciach v prevaznej miere su to chu.....mulovia ale zopar ich na tom neskutocne tukeruje EURACE z de akeho fondu a blba europa to cvaka a chce tu mat skanzen ale moc sa sem na dovolenku nehrne

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #50027 od bibasso
Odpoveď od bibasso na tému vlci, medvede - nie su premnozene
Presne o tom tu pisem Miros. Podľa mňa je fajn, že máme možnosť vo voľnej prírode vidieť medveďa či vlka a že nemusíme cestovať do ZOO, aby sme aspoň vedeli ako to zbiera vôbec vyzera. Ale taktiež si musíme uvedomiť jednu vec, že medveď tak ako vlk nemajú prirodzeného nepriateľa, okrem človeka.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #50053 od strelec23
Odpoveď od strelec23 na tému vlci, medvede - nie su premnozene
Tebe asi vlci a medvede nebehaju po zahrade nevieš očom rozpravaš.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #50054 od bibasso
Odpoveď od bibasso na tému vlci, medvede - nie su premnozene
Nerozumiem tvojmu prispevku :( Áno máš pravdu, nebehajú mi po záhrade. Ale v horách je ich až moc. Asi si prečítal len posledný príspevok a nie celú diskusiu, ale väčšinou sme sa tu zhodli, že sú premnožené a že treba začať regulovaný odstel. Aby to malo ten správny efekt a aby sme nedostali stav, keby ich budeme potom opäť zachraňovať pred vyhynutím (čo by ti možno vyhovovalo).

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #50059 od strelec23
Odpoveď od strelec23 na tému vlci, medvede - nie su premnozene
Niesom za vyhynutie ale ten terajši stav je velmi vysoky zober si ine večše štaty a ich stavy šeliem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #50110 od divozienka
Odpoveď od divozienka na tému vlci, medvede - nie su premnozene
ako odbornik na zver by si mohol vediet, ze lanske mlade mozu ostat s matkou

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #50117 od johny
Odpoveď od johny na tému vlci, medvede - nie su premnozene
Už som to tu X-krát písal - keby mimovládky priznali že šelmy sú premnožené, alebo stačilo by povedať že nie sú ohrozené, tak potom by nemali čo chrániť a brať dotácie na záchranu veľkých šeliem. Všetko je len o peniazoch. To nemá nič spoločné s logikou, preto ani toto fórum nemôže maž logiku. Každý z nás kto videl hospodárenie v Alpách má v tom úplne jasno ... Každý z nás, ktorí permanentne prichádzame so šelmami do styku viem zodpovedne posúdiť ich vraj kriticky nízke stavy. Ale na mešťanov čo sedia len doma pred telkou to platí keď pán vrchný vlk dobehne na stretnutie s ministrom s 30 minútovým meškaním zadrbaný od blata lebo on bol v teréne. Hovorím, dosť ľudí to zožerie a o to ide ... Na hlupákov je to dobrá politika a nič iné sa o Slovákoch povedať nedá, keďže si nechávame radiť odborníkmi zo štátov kde veľké šelmy úspešne vyhubili a každý náhodne zblúdený jedinec je odstrelený ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #50122 od miuh
Odpoveď od miuh na tému vlci, medvede - nie su premnozene
johny krásny príspevok, dobre vystihnuté :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #50132 od lubenko
Odpoveď od lubenko na tému vlci, medvede - nie su premnozene
Janči velmo dobre napisane ,len toto vlkari v živote nepochopia ,pretože by prišli o love,a tim padom o svoju existenciu;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #50134 od Akela
Odpoveď od Akela na tému vlci, medvede - nie su premnozene
Pred mesiacom som bol 5 dní v Alpách za Insbruckom. Alpy sú obrobené až po štíty, fakt niečo neskutočné, chápem prečo tam nemajú žiadne šelmy. Kone sa pásli v troch tisícoch a ovce chodili priamo po štítoch, najprv som myslel, že sú to kamzíky. U nás, ak by to malo takto fungovať, ochranári by sa viazali reťazami. Vo výškach hovná nie sú len na turistických chodníkoch, inak úplne všade. Takže je to presne ako napísal Johny, my sme tá rezervácia a potrvá to až do momentu, kým sa vystresovaný maco nevyrúti na nejaký zájazd napr. zo základnej školy a ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #50136 od astronom
Odpoveď od astronom na tému vlci, medvede - nie su premnozene
Ako odborníčka na všetko si zjavne nepochopila na čo som sa pýtal ..........

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #50141 od divozienka
Odpoveď od divozienka na tému vlci, medvede - nie su premnozene
VLK neberie dotacie na zachranu velkych seliem
<br/>- za ine mimovladky s cielom ochrany prirody samozrejme nerucim - ludia maju vo vseobecnosti problem pochopit, ze &#039;ochranari&#039; nepatria do jednej organizacie Ochranari - ale ze rozne organizacie maju rozne nazory, ciele a sposoby prace
<br/>my nie sme &#039;grinpisacie&#039;, ani &#039;zeleni&#039; a podobne.
<br/>je dost kratkozrake pripisovat niekomu nieco, o com mate doslova kuse informacie. kratkozrake, skreslujuce a zavadzajuce. ale vy zjavne o presne informacie nestojite.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.119 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 507 návštevníkov a žiadni členovia on-line