vlci, medvede - nie su premnozene

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #50149 od lubenko
Odpoveď od lubenko na tému vlci, medvede - nie su premnozene
Kata s tebou ked sa rozprava medzi čtyrmi očami tak je to super ale ked začneš verejne obhajovat ten vaš spolok,by som si myslel že niesi svojpravna a nemysli si o nas že nemame o vas informacie , skreslujete vy a ta demagogia založena na badani vašich načelnikov sa dakedy neda ani počuvat,ved vy hadam ani sami neverite tomu čo hlasate,skuste byt trochu objektyvní;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #50156 od lacika85
Odpoveď od lacika85 na tému vlci, medvede - nie su premnozene
Budeš v januári vo V.Jablonke na poľovačke na vlkov?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #50158 od bibasso
Odpoveď od bibasso na tému vlci, medvede - nie su premnozene
Milá divožienka, ja neviem, ale vy "Ochranári" máte asi spoločnú predlohu, podľa ktorej komunikujete a reagujete. Lebo píšete dookola to isté. Neviem, do ktorých oblastí a či vôbec chodíte sledovať zver do voľnej prírody, ale ja ti tu hneď napíšem 5 miest, kde medveďa určite stretnete, stači otvoriť zlaté stránky a zavlať do nejakého salaša tam vám to pekne vykreslia, dokonca budete mať určite aj možnosť vidieť "tých pár ohrozených kusov šeliem" v akcii. Nepotrebujeme tu máť druhé Alpy a ovce pasúce sa na Chopku, ale možno by ste mali začať úzko spolupracovať s poľovníkmi a verím tomu, že keď slušne požiadate tak väčšina PZ vás prevedie svojím revírom a ukážu vám tie ohrozené kusy. Alebo je to potom naozaj len o peniazoch, lebo či je to ochranár alebo poľovník, tak obaja sledujú rovnaký cieľ.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #50160 od sibo
Odpoveď od sibo na tému vlci, medvede - nie su premnozene
ja by som mal jeden navrh, co tak urobit odchyt tych neskodnych a milych nepremnozenych selmiciek a po jednom kuse dat kazdemu ochranarovi na balkon do Petrzalky nech sa stara. A nacelnikom po dva :-).
<br/>Je dost zvlastne, ze na miestach kde poloval moj stary otec a kde bola ozaj vzacnost stretnut medveda (nehovorim ze tam ziadne neboli) som dnes schopny na jednom chodniku v priebehu vikendu stretnut 3 rozne medvede. Takze tolko k tomu, ze nie su premnozene.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #50210 od bibasso
Odpoveď od bibasso na tému vlci, medvede - nie su premnozene
Presne tak SIBO, lepšie by som to nenapísal :D Jedná vec je o tom rozprávať ako sa ochrana zveri robí, ale druhá je túto ochranu robiť v praxi vo voľnej prírode. Ale to už je iná káva, tak zaťiaľ im stačia len slová. Zo zvedavosti som si pozrel internetovú stránku organizácie VLK a môžem povedať, že je presne taká ako som čakal. Plno teoretických info, ale prax 0 bodov. Neaktuálne informácie a hlavne plno prázdnych slóv. Ak sa mýlim, tak budem rád keď ma tzv. ochranári poučia ale na základe aktuálnych a praktických informácií a faktov. A určite nie som sám

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #50242 od divozienka
Odpoveď od divozienka na tému vlci, medvede - nie su premnozene
medzi styrmi ocami som ti vyslovene povedala, ze nie som priatelsky naladena - napriek tomu si ma oslovoval &#039;katuska&#039; a bol vyslovene milucky, teraz hras na ine husle

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #50243 od divozienka
Odpoveď od divozienka na tému vlci, medvede - nie su premnozene
neviem. ale ak ano, to aby som si kryla chrbat a vzala reflexnu vestu, co

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #50244 od divozienka
Odpoveď od divozienka na tému vlci, medvede - nie su premnozene
tvoj stary otec nezazil J&amp;T. nenapada ti, ze moze byt suvis medzi castym stretavanim medveda a zuzovanim jeho biotopu?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #50245 od divozienka
Odpoveď od divozienka na tému vlci, medvede - nie su premnozene
samozrejme, ze na webe su teoreticke info - ze prax je teren a legislativa. bolo by hlupe monitorovat kazdy svoj vlastny krok na stranke - to, ze sa zucastnujem vasich debat a sledoujem polovnicke weby, to ze si nechavam posielat vase spravodaje - clovek, ak chce mat prehlad a pripadne postupne obmedzit cinnost PZ - nemusi sa infiltrovat, mnozstvo internych info nechate unikat uplne jednoducho - cez net

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #50249 od lubenko
Odpoveď od lubenko na tému vlci, medvede - nie su premnozene
nebud zas namyslena ,že som bol milučky a už nie ku tebe len som sa spraval slušne ,namam dôvod sa ku tebe spravat milučko ,ale som si myslim slušne vychovany čo ako vidim sa o tebe povedat neda ,taK TU TERAZ NEMACHRUJ a hram stale na jedny husle a na vas mam stale stejny nazor a tu medvediu haved by som najradšej dostal tam kde bola v rokoch 80tych to znamena že v Zapadnych Tatrach bolo 20 medvedou ,vieš čitat dvacat,včera roztrhal medved u nas v obci u salaša tri ovce 100 metrou od prvej obyvanej chalupy ,moj prvy pocit bol ked som to videl ,že keby tam miesto tych ovci ležal Lukač s Balažom a ta tretia by si mohla byt aj ty ale ty za svoje načelniky nemožeš a myslim ,že by si s tadialto mohla zas vypadnut bol tu bez teba klud a bud rada že som to napisal slušne;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #50250 od lubenko
Odpoveď od lubenko na tému vlci, medvede - nie su premnozene
to čo si teraz napisala je najvetšia sprostot čo som v poslednej dobe čital

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #50251 od bibasso
Odpoveď od bibasso na tému vlci, medvede - nie su premnozene
No neviem o tom, že by tu boli nejaké gestapácke praktiky, a že by si pri registrácii uvádzala osobné údaje. Takže o nejakej forme infiltrácie by som tu nehovoril, lebo je to maximálna hlúposť. A potom to pôsobí faktom, že nevieš čo píšeš. Spravodaj tiež nie je tajný dokument, a keď uvedieš mail, tak ti budem posielaj a iné spravodaje a monitory. Čo sa týka dokumentovania svojej resp. vašej ochranárskej činnosti, je proste hlúposť čo si napísala. Pretože, keď mojou hlavnou činnosťou je ochrana prírody a zveri, tak budem mať jednotlivé regióny, resp. úseky zdokumentované do posledného smerka a na webe budeš mať podrobné info o všetkom čo urobím, kde som bol (kvôli ochrane) a koľko kusov šeliem som videl plus to budem mať doložené fotodokumentáciou, prípadne videom. Ale to by ste sa potom odstavili na vedľajšiu koľaj a nikto by tu nemusel poukazovať na premnoženie šeliem v našich lesoch. Automaticky sa tu naskytuje otázka, či vôbec rozumiete danej problematike a veci za ktorú tak &quot;urputne bojujete&quot;. Myšlienka je to pekná, ale mám taký pocit, že vám chýba sebareflexia a nechcete si pripustiť skutočnosť, česť výnimkám, ktoré ale nemajú medzi kopou zatienených mozgov šancu niečo presadiť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #50253 od lubenko
Odpoveď od lubenko na tému vlci, medvede - nie su premnozene
bibsso napisal si to velmo presne ,ale tie zatienene mozgy mezi Vlkarmi nepresvedčiš,že može byt niečo inak než chcu oni:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #50254 od lubenko
Odpoveď od lubenko na tému vlci, medvede - nie su premnozene
bibasso:);),prepač

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #50256 od divozienka
Odpoveď od divozienka na tému vlci, medvede - nie su premnozene
[Oct.13 22:46] lubenko: Katuška musim sa s tebou rozlučit ,rano treba robit,maj sa nech sa ti
<br/>niečo pekne sniva, dobru noc

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #50257 od divozienka
Odpoveď od divozienka na tému vlci, medvede - nie su premnozene
zle ma citas - nenapisala som, ze som sa infiltrovala [ to by bolo, ak by som ziskala clenstvo v PZ] - ale ze to nie je potrebne.
<br/>pozri sa - netvrdim, ze materialy k lesom, selmam, monitoringu atd neexistuju, vravim len, ze nie su bezne dostupna na internete
<br/>to, kolko je velkych seliem - cisla VLKa su zname, takisto ako inych organizacii [nielen ochranarskych] - vzdy su to odhady, pretoze kazdy medved/vlk/rys nebol uspaty, nebolo mu vytetovane cislo alebo dany cip a nema telemetricky obojok [nastastie].
<br/>a neexistuje fotodokumentacia, ktora by dokazovala presny pocet seliem - to, ze VLK ma nizsie odhady ako ine organizacie alebo PZ - vychadza tiez aj z terenu, ale zjavne je tam iny pristup. to je vsetko.
<br/>
<br/>nas &#039;urputny boj&#039;&#039; je nieco ako vas urputny boj - avsak o ine veci. cize o zatienenych mozgoch by sa dalo polemizovat

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #50259 od lubenko
Odpoveď od lubenko na tému vlci, medvede - nie su premnozene
tym si chcela čo povedat ,som povedal že som slušne vychovany na rozdiel od teba a mohla by si byt mojou dcerou,což chvala bohu niesi ,preto to oslovenie a rozpravali sme sa sukromne a vtedy vieš byt aj slušna ale na verejnosti vystupuješ presne ako p. ing .Lukač a tymto komunikacia mezi nami konči;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #50260 od lubenko
Odpoveď od lubenko na tému vlci, medvede - nie su premnozene
a ešte ku tomuto:naš urputny boj avšak o ine veci to je z vašho hladiska boj o peniaze a o to aby ste zo Slovenska urobili rezervaciu Europy pre medvedou a vlkou ktorych nikde v Europe nechcu a vam za to platia. Napisal by som ti tu ešte ako už ti to tu niekdo napisal že si krava a kravami sa nebavi ,ale slušnost mi to nedovoluje tak len komunikacia mezi nami konči

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #50265 od bibasso
Odpoveď od bibasso na tému vlci, medvede - nie su premnozene
Ach jaj, nemám slov nad tým čo tu píšeš a ako tu na všetkých útočíš. Stále tu na niekoho útočíš, ale nenapíšeš ani jedno číslo, ani jednu lokalitu a iné fakty. Mňa napríklad zaujíma, koľko vlkom a medveďov ste tento rok takto označkovali, v akých lokalitách ste urobili odchyt, čo ste spravili pre to aby nechodili tieto šelmy loviť na salaše (kde majú &quot;švédske stoly&quot; a ľahkú korisť), ale aby lovili divú zver. Čo robíte pre to, aby tieto šelmy mali v lesoch čo loviť a teda chodíte prikrmovať vysokú, srnčiu a inú zver, sledujete ich kmeňové stavy, a celú ich populáciu? Ale sa skôr zdá, že vo vašich očiach je vlk viac ako jeleň, že mať v horách plno medveďov je dôležitejšie ako tam mať danieliu, srnčiu a diviačiu zver. Je to smiešne, pretože ste sa zaviazali chrániť predátora, ktorý nemá okrem človeka prirodzeného nepriateľa ale nezaujíma vás či jeho vysoké stavy nedecimujú a nelikvidujú iné živočíšne druhy. Takže ešte raz Vám navrhujem spojiť sa s poľovníkmi a PZ-mi, ísť s nimi do revírov a určite budeš milo, a nie len ty, prekvapená koľko týchto ohrozených šeliem stretneš. A môžem ti tu s čistým svedomím povedať, že ak to pôjde takto tak o pár rokov stretnúť medveďa bude úplne normálne a jeleňa uvidíš maximálne v ZOO. A potom možno zmeníte názov VLK na JELEŇ a bude urputne bojov za navrátenie Jeleňov do našich hôr.
<br/>
<br/>A ešte jedná maličkosť, to že niekto poľovníkom neznamená že nechráni zver. Poznám ľudí čo vykonávajú právo poľovníctva a sú zároveň aj ochranári prírody a ver, že to nie je nič zlé a ani nečestné. Pretože ten poľovník spraví v lese pre tú zver minimálne 1000 krát viac ako ty a tebe podobní a to bez rozdielu toho či ide o zajaca, bažanta, diviaka a až po medveďa. A ešte jeden fakt, všimla si že oproti roku 2008 klesli stavy v vrabcov o 80% ???? Trápi ťa tento fakt? Čo urobíte pre záchranu vrabca? Alebo ťa takéto zviera nezaujíma, nedajboh je to len nejaký podradný vták ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #50266 od bibasso
Odpoveď od bibasso na tému vlci, medvede - nie su premnozene
OPRAVA: stavy vrabcov klesi o 80% oproti roku 2000 nie 2008. Ospravedlňujem sa.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.118 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 166 návštevníkov a žiadni členovia on-line