PYTLIACTVO - viac ako zločin

pred 18 rokmi 3 týždnami #6803 od radoz
PYTLIACTVO - viac ako zločin bolo vytvorené radoz
Tento rok u nás pytliaci zabili dve jelenice a jedno jelienča!!!Strašné:[:[:[:[:[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 týždnami #6804 od martinhodon
Odpoveď od martinhodon na tému PYTLIACTVO - viac ako zločin
su to svine

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 týždnami #6805 od radoz
Odpoveď od radoz na tému PYTLIACTVO - viac ako zločin
o zver sa nestarajú a len tak si prídu a rovno z auta si na zoslabnutú zver vystrelia!:[:[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 týždnami #6812 od brano
Odpoveď od brano na tému PYTLIACTVO - viac ako zločin
To je dosledok tohto ranneho kapitalizmu, kde si kazdy robi co chce s nazvom demokraticke Slovensko, na komunistov sa nadavalo, ale dnes sa deju tiez dobre zverstva,ak nie vacsie:(:[:(:[:{

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 týždnami #6816 od radoz
Odpoveď od radoz na tému PYTLIACTVO - viac ako zločin
vtedy bol aspoň väčší poriadok:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 týždnami #6817 od LEON
Odpoveď od LEON na tému PYTLIACTVO - viac ako zločin
kolik ti je roku:D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 týždnami #6826 od schill
Odpoveď od schill na tému PYTLIACTVO - viac ako zločin
Pytliaci boli a budú. Ž eby za soc. bol väčší poriadok, s tým nesúhlasím, viem dobre ako to bolo (mám na to roky). Aj vtedy sa pytlačilo, dokonca z vojenskej helikoptéry!!!
<br/>Drzých pečienkárov toľko nebolo, nebolo toľko zbraní ani legálných, ale hlavne ilegálnych - tých bolo skutočne minimum. Tresty však boli oveľa miernejšie. Ak išlo o papaláša, tak žiadne - ako teraz. Páni boli aj budú, proti ním sa neubránime. Tí ale nechodia na nočné lovy do cudzích revírov, lovia vo svojom. Čo sa týka tých pečiekárov, tak si myslím, že vplyvom nového zákona ich počet postupne, síce pomali, ale klesá. Mafiáni, ktorí boli hlavnými a nebojácnými pytliakmi ubúda, o to sa strarajú oni sami. My si chránme revíry nakoľko sa to dá. Myslím, že aj polícia si uvedomuje, že si nemôže dovoliť všetko a chrániť pytliaka mafiána.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 týždnami #6829 od DKo
Odpoveď od DKo na tému PYTLIACTVO - viac ako zločin
Neverili by ste koľko slušných a poctivých poľovníkov bolo zhnusených pytiactvom vo vlastných radoch. Častokrát sa z nich stali biele vrany, ktoré tie ctihodné čierne uďbobali a oni sa na poľovníctvo radšej vykašlali, aby si zachovali vlastnú tvár. Iní si zvolili svoju cestu a stali sa z nich dobrovolní vyhnanci vo vlastných PZ.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 týždnami #6830 od jager
Odpoveď od jager na tému PYTLIACTVO - viac ako zločin
Dko, máš úplnú pravdu. Ak si čestný a poctiví poľovník,tak potom si v PZ sám ako prst. Väčšina kolegov ti prestane rozumieť a nevedia pochopiť prečo si poľovníkom, keď si nestrieľaš zver pre seba. Potom sa obávajú pred tebou hovoriť a ak sa priblížiš tak nastane trapné ticho. Lepšie je tým, ktorý nepoznajú zákon a stanovy, aspom nevedia, že tak ako to robia oni, že tak je to nesprávne. Na druhej strane, je na teba poukazované, že si akýsi múdry. Pre mňa je to žalostný stav, a na každom kroku musím bojovať z ľudskou hlúposťou a ignoranstvom. Dokonca som presvedčený, že ani generalizované pytliactvo ako také, nie je tak nebespečné pre ďalší vývoj poľovníctva, ako samotný poľovníci vo svojej podstate a z postojom, ktorý je už trendom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 týždnami #6845 od kopa
Odpoveď od kopa na tému PYTLIACTVO - viac ako zločin
Viac, ako modelové situácie:
<br/>
<br/>1) Jeden druhého poznáme celý život, poznajú sa aj naše širšie rodiny a ja mam byť ten čo ukáže prstom a pošlem ho do vezenia? V duchu zúrim, osobne mu dohováram a na nič viac sa nezmôžem. Pritom pred zákonom robí zo mňa spolupáchateľa.
<br/>
<br/>2) Z idúceho auta padla rana. Auto nezastavuje a odchádza preč. O chvíľ prichádza dalšie. Vystúpia dvaja &quot;týpci&quot; naložia zver do auta a odchádzajú. Na ceste ( ešte poľnej ) ich zastavuje poľovná stráž. - Toto sme tu našli a zobrali sme to, aby to niekto neukradol. Veď kamarát práve z mobilu volá policajtom...
<br/>
<br/>Všetko je o ľuďoch a ich hodnotách. Ešte dlho potrvá, kým si začneme vážiť aj niečo iné ako sami seba. Ak niekoho vôbec napadne, že bude pytliačiť, tak mu v tom nik nedokáže zabrániť ( aspom nie na určitý čas). Tým myslím, že ak bude spoločnost ticho tolerovať akékoľvek nedodržiavanie zákonov, tak tu bude aj pytliactvo. Zmena je na nás všetkých.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 týždnami #6846 od schill
Odpoveď od schill na tému PYTLIACTVO - viac ako zločin
Jager, neviem odkiaľ si, v ktorom PZ poluješ, ale ak je stav vo vašom PZ taký, ako ho tu opisuješ, tak radšej ho zrušte a založte si nové so skutočnými poľovníkmi. Moje skúsenosti z PZ v ktorm poľujem už vyše 30 rokov je také, že v posledných rokoch (v minulosti to tak skutočne nebolo) došlo k radikálnej zmene postoja členov k polovníctvu. My strelenú zver dobrovolne odovzdávame do spoločnej mrazničky. Z tej sa potom vyberá na akcie - výročná schôdza, večere po poľovačkách, poľovnnícka zábava, obecné dni a pod. Nedal by som si ale odťať malíček, že všetci všetko zahlásia, ale sú to určite len vzácne výnimky a ak sa na to príde, tak dôsledky si ponesie ktorýkoľvek člen. Nemyslí si, že sme svetlou výnimkou v tomto konaní. Záleží to od charakteru členstva. Tých pečienkárov sme sa zbavili psychickýn nátlakom a radšej zo združenia vystúpili alebo sa umravnili.
<br/>Po poľovačke na drobnú sa zver rozdá prítomním a nezabúdame ani na chorých a starších, ktorí už nemôžu na poľovačke sa zúčastniť. Zo strelenej vysokej má strelec samozrejme malé aj veľké poľovnícke právo a kus diny, ako odmenu za námahu.
<br/>Skúste u vás si zvoliť členov s autoritou a vzorným chovaním a uvidíš, že sa stav zlepší. Je to len a len na vás. Veľa úspechu ti v tom prajem menom všetkých skutočných poľovníkov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 týždnami #6848 od johny
Odpoveď od johny na tému PYTLIACTVO - viac ako zločin
Tiež sa len divím aké sú tie PZ plné lumpov a pytliakov. My sme potom asi nejaké nenormálne PZ, keď si môžeme povedať svoja názor a nik nás nezatracuje ani nie sme &quot;osamelí ukrivdení vlci&quot;. A keby sme zistili že niekto nepriznal úlovok, urobili by sme s ním krátky proces, taká hanba v malej dedine nestojí asi nikomu za pár kíl mäasa ... Tak neviem. Asi sme iní

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 týždnami #6849 od radoz
Odpoveď od radoz na tému PYTLIACTVO - viac ako zločin
je to dosť smutné že v vo väčšine PZ sa najdú aj takí poľovníci, ktorí zabijú napr. jeleňa a zamlčia ho len aby mali do klobás!!! Alebo keď strelia chovného kusa tak ho ani nepredložia!!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 týždnami #6855 od brano
Odpoveď od brano na tému PYTLIACTVO - viac ako zločin
No ja som v nasom regionalnej televizii pozeral reportaz z miestnej polovnickej prehliadky, bol tam osloveny aj jeden pan -bol tam ako nastevnik, ale je to tiez polovnik, rozpraval ak je tam pekna uroven atd atd a uz dva krat som ho pristihol ako si oproti nasej garazi, v tej svojej derie diviaka, ktoreho si priviezol, ide o to, ze vacsinou taky najviac moralizuju a pritom dodrziavaju stare zname vodu kaze, vino pije:(

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 týždnami #6857 od jager
Odpoveď od jager na tému PYTLIACTVO - viac ako zločin
Už 10 r. nie som členom žiadneho PZ a ani som žiadne PZ nežiadal o prijatie. Poľovníctvo milujem lebo prostredie v ktorom som vyrastal formovalo moje povedomie poctivého chlapa, poľovníka , ochotného byť vždy po ruke. Nie som však ochotný prizerať sa na devastovanie dedičstva, ktoré naši dedovia a otcovia budovali a snažili sa nám odovzdať bohatstvo, ktoré si bezmedzne vážili. Nie som ochotný byť spolupáchateľom a to tak, že budem sa tváriť, že nič som nevidel, nič som nepočul. Našiel som si svoj vlastný spôsob, ako si vytvárať dobré pocity z poľovníctva aj bez PZ. Stretávam sa len s poľovníkmi, ktorí sú čestný a s ktorými vieme nájsť vždy spoločnú tému. V PZ musíš trpieť aj tých ktorí ti celkom nepadli do oka. Mám chovnú stanicu Hann. Farbiarov už 19 r. sa venujem psom sv. Huberta. Chodím na hosťovské poľovačky, poľovnícke podujatia a zároveň pracujem na svojom revíry.
<br/>Mám rád poľovníkov, ale od určitého času len niektorích. Väčšina ich nestoji ani za fajku dymu. Škoda. Bojím sa čo zostane po nás. Aká dedičstvo odovzdáme mi naším pokoleniam? Nebudeme sa hambiť?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 týždnami #6859 od schill
Odpoveď od schill na tému PYTLIACTVO - viac ako zločin
Jager,z dá sa mi, že tvojpesimistický postoj a názory na poľovníkov - členov PZ pramenia pravdepodobne z toho, že si sa nedostal do žiadného združenia. Posudzuješ veci z vonku bez toho, aby si si to mohol overiť, asi len na základe rečí z krčmi. Nemusíš mať obavy o budúcnosť poľovníctva. Drvivá väčšina poľovníkov sú ludia, ktrím na poľovníctve záleží. Ak nedôjde k nezmyselným zmenám v zákonoch, tak poľovníctvo určite prežuje aj tých niekoľko pečienkárov a zbohatlíkov, ktorým ide len o mäso, alebo trofej. Ver tomu a nebuď zatrpknutý:-p

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 týždnami #6926 od Malinowskij
Odpoveď od Malinowskij na tému PYTLIACTVO - viac ako zločin
ja som práve z tej ďalšej nastupujúcej generácie....musíme si uvedomiť jednu vec....nesmieme si nechať zobrať NAŠE poľovníctvo.....u nás mám tiež skúsenosti s tým, že chlapi strelia a potom neodovzdajú ba ani nenahlásia...napríklad sa urobí to že sa povie že treba srny vystrieľať aby sa splnil plán.....oni strelia a nenahlásia.....bo možno strelili nielen jednu:(
<br/>a naviac máme tu problémy s pytliactvom.....ale keď si odmyslíme to, že už ubúda pytliakov pečienkárov, tak ma aj tak najviac naštve to že chlapi vo februári povedia že celú noc sedia pri kukurici len preto aby strelili líšku, pritom ani líšku na monitoring netreba!!!a v kukurici sú stopy celých čried diviakov...takí sú najhorší...:{

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 týždnami #6953 od jager
Odpoveď od jager na tému PYTLIACTVO - viac ako zločin
Ty asi nevieš čítať! Píšem, že do žiadneho PZ som si nepodal žiadosť! To znamená asi toľko, že som sa do žiadneho PZ nemohol Dostať. Ale zrejme ty poznáš veľa poľovníkov, ktorí si nepodali žiadosť a do PZ boli zo všetkými poctami slávnostne prijatý. Ak raz budeš mať ambície v poľovníctve dosiahnúť niečo viac, ako je len to že si členom, z čoho by mohla mať prospech celá poľovnícka verejnosť a stretneš sa z aroganciou a zároveň skostnatelou bezohľadnosťou niektorích ješitných pánov, tak aj ty raz pochopíš o čom píšem. Ale buď pokojný, nie si určite sám, krorý si neviskúšal ako chutí závisť a zrážka s blbcami. ja ti len prajem aby si to nikdy nepoznal a preto ti želám , len to najlepšie z poľovníctva. Prajem ti aby si mal možnosť zažiť toľko z poľovníckej kuchyne ako som mal a mám možnosť ja.
<br/>Neviem kto si, že ma poučuješ, ale budiš. Vypadá to ďalej tak, že často počúvaš podobné reči v krčme, čo znamená, že zrovna tak často tam aj musíš sedieť. Prepáč, Ja do krčmi nechodím. Ale vidím, že sa tam pravdepodobne stretávajú taký, čo všetko vedia a všade boli dvakrát. Len vieš čo nevedia? Pomôcť sami sebe. Ale ani to nie je žiadna tragédia, lebo veci sú tak ako majú byť. Ešte jedna vec. Na zákon nečakaj. Ak si si nevšimol už teraz sú osobitné pravidlá, ktoré umožňujú tvorbu súkromných revírov. je ich okolo teba neurekom. Takže pane, ľudovému poľovníctvo už odzvonilo. Iba naivky si myslia, že zatiaľ je všetko postarom.
<br/>Takže prv než sa nazdáš, zistíš, že ti asi niečo dosť podstatné uniká.
<br/>Ešte jedno ti prajem. Začni si viac uvedomovať dianie okolo teba a na to je dobré doť si klapky z očí dolu.
<br/>V žiadnom prípade som nemal v úmysle Ťa uraziť, ak sa tak stalo tak sa Ti ospravedlňujem, ale začal si Ty bez toho aby si poznal fakty.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 týždnami #6958 od johny
Odpoveď od johny na tému PYTLIACTVO - viac ako zločin
Jager prestaň si už na tomto portáli vylievať svoju žlč a rieš si to niekde inde. Úplne súhlasím so schillom, že aj keď sa určite nájdu výnimky, drvivej väčšine poľovníkov ide o zver a jej zachovanie a nie o kilo mäsa v mrazničke. V koľkých združeniech si poľoval a ako a prečo si z nich odišiel?? Ďakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 týždnami #6959 od johny
Odpoveď od johny na tému PYTLIACTVO - viac ako zločin
Mňa osobne už urážajú tvoje tvrdenia že pokiaľ sa v PZ nájde poctivý poľovník, ktorému záleží na zveri a dobrom mene poľovníctva, je osamotený alebo musí z PZ odísť. Ja sa za takého pokladám, nikdy som nestrelil nič bez povolenky, nikdy som nezatajil jediný kus. Stalo sa to inému členovi a ten musel z PZ odísť. A nemám v PZ problémy že by na mňa zazerali, veď nie som jediný taký. Ťaháme za jeden povraz. My, mladí (31) chceme poľovať aj na dôchodku. A myslím že sme dosť inteligentní na to, aby sme stavy zveri udržali aj pre budúcnosť. Pozri si moju galériu a uvidíš len odrobinku z práce, ktorú odvedieme kvôli zveri a revíru. Pozri si vysokú, aká je guľatá po tejto ťažkej zime. Som hrdý na to že som členom PZ a môžem povedať, že je to aj mojou zásluhou.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.073 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 231 návštevníkov a žiadni členovia on-line