Poľovna straž

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18408 od lacika85
Poľovna straž bolo vytvorené lacika85
Chlapi,ako je to vlastne s dokazovanim,ked si napr.clen pol.straze vymysli ze vtedy a vtedy ma videl so zbranou v lese a nema ziadne dokazy a ani svedkov?Ako sa napr.mozem branit?Mozem ho udat napr.za krive obvinenie?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18423 od puro
Odpoveď od puro na tému Poľovna straž
Ak ta nezaistil a nekonal v tejto veci okamzite v lese,nema svedka, je to tvrdenie proti tvrdeniu.Mal konat.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18475 od jager
Odpoveď od jager na tému Poľovna straž
Buď v klidu. Takéto vymyslené obvinenie sa nedá dokázať. Ale bohužiaľ, do určitej miery, tak či tak, ti to pokazí tvoj kredit. Sú rôzne zrážky v živote, najhoršia je však z blbcom.
<br/>
<br/>Čítam tu rôzne témy, ale musím povedať, že celé poľovníctvo je jeden veľký bordel. Tvárime sa aký máme prehľad o jednotlivých zák. ustanoveniach. ako nám zákon upravuje výkon práva poľovníctva. Jano opravuje fera, že v tom alebo v tom sa mýli a že podľa toho alebo toho zákona to je inak. Rudo zase sa cíti urazený, lebo paľo mu dokáže, že to čo hovorí nenájde nikde v zákone i napriek tomu, že v ich PZ to tak roky funguje.
<br/>Kašlime nato. Už som to tu kdesi písal. Ak si myslíš, že sa ti nemôže v PZ nič nepríjemné prihodiť, lebo poznáš zákon, stanovy a podľa nich aj konáš, tak si na strašnom omyle. Toto si myslia tí, ktorý zákon na uplatnenie si svojho práva nikdy nepotrebovali, čo sú schovaný v zákryte a stačí im kus diviny nato aby s členstvom boli spokojný. Mohlo by sa, tým jednoduchšie koncipovaným, zdáť, že ak potrebuješ zákon na svoju obhajobu, tak si musel urobiť prešľap. Opak je pravdou. Prešľap urobili tí, čo ťa obvinili z jeho porušenia. A tu nastáva moment sklamania. Berieš zákon na pomoc. Zisťuješ však, že zákon si každý vysvetľuje po svojom, práve tak ako to vyhovuje krivákom z RgO. Musím povedať, že česť výnimkám. Tých je však ako šafránu a sami neznamenajú nič ak zostanú potichu. Tým vyčítam, že majú funkcie na to aby tlmočili naše pripomienky, ale radšej čušia a stávajú sa z nich diplomati svojích vlastných výhod. Všetci máme pravdu ak nám to v našich PZ funguje podľa našej pravdy. Tvárime sa, že sme členovia príkladného spoločenstva. Z radosťou som sa hlásil k poľovníkom na rôznych poľ. akciách. Bol som pišný na to, že som poľovník a dával som to na známosť svojím oblečením postojom a vystupovaním. Dnes si na takúto akciu radšej oblečiem rifle a tričko a niekde bokom sa divým, čo mnohý v zelenom reprezentujú a na čo sú pyšný. Radšej si svoje jelenicové golfky a vestu šetrím do lesa, kde radšej vyjadrím úctu k hore k zveri a k sebe samému. Nebojím sa to povedať, som hrdý na to, že milujem prírodu a na to, že jej môžem pomáhať sám aj s mnohými mojimi priateľmi. Našiel som si svoje miesto a vytvoril si svoje vlastné zákony, tak aby som neprestal horu milovať a zver v nej si vážiť viac ako mnohých lajdákov v zelenom. Veď jeden príklad za všetky.
<br/>Šiel som na RgO a tak som sa vyobliekal, aby som si aj takto uctil členov RgO a ukázal im, že si ich vážim. Aké však bolo moje sklamanie, keď jeden mal modré rifle a červené tričko , druhý Modrú rozhalenku v kraťasoch atď. Nevedel som či som dobre na RgO, alebo u hasičov, alebo medzi teenagermi.
<br/> Veľmi som sklamaný z ľudí, ktorí sú v riadiacich funkciách jednotlivých stupňoch riadenia. Náš predseda RgO. Je nešťastím poľovníctva v našom okrese. A i napriek tomu, že to všetci vedia ho opätovne zvolili za predsedu. Jasné. Ak je predseda hlupák, tak tí čo ho volili sú múdrejší a vedia, že bude tancovať tak ako oni budú pískať. Už si aj prestávam myslieť, že sú to živé príklady hlúposti. Naopak, kladiem si otázku, čo za somárov ím prisluhuje? Kto ich dosadil do týchto stoličiek? Kto je vlastne zodpovedný? Zlodusi z RgO, ktorý už dávno ignorujú likvidáciu Poľovníctva, z nedostatku času, ktorý investujú do vybavovania si svojích vlastných revírov? Alebo padesiat tisíc členov SPZ, neschopných udržať si svoje revíry.
<br/> Toto je môj vlastný pohľad na to kto dnes riadi poľovníctvo, aj cez poľovné stráže. Ak si myslíte. že je to inak, tak jn si myslím, že mám právo aj na to aby som sa mohol mýliť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18478 od lacika85
Odpoveď od lacika85 na tému Poľovna straž
Jager si asi moja krvna skupina.Uplne s tebou suhlasim.Ja som sa na polovnictvo dal az v 34 rokoch.A ver ze to nebolo kvoli masu ale kvoli niejakemu zlomu vo mne,ktory si doposial neviem vysvetlit.Bral som polovnictvo vazne.Rok,dva,tri som bol asi slepy,lebo ma zaujimala iba priroda.Do tej doby som ani nevedel ze su u nas napr.jazvece.diviaky,rys,medved.Do prirody som chodil rad,a to nielen za ucelom lovu,ale aj inych cinnosti ktore s tym suvisia.Ale ked vam hospodar zreze posed ,ktory sme s chlapcom vo volnom case postavili,tak to je uz vrchol.Az vtedy som pochopil,o com to vsetko je.Prisla zima,nedal mi ani povolenku na lisku,lebo som jeho clapca chytil so zbranou v lese ,ktory ani nie je pol.,nema zbrojny preukaz atd.Riesil som to chlapsky a nechal som to tak.Keby som bol taka s....a ako on,tak viem co mam v takej situacii robit.On by urcite s polovnictvom skoncil a jeho chlapec by ani nezacal.Vies ake bolo pre mna utrpenie sediet za oknom a dalekohladom pozorovat ako sa lisky prechadzaju po poli?A to este pred zimou som si kupil nove sneznice.Ale niejako som to prechodil.Konecne ten h......k uz nie je hospodar.Zivot ide dalej.Len lutoval som chlapca,lebo uz v 16 rokoch dostal facku od zivota-polovnictva.Aky moze mat do buducna vztah ku polovnictvu?A okresni funkcionari?Obycajne nuly.Drzia sa svojich stoliciek za kazdu cenu.Z najvacsich pytliakov porobili polovne straze.To je uz vrchol,ked naj.blb v zdruzeni.ktory skolu skoncil v 6 rocniku,najdalej bol v okr.meste,ktory sa chvali tym,ze v jednej sezone ulovil 13 diviakov,od 1983 roku bol estebakom a udavacom a teraz ho este zvolia za polovnu straz!!!To je azda iba v nasom zdruzeni.Som vychodnar,som na to hrdy ale asi vtom nieco je,ked sa o nas hovori ze sme b..i.Bohuzial i taka skodna zije medzi nami.Tak i take je polovnictvo.Chcem podotknut ze ani ja nie som majster sveta a ani za svateho sa nepovazujem.LOVU ZDAR!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18513 od bosax
Odpoveď od bosax na tému Poľovna straž
NIjake dokazovanie nie je ak nie si podozrivy z trestneho cinu .Takze je to opet tvrdenie proti tvrdeniu.Som prislusnik policie a mozem z vlastnych skusenosti potvrdit ze pokial pachatel nie je prichyteny pri cine a so zbranou + niejake tie fotky a video tak dokazovanie je takmer nulove.Nie je cas abehat po lese a nahanat dokazy .Na to je lesna straz,straz prirody ,polovnicka straz ale v prvom rade pri zisteni podozrenie by malo byt niejake hlasenie v mieste na oPZ .Lesna straz ma malu pravomoc a podla zakona aj keby ta niekto videl behat po lese so zbranou tak to je len VIDEl!!!!!
<br/>Krive obvinenie mozes podat az vtedy keby to bolo hlasene na policii ze si bol obvineny z trestneho cinu a behat po lese (ak mas ZP) nie je este dokonaly tresny cin)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19193 od lacika85
Odpoveď od lacika85 na tému Poľovna straž
Ale co v tom pripade,ked ta napr.clen pol.straze obvini na clenskej schodzi,ze vtedy a vtedy ta videl bez povolenky v lese so zbranou?Ako bude postupovat vybor?Ako sa potom mam obhajovat,ked vybor rozhodne v moj neprospech?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19194 od puro
Odpoveď od puro na tému Poľovna straž
Rozhodli na zaklade nicoho jedna baba povedala.Nabuduce povedz ze ti si videl doticneho so strelenou zverou a nech konaju rovnako ako pri tebe.Ale k veci na sude nemaju sancu tvrdenie proti tvrdeniu.Napadni pol.straz ze pokial ta videl mal zakrocit a konat v sulade zakona a pokial zakon a svoje povinosti neovlada nech odovzda preukaz pol.straze.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19196 od pstruzik
Odpoveď od pstruzik na tému Poľovna straž
Podla mna organizacia polovnej straze na Slovensku je velmi biedna a neucinná, pretoze su to tiez polovnicici a &quot;strazia&quot; v reviroch kde aj sami su clenmi. A ako sa vraví vrana vrane oko nevykole. Pripadne tí necestnejsí strazcovia obcas obvinia tych ktorí su jej alebo vyboru nepohodlny a uz je tu tvrdenie proti tvrdeniu.... a pokracuje to tak ako to tu spominate. Myslilm ze naSlovensku je potrebna celkova reorganizacia polovnej straze. NACO SU NAM PRISNE ZAKONY KED ICH NIKTO NEKONTROLUJE PRIAMO V TERENE? Straz by mali vykonavat nestranny ludia-profesionaly, ktorí by neboli clenmi v reviroch kde strazia. Mozno poviete ze na to niesu peniaze. Nasli by sa keby isli peniaze z udelenych mastnych pokut strazi na vyplaty alebo odmeny. Ved ako je mozne ze napr. v USA takato straz funguje a verte ze keby to bolo nerentabilne isto by to zrusili.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19419 od bosax
Odpoveď od bosax na tému Poľovna straž
no keby tak bolo aj u nas tak je super ale takto nikdy nebude.nie su peniaze a ani nebudu.lesna straz ? vsak je to na zasmiatie vsak to pomaly mozu dat kadejakym bufetakom preukazky a mozu behat necinne po lese.u nas v reviry sa striela veselo aj v nocnich hodinach a dokonca aj z balkona z chaty kde si robia polovnici cundre .ozeru sa ako tie svine a potom nevedia co zo sebou.To takito ludia maju vykonavat lesnu alebo polovnu straz?ved tu dokonca si jeden chmulo v noci odfajcil jelena v zime a hlava z parohamy este neviem ci doteraz nie je na jeho dvore a to mimi sezony a v noci.A na dvore ma gaza s napisom lesna straz.Hrdy chumaj na seba a vizitka ?To veru nie .uz som mu aj dohovaral ale koli dobrym susedskym vztahom sa radsej tvarim ze nic nevidim .Zahranicnych tam je habadej na ich chatach ale to sa robia ksefty bokom a do vlastnych vreciek polovnikov-pytliakov.Vsak tych polovnikov-pytliakov je tu pomaly viac ako tej zvery

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19429 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému Poľovna straž
To naozaj? Polovnici? A toto?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19456 od pstruzik
Odpoveď od pstruzik na tému Poľovna straž
Co sa tak cudujes? To co bosax pise, to je vo vela revíroch krutá realita!!!!!!!!!!!!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19486 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému Poľovna straž
:liar::):liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19519 od Basky
Odpoveď od Basky na tému Poľovna straž
Lesná stráž neznamená poľovná stráž, o čom je táto téma. Ale pravdu máš v tom, že ak by naše poľovníctvo sa malo meniť k lepšiemu /a to čo píšeš že dotyčný stvára je pravda/, takí ľudia medzi nami naozaj nemajú čo hľadať..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19541 od pytliak
Odpoveď od pytliak na tému Poľovna straž
lacika85, neboj sa, nie ste v tom sami. Aj v Bratislave v jednom nemenovanom PZ je polovnou strazou najvacsi pytliak, ktory bol pred rokmi pravoplatne odsudeny za pytliactvo. Jeho tatko je uz asi sto rokov polovny hospodar a neviem ci vie vobec pisat a citat. Ale niekomu to zrejme nevadi, skor vyhovuje.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19623 od bosax
Odpoveď od bosax na tému Poľovna straž
Sranda
<br/>Tu v dedine mame tiez taky dalsi pekny kusok .za mladi bol niekolkokrat sudeny za pytliactvo a teraz je velky pan polovnik .chodi somar ako chmulo pysny na seba co postvaral s vylestenou kozlicou.Boli asi pred 10 rokmi spylovat stromi za humnami urbary a zrazu s korun stromu vypadla gulovnica zo zrezanou hlavnou.ani dlho netrvalo kym vedeli za kym treba hned ist.A teraz? Kdeze !!! On pytliak ?nikdy! tu rozprava deckam ako poloval cele roky somar .ale to im uz nepovedal ze do 65 r. svojho zivota bol pytliak s velkym P.
<br/>
<br/>Je iba zvlastne ze obyvatelov mame asi 272 v nasej dedine z toho polovica deti .stvrtina strsich a ostatny asi 50 dospelych z toho 10 polovnikov a z tych polovnikov co viem 5 idu si strielt do reviru kedy chcu ako zo vzduchovky a neratam kolko je nedohladanaj zvery.60r dedo sa nebude trepat po krikoch a dohladvat ze?uz tu v reviry som nasiel porozvlacanej vysokej tento rok 4 kusy-nedohladanej v rozklade

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19649 od lordik
Odpoveď od lordik na tému Poľovna straž
oukej, si policajt, ak je pravda, co pises, ze neznasas pytliakov my vyplyva z tvojich clankov, tak mi porad, ako mam usvedcit policajta-pytliaka.kam volat, lebo minule sa smial, ze ak by sme volali 158, ze oni nepridu.a ta tema o pol. svini, to nebolo vsetkym, skor som mal na mysli urcity okruh v jednom nemenovanom okrese

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19652 od michal
Odpoveď od michal na tému Poľovna straž
Telefonaty na 158 sa nahravajú.....ked odmietnu výjazd, tak dat podnet na inšpekciu MV...prípadne im to rovno povedať, ze nech pocítajú s tým, že davaš takýto podnet...Ved záznam budeš o hovore u svojho operátora mať, službukonajúci policajt bude tiez lahko zidentifikovateľný.... Osobne v tom problém nevidím žiadny. jediný problém bude asi ten, že tie bachorky tomu vašmu kamošovi žeriete bez toho, aby ste si ich pravdivost aj overili v praxi.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19655 od bosax
Odpoveď od bosax na tému Poľovna straž
Jednoducho ako pisal michal.Ale rovno zavolaj na inšpekciu to je najlepšie a v dnešnej dobe sa to rieši hneď .inač na každom krajskom alebo okresnom riaditeľstve PZ SR su schranky pre verejnosť kde môžeš písomne podať sťažnosť voči postupu príslušníka PZ alebo jeho konania.Môžem Ti zaručiť že sa to rieši .Aj keď bude mať dotyčný známosti tak pri najhoršom dostane kadrove pokarhanie a prémie na par mesiacov dole .A ak nepomôže ani to aby sa spraval inač tak Ti určite neodporučam konať na vlastnú päsť. Lebo ak krivo obviniš ako civil príslušníka PZ dopustiš sa ty krivého obvinenia.Nechaj to radšej na zložky ktore sa tým zaoberajú. Posli tichý mailik priamo na inšpekciu !!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19658 od bosax
Odpoveď od bosax na tému Poľovna straž
ja som nepisal ze neznasam pytliakov .tych pytliakom ozaj pytliakov je malo .Najviac je tych co druhym vodu kazu a vino piju.a sedia na zadkoch a hovno vedia o polovnictve a starostlivosti o zver.A najme v radoch polovníkov .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19659 od lordik
Odpoveď od lordik na tému Poľovna straž
preto som mozno napisal trosku emotivne, vies, snazime sa u nas zdvihnut stavy zveri, mali sme dobre, potom bol ten dotycny hospodar, boli sucha, a jednoducho stavy nam padli hlboko pod priemer.a najhorsie je, ak ti svagor tohto povie, ze odpalil u nas 7ks za rok srncov, lebo sa mu pochvalil-inac ten svagor je tiez polovnik, ale nechce si robit v rodine zle, tak toto ma potom stve, lebo cela snaha ide prec, vcera sme boli rozvazat vodu pre drobnu, mame 15 napajaciek po reviri, a starame sa o to 3, a doma sme dostali potom tu pokutu.a ked sa ti este taky had smeje do oci, tak je to tazke.nemam skusenosti ako v takych pripadoch postupovat, preto som sa spytal.a ak som to pochopil spravne, ak nemam dokazy, tak sa mu nic nestane.ale ten podnet na inspekciu skusim...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.128 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 528 návštevníkov a žiadni členovia on-line