Poľovnícke zvyky a tradície

pred 19 rokmi 1 mesiacom #255 od jager
Poľovnícke zvyky a tradície bolo vytvorené jager
Vráťme sa k základom, nedovoľme aby hektická doba pohltila dedičstvo po starých jágroch.
<br/>Nové zbrane? ANO!
<br/>Moderná optika? ANO!
<br/>Ale nové zvyky? NIE !
<br/>Maskáče??? Prosím Vás kolegovia to tiež NIE! ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 19 rokmi 1 mesiacom #256 od michal
Odpoveď od michal na tému Poľovnícke zvyky a tradície
Plne súhlasím, polovníci v maskáčoch, a to hlavne na spoločných poľovačkách vyzerajú ako polomilitantný oddiel nájomných strelcov.Inak celkovo badať úpadok dodržiavania tradícií, na ktorých je je slovenské poľovníctvo založené, a ktoré ho líší od &quot;lovu&quot; vykonávaného v niektorých štátoch napr. USA.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 19 rokmi 1 mesiacom #258 od Daxelkopov
Odpoveď od Daxelkopov na tému Poľovnícke zvyky a tradície
Áno, plne s tebou súhlasim... bolo by treba obnoviť odkaz našich otcov a vrátiť sa k tradiciám súdržnosti poľovníkov, kolegiality a robiť česť nosiť tento prívlastok ,,poľovník&quot; a nie sa obliekať ako americký diverzant a chovať sa ako hulvát, ktorému patrí svet, pretože nosí zbraň zavesenú na pleci!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 19 rokmi 1 mesiacom #260 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Poľovnícke zvyky a tradície
Co sa tyka tych tradicii mate uplnu pravdu . Dokonca poznam PZ kde maju na spolocne polovacky vsetci maskace od hora az k pätam . Vyzera to ako prepadove komando .www.polovnik.com[/]www.polovnik.com

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 19 rokmi 1 mesiacom #261 od Daxelkopov
Odpoveď od Daxelkopov na tému Poľovnícke zvyky a tradície
Pozrite sa na toto reálne:
<br/>je to najlacnejšie oblečenie pre poľovníka, a my ktorý toto oblečenie v poľovníctve neuznávame si môžme len povzdychnúť.
<br/>Ja pevne dúfam že časom i menej solventným priateľom poľovníkom nastanú lepšie ekonomické časy a oni pochopia, že nosiť poľovnícku rovnošatu je česť každého poľovníka a zadovážia si ju!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 19 rokmi 1 mesiacom #262 od jager
Odpoveď od jager na tému Poľovnícke zvyky a tradície
daxel, neomlúvaj tých, ktorý iba poľujú a výkon práva poľovníctva ím slúži ako obživa a nie ako dobrovoľná záujmová činnosť. Alebo si poslom poľovníctva starých Jágrov, alebo nie si! Byť poľovníkom len trocha nestačí. Ak manželke povieš že si jej verný na 99%, ana si dá do kalkulačky 365 dní a zistí, že si jej za 1 rok zahýbal 3,6 dňa v tú ranu si mrtvý muži. A ďalej ak má chudák 25 000 ,-sk na guľovú zbraň, tak aj na oblečenie by mohol mať, keby chcel. S guľovnicou môže streliť jeleňa, na tú musí byť vždy. Ja som skôr hovoril o tých čo majú peniaze, len nikto z povolaných nenašiel odvahu aby ích vykázal zo spoločnej poľovačky, lebo nie sú vhodne oblečený. A vlastne poľ. zvyky a tradície nie sú len o kultúre obliekania, ale na margo obliekania len toľko.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 19 rokmi 1 mesiacom #263 od Daxelkopov
Odpoveď od Daxelkopov na tému Poľovnícke zvyky a tradície
Jager máš pravdu,ja som odkojený starými polovníkmi, som staromodný,uznávám a cťím staré zviky ale žijem v dnešnej realite&quot; tým chcem povedať že poznám poctivých polovnív,ktorým je les, zver a naša rodina polovníkov vším, už roky poluju a zbran maju už roky tu istu ale oni stárnu a oblečenie s nimi a co teraz ked živia rodinu, su bez zamestnania ale &quot;su to ti samý poctivý polovníci! čo si myslíš maju právo byť polovníkami za cenu toho že nám sa to nepáči, lebo ochudobnit rodinu a kupit si drahé oblečenie? dnes sa stáva polovníctvo nástrojom snobizmu a u mna človek čo má drahé oblečenie a pritom nerozozná jelena od srnca ale vie sa naparovať, je daleko vetšie nebezpečenstvo pre polovnícvo ako poctivý polovník v maskáčoch. Jager zdravím ťa

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 19 rokmi 1 mesiacom #264 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Poľovnícke zvyky a tradície
Daxelkopov v tomto suhlasim , no keby tie maskace boli aspon cisto zelene tak je to ok !

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 19 rokmi 1 mesiacom #265 od Daxelkopov
Odpoveď od Daxelkopov na tému Poľovnícke zvyky a tradície
Ano maš pravdu, ale viac škodia poľovníctvu kadejaký namyslený podnikateľia a zbohatlici, ktorý si myslia, že skoliť trofejovú zver je len zábava, aby sa ukázali ŽE NA TO MAJÚ financie! Takíto ľudia nemajú ani ponatia o poľovníctve, jeho tradiciách, o biotope zvery a o lesu vôbec... a toto je najväčšie nebzpečenstvo pre poľovníctvo pre ten odkaz našich otcov!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 19 rokmi 1 mesiacom #266 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Poľovnícke zvyky a tradície
Ja tychto ludi volam LOVCI . nemaju o polovnictve ani sajnu .:[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 19 rokmi 1 mesiacom #267 od jager
Odpoveď od jager na tému Poľovnícke zvyky a tradície
Vidím že téma je kameňom v žaludku mnohých poctivých jágrov na Slovensku, od Tatier až k Dunaju. Som veľmi rád, že poľovnícke posolstvo poznáme a čo je dôležitejšie, je to, že sme ochotný o téme pozitívne diskutovať. Vieme prečo sa zakladá značka o riadnom ulovení zveri na ľaví zadný beh? Je veľmi smutné, keď človek ozbrojený výkonnou, drahou, solo guľovnicou odpovie, že to nie je dôležité, že dôležité je to, že leží. Tak dokedy sa budeme nemo prizerať a iba krútiť hlavami nad ignorantmi, ktorý nectia lásku k posolstvu, ktoré sme zdedili? Čo odovzdáme mi mladším nadšencom. Platí jedna z mnohých pranostík starých Jágrov.: To čo robýš, kričí tak hlasno, že nie je počuť to čo hovoríš! Sme dobrým príkladom aj mi? Teším sa na Vaše reakcie, priateľia. Lesu a Poľovníctvu zdar! Váš priateľ Jáger .;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 19 rokmi 1 mesiacom #268 od Daxelkopov
Odpoveď od Daxelkopov na tému Poľovnícke zvyky a tradície
1. Jaro to niesu LOVCI, lovci totiž boli ludia čo sa lovom živili a preto znali prírodu a ctili zásady lovu. Takové individua o ktorých hovoríme, su obyčajní arogantní zbohatlíci ktorí su bez duše, ktorá dýcha pre prírodu a práve mi poctivý polovnící máme velku vinu na tom že to došlo až tak daleko. Vieš, keby nebolo takých obyčajných polovníkoch ktorý sa tlačia týmto ludom do zadku s vidinou že zostane omrvinka a namiesto toho povedali :Tak dost: vtedy bi bola reálna možnosť zachránit naše polovníctvo a zviditelnit odkaz našich predkov.Ked som žačínal polovať, jeden starý jáger,kamarát a môj učitel mi povedal&quot;prírodu si treba ctit, vnímať očami,ušami a hlavne srdcom a citom,mi vam zanechávame to co sme zdedili po našich predkov a vy sa postarajte aby vaše deti boli na vás hrdi a nemuseli sa za vás hanbiť. Tolko na dnes zajtra o20.00 budem na pokeci

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 19 rokmi 1 mesiacom #270 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Poľovnícke zvyky a tradície
Urcite si ma pochopil ako som to myslel ked som ich nazval &quot; LOVCAMI &quot; pretoze im o nic ine nejde len o to mat kopu trofeji , kopu mäsa v mrazaku a chvastat sa pred kamaratmi co som strelil poslednu sezonu kolko som za to vyvalil penazi , co som stihol postrielat a pod. Nechcel som tym urazit volakedajsich lovcov - ( ked este v nasich zemepisnych dlzkach neexistovalo slovicko POLOVNIK ) . Poznam aj bohatych polovnikov co maju zaujem zveladovat nase polovnictvo no tych je akosi pomenej oproti tym co len lovia zver z rozmaru , snobstva a preto ze je to v poslednych rokoch hit . Myslim si ze aj poplatkovy odstrel zveri je &quot; nutne zlo &quot; pre PZ . Ti co sa sezonu co sezonu staraju o zver , prirodu si zasluzia mat doma taku a taku trofej ako odmenu za to ze vkladaju tolko usilia aby zachovali to co nam ostalo po predkoch a snazia sa to este aj zveladovat . a nie dat strelit jelena nejakemu zazobanemu nemcovi len preto aby PZ mohlo zaplatit najom prenajimatelovi reviru . uvediem priklad : poznam cloveka , ktory sa pohybuje v kruhoch nasich mocipanov . pozna mocipanov aj z inych statov . raz sa ma spytal ci by nebolo mozne vybavit pre jeho kamarata ( politika ) odstrel rysa. ja ze vsak je rys celorocne chraneny !!!!! preco si ho nestreli u nich doma ? bud preto ze musi dodrzovat doma literu zakona , alebo preto ze uz rysov nemaju !!!! Tak ma v tom momente napadlo ze co su ochotny dat za odstrel : povedal som mu ze nieco by sa aj dalo no zalezi na financiach . tak som strelil cenu 2000euro . na to dotycny reagoval ze ci mozu prist uz buduci tyzden a ze chcu strelit dvoch . VERTE MI p.POLOVNICI ANI ZA 10 000 000 EURO BY SOM IM TOHO RYSA NEDOHODOL . niektori ludia co maju peniaze nemaju chrbtovu kost a myslia si ze kazdy sa z ich penazi hned posere .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 19 rokmi 1 mesiacom #271 od Daxelkopov
Odpoveď od Daxelkopov na tému Poľovnícke zvyky a tradície
Som velmi rád že si to nazval pravími slovami, a plne sa s tebou stotožnujem. len ma velmi mrzí že sa Ty, já a jager nestretáváme na pokeci, to by bola pravá debata a možno by sa pridali i další polovníci

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 19 rokmi 1 mesiacom #272 od jager
Odpoveď od jager na tému Poľovnícke zvyky a tradície
Vážený páni poľovníci! Našťastie sme organizovaný v PZ a tu si treba uvedomiť, že členská schôdza je najvišším riadiacim orgánom, nie 3 zbohatlíci. Sme ale natoľko zjednotený, aby sme boli schopný odsúhlasiť to čo je prospešné na zveľaďovanie poľovníctva, alebo chýba nám dostatok sebavedomia a kuráže na prednesenie diskuzného príspevku ktorým poukážeme na nespratníkov? Bojíme sa ukázať prstom, lebo sa bojíme, že nás vylúčia? Nepatríme medzi tých, čo na schôdzi pozerajú pod stôl a potom pri poháriku všetko vedia a všade boli dvakrát? Udržať poľovníctvo tak aby i naďalej bolo aktívným odpočinkom, priateľstvom a úctou jedného k druhému, znamená, diskutovať poukazovať na nedostatky a pripomínať posolstvo starých Jágrov ako dedičstvo ako bohatstvo o ktoré môžeme ľahko prísť, našou ľahostajnosťou. Kto nás oto môže pripraviť? No práve tí zbohatlíci, ktorý netušia prečo sa zálomok dáva na prevú stranu klobúku a nie opačne, ale majú prachy. Aby sme však mohli poukazovať, musíme byť v prvom rade mi bezúhonný. SME? Alebo sme len krákajúce vrany? Vráťme sa k základom !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Poľovníctvu a priateľstvu zdar!;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 19 rokmi 1 mesiacom #275 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Poľovnícke zvyky a tradície
No je to skoda ze sa nestretneme, lebo ja som vacsinou na nete v dobednajsich hodinach a obcas poobede , vecer zriedkavo - treba sa venovat aj manzelke . :P

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 19 rokmi 1 mesiacom #279 od jager
Odpoveď od jager na tému Poľovnícke zvyky a tradície
No schválne, na ktorý beh sa zakladá značka o riadnom ulovení zveri a prečo? ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 19 rokmi 1 mesiacom #280 od jager
Odpoveď od jager na tému Poľovnícke zvyky a tradície
kto odpovie správne pošlem mu prémie 100 sk

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 19 rokmi 1 mesiacom #281 od Arsen
Odpoveď od Arsen na tému Poľovnícke zvyky a tradície
Je to vo vyhláške - citácia: Označenie raticovej zveri značkou spočíva v založení značky v reze vedenom medzi lýtkovou kosťou a Achillovou šľachou na ľavej zadnej končatine raticovej zveri a jej uzamknutí tak, aby sa značka nedala bez poškodenia otvoriť. Stačí?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 19 rokmi 1 mesiacom #284 od jager
Odpoveď od jager na tému Poľovnícke zvyky a tradície
Arsén, je mi ľúto. Prvá časť odpovede je úplne správna, ale to je zákon. Prečo na ľaví zadný beh, to sú už zvyky a tradície a to som sa z Tvojej odpovedi nedozvedel. Skús to ešte raz.:p

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.074 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 238 návštevníkov a žiadni členovia on-line