Poľovnícke zvyky a tradície

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11528 od Jenda
Odpoveď od Jenda na tému Poľovnícke zvyky a tradície
O polobotkách jsem nepsal, ani jsem na ně nemyslel;) Měl jsem na mysli oblečení;) Ale máš pravdu, že v polobotkách by taková akce byla si vcelku zajímavá:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11529 od LEON
Odpoveď od LEON na tému Poľovnícke zvyky a tradície
ale DKo na taháni jsou honci a né myslivci:D:D:Dto znám:D:Dkdyž vidím maskáče a montérky ta si vzpomenu na fotky z padesátých let kdy na hony chodili především komančove v rádiovkách a montérkách:[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11531 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Poľovnícke zvyky a tradície
Keď nemáme spoločnú poľovačku, nosím maskáče - len nohavice, nie kabát celkom rád. Kamoš má krajčírsku dielňu a tam mi ich šili na mieru, tak sú to moje obľúbené gäte. Sú z veľmi pevnej zelenej látky, nie vojenskej a nezoderiem ich ani za 5 rokov aj v pohone. Nebral by som to až tak tragicky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11532 od michal
Odpoveď od michal na tému Poľovnícke zvyky a tradície
to co to mate za pohony alebo z coho ti to usil, ked to nezoderies za 5 rokov. Co to usil s tenkého plechu?:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11533 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Poľovnícke zvyky a tradície
akela proti zelenym vojenskym nohaviciam asi nikto nic nebude namietat ale ked je to ozaj maskac ala listie a pod tak to vyzera strasne a poznam PZ kde ich maju vsetci a vyzera to tam ako cvicenie veteranov lebo kazdy druhi z nich ma skoro 70r a su tam aj starsie kusy .:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11535 od johny
Odpoveď od johny na tému Poľovnícke zvyky a tradície
Leo DKo este na ziadnej polovacke nebol takze len ususdzuje ako by to mohlo byt ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11536 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Poľovnícke zvyky a tradície
Leon, keď si už spomenul tých honcov, tak v Takiho galérii som objavil www.polovnictvo.com/userimages/thumbs/1126008308.508043.600.jpg[/]niečo slušivé na ich vábenie 8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11537 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Poľovnícke zvyky a tradície
Neviem čo to je za materiál ale na plech sa dosť ponáša. Zmäkne len častým praním. Nie je to vojenská látka a je mimoriadne pevná. Samozrejme, keď idem na hosťovačku, oblečiem sa ako z Kettnera...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11538 od michal
Odpoveď od michal na tému Poľovnícke zvyky a tradície
a nemäkne to častým praním koli tomu, že to pomaly žerie hrdza:D, Inak nic v zlom8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11539 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Poľovnícke zvyky a tradície
Nemám na tom kovové časti, jedine ak by mi tam manželka dala všiť pás cudnosti.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11541 od Jenda
Odpoveď od Jenda na tému Poľovnícke zvyky a tradície
8o 5 samyc

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11542 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému Poľovnícke zvyky a tradície
Páni jágri, keby ste chodili poctivo na Dni Sv. Huberta do Antola (tak ako mi ochranári:D), tak by ste si tie samice mohli vychutnať z bezprostrednej blízkosti.8o:D8o:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11543 od Baikal
Odpoveď od Baikal na tému Poľovnícke zvyky a tradície
Presne tak, ako pises Jovic ....:P:)8o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11549 od eso
Odpoveď od eso na tému Poľovnícke zvyky a tradície
Ja sa tiež prikláňam k tým, čo by chceli dodržiavať poľovnícke zvyky a tradície, ku ktorým uvčite patrí zelené poľovnícke oblečenie - nie maskáče. A na spoločných poľovačkách obzvlášť. Sme predsa poľovníci - nie vojaci. A to čo písal Jendo - že si máme brať príklad od našich dedov - to boli páni poľovníci nie len čo sa týka oblečenia.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11552 od lubto
Odpoveď od lubto na tému Poľovnícke zvyky a tradície
Zdieľam Tvoj názor. Ja tiež keď vidím "poľovníka" v maskáčoch tak doslova strácam reč. Bohužiaľ stáva sa to čoraz častejšie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11587 od miso
Odpoveď od miso na tému Poľovnícke zvyky a tradície
Súhlasím, že maskáče by nemali mať v šatníku poľovníka miesto. Pre niektorích je to však "lacnejšia" a výhodnejšia alternatíva ako si kúpiť, alebo dať ušiť poľovnícke oblečenie. Mnohí mu ani nepripisujú nejaký význam a do hory im stačí niečo tmavé či zelené hoc i z rifloviny a pod... Iný pohľad však mám na poľovnícke maskáče, ktoré sú poďla mňa praktické, účelné a príjemnejšie na pohľad aj keď na druhej strane u nás nie su ešte veľmi rozšírené ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11669 od jager
Odpoveď od jager na tému Poľovnícke zvyky a tradície
Vždy ma trápil pohľad na, v maskáčoch doobliekaného " poľovníka"-banditu, teroristu a či člena vojenského prepadového komanda . Poviem Vám, že som pri každej poľovníckej akcií, na ktoréj sa zúčastnili doobliekaný chlapy vo voj. maskáčoch, pociťoval neúctu a pohrdánie k tým poľovníkom a k poľovníctvu vôbec, ktorí kultúru a etiku obliekania vždy ctili, lebo tak ju zdedili po svojích predkoch, ktorí im boli dobrým príkladom.
<br/>Keď sa ukazal takto zamaskovaný člen trestnej výpravi darmo ste ho upozornili, že dnes nie sú voj. manebre, ale spoločná poľovačka, tak na vás pozeral, ako že práve vy ste ten rušiví element, čo svojou pripomienkou narúša medziľudské vsťahy. Niet sa čo diviť. Ak prvé kroky zoznamujúceho mladého adjunkta s prírodou boli po boku iných starších poľovníkov doobliekaných v maskáčoch, niet sa čo diviť, že práve toto oblečenie ím bolo a je bliššie.
<br/>
<br/>Nedávno som tu kdesi čítal príspevok poľovníka, ktorý sa cítil ukrivdený, lebo vraj miluje pírodu a má kladný vsťah k hore a oni mu dnes idú zobrať po niekoľkých rokoch členstvo v PZ. Vraj jeho život tým stráca podstatný zmysel.
<br/>Milý priatelia, a nie je to trocha inak? Veď podľa mojho názoru a tiež mojej skúsenosti, nezobrali mu nič z lásky k hore a k prírode, to sa totiš zo srdca v ktorom nosíš toto bohatstvo vyrvať nedá, ale zobrali mu iba členstvo v PZ.
<br/>Nechcel ten pán napísať, že zrušením členstva mu zobrali možnosť dostať sa k divine? Nechcel napísať, že miluje divinu a oni mu idú zobrať členstvo?
<br/>Ano potom mi to dáva zmysel, že stratou členstva prišiel o divinu. Do lesa predsa môže kedy chce ak nejde za účelom výkonu práva poľovníctva a ak sa správa tak aby svojím správaním nenarušoval prirodzený chod prírody.
<br/>Miso, a aj teraz sa pousmejem nad burzovím argumentom, že maskáče sú lacnejšie a preto ich chlapy obliekajú.
<br/>A nie je to tak, že v maskáčoch sa skôr dostanú nepozorovane ku zveri a potiažmo k divine? Ak máš na guľovnicu 30 000,- SK, nechce sa mi veriť, že by týto chlapy nenašli vo svojom ročnom rozpočte voľných 2 000,- Sk. aby mohli dôstojne reprezentovať poľovníctvo a kolegov poľovníkov v slušivom oblečení zelenej, šedej, alebo čiernej farby, ktoré sa pokladajú od pradávna za farby poľovnícke?
<br/>A okrem iného, zákon o poľovníctve v súvislosti s poľovačkámi na drobnú zver, nedovoľuje pred zverou sa skrývať, líhať alebo sa inak maskovať.
<br/>
<br/>Keď ma z Ú SPZ požiadali či by som bol ochotný pripraviť nové skušobné testy pre potreby KMPP, priznám sa, že sa mi moc do toho nechcelo. Tu som však uvidel možnosť svojou maličkosťou prispieť k udržaniu poľovníckych zvykov a tradícií a samotnej podstaty poľovníctva,tým, že už v mladom veku budeme vštepovať deťom, ktoré sa raz stanú členmi či už PZ alebo PS, čo je správne a čo treba pokladať za porušenie etických ustanovení.
<br/>Ak v skušobných testoch je otázka: Čo je hrúbím porušením etiky obliekania?
<br/>A odpoveď je, že sú to maskáče, tak si buďťe istý, že deti ktoré ako 12 - 14r. na celoštátnej súťaži o pohár prezidenta SPZ skončili na prvom mieste, ale aj tie, ktoré vzorne Vás členov PZ reprezentovali na okresných kolách a ktoré zachraňujú dobré meno vašich PZ, na toto nikdy nezabudnú a takto doobliekaneho človeka budú automaticky posudzovať ako rušivý element, ktorý do poľovníctva nepatrý.
<br/>Chce sa mi napísať, vráťme sa k základom poľovníctva, lebo za veľa rokov sme tak vybočili od podstaty, že dnes mnohý zblúdili a na tých čo o tom vedia, že sú niektorí s cesty, pozerajú ako na škodcov toho čo oni sami uznávajú za správne .
<br/>
<br/>Už 12 r. nie som členom PZ a i napriek tomu som neprestal horu milovať, svoje deti zo ZŠ v Zubáku som predviedol na okresnom kole 2003, 2004 s umiestnením na I. mieste. V roku 2004 som sa s nimi zúčastnil celoštátnej súťaže o pohar prezidenta v Pruskom a aj tu sme skončili na i. mieste. Naučil som sa nedovoliť ignorantom, aby narušili môj vsťah k poľovníctvu a ku všetkému čo sním súvisí.
<br/>Dnes Už nechcem byť členom PZ. Jednoducho by som to ako člen nejakého PZ ani nezvládol. Moje zákony na správny chod PZ sú rozdielne. Veľmi odlišné od tých podľa, ktorých sa v mnohých PZ riadia a na druhej strane identické zo zákonom o poľovníctve a zo stanovami SPZ.na ktoré každý kašle.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11678 od lubto
Odpoveď od lubto na tému Poľovnícke zvyky a tradície
Pekne napísané, fakt.;) V Tvojej práci s deťmi Ti držím palce, a teší ma, že s deťmi pracujú ľudia, ktorí ich vedú ku správnej poľovníckej kultúre!:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11750 od mirek
Odpoveď od mirek na tému Poľovnícke zvyky a tradície
Jáger - pán Miroslav prosím Ťa prestaň tu vypisovať slzotvorne romány... :{ Maskáče nosievaš aj ty.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11753 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Poľovnícke zvyky a tradície
fiiiiiiiiha co sa tu clovek dozvie 8o8o8o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.082 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 327 návštevníkov a žiadni členovia on-line