Poľovnícke zvyky a tradície

pred 19 rokmi 1 mesiacom #291 od Daxelkopov
Odpoveď od Daxelkopov na tému Poľovnícke zvyky a tradície
Jager, už som ti odpovedal na tvoj príspevok,ale píšem to znova aby to vedeli i další kolegovia" Naši predkovia vedeli že zásah šípom z lavej strany je uspešnejší pretože tam je srdce a preto ukladali zver na pravý bok, aby mohli vyťiahnuť šíp a dal sa znova použit. A tu su korene polovníckého zvyku pokladať zver na pravu stranu--pravý bok. To to, a mnoho dalších zaujímavých polovníckých tradicii je napísané v mudrich knihách len treba čítat pretože v knihách je mudrost a historia. A prečo lavý zadný beh-- pretože zver sa ukladá na pravý bok. Jager Lesu a polovníctvu Zdar teším sa na dalšiu spoluprácu

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 19 rokmi 1 mesiacom #296 od Daxelkopov
Odpoveď od Daxelkopov na tému Poľovnícke zvyky a tradície
Vážení páni polovníci, Jager, Foldes,Arsen, Jaro,--priatelia, stále tu vedeme polemiku o historii polovníctva, o odkazu našich predkov,ale já mám stále ten pocit, že na niečo podstatné zapomíname! je to prosté slovo, a tým slovom je " polovníctvo" Dávam si s tále otázku, či nezabudáme čo vlastne toto slovo znamená: Tak já by som, s vaším svolením toto slovo rozobral: Za prvé:POLOVNICKA ETIKA- korektný vzťah polovníka k zveri,prírode ak iným polovníkom.POLOVNICKA KULTURA-polovnícke zviky a obyčaje. POLOVNICKA REČ-je to komunikace medzi polovníkmi v polovnícké terminologii. A tak by som mohol pokračovať dalej. Ja viem niekto si povie prečo to píšem, ale ja tým chcem povedať že toto je ta podstata našeho POLOVNICTVA a to sa v dnešnej dobe vytráca z našich srdc. A na záver staré slovenské porekadlo: Dobrý polovník je i dobrý človek!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 19 rokmi 1 mesiacom #297 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Poľovnícke zvyky a tradície
Neda sa s tebou nesuhlasit a myslim ze by nejaky komentar k tomuto bol uplne zbytocny . Len chcem dodat ze niektore PZ na tieto veci zabudaju a clenov zaujima len to kto dostane povolenku na aku zver a potom sa to vacsinou zvrtne na nevrazivost jeden voci druhemu . Nie som az tak stary , no pamätam si ako sa jednotlive PZ navstevovali , vladli dobre vztahy , robili sa akcie pre decka a pod. Urcite sa to niekde dodrzuje ale akosi je toto vsetko na ustupe . Tak si myslim ze je vyborne ze sa tu naslo niekolko nadsencov co maju zaujem Polovnictvo pozdvihnut !!!!!!!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 19 rokmi 1 mesiacom #302 od jager
Odpoveď od jager na tému Poľovnícke zvyky a tradície
Gratulujem Daxel, ak chceš pošli mi tvoje číslo účtu. Odpoveď je úplne správna a až teraz kompletná. K ďalšej časti, Slovo Poľovníctvo? Začal som túto tému so sloganom:" Vráťme sa k základom poľovníctva"
<br/>tak jednoduché. Jednoduché, ale iba pre toho kto vie odkiaľ pramenia poľovnícke zvyky a tradície a čo je pravým poslaním poľovníctva ako celku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 19 rokmi 1 mesiacom #305 od Daxelkopov
Odpoveď od Daxelkopov na tému Poľovnícke zvyky a tradície
Jager,ja to nepišem pre peniaze, ja polovníctvo jako celok milujem, som velmi rád ked môžem komunikovat s ludmi, ale tebe jednoducho niekedy nechápem. Ja o polovníctve nepíšem ako spisovaťel, ja prosto vyjadrujem čo viem a čo cítim a to chcem vyjadriť hlavne pre verejnost čo . číta tieto stránky, a nie niečo dokazovať ťebe starému harcovníkovi ktorý to zná. Pozri dám ti na zváženie nabídku: Namiesto toho abychom my dvaja viedli polemiku, začnime byť užitoční, a jak? Jaro ma požiadal abysom mu prispel príspevkom na jeho internetovu stránku, tak ja už som začal a ty sa dufam pridáš. dnes mu posielam prvu čast, a jak sa mu bude páčit, a dá ju na webovu stránku, tak si to prečitaj a môžeš sa pridať, budem rád! Zdravím ťa Daxel

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 19 rokmi 1 mesiacom #325 od hajnik
Odpoveď od hajnik na tému Poľovnícke zvyky a tradície
Daxel, zachraňovať poľovníctvo je trocha neskoro. Ak mi nerozumieš, nedivím sa, zakrátko pochopíš, prečo ja a ani ty nič nedokážeme. Je rozhodnuté. Poľovné revíri pojdú na licitáciu!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 19 rokmi 1 mesiacom #326 od michal
Odpoveď od michal na tému Poľovnícke zvyky a tradície
nemyslim si, že je to s tou licitaciou všetkých revírov až také horúce, podľa mojich inf. sa bude povinne licitovať len revír, kde má prevahu štát, pravdepodobne zastúpený štátnymi lesmi. Inak dávam do pozornosti, že približne od septembra by mala pôda neznámych vlastníkov prejsť na štát a ten ju bude následne presúvať do vlastníctva obcí.Ťo znamená, že prevažnú časť pody, ktorá bude dosť podstatnou súčasťou toho-ktorého revíru bude spravovať obec a teda minimálne v menších obciach si starosta nedovolí prehodiť vlastých cez palubu a prenajať to nejakému privandrovalcovi s tučnou buksou. To s tým presunom pôdy je hotová vec. Druhá vec je ale to, že velká časť PZ, ktoré majú malý revír do 2000 ha, oň pravdepodobne príde na úkor susedov, pretože by sa mali prehodnocovať hranice tak, aby v určitá kategória revírov povinne presahovala výmeru 2000 ha, a teda tieto malé rev. budú rozdelené a následne pričlenené k väčším, čím si de fakto prilepšia susedia, ktorí budú poľovať na väčšom. Toto je len taký náčrt možného scenára, sú tam niektoré nepresnosti, ale v zásade to je ten scenár, ktorý sa má v blízkej budúcnosti odohrať.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 19 rokmi 1 mesiacom #328 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Poľovnícke zvyky a tradície
pokial viem tak asi 70% PZ ma uz predlzenu najomnu zmluvu do roka 2015.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 19 rokmi 1 mesiacom #330 od Daxelkopov
Odpoveď od Daxelkopov na tému Poľovnícke zvyky a tradície
Hajnik, ty si ma vonkoncom nepochopil, to, že mi zoberu polovný revír ma bude trápit, ale dôležité mi nezoberu! Lásku k prírode, Lásku k môjmu psíkovi, Moju polovnícku uniformu, a v neposlednej rade Polovnícku česť - tu mi páni vziať nemôžu. Ja budem stále krmiť zver , stále chodiť do hory, pre mna sa nič nezmení, len to, že nebudem nosiť zbran, a to mi neprekáža!!! Som polovník a polovníkom zostanem!!! Hajnik pamataj si: české príslovie hovori: Na každu svinu sa v kotli voda varí.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 19 rokmi 1 mesiacom #333 od jager
Odpoveď od jager na tému Poľovnícke zvyky a tradície
Daxel, si vzácny človek. Tvoj postoj k chystaným zmenám je výnimočný a zároveň správny. Normálné je že 80% poľovníkov by skončilo v ten deň, keď by zistili, že divina už nebude. Všetko čo sa vrámci plánu odloví pôjde na dodávku. Samozrejme to tak nebude, ale ako malý test ba to bolo zaujímavé. Ty si už testom prešiel a ja tiež. Ja preto, že dnes beriem do ruky častejšie kameru a foťak ako guľovnicu. S kamerou mám vzácnejšie trofeje vo svojej videotéke ako na stene s guľovnicou. Všetkým, ktorým príroda učarovala prajem veľa krásných zážitkou pri potulkách tou krásnou zahradou, akou naše slovenské hory sú:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 19 rokmi 1 mesiacom #334 od jager
Odpoveď od jager na tému Poľovnícke zvyky a tradície
Michal, tak ako si poznamenal, iba s časti máš pravdu. Pretože obec žije s poplatníkov daní a s prenájmov, tak práve s tohto dôvodu každý starosta za prenájom radšej siahne na 200 tisíc od zazobanca ako po 15 tisícoch od poctivých občanov. To sú nezvratné prvky kapitalizmu a komercie. A pritom starosta môže byť i dobrý človek. V obci je 5 členov PZ a ostatný sú privandrovalci. Ak si to starosta pokazí u 5 občanov čo sa zmení? z hola nič! Iba v pokladni pribudne 200 tisíc. ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 19 rokmi 1 mesiacom #335 od Daxelkopov
Odpoveď od Daxelkopov na tému Poľovnícke zvyky a tradície
Jager, plne s tebou suhlasím, naprosto presne si zhodnotil taku situaciu, aká nastane, a žial bohu nezrobíme nič, pretože v dnešnej dobe su peniaze na vysej urovni ako je čest, morálka a charakter človeka.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 19 rokmi 1 mesiacom #349 od miso
Odpoveď od miso na tému Poľovnícke zvyky a tradície
Páni Jager a daxelkopov. Čítal som si vaše príspevky a musím vám povedať, že s vami plne súhlasím a verím,že takých poľovníkov ako ste vy bude len a len viac. vaše názory sú veľmi vyspelé pretože ste pochopili,že správneho poľovníka nepoteší najviac úlovok. . ..... POĽOVNÍCTVU ZDAR!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 19 rokmi 1 mesiacom #354 od jager
Odpoveď od jager na tému Poľovnícke zvyky a tradície
Stanovíme kódex a založíme virtuálny klub Jágrov. Súhlasíte????:):):):)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 19 rokmi 1 mesiacom #357 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Poľovnícke zvyky a tradície
celkom dobry napad - Jager !!!!!!!!!!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 19 rokmi 1 mesiacom #360 od miso
Odpoveď od miso na tému Poľovnícke zvyky a tradície
Prečo nie??? Znie to dobre.:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 19 rokmi 1 mesiacom #362 od Daxelkopov
Odpoveď od Daxelkopov na tému Poľovnícke zvyky a tradície
Jager som proti tomuto názvu já som polovník a ním aj zostanem! Slovenčina je krásna reč a ja sa nepotrebujem opičit po akýchsi nemcoch. Jager ujasni si svoje myšlienky!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 19 rokmi 1 mesiacom #370 od hajnik
Odpoveď od hajnik na tému Poľovnícke zvyky a tradície
Jáger, je to perfektný nápad. Kedy začneš na tom pracovať. A počítaj s tým že zo štatistiky budú aj taký, ktorý nebudú súhlasiť iba s toho dôvodu, lebo to nebolo z ich hlavy. Já a aj ostatný účastníci tu na pokece ti držime palce a prajeme ti veľa elánu do podpori za upevňovanie dobrých vsťahov v poľovníctve.:):)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 19 rokmi 2 týždnami #449 od lankaster
Odpoveď od lankaster na tému Poľovnícke zvyky a tradície
Ťažká téma.Uj veľmy ťažká.Keď čítam vaše príspevky,pália ma na srdci mnohé starosti,z problémov ktoré v tejto sfére poľovníckej praxe vznikajú.A rozoberať jednu po druhej by bolo zdlhavé a určite by sa to nezaobišlo bez emocijí.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 19 rokmi 2 týždnami #465 od jager
Odpoveď od jager na tému Poľovnícke zvyky a tradície
Zdravím lankaster, už som mal možnosť čítať tu na týchto stránkach tvoje príspevky, ktoré ma veľmi zaujali tvojím prezentovaním vzácnych vedomostí zo širokej oblasti poľovníctva, čo veľkou mierou prispieva k celkovej úrovni vzdelania poľ. verejnosti. Verím, že tvoj príspevok do tejto témi bude mať rovnaký pozitívny prínos ako aj tie doterajšie. Lankaster, zostaň s nami priateľu.:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.117 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 253 návštevníkov a žiadni členovia on-line