Poľovnícke zvyky a tradície

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11829 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Poľovnícke zvyky a tradície
Prajem z celého srdca slovenskému poľovníctvu aby nosenie maskáčov a šiltovky bol jeho najväčší problém :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11832 od johny
Odpoveď od johny na tému Poľovnícke zvyky a tradície
To ako myslis ze opat??? Pokial sa dobre pamatam doteraz som to zvladol vzdy a ty si bol ten kto sa tu vyfarbil stavnatymi prirovnaniami. Nasiel si v mojom prispevku nieco nezvladnute alebo vulgarizmy ako v tvojich prispevkoch?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11834 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému Poľovnícke zvyky a tradície
Jager, Ty si neuveriteľný majster v urážaní ľudí.8o8o Niekedy dokážeš písať ako farár keď káže v kostole, ale niekedy Ti zjavne zlyhávajú nervy. :[
<br/>Medzi poľovnícke tradície by mala patriť aj schopnosť diskutovať s kolegami poľovníkmi bez urážok a vulgarizmov.:)
<br/>Naozaj to tu číta aj nepoľovnícka verejnosť.8o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11837 od Jenda
Odpoveď od Jenda na tému Poľovnícke zvyky a tradície
Janči už by jsi se měl na polovníctvo vykašlat, děláš ostatním jen ostudu:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11838 od pali1
Odpoveď od pali1 na tému Poľovnícke zvyky a tradície
polujem už niekolko x rokov,na tieto stránky som sa prihlasil iba nedávno,myslel som si ,že su o poľovníctve,ale vy ste ako male deti,same urážky a osobné injektívy..začínam ľutovať,že som sa tu vôbec prihlásil.Jager ty maš asi patent na rozum.Všade si bol,všetko vieš ...... Neodpovedaj na to,ja už na teba reagovať nebudem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11840 od mattheww
Odpoveď od mattheww na tému Poľovnícke zvyky a tradície
Ako čitam tuto diskusiu vidim, že všetci sa hlásia k zvykom toho &quot;pravého poľovníctva&quot;. Ja poľujem len 3 roky, ale moje skúsenosti z revírov sú presne opačné. Teraz sa chcem vážne spýtať: Viete o nejakom PZ na Slovensku, kde sa tieto dobré mravy ešte dodržiavajú?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11841 od mattheww
Odpoveď od mattheww na tému Poľovnícke zvyky a tradície
Ako čitam tuto diskusiu vidim, že všetci sa hlásia k zvykom toho &quot;pravého poľovníctva&quot;. Ja poľujem len 3 roky, ale moje skúsenosti z revírov sú presne opačné. Teraz sa chcem vážne spýtať: Viete o nejakom PZ na Slovensku, kde sa tieto dobré mravy ešte dodržiavajú?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11844 od eso
Odpoveď od eso na tému Poľovnícke zvyky a tradície
Na s malými výnimkami napr. aj u nás. Ale myslím, že 100% dodržiavanie asi len tak ľahko nenájdeš.8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11845 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Poľovnícke zvyky a tradície
Tieto stránky sú celkom pekným a reálnym odrazom toho ako to je v poľovníctve a medzi ľuďmi všeobecne a netreba z toho robiť vôbec tragédiu lebo inak to asi ani nebolo ani nebude :P

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11854 od miso
Odpoveď od miso na tému Poľovnícke zvyky a tradície
Dobrý nápad, ešte nájsť ochotného človeka s umeleckým cítením čo sa na to podujme..:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11855 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Poľovnícke zvyky a tradície
Mišo, mne sa vaše riešenie páči z praktického hľadiska a podobne nazerám aj na oblečenie do terénu = malo by byť v prvom rade praktické a funkčné a až potom slušivé. U nás hovoríme, že nejestvuje zlé počasie, iba nevhodné oblečenie. Ak sú pre niekoho do terénu praktické maskáče, je to jeho vec. Isto by v nich nešiel kamarátovi s darom na svatbu ani s vencom na pohreb.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11859 od miso
Odpoveď od miso na tému Poľovnícke zvyky a tradície
&quot;U nás hovoríme, že nejestvuje zlé počasie, iba nevhodné oblečenie.&quot; Tak s týmto s tebou súhlasím na 110%. Len som sa pousmial keď som videl poľovného hosťa ako šiel na lov jeleňa v obuvi, ktorú by som skôr zaradil k poltopánkam k obleku na Dni svätého Huberta ako do hôr. A večer sa sťažoval na otlaky!:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11879 od jager
Odpoveď od jager na tému Poľovnícke zvyky a tradície
No ak nechceš odpovedať, už teraz si nemusel.
<br/>Si ako fudbalové mužstvo, ktoré dá v 2 minute gól a odchádza z ihriska pre istotu aby super nevyrovnal. Ale dobre, ak sú tvoje pravidlá takéto, aj s toho sa dá veľa porozumieť.
<br/>Ja prezentujem svoj názor, a podotýkam, že nemusí byť správny, Ak somnou nesúhlasíš, napíš svoj postoj k problematike, ak vôbec máš nejaký iný názor. Zatiaľ sa nehnevaj, pre mňa si ten ako som napísal. Podľa teba mám patent na rozum a ty si ten, kto to má odobriť.
<br/>Si spokojný s tým čo tu píšeš, alebo si pomýlil??

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11881 od jager
Odpoveď od jager na tému Poľovnícke zvyky a tradície
Jovic, myslím, že tvoj postreh je správny. Vieš česi majú také porakadlo. Hovorí sa tomu, Zákon sedby a sklizne. Inými slovami, čo zaseješ to aj zožneš.
<br/>Ak niekto prejaví pokoru a zároveň rešpekt nad názorom iným ako je jeho vlastný. tomu píšem ako farar. Ak však iný pre istotu, reaguje podraždene až arogantne na môj názor, ktorému neporozumel, tak toho ozaj nemám dôvod šetriť a vyjadrím svoj postoj tvrdšie v očakávaní a z iskričkou nádeje v srdci, že toto by ho malo zobudiť. Mal by si uvedomiť, že ako píšeš i ty, že toto čítajú aj mladí ľudia, ktorých mi svojími príkladmi pripravujeme do života. Ak mám písať za seba, tak ja by som ím chcel ukázať, určitú dávku sebavedomia aby si uvedomili, že každý z nich a aj z nás je originálným produktom prírody a preto by mali byť pyšný na to aký sú. Ak ti chce niekto ubližovať, tak sa bráň, ak niekto ubližuje inému, tak ho bráň, ak niekto prejaví pokoru, uč sa jej. Už som to tu kdesy písal, že to čo robíš, kričí tak hlasno, že nie je počuť, to čo hovoríš.
<br/>Možno by som tu i našiel pár poctivých ľudí, ktorých názori ma zaujali a ktorích by som i rád osobne poznal. Veľmi ma napr. zaujal JOHNY. Stále sa v ňom neviznám. Skúšam ho aj tak aj tak a pokaždej mi spôsobý zmätok. Chcel by som to skúsiť osobne.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11890 od papo
Odpoveď od papo na tému Poľovnícke zvyky a tradície
&quot;Mal by si uvedomiť, že ako píšeš i ty, že toto čítajú aj mladí ľudia, ktorých mi svojími príkladmi pripravujeme do života. Ak mám písať za seba, tak ja by som ím chcel ukázať, určitú dávku sebavedomia aby si uvedomili, že každý z nich a aj z nás je originálným produktom prírody a preto by mali byť pyšný na to aký sú.&quot;
<br/>
<br/>Jager, doteraz som sa vyjadroval viac-menej k odbornejším témam, ale tvoj príspevok ma už dvihol zo stoličky. [r]To snáď nemyslíš vážne, byť príkladom pre mladých? [/r]. Hnal by som ťa od svojho syna, čo by ti nohy stačili, to mi ver. A príspevky si nechaj radšej prečítať a opraviť niekým, kto ovláda pravopis, nech sa nemusíš červenať za svoj príklad.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11891 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Poľovnícke zvyky a tradície
Papo snimam svoj polovnicky klobuk pred tvojim prispevkom . Asi hovoris viacerym z duse ale aj tak je to podla mna hadzanie hrachu na stenu . Lebo ludia zatrpknuty na cely svet taki budu na vzdy a nikdy nebudu mysliet pozitivne .
<br/>
<br/>a JAGER ma jednu vynimocnu vlastnost ktoru na nom &quot; obdivujem &quot; ;/ dokaze v mihu sekundy na 100 % urcit bezuhonnost a ludske kvality toho ci onoho cloveka .
<br/>
<br/>ps : Jager kto je bez viny nech hodi kamenom !

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11893 od johny
Odpoveď od johny na tému Poľovnícke zvyky a tradície
Jager nič ti nebráni pri prechode Liptovom vytočiť číslo 0905 211 851 a stretnúť sa so mnou. Určite je lepšie povedať si veci priamo do očí.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11943 od jager
Odpoveď od jager na tému Poľovnícke zvyky a tradície
Pupuš, či ako sa to voláš,
<br/>Ad 1,) Neučím deti pravopis, na to naozaj nemám. Častejšie som chodil po horách ako do školy.
<br/>Ad 2,) Deti, ktoré som pripravoval na Okresné kolo KMPP po dva roky, skončili vždy až na I.mieste. S týmito deťmi, ktoré vyhrali okresné kolo, a ktoré som si vybral podľa určitých predpokladov, sme na celoštátmej súťaži KMPP, o Pohár prezidenta SPZ, Mariana Lipku, skončili tiež až na I. mieste s 33 zúčastnených okresov. Ešte si stále myslíš apuš, že nemám predpoklady na to aby som, možno konečne naučil niečo rozumné aj tvojho syna.
<br/>Ak chceš, aby Tvoj syn naozaj pochopil, čo je príroda, starostlivosť o dary prírody a získal aj základy pre úspešné napredovanie vo vedomostiach o poľovníctve, tak ma vyhľadaj, ospravedlň sa mi a ja zabudnem, že si ma chcel uraziť. Možno Tvojmu synovy odovzdám niečo z mijích vedomostí a praktických skúseností, ktoré ty asi nemáš.
<br/>Ak chceš, aby tvoj syn bol tvojou vernou kópiov, nesmieš mu dovoliť stretávať sa s kýmkoľvek. Lebo sa hovorí, že prostredie ľudí formuje. Ak budeš žiť s hasičmi, tak je jedno, či chceš alebo nie, o 10r. bude s teba jeden s najlepších hasičov. Teraz je otázka, chcel by si aby tvoj syn bol presne taký ako si ty? Myslíš si, že by mohol vedieť viac ako vieš ty? Robilo by ti radosť, keby tvoj syn bol chytrejší ako si ty? Potešilo by ťa keby tvoje okolie hovorilo o tom akého máš šikovného syna? Ak odpoveď je, ANO, tak nie som si celkom istý, že si mu dobrým príkladom. Aspom určite nie v tom ako rýchlo dokážeš odsúdiť človeka o ktorom vieš absolutný drek.
<br/>S Tvojím synom by som chcel urobiť dohodu. On ma naučí niečo s pravopisu a ja ho pripravím na celoštátnu súťaž KMPP, a na bedňu vystúpi ako viťaz. Najskôr však mu dám jednoduchý test. Napr. Koľko zubou má pes? Kedy sa zo srnca stane jeleň? Na ktorý bok kladieme zhasnutý kus zveri? Kedy môžeme prekročiť ulovenú zver? Akým spôsobom prejavujeme úctu k zhasnutej zveri? A tď... Ak toto nebude vedieť tak si ako otec poľovník neobstál.
<br/>Ad 3,) Už teraz sa červeňám, ale za teba poľovník!
<br/>Ad 4,) Ak nevieš čo máš napísať,nekopíruj moje postoje len preto, že aj ty sa chceš zapojiť. Vysmoľ aj niečo zo svojej dielne, čo nám dovolí rozšíriť si obzori poznania a dovolí nám nazrieť za hrebeňe poznaného.
<br/>
<br/>Texedo, aj tu si všimni, kto koho napadol. Ani ho nepoznám a čo si dovolí. Preto aj teraz nepíšem ako farar, Prečo človeka, ktorého nepoznám, začne hneď urážať, namiesto toho aby najskôr prejavil snahu, priateľským tónom nadviazať kontakt a potom si po krátkej výmene názorov urobil svoj vlastný. Ako môžem byť teraz na neho milý?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11944 od jager
Odpoveď od jager na tému Poľovnícke zvyky a tradície
Pardóóón to je reakcia na príspevok , ktorý písal papo.8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11946 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Poľovnícke zvyky a tradície
Jager, bez urážky, ale isto existuje rozdiel medzi prechádzkami so starým otcom, strýkom alebo otcom čerpajúcimi so svojich skúseností a prechádzkami s pionierskymi vedúcimi čerpajúcimi z metodických príručiek. Od starého otca, strýka alebo otca asi nikdy nedostanete medailu, pohár, ani diplom, ale zato vám dovolia odniesť flintu, prípadne vás večer na chate nevyženú spať a nechajú načúvať rečiam poľovníckej partie, ktorá sa tam zišla.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.163 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 246 návštevníkov a žiadni členovia on-line