Poľovnícke zvyky a tradície

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #11424 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Poľovnícke zvyky a tradície
Pochváľte sa, ak máte u vás nejakú fajn tradíciu spojenú s dnešným dátumom 8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #11432 od zalesak
Odpoveď od zalesak na tému Poľovnícke zvyky a tradície
:) čakal som taku odpoveď.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #11498 od johny
Odpoveď od johny na tému Poľovnícke zvyky a tradície
Páni poľovníci, prosím Vás aby ste trochu uvažovali nad fotografiami, ktoré dávate do galérie. Úcta k ulovenej zveri patrí k základným princípom poľovníctva. Kto si nevie vážiť úlovok, nevie si vážiť prírodu. Ako asi zapôsobí www.polovnictvo.com/userimages/thumbs/1162814452.791006.600.jpg[/]takáto fotografia na nestranného návštevníka PID. Čo si o nás pomyslí? Že sme banda barbarov. Kde je tu úcta a tradície???

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #11500 od dusab
Odpoveď od dusab na tému Poľovnícke zvyky a tradície
johny: PRESNE TAK! Niektore prispevky su naozaj na povazenie....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #11501 od Vladenko
Odpoveď od Vladenko na tému Poľovnícke zvyky a tradície
Súhlasím s Johnym. Stačí predsa úlovok odtiahnuť pár metrov od nástrelu, vzdať hold zveri zálomkami otočiť ju tou stranou kde je menej rozbitá a hneď to inak vyzerá. Veď príroda poskytuje svojou rozmanitosťou lepšie podmienky pre spomienkovú fotografiu ako aranžovanie v ateliéri. Už sme tu predsa o tom písali. Aby vynikla aj krása zveri nie len ako úlovku, inak to potom vyzerá ako u mäsiara na jatkách

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #11504 od michal
Odpoveď od michal na tému Poľovnícke zvyky a tradície
Ja si zas myslím, že Elo-vi nemáte co vycítat. Jeho galéria je urcite jedna z tých lepsích a nakoniec aj takáto fotka má výpovednú hodnotu. Mne to nevadí, a tvrdím, že na bigotných ochranarov, ak sem zavítajú bude mat rovnaký účinok ako urezana hlava, hoc aj obložená vetvičkami.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #11505 od Vladenko
Odpoveď od Vladenko na tému Poľovnícke zvyky a tradície
Michal nikto nekritizoval Elovu galériu. Týkalo sa to viac menej iba tejto fotografie. Ostatné fotky sú fakt dobré, a je z nej cítiť aj patričný cit a úcta. Aj prostredie na fotkách, vystihuje miesta úlovku...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #11506 od Rado
Odpoveď od Rado na tému Poľovnícke zvyky a tradície
Johny velakrát som od teba počul aby každý opisoval polovníkov podla skutočnosti nie podla verejního názoru že sme všetci opilci a pod. Ja na tejto fotke nevidím nič zlé je to realita tak to tu nezatierajme, lebo budeme ako tí ostaní, ktorí si o nás nemyslia nič dobré. Nerobme zo seba niečo čo nie sme len preto aby tí druhí mali o nás čo najlepšiu mienku. Verím že aj po tejto fotografii bol ulovenej zvery vzdaný hold.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #11507 od johny
Odpoveď od johny na tému Poľovnícke zvyky a tradície
Rado ja nechcem aby sme niečo zastierali, ja chcem aby sme to nerobili a to je rozdiel.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #11508 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému Poľovnícke zvyky a tradície
Nepovažujem sa za "bigotného ochranára" a pozerám sa na tú fotku z určitého nadhľadu.:D
<br/>Fakt je, že je to reálny záber. Ale toto je verejne dostupná fotogaléria a prezerajú ju nie len poľovníci. A fotky sa dajú stiahnuť, použiť a aj zneužiť. Jedna fotka síce názor verejnosti nezmení, ale načo hneď ukazovať &quot;krvavú&quot; stránku výkonu poľovného práva.
<br/>A poľovníci sa delia na tých, ktorí zvysoka kašlú na názor laickej verejnosti a na tých, ktorím záleží na &quot;dobrom mene&quot; slovenského poľovníctva. A Johny zjavne patrí do druhej skupiny a ja s ním súhlasím.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #11509 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Poľovnícke zvyky a tradície
Rado, v Johnyho príspevku rezonuje úcta k úlovku. Dá sa to pochopiť aj tak, že prejavy úcty k úlovkom vôbec nebude treba dokumentovať ľúbivými fotografiami, kedže tie neľúbivé sa nebudú dať urobiť :x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #11512 od Jenda
Odpoveď od Jenda na tému Poľovnícke zvyky a tradície
Takovejch fotek tu je.......Zrovna aktuální galerie Aradac.Vojenský cvičení hadr.Dokonce na jedné fotce je někdo se samopalem ;/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #11513 od lapka
Odpoveď od lapka na tému Poľovnícke zvyky a tradície
Myslíš? U vás vzdávate hold vyvrhnutej zvery?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #11514 od Vladenko
Odpoveď od Vladenko na tému Poľovnícke zvyky a tradície
A prečo teda neurobiť tú fotku až pri vzdávaní toho holdu ulovenej zveri ako popisuješ ?
<br/>Tak by aj foto malo patričný nádych s dodržaním tradícií. No asi má každý nato svoj názor a ja si potom myslím o tom svoje...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #11515 od Basky
Odpoveď od Basky na tému Poľovnícke zvyky a tradície
...zabudol si povedať že na jednej fotke má jeho kolega na puške reflektor... ale ak som dobre pochopil, sú to fotky z Vojvodiny - iný štát, iné predpisy, iné tradície.. Radšej by som bol, keby sa aradac ozval a poskytol doplňujúce info.. možno sa poučíme..:x;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #11516 od zalesak
Odpoveď od zalesak na tému Poľovnícke zvyky a tradície
Chlapi ten diviak je strelený na hlavu neviem či z druhej strany by to bolo lepšie podľa mňa nie ale je to realita.
<br/>
<br/>Mali by ste najprv nechať vyjadriť sa aj majiteľovi foto a až potom kritizovať.
<br/>Možno sa to nedalo ani lepšie nafotiť.
<br/>
<br/>Pekny večer.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #11520 od mirek
Odpoveď od mirek na tému Poľovnícke zvyky a tradície
Jendo- k maskáčom Ti poviem len toľko, keď si prejdeš Fotogalériu nájdeš maskáče aké chceš. Je len potom na Tebe ako zistíš podľa maskáčov ktoré spojenecké vojiská majú v príslušnom poľovníckom združení cvičenie. Škoda, že skončil obranný pakt ,,Varšavská zmluva ,, bolo by to jednodukšie identifikovať kto má cvičenie v PZ.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #11523 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Poľovnícke zvyky a tradície
no veru ako vravi Mirek teraz je to sama specialna jednotka zelenych baretov :P a tie nenosia insignie a oznacenie takze vieme figu o koho sa jedna :D mozeme len dufat ze su to ludia z NATO . ale chlapi bacha ak bude mat sutanu a turban treba ho preverit :D:D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #11525 od Jenda
Odpoveď od Jenda na tému Poľovnícke zvyky a tradície
Já taky nosím maskáče, ale jen trenýrky.Ty nikdo nevidí :D To už by musle být velká pohonební oslava:]
<br/>Mě celkem dojímá když vidím chlapíka, kterej přijde na hon (naháňku), na rameni zbraň za x 10 tisíc,kukr stejně tak drahej a přijde v maskáčích z vojenského výprodeje;/Dneska jsou obchodní pulty plný pěkného mysliveckého oblečení a on si koupí maskáče.
<br/>To naši dědové, to byli jiní fejnšmekři.Ti chodili na hon jak do kostela, pěkně v uniformě, kravatku.Byl to pro ně svátek a myslivec byla osobnost.No časy se mění a lidé s nimi.Jde pouze o ústu k tomuto koníčku, o přístupu. Jenda z Čech;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #11527 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Poľovnícke zvyky a tradície
Jendo, na hon mohli, len by som ich rád videl ako vyštafírovaní v plesových polobotkách ťahajú kusa z grúňa cez les na zvážnicu v jesennej pľušti alebo v snehu po kolená. Ale inak ti dávam za pravdu, v poľovníckych predajniach dostať aj poľovnícke maskáče a monterky = pracovný odev.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.133 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 2055 návštevníkov a žiadni členovia on-line