Poľovnícke zvyky a tradície

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #50839 od pmaja
Odpoveď od pmaja na tému Poľovnícke zvyky a tradície
Van FCR to velmi pekne vystihla, suhlasim s nou.. :)
<br/>Ja som ale v takomto prostredi vyrastala, moj oco je lesnik aj polovnik, takze cisto muzske osadenstvo mi nerobi absolutne ziadny problem.. Preco by aj malo, ved ste tiez len ludia.. :) Zartujem, dufam, ze sa nikto neurazil..
<br/>V pomykove su skor muzi - polovnici, ktori na polovnicky nie su zvyknuty.. Je ale mile, ked nas neprehliadaju a aj v menej prijemnych situaciach sa snazia utlmit svoje pripadne hanlive verbalne prejavy.. :) To ale plati aj vo vseobecnosti a nielen pri polovackach.. Takze tak.. :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #50853 od Daxelkopov
Odpoveď od Daxelkopov na tému Poľovnícke zvyky a tradície
Pekny vecer preji vsem pritomnym.kdyz dovolite zacal bych trosku jine tema a tim je ukladani zveri na pravy bok.prosim rad se necham poucit, proc, kdy, jak?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #50891 od robco
Odpoveď od robco na tému Poľovnícke zvyky a tradície
Ahoj PAPO, neviem či si už niekedy odovzdával žene strelecký zálomok, ale ja už áno a nie raz. Žena poľovníčka si sama dala dolu klobúk a vôbec jej nevadili roz strapatené vlasy. Sme predsa na poľovačke a nie na módnej prehliadke. Neviem, či by bolo slušnejšie sa jej naťahovať po hlave pri odovzdávaní zálomku...no a potom ešte na poslednom pohone už ani ženy nejedli guláš v klobúku. To robia len istí ortodoxni...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #50900 od papo
Odpoveď od papo na tému Poľovnícke zvyky a tradície
nemal som úmysle ani poučovať, ani súdiť, v tom duchu ma aj čítaj.
<br/> ale toto je už o niečom inom. konfrontačný tón ti naozaj nesvedčí... odkazovanie na ortodoxnú židovskú komunitu je skutočne trefné, vystihol si to tak neuveriteľne, že mi unikol zmysel. mal si na mysli, že keď si žena nedá dolu klobúk, tak je ortodoxná židovka? ...sme predsa na poľovačke... tak aké sranie s účesom! tak si to myslel? tak mi prosím ťa povedz, čoho sa pri toľkej galantosti dožije poľovníčka, ktorá si klobúk nedá dolu, teda odmietne sa podriadiť ,,mužským,, zvykom. mne si radosť týmto príspevkom vôbec nespravil... a dámam? pochybujem. skús radšej bez emócií o dáme v klobúku pouvažovať, ako sa s tým vysporiadať. možno ti tu dámy prepáčia tvoj príspevok a naznačia, ako sa to robí.
<br/>som presvedčený, že tento príspevok ti asi ,,uletel,, a že to nebude také zlé.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #50928 od Daxelkopov
Odpoveď od Daxelkopov na tému Poľovnícke zvyky a tradície
V prve rade Vas srdecne zdravim,mistre, vas predchudce napsal slovo ortodoxni, vy jste pridal zidovskou coz nemusi byt vzdy pravda. Slovo ortodoxni je preklad z reckeho slova orthos- coz znaci -spravny,primy a doxa je uceni, a jak jste nespravne interpretoval, nemusi to byt vzdy jen zidovske. byla lutheranska ortodoxie, podle martina luthera kinga, ale existuje i orttodoxie krestanska.Myslim si ze tema klobouku je treba nechat na zenach jako se rozhodnou, proto at zena udela to ci vono vzdy bude skvostem vsech polovnickych akci. Jinak bez urazky mistre papo ,myslim si ze vy k te ortodoxii nemate moc daleko.Ja jsem take zenam predaval zalomek, a muzu vam povedet ze vzdy snali klobouk aniz by je nekdo nutil.Preji Vam mister slunce v dusi.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #50936 od papo
Odpoveď od papo na tému Poľovnícke zvyky a tradície
si ty bystrý chlapec:] ... a ortopedia je podľa tvojich prekladaťeľských schopností čo? pravá výchova?8o
<br/> skús používať slovenský slovník cudzích slov, to sa dozvieš novoty:]
<br/>
<br/>ale rád sa nechám poučiť, kto z ortodoxných ...... a navyše žien nosí a nesníma si klobúk. vo mne to evokovalo to, čo som napísal. v tebe m.l. kinga? budiž.
<br/>ako ranné čítanie to nie je zlé, ale mám radšej /zarána/ oslovenie typu: si priam božský, alebo niečo podobné:]
<br/>a prečo ma to napadlo? pre toto: počas prednášania a bohoslužieb majú muži zvyčajne na hlave klobúky alebo akési &quot;čiapočky &quot; (jarmulke,kipa) a okolo pliec majú modlitebný šál (tallis). ženy majú len klobúky. pri voľnejšom ponímaní zvyčajne aspoň šatky.
<br/> ortodoxný.......pravoverný, prísne dodržiavajúci cirkevnú alebo inú doktrínu
<br/>dúfam, že sú ti jasnejšie moje myšlienkové pochody....
<br/>
<br/>ale snáď sa ozve robco a spraví nám v tom jasno. a za ostatným si stojím, je to môj názor. môžme sa baviť o tom, či je správny, ale ty si zatiaľ nevyslovil žiadny, len pindáš na názory iných. a ako vravíš: Jinak bez urazky mistre ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #50947 od jarry9
Odpoveď od jarry9 na tému Poľovnícke zvyky a tradície
Podľa Etikety - Lexikónu slušného správania a foriem spoločenských udalostí JE prípustný stav, že dáma môže mať klobúk na hlave aj počas slávnostných príležitostí, ktorým je napr. aj výrad - preberanie zálomku. U mužov sa takéto správanie netoleruje a je hrubým porušením horeuvedeného. Si len myslím.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #50948 od Daxelkopov
Odpoveď od Daxelkopov na tému Poľovnícke zvyky a tradície
Mistre, treba cist cele prispevky, a ne byt uz v pulce cteni rudy jako krocan.precti si cele me prispevky ,mozna zjistis ze i ja mam zde svuj nazor. jsem pocten ze jsi me nazval chlapcem,uz nekolik desetileti me tak nikdo nenazval.Necham na ctenarich at si udelaji vlastni nazor na nasi konverzaci. jen mala poznamka na konec . mohl bys mi napsat vice o zidovske komunite ja o ni nic nevim, a v tvem podani to bude jiste zajimave. dekuji mistre

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #50950 od Daxelkopov
Odpoveď od Daxelkopov na tému Poľovnícke zvyky a tradície
Mistre, omlouvam se,nerozumel jsem spojitosti klobouku a ortopedie? U nas je ortopedia- obor lekarstvi, ktery se venuje nemocem pohyboveho ustroji.prosim napis mi co to znamena u vas. Dekuji

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52780 od pacholik
Odpoveď od pacholik na tému Poľovnícke zvyky a tradície
Papo, papo. Páčia sa mi tvoje zmysluplné reakcie na príspevky, tvoj všeobecný vedomostný fundament na tvorbu svojho vlastného názoru, ktorým si ma viackrát zaujal. Hlavne posledné príspevky súvisiace so SPK a novým nepodareným zákonom o poľovníctve.
<br/>Chce to už len maličkosť. Nezáleží na tom aká situácia vznikne, ale aký ty k nej zaujmeš postoj.
<br/>Myslím si, že by si mal prejavovať v podobných sytuáciach, ako je tvoja reakcia na daxlov príspevok, viac pokory a úcty k starším poľovníkom. Daxel si to určite zaslúži. Ahááá, Ty si nevedel, že daxel je starší. A to je práve problém. Ak si to nevedel, tak sa máš ku každému koho nepoznáš, správať tak, ako ku staršiemu. Vyhneš sa tak zbytočným výberom z emocionálnej banky v ktorej máš zatiaľ slušný kredit.
<br/>
<br/>To ako si zdôvodnil snímanie pokrývky hlavy pri slávnostných poľovníckych príležitostiach v prípade francimór, tak to by som sám lepšie nezvládol. Beriem to ako vklad do EB. Je to presne tak ako si napísal. Milej dáme odkazujem, že nech si s chlapskej ješitnosti nič nerobí, nech sa páni radšej na seba pozrú ako chodia mnohý doobliekaný na spoločné poľovnícke akcie.
<br/>
<br/>M. Učeň

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52785 od papo
Odpoveď od papo na tému Poľovnícke zvyky a tradície
ďakujem ;)
<br/> príspevok reaguje samozrejme aj na tu napísané, ale aj na,,poľovnícke,, správanie sa na pokeci. preto to tu snáď nevyzerá moc distingvovane:-o. ospravedlňujem sa.
<br/>...,,viac pokory a úcty k starším poľovníkom, ...Ty si nevedel, že daxel je starší, ... samozrejme že nie, ale to platí/!/ myslím aj pre neho.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 4 mesiacmi #57394 od pavelb
Odpoveď od pavelb na tému Poľovnícke zvyky a tradície
Nezabudli ste ozdobiť svoje trofeje?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 3 mesiacmi #61001 od lovec
Odpoveď od lovec na tému Poľovnícke zvyky a tradície
klobúk dolu, pán poľovník...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.099 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 578 návštevníkov a žiadni členovia on-line