Rady pre lukostrelcov

pred 13 rokmi 9 mesiacmi #55645 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Rady pre lukostrelcov

<br/>
<br/>Energie neni stala a rychle mizi kdyz sip na neco narazi ,zatimco vaha sipu je stala a tudiz ma vetsi setrvacnost!!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 9 mesiacmi #55646 od guban1
Odpoveď od guban1 na tému Rady pre lukostrelcov
pri rychlosti 54 m/s a sipe karbon(bez zataze,tercovy hrot)jeho presnu vahu neviem,nemal som ho moznost presne odvazit(zatial)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 9 mesiacmi #55647 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Rady pre lukostrelcov
Do 60lib luku ja delam drevene sipy o vaze 42-45 gramu a na 70 liber tahu delame sip asi o 10 gramu vice a u kladkovych luku kdyz pouzijeme stejne vahy tez nic nezkazime .....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 9 mesiacmi #55653 od pato17
Odpoveď od pato17 na tému Rady pre lukostrelcov
Caute,aky olej pouzivate na mazanie kladiek?
<br/>A ake pierka su lepsie QuikSpin alebo Blazer?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 9 mesiacmi #55656 od bowhunter123
Odpoveď od bowhunter123 na tému Rady pre lukostrelcov
nazdar.. ja mam quikspiny a som spokojný.. no počul som že sú s nimi problémy pretože na šípe zle držia... často sa odliepajú.. mne sa to tiež stalo.. sú znovu nalepené lenže nemal som možnosť vyskúšať či sa to stane znovu alebo už budú držať... uvidíme..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 9 mesiacmi #55657 od medved69
Odpoveď od medved69 na tému Rady pre lukostrelcov
ja pouzivam Blazer a zatial velka spokojnost,ziadne odliepanie som zatial nemal.a aj,ked strielam lovecke hroty,tak mam snimi velmi pekny sustrel.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 9 mesiacmi #55661 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Rady pre lukostrelcov
www.bowmania.sk/
<br/>
<br/>Doporucuji precist vse--- jsou tam zajimave informace! Jak jsem to cetl i kdyz co se tyce bowhunting experimenty jsou znacne zkreslene tim 144 libernim lukem a vlastne 3 krat tezsimi sipy ,nez pouzivam ja . Nakonec nikdy se luk nestane nejakou bitevni zbrani a co si vzpominam v Angole Sawimbi zacal perkusakama na jednu ranu ,ale jenom tak dlouho dokud se zmocnil ak-47 .....
<br/>No jeste jsem cetl jak lidi maji problem v Cesku s kunou skalni ,ta je pry terorizuje v domech . take bych chtel mit takove problemky od zviratka co je zhruba velikosti kocky :]:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 8 mesiacmi #55664 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Rady pre lukostrelcov
Nevidel jsem ze by nekdo mazal kladky a asi by byl vhodny nejaky lehky olej jako je na sici stroj,videl jem ale ze nekteri pouzivaji skutecna pera kdyz strileji braodhead ,ale zase nikdo kdyz strili do terce normalni spicky ....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 8 mesiacmi #55668 od bowhunter123
Odpoveď od bowhunter123 na tému Rady pre lukostrelcov
existuje na to origoš prípravok od firmy Brownell volá sa to Brownell Liquid Lok and Cam Ez...
<br/>
<br/>www.brownellarchery.com/products.htm

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 8 mesiacmi #55670 od elvis
Odpoveď od elvis na tému Rady pre lukostrelcov
tam to nieje na kladky ale na tetivu ktorá pracuje v kladke.Myslím že je reč o mazaní hriadeľov kladiek.Dobrá líthiová vazelína.Kúpiš to v takej umelej škatuli cca 1dl,dáš 6-7 eur a mažeš :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 8 mesiacmi #55671 od elvis
Odpoveď od elvis na tému Rady pre lukostrelcov
ale na druhej strane...novšie luky majú ložiská ktoré su zapúzdrene a tie mazat netreba.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 8 mesiacmi #55673 od pato17
Odpoveď od pato17 na tému Rady pre lukostrelcov
Loziska su zapuzdrene, ale v manualy je zakazane pouzivat WD-40.A maju sa pouzivat standardne maziva.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 8 mesiacmi #55674 od bowhunter123
Odpoveď od bowhunter123 na tému Rady pre lukostrelcov
ahaa...no ja som myslel že on to chce nato :D hej ide o prípravok ktorý sa dáva pod tetivu na kladky.. napr. pred výmenov tetivy (ale aj po ako servis, resp. mazanie tetivy na kladke) .. aby tetiva lepšie sedela a menej sa opotrebovala.. tá druhá možnosť ma ani nenapadla pretože ako hovoríš vačšina lukov teda novšie luky majú ložiská zapúzdrené a tie mazať netreba..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 8 mesiacmi #55691 od guban1
Odpoveď od guban1 na tému Rady pre lukostrelcov
zdravim,mam otazku.o kolko stop je pomalsi longbow(68&quot;) od recurve(60&quot;)pri rovnakej natahovej sile oboch lukov(60lib)?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 8 mesiacmi #55692 od Martin75
Odpoveď od Martin75 na tému Rady pre lukostrelcov
Ahoj guban,davaš nespravne otazky:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 8 mesiacmi #55693 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Rady pre lukostrelcov
Nejednodusi je ten sip zmerit na chronografu,jinak kdyz neni k dispozici a je ten long-bow /drevolaminatovy / spravne konstrukcne udelany long-bow by mel mit 3-5 stop za vter. mene a tato rychlost je poznana jenom na strelbe do dalky ,nebot asi jedna stopa rychlosti se projevuje asi 3 yardy ,tedy dostrel je asi o 15 yardu mene ,pokud je nas long-bow jako hybrid je pocitano asi 0-3 stop/vter .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 8 mesiacmi #55694 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Rady pre lukostrelcov
Neexistuje takova vec jako nespravna otazka , Tohle jsou pouze technicke otazky co kazdy by mel vedet ,nebot v Cesku jsou tak blbi myslivci, ze luk zabije pouze mys to plati po cele Evrope . Mam cele vyzkousene na emigrantech......
<br/>Mladeznici vychovani s zde vi kolik ma 60 lib luk pruraznosti ...... Nedavno jsme diskutovali pruraznost sipu na zraloka a jak velkeho zraloka muzeme si dovolit strelit jinak zraloci maso je vynikajici ......

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 8 mesiacmi #55698 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Rady pre lukostrelcov

<br/>
<br/>Byron Ferguson a zde muzeme videt ten drevo laminatovy long-bow a cim jsou zahnute ramena vice, tim vetsi vykon az do urcite miry ,my tomu rikame hybridni luky neco mezi obemi luky a tento je dost dlouhy na skutecny hybridni luk co se tyce drevo- laminatu vzdy se snazime o zahnuta ramema zpet , teto dostrel je asi 300 metru a tezkym loveckym sipem z toho dostaneme asi o 30 m mene ......

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 8 mesiacmi #55704 od pato17
Odpoveď od pato17 na tému Rady pre lukostrelcov
Cau elvis pisal si ze si od Senice,nevies nahodou ci je tam neaky klub?
<br/>Potreboval by som pomoct s doladenim luku aj seba.8-):D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 8 mesiacmi #55707 od pato17
Odpoveď od pato17 na tému Rady pre lukostrelcov
Ako je to s tym kupovanim cez net podla toho noveho zakonu?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.179 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 184 návštevníkov a žiadni členovia on-line