Rady pre lukostrelcov

pred 13 rokmi 9 mesiacmi #55588 od guban1
Odpoveď od guban1 na tému Rady pre lukostrelcov
vie mi niekto odporucit nejaku kvalitnu knihu,tykajucu sa tradicnej lukostrelby?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 9 mesiacmi #55589 od belson
Odpoveď od belson na tému Rady pre lukostrelcov
Samozrejme, že nie je o čom debatovať, zákon je jednoznačný.
<br/>Som myslel, že moja irónia je dosť zreteľná, asi som to podcenil....
<br/>
<br/>Aj keď som mal možnosť si zastrieľať na výcviku v rámci poľovníckeho kurzu v krajine, kde sa lukom bežne loví, ja po takom spôsobe lovu netúžim. Zamotal som sa tu len kvôli tým pseudofyzikálnym mudrovačkám.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 9 mesiacmi #55590 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Rady pre lukostrelcov
V cestine existuje snad kniha co ma Kejval na prodej,ale ta je jen pro skutecne zacatecniky ve slovenctine nevim a ty knihy v nemcine vse jsou to prelozene knihy z anglictiny i kdyz ted maji take svoji tvorbu ,ono je dobre se divat na youTube a tam clovek hodne pochyti i kdyz tomu moc nerozumi jako rec. Ono je treba tez cist www.lukostrelec.cz i kdyz jsou tam kecy obcas se tam najdou zajimave veci a tez brodec . Tam je vse zamerene na silne luky ,jako byly v Anglii a tak na netu je dost informaci co vyda na nekolik knih i kdyz dost je balast a clovek musi vybirat....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 9 mesiacmi #55591 od miroslav547
Odpoveď od miroslav547 na tému Rady pre lukostrelcov
je to pravda ze 60lib luk je taky silny ako175lib kusa?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 9 mesiacmi #55592 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Rady pre lukostrelcov
60 liberni luk odpovida asi 150 liberni kusi diky asi kratkemu natahu kuse asi 18 -20 palcu u kuse ,tolik dokazaly pokusy . Proto se dnes snazi delat silnesi kuse ,ktere maji tah az 330 liber a tezkou sipku .......Stredoveke kuse maji az 800 - 1200 liber natahu:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 9 mesiacmi #55596 od Martin75
Odpoveď od Martin75 na tému Rady pre lukostrelcov
Na nasom trhu by mala byt kniha instinktivni lukosrelba je myslim v cestine.V anglictine by ich malo byt viac.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 9 mesiacmi #55598 od guban1
Odpoveď od guban1 na tému Rady pre lukostrelcov
ake su mozne zranenia pri prasknuti ramena luku?nebolo by dobre pouzit napr.ochranne okuliare,ktore sa pouzivaju pri strelbe z palnych zbrani?pouzivate vy nieco?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 9 mesiacmi #55599 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Rady pre lukostrelcov
U drevo-laminatoveho luku se ramena jasne z 80% jenom rozlepuji a ten zbytek proste praskou a tak jsme spise vystraseni, nez zraneni a to tyhle luky moc nepraskaji a jak rikam strilime lukem az ho zlameme , nektere luky jsem zlamal jeden mel 65 liber a ten se po 8 letech strileni jenom rozlepil na dolnim rameni ,jeden stary jsem zlamal asi za 3 mesice a jinak co jsem opravoval pro lidi stare luky ci na ne delal tetivy tak ty se pouze rozlepily . Dnes lukar dava zaruku 20 let ,ze se lepidlo nerozlepi a tohle byly stare luky asi 50 let co se vam rozlepi luky vyrabene v Cine a tak Samick co lidi kupuji nevydrzi anebo ony vydrzi tak pul roku atd je to krap co je levny a vyraben lidma co nic o lukostrelbe nevi a ani nechteji vedet a plati jim 80 centu na hodinu ....
<br/>Nejhorsi byly kladkove luky so mely over-draw a mely moc kratke sipy ,tak tam si je lide posilali zkrz predlokti a tyhle luky uz ani nevyrabeji a mam dojem ,ze do Evropy se neprodavaly ,urazy jsou do dneska ,kdyz si do kladkovych luku urezavaji karbonove sipy co jsou presne na miru a tak z te vidlicky nejak sklouznou pri vypusteni a sip nejak chytne miridla ......
<br/>Jinak nejake ochrane pomucky nejsou treba a nakonec ja ani nevedel ,ze neco potrebuji u pistole ,krome toho zacpat si usi a kdyz jsem strilel moje militaristicke pusky, krome zacpani usi jsem nic jineho nenosil ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 9 mesiacmi #55601 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Rady pre lukostrelcov
Belson: zákon má byť jednoznačný...a konkrétne tento v tomto bode do toho má naozaj ďaleko...našťastie je to iba o tom občianskom preukaze....lebo by to bola v praxi nekonečná nezmyslená buzerácia. Podobný zákon si pamätám....ten sa pohrával s pojmom &quot;výmetná sila&quot;....to bolo podobné a ani policajti nemali potuchy ako to vlastne merať :D
<br/>Konštatovanie že by sa u kladkových lukov brala do úvahy aj tak navyššia náťahová sila uvádzaná výrobcom vo mne môže vyvolať iba úprimý smiech....pri prvom súdnom spore by to zotrel zo stola aj podpriemerný právnik.
<br/>
<br/>Čo sa týka náťahovej dåžky a napínacej sily u lukov klasických je (Napr. veľa klasických lukov sa robí na objednávku....výrobca nemá najmenší problém napísať na luk koľko lbs má luk pri napr. pri 20&quot; náťahu....)
<br/>
<br/>(Ako funguje podobná &quot;jednoznačnosť&quot; v zákone môžem v praxi popísať na rybárskom zákone, ktorý obsahuje veľmi podobné &quot;jednoznačnosti&quot; a výsledkom je že rybári si spravili zo zákona holubník a rybárska stráž si môže iba pískať a smutne volať po novele....)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 9 mesiacmi #55602 od Martin75
Odpoveď od Martin75 na tému Rady pre lukostrelcov
Zdravim ta výr,som rad ze si si nasiel cas a napisal aspon par riadkov.Myslim že vetsina z nas co sa venuje lukostrelbe vie aky je tento zakon dokonaly,a za seba hovorim že zatial mi to takto vyhovuje. Ine by bolo ,keby bol schvaleny zakon o love lukom v reviroch.Potom aj ked niesom polovnik,bol by som za to ,aby sa tento zakon blizsie specifikoval.Samozrejme na profesionalnej urovni,ludmi co sa tomuto sposobu lovu venuju.
<br/>K tomu tvojmu uprimnemu smiechu: otazka bola jednoducha a aj odpoved uz zaznela ,nemusis to hnat do extremov.
<br/>Zakon zatial nema take znenie aby toto obmedzoval, cize aj dostat sa pred sud by bolo asi tazke.
<br/>GUBAN 1-s takymi otazkami ako sem davas mi pripada ze sa venujes viac rozmyslaniu ako lukostrelbe(bez urazky), odporucal by som ti navstivit lukostrelecku stranku bowmania.sk tam najdes aj odpovede na otazky co ta este ani nenapadli:] je to vetsinou venovane tercovej lukostrelbe z olimpiskych(reflexnych) lukov.Je to najlepsia stranka o lukostrelbe co poznam.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 9 mesiacmi #55603 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Rady pre lukostrelcov
martin75: Zdravím Ťa, nemal som záujem nič hnať do extrému....len som presvedčený o tom že tá definícia v zákone vo vzťahu k lukom je taká nejednoznačná že ju tam ani nemuseli dať....nakoniec jej reálny účinok je asi taký ako keby ani neexistovala.... a je pravda - že je to dobre tak, ako to je. Luk si môže kúpiť hoci kto.
<br/>Nový zákon umožnil poľovať lukom vo zverniciach....to bolo kriku o pytliactve atď......samozrejme že žiadne prekvapenie sa nekoná...a úlovky z tých zverníc za sezónu by sa asi dali spočítať ročne na prstoch jednej ruky (ruky kanadského drevorubača:D )....a podobne by to ostalo i keby schválili poľovanie všade...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 9 mesiacmi #55604 od miroslav547
Odpoveď od miroslav547 na tému Rady pre lukostrelcov
posledna otazka,teda ak som tomu spravne porozumel,tak so 175lib.kusou by som mal zlozit zviera ako dive prasa,ci jelena?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 9 mesiacmi #55605 od elvis
Odpoveď od elvis na tému Rady pre lukostrelcov
výr má jednoznačne pravdu.Ten zákon sa robil nie preto aby sa urobili akože hranice,ale aby sa zakonodarcovia mohli pochlapiť že aj z lukostrelcami čo by chceli poľovať urobili poriadok.:DZatial z toho vyšla blamáž a ostuda pre ludí ktorý do toho doslovne kecali a howno o tom vedeli. Na čele z Pánom Letošťákom a jemu podobný chytráci.Jeho kvázi knihu Luky a kuše,mám poctivo skovanú len kvôli tomu aby sme sa z odstupom času schuti zarehotali.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 9 mesiacmi #55606 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Rady pre lukostrelcov
Na kusi zalezi jako na luku vaha sipky a jeji lovecky hrot a jestli ma sipka vahu 1000 grainu to znamena ze ta karbonova sipka se musi vyvazit na tuto vahu ,nebot je kratka ....
<br/>Vaha sipky a tento tah kuse je vice nez dost na veskerou zver Evropy a asi nejvetsi je tam zubr ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 9 mesiacmi #55607 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Rady pre lukostrelcov
Ti co to umi pocet zvere je pouze 10% oproti pusce . Toho co ulovi lukem ,to je pocet ktery pocitame tak to pytlaceni lukem je pouze vytvor choreho mozku jak politiku ,na pytlaceni je lepe drzet si na cerno nejakou pusku . Takova ladovacka tez funguje, kdyz se laduje jako brokovnice......
<br/>Knihy o olympijske lukostrelbe jsou zbytecne ,nebot tam jsou rady pouze pro olympijske lukostrelbe s lukem co je vetsinou slaby a o strelbe ani nemluve co se znacne lisi i od 3d strelby.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 9 mesiacmi #55612 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Rady pre lukostrelcov
www.super.cz/clanek/40697-mel-gibson-mus...-vsechny-zbrane.html
<br/>
<br/>Tohle se vam muze lehce stat . Zde se jedna pouze o tupeho herce, ale predstavte si ze se to stane normalnimu cloveku v nejchudsim state v unii,tak tohle je pouze dukaz toho meho clanku kteremu nekteri jedinci neverili:]:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 9 mesiacmi #55627 od guban1
Odpoveď od guban1 na tému Rady pre lukostrelcov
co znamena vyska predpetia u tradicnich lukoch?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 9 mesiacmi #55628 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Rady pre lukostrelcov
Vzdalenost tetivy o nejhloubejci casti madla ve sredu ,dlouhy luk bude asi 7 -7.5 palce a u zakriveneho bude asi 8-9 palcu a to nam vse rekne vyrobce luku a cim je dlouhy luk kratci a ramena jsou vice zahnuta- vyska predpeti bude vetsi ....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 9 mesiacmi #55643 od guban1
Odpoveď od guban1 na tému Rady pre lukostrelcov
aku velku energiu(J) ma sip vypusteny zo 60lib luku?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 9 mesiacmi #55644 od Martin75
Odpoveď od Martin75 na tému Rady pre lukostrelcov
zalezi od rychlosti a vahy sipu

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.102 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 417 návštevníkov a žiadni členovia on-line