Rady pre lukostrelcov

pred 14 rokmi 1 mesiacom #55203 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Rady pre lukostrelcov
Tema na kuse zde existuje ..... Jinak kazdy duty sip se necha temer zadarno dovazit, at je to hlinik ci karbon ,jednoduse se dovnitr strci nejaky drat co je vlnovite zprohybany aby se napruzil a nepohyboval se uvnitr a ja jej jeste na nekolika mistech obtocim nejakou lepenkou a silou jej nacpu do te trubky pred tim, nez dam inzert ,nebo z druhe strany konciku ,no vzdy se nejak dostanu do te trubky, mne nikdy nezajima vaha karbonoveho sipu ,vzdy si jej dovazim nejakym dratem ,ony existuji ruzne dovazovaci trubicky atd . Jenze ty jsou moc drahe ,v mojim pripade potrebujete nejake male vahy a ze zelezneho srotu nejaku drat......

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #55209 od bushidoTN
Odpoveď od bushidoTN na tému Rady pre lukostrelcov
máš pravdu, ale ak chceš byť taký detailista, tak toto je téma rady lukostrelcom.
<br/>sú tu témy ako kušostrelba a anketa či loviť abo nie lukom a kušou.
<br/>takže podla toho ako sa tu vyjadruješ by som logicky zakladal tému : rady kušostrelcom.
<br/>tebe sa to nezdá trošku zbytočné?veď to v pohode môže fungovať aj tu.ale ak chceš, idem na nočnú a potom sa môžeme zase chytať kludne za slovíčka ako malé deti.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #55210 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Rady pre lukostrelcov
Ve vaze a vyvazovani sipek neni rozdilu mezi kusi a lukem ....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #55218 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Rady pre lukostrelcov
bowhunter 123: ja som používal vždy presne postup z druhého videa.....presne to je stratený úzol....preto sa tak volá že to nie je žiaden uzol......nikdy som problém nemal, drží to dokonale.
<br/>Na serving k tetive FF som používal omotávku orginál FF....k Dakronu omotávku z Dakronu.....stred tetivy som robieval s rybárskeho vlasca 0,40-0,45.....ten mi vyhovoval viac ako trebárs klasická omotávka lebo je šmykľavejší a ja som strieľal prstami bez rukavice....
<br/>
<br/>Materiál na tetivu používaj taký ako odporúča výrobca luku. V žiadnom prípade nemôžeš použiť na luk s originál Dakronovou tetivou tetivu s FF. Opačne to ide ale nemá to zmysel.
<br/>
<br/>S D-loop nemám skúsenosti...nestrieľal som s vypúšťačom.......
<br/>
<br/>Výrobcu omotávky nerieš....je to jedno....nehrá to žiadnu úlohu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #55249 od bowhunter123
Odpoveď od bowhunter123 na tému Rady pre lukostrelcov
mám na vás otázku.. ako je to s BH pri reflexných lukoch a longbowovoch??? nemáte resp. neviete o nejakej tabulke ktorá by mi s tým pomohla?? prípadne neviete kde by som ju našiel??? pýtam sa pretože si kamoš kúpil longbow Verna a povedali mu že má mať BH len 16 cm.. Verna má 64&quot; je to skutočne tak?? nie je to malo?
<br/>
<br/>tá tabulka by sa zišla.. ak viete kde by som ju našiel pošlite link plz.. vopred dík..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #55252 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Rady pre lukostrelcov
Obycejne kazdy vyrobce udava BH na svem vyrobku co se muze lisit od vyrobku k vyrobku ,pesna tabulka nenexisteje, nebot kazdy luk se chova jinak ,ja mel luky recurve kde 7,5 palce bylo dost a jinde jsem musel mit 8,75 palce a ono vlastne nezalezi lestli je to recurve ci long-bow ktery je kratsi a ma hodne zahnute ramena , ty luky co maji radove malo zahnuta ramena ,maji nizsi BH a ja jsem videl i 6,5 palce ,ale vetsinou je to vice . Ona to neni presne veda a BH je tam kde luk strili nejlepe ,nejtiseji ,bez handshoku a treseni se ramen po vystrelu ,dve -tri otacky tetivy nam zmeni chovani luku

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #55253 od bowhunter123
Odpoveď od bowhunter123 na tému Rady pre lukostrelcov
geronimo1 chcem sa ťa opýtať na pletenie Flemish strings.. tých návodou je moc a nie v každom sa píše to isté..preto ma to dosť pletie.. chcel by som vedieť.. tú dosku máme označenú po palcoch tak ako luky.. no v prípade že ma ten kamoš tú vernu čo ma 64 &quot; tak pletieš tetivu na 64&quot;???? pýtam sa preto že som počul a aj čítal že je lepšie urobiť tetivu dlhšiu ako je luk.. aspon o jeden palec teda na tomto príklade 65&quot; kvôli stáčaniu.. že ked ju prakticky dopletieme resp.. dotočíš.. bude mať tých predpísaných 64&quot;.. no a niekde som zas čítal že treba ju najprv o 3 palce skrátiť pretože sa natiahne... tak čo je vlastne pravda..
<br/>
<br/>chcem to pliesť z B50-tky.. a dacron sa naťahuje.. ktorý z materiálov sa naťuhej najmenej?? je ich obrovské množstvo.. nevieš mi poradiť??
<br/>
<br/>na kladkový luk sa rozhodujem medzi formulov 8125, a BCY 452X prípadne BCY Trophy ktorý je novší a nahrádza materiál BCY 452X.. no bohužial nikde som nenašiel nič čo by hovorilo o tom či sa tieto materiáli naťahujú alebo nie.. a ozaj.. káble sa pletú z iného materiálu ako tetiva?? nevie niekto? pýtam sa pretože mi to hovoril kamarát a ja som to tiež čítal že Fuse tetivy sa robia z materiálu D75 a kable z TS1.. preto som z toho trochu mimo pretože toto som skutočne netušil.. a tu mi vzniká dalšia otázka že čo použiť na káble a čo na tetivu.. a potom použiť materiál o pevnosti 1/4 alebo 1/8? :D no človek aby a z toho zbláznil

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #55256 od bowhunter123
Odpoveď od bowhunter123 na tému Rady pre lukostrelcov
ešte otázka teraz som našiel priamo na stránkach brownell a BCY popis k týmto veciam.. no teda aspon niečo o moc múdrejší z toho nie som.. to či sa to naťahuje alebo nie som sa aj tak nedočítal... kruciš
<br/>
<br/>no čo myslíte ktorá značka je vo výrobe tetivových materiálov z týchto dvoch top?? čítal som tam že HMPE materiály sú tie najlepšie a všimol som si že brownell ich má viac 100% HMPE že BCY ich mieša z Vectranom teda napr 75% dnyeema a 35 % Vectram či ako sa to píše.. no z toho mi vyplíva že sú menej trvanlivé.. taktiež je to s omotávkami.. som z toho vážne magor.. určite má nejaké opodstatnenie to že to BCY mieša a neneháva to tak ako Brownell 100% HMPE.. no ale aké?? inak otázka pre lepších angličtinárov čo je to creep?? je to tá pružnosť to že či sa ten materiál naťahuje aelbo nie??? alebo čo to je??
<br/>
<br/>no a dalšia vec.. ak mám tetivu z dacronu mal by som použiť aj omotávku z dacronu.. no ale kde ju nájdem?? teraz všade vidím len Dyneema, Spectra, Braided nylon a polyester... tak ktorá omotávka je teda vhodná na tetivy z dacronu pre tradičné luky??

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #55290 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Rady pre lukostrelcov
Recurve ma o 4 palce kratsi tetivu, long-bow o 3 palce kratsi tetivu a to je dano tim, ze recurve ma vetsi BH asi 8 a neco palcu a long-bow asi kolem 7 palcu , B-50 Dacron je vlastne upraveny Nylon a ma prutaznost asi 2,50 % zatimco len ma prutaznost spolecne s konopim ma prutaznost 0,50% a dnes se vyrabi B-55 co ma o neco mensi protaznost ,ale neni to ono .....Vsechny ts1 a klubka tetiv majici pevnost do 100 liber se dnes nehodi na kladkove luky az ty co maji pevnost nad 100 lider na vlakno se hodi na kladkove luky a je jedno jak se komercne jmenuji .......
<br/>Vlamska tetiva je pouze moda ,ale ja delam pouze nekonecnou a omotanka je ta nejlacinejci ,krome tech uplne lacinych , co vypadaji moc plastickty ,omotavka je 2 krat na obou okach a tetiva vydrzi az 5 let ,nebot prave jak se otira o ramena jsou tam dve omotavky ......Creep je pomale natahovani tetivy a nekdy se zvukem ......
<br/>50%-50% davam na luky ,tedy Dacron a TS 1 a svazu je k osobe a vetsinou mi staci 12 vlaken,protoze nestrililm luky silnejsi nez 60 liber .....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #55291 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Rady pre lukostrelcov
Z Dacronu B-50 a B-55 udejame jednoduse 2krat tak dlouhou snuru ze 8 vlaken prelozime a horejsi smycka nam otvori okenko kterou stocime a lehce privazeme 10-15 obtocenimi omotavky a konec udelame jednoduse uzel .Potom privazeme na podni rameno ten uzel priblizne o 4 palce kratsi a udelame serving omotavkou asi 5 palcu od stredu . Celkove 5 palcu. U recurve vime ze BH ma byt asi 8 palcu u long-bow asi 7 palcu , dole upevnena tetiva je nastalo a tak nemame asi rok se stim nic delat ,mozna delsi dobu a pokud si koupime FF mame tetivy do konce zivota ....
<br/>U kladkoveho luku vybirame takove tetivy co maji pevnost 130-190 liber vlakno a tetiva musi byt nasponovana na 800 liber pres noc ,nekde jsou to kabely v tetive /s tetivou/ jinde ne . Kabely vydrzi 2 krat tolik co tetiva a ta se musi vymenovat po 4 000 vystrelech ...
<br/>A na kladkovy luk musi byt ta nejlepsi fast flight a jasne i omotavka co stoji 17 $ spulka .
<br/>Na klasicke luky tam je to jedno na anglickych lucich vysokeho tahu tetiva vydrzela vice jak par tisic vystrelu ,zhotovena z tehdejsiho konopi a lnu ......

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #55292 od Martin75
Odpoveď od Martin75 na tému Rady pre lukostrelcov
Na kladkovom luku sa meni tetiva po 4000 vystreloch?8o No to by som musel (tak asi pred rokom) menit tetivu kazdy mesiac:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #55293 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Rady pre lukostrelcov
Men si tetivu jak chces, mne to cumacek nerozbije:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #55321 od Martin75
Odpoveď od Martin75 na tému Rady pre lukostrelcov
No mam otazku pre scestovanejsich alebo informovanejsich :]
<br/>Ako je to s prevozom zbrane (luku) cez hranice? Teda presnejsie ak chcem letiet lietadlom zo Slovenska na Cyprus EU-EU ( luk bude doma a pracujem na Cypre) lebo tam travim vetsinu casu v roku,aby som mohol trenovat.Jedna sa o to ze na cypre je lov lukom zakazany a neviem ci nieje zakazane aj vlastnit luk.Takze asi by som musel mat papier ze som v nejakom clube na cypre (alebo staci na slovensku)!? Ale ako to treba riesit na letisku?
<br/>Da sa doviezt na sportove ucely? Ma s tym niekto skusenosti?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 týždnami #55337 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Rady pre lukostrelcov
Nejsem informovanejsi , ale makal jsem s mladym Rekem asi pred 20 lety a tak jsem musel o tvem dobrodruzstvi trochu premyslet ,tak polovina Kypru je dodneska rozdelena od invaze Turecka roku 1974 a je tam do dnes &quot;ghost city &quot;a ostrov je stale rozdeleny a jestli nemas zazemi znamych a treba rodiny jsi odsousen k zaniku jako nejaky gastarbeiter ,luk je vsude ve svete veden jako sportovni zbran ,lepe receno jako nacini a tak se zeptej na leteckych linkach jestli ti dopravi luk na Kypr!!!
<br/>Ja si myslim ,ze nebudou potize a ta korsiska koza mne tak rozciluje na 3D ,ze bych ji take zasrelil .......dnes pro turisty se ruzne propaguje lukostrelba v africkych hotelech ,ale jsou to klasicke luky.....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 týždnami #55340 od bushidoTN
Odpoveď od bushidoTN na tému Rady pre lukostrelcov
trošku som zisťoval a je to rozdielne podla spoločnosti.takže ideálne by bolo aby si sa informoval priamo u tej, ktorou budeš cestovať ako to je a tiež si mrkol miestne zákony

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 týždnami #55347 od Martin75
Odpoveď od Martin75 na tému Rady pre lukostrelcov
no velmi ste mi nepomohli ale aj tak dakujem za snahu len som nepochopil to s tym odsudenim k zaniku lebo som tu 4 roky a nic take som nepocitil:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 týždnami #55446 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Rady pre lukostrelcov
Vice jak pred 10 lety jsem poslal brachovi asi 3 luky a vse byly luky rozlozene na tri kusy ,jasne celnici machrovali ,ze si privedou odbornika jak a kolik luky staly ,aby z toho mohli vypocitat dane atd jasne nakonec nic nevypocitali ,nebot jasne tehdy zadny odbornik neexistoval a asi neexistuje do dnesni doby a tak mne napadlo jestli na Kypr by se nedalo propasovat neco takoveho timto spusobem on takovy luk je pro laika neresitelny problem hlavne zakriveny ,nebot jasne nikdo nevi jak tam natahnout tetivu ...
<br/>Tady ti co jedou do jizni Afriky na lovy si luky posilaji predem a nechavaji si poslat zpravu od PH jestli luky dosly a ta mizerie co je o palnych loveckych zbranich v JAR se ani zminovat nebudu .......

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 týždnami #55453 od Martin75
Odpoveď od Martin75 na tému Rady pre lukostrelcov
No s tymi odbornikmi na letisku uz mam skusenosti ,lebo som uz dva luky na Cyprus priviezol.Ak su rozlozene tak s tym nieje problem,to nikto nerozozna ale problem je ze ak mi pride zlozeny luk,tak neviem preco by som ho rozoberal.A najvecsi problem je ho znovu zlozit.Co ak nieco poserem?Co som pozeral na stranku CSA taksa daju prevazat sportove potreby a nacinie(kl.luk tam nebol spomenuty) ale asi este skusimspytat priamo ich,nech mi daju jednoznacnu odpoved.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 týždnami #55456 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Rady pre lukostrelcov
Ja byt nekde v jizni zemi a omezene zemi ,tak se naucim strilet i klasickym lukem a jasne bych se naucil luky i vyrabet z lokalniho dreva ,to same plati i o sipech.
<br/>Jak se tam vlastne dorozumivas ? Mne zajimaji tyto veci!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 týždnami #55458 od Martin75
Odpoveď od Martin75 na tému Rady pre lukostrelcov
luky ak by som aj chcel vyrabat tak by to boli lepene +mozno laminat,alenejako sa k tomu nemozem dostat aj ked nad tym rozmyslam uz dlho.A z toho co tu rastie? palmy a borovice asi niesu nic moc :] Tu sa rozprava starogrečtinou (skoro ako grectina) a anglictinou a ale tu je lepsie ked vies GR. To zvladam uz celkom slusne.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.302 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 270 návštevníkov a žiadni členovia on-line