Rady pre lukostrelcov

pred 14 rokmi 2 týždnami #55459 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Rady pre lukostrelcov
Za rimskeho imperia za cisare Augusta na vychode rise byla starorectina a jasne latina co vlastne je dnes 60% zaklad anglictiny ,nebot trvalo asi 1000 let, nez se z latiny vyvinula anglictina a jasne francouzstina . Jsem jenom prekvapen ,ze starorectina se nekde dochovala .
<br/>Lepene luky se musi prodavat abychom alespon zaplatili naklady na vyrobu- ono je to dost drahe a jsou treba zakladni stroje ...... No nevim jak by jej nekdo koupil hlavne na Kypru koupil , co na takovem Slovensku?
<br/>Zde palma zacina rust az v polovine Jizni Karoliny ja se spoleham na drevo co je tvrde a tak se drzim drev co jsou tvrda a mam nejvetsi sanci z neho udelat luk ktery se nezlomi a ted uz tyto luky nedelam naposled jsem delal luky o Vanocich asi 55liber a 60 liber s dostrelem asi 160 az 170 metru ,nebot mne slo o to vyrobit luky ktere jsou tkz lovecke luky a to podle zakonu Virginie je luk co dostreli 125 yardu ...
<br/>Pro mne lukove drevo je hickory,dub, buk,jasan a akat/locus/ vse tu roste ve velkem a neni treba to hledat, ale v poslednich letech davam prednost drevo-laminatovym lukum .....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 týždnami #55489 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Rady pre lukostrelcov
picasaweb.google.cz/lb.mikes/BogenmesseEisenbach2010#
<br/>
<br/>Zde je vystava na tradicni luky a specialni 3D:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 týždnami #55490 od guban1
Odpoveď od guban1 na tému Rady pre lukostrelcov
nazdar,pozeral som si ponuku Kejvalovych drevenych nasad,konkretne smrekove-spine 55-60lbs,rozmer 11/32&quot;,neviem aky typ hrotu si mam vybrat k tejto nasade,on tam ma hroty s paralelnym otvorom so zavitom a hroty s paralelnym otvorom.neviem ako ta nasada vyzera,doteraz som kupoval len hotove karbon sipy,teda ci je v tej nasade vnutorny zavit do ktoreho sa nasrubuje hrot,alebo sa tam tento hrot lepi,alebo je to nejako inak..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 týždnami #55491 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Rady pre lukostrelcov
Ja bych ten smrk moc nebral i kdyz je levny ,bral bych borovici i kdyz je trochu drazsi ,ale je brousena a stlacena ja mam oba dva druhy a borovice je lepsi je asi o 20% tezsi nez cedr ale ten nekupuji ,nebot se strasne zhorsil asi pred 10 lety a ten dobry je proste drahy . Carbonove sipy potrebuji pouze kladkove luky a vsechny ostatni snesou drevene ,nebot ten nahly naraz nekde jinde by dreveny sip asi nesnesl . Ucel je dostat sip co je velmi levny ,nebot je to vlastne spotrebni zbozi a tak drevene sipy nas vychazeji levneji ,hlavne kdyz si to samotni udelame . Hroty bez sroubovani ty nejlevnejsi za horka jake jsou tady---- vsechna lepidla jsou celkem zbytecna a nevydrzi ve Stredni Evrope mozna ujdou ,ale co ja bych udelal jako za stara vyvrtal do jedne strany hrotu velmi malou diru a natloukl tam hrebik bez hlavicky a ten hrot drzi ,nebot tez zalezi kdyz se streli do huste tercovnice za horka hrot proste nevydrzi a zustane v tercovnici a pomuze mazani sipu mydlem hlavne za leta ,ale jakmile je hrot zajisten hrebikem nejsou problemy. Konciky mit nemusime ,nebot se delaji do sipu jednim paskem pily na zelezo zacneme a potom mame tri pasky svazane k sobe a dokoncime nejakym malym pilnikem a ovazeme nejakou niti . Ty pera jsou vse krocani /morka/ at jsou nejak ruzne nabarvena ,pera muzeme pouzit z kazdeho vetsiho ptaka a ten kormoran se mi libi vice a vice na lovecky sip pouze zmenime plochou spicku ,pouzivam ty nejvetsi hrotu co mohu koupit ,nebot z 50 liberniho recurve je to jedno na tech 20 yardu ,tes 3D se strileji okolo 20 m a tak tezsi sip je tez vyhoda pouzivat !!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 týždňom #55499 od guban1
Odpoveď od guban1 na tému Rady pre lukostrelcov
nevies nejake stranky kde by som si mohol pozriet lov zvery tradicnimi lukmi?ja som toho moc nenasiel,asi neviem kde to mam hladat.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 týždňom #55500 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Rady pre lukostrelcov
Nejdrive si najdi YouTube a pak jsi do youtube napis traditional bowhunting a tam jsou lovy s trad .luky . Ovsem lepe je si koupit dvd ......

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 týždňom #55505 od guban1
Odpoveď od guban1 na tému Rady pre lukostrelcov
ktory librazny rozsah sipov je vhodnejsi pre 60 lib luky?od 55 do 60lib,alebo od 60 do 65lib?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 týždňom #55506 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Rady pre lukostrelcov
Vzdy ten vyssi 60- 65 liber spine !!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 týždňom #55509 od guban1
Odpoveď od guban1 na tému Rady pre lukostrelcov
a ako je to s rozmerom nasad?Kejval udava rozmer 11/32&quot;,no ma tam od 45 do 70lib.iny priemer nasady je na 45 a iny ma 60lib.ta 11-stka to je priemer nasady?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 týždňom #55510 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Rady pre lukostrelcov
Ten nizsi prumer je pro slabe luku ci slabsi luky. 11/32 je mira v palcich ,nebot on Kejval je kupuje nekde v zahranici a ty borovicove se osvedcily a na 60 liberni luk potrebujes 11/32 tloustku a 60-65 #spine a delku asi o 2 palce /5 cm/ delsi nasady ,nez je tvuj natah my nikdy nerezem sipy na svoji miru ,nebot pro bezpecnost s tercovym hrotem je to jedno ,ale s nabrousenym hrotem mame vzdy nejake urazy a nejvetsi urazy jsou u kladkovych luku....
<br/>Na prumer nasady 11/32 budes potrebovat tercove hroty 11/32 .Nekde v Nemecku meli zavod 3D kde meli lovecke hroty jak ostre nevim ,ale 3D velmi brzo rozstrili :]:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 týždňom #55518 od guban1
Odpoveď od guban1 na tému Rady pre lukostrelcov
ako najlepsie opravit poskodeny sip?(karbonovy)dnes sa mi tiez stalo,ze som minul terc a sip sa zapichol do kopca za nim.musel narazit na nieco tvrde(kamen?)lebo hrot ostal poskodeny a koniec sipu(cca.5mm od koncika dole)ostala prasklinka.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 týždňom #55520 od Martin75
Odpoveď od Martin75 na tému Rady pre lukostrelcov
ak ti vosiel hrot do trubky neostava nic ine len zrezat ak mas este z coho,ale uz to bude lietat trosku inac ako ostatne ak nie tak si povedz ze je to spotrebny materiala zahod ho

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 týždňom #55521 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Rady pre lukostrelcov
Kazde zkraceni trubky vede ke zvetseni spine toho sipu. to se musi pak kompezovat tezsim hrotem ,kolik a jak tezky hrot se musi vyzkouset ---good luck:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 týždňom #55525 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Rady pre lukostrelcov
strieľať s poškodeným karbónovým šípom je najlepšia cesta ako prísť k škaredému úrazu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 týždňom #55535 od guban1
Odpoveď od guban1 na tému Rady pre lukostrelcov
Taak,a poslal som Kejvalovi objednavku na tie nasady,hroty atd. .som zvedavy za kolko dni mi to pride a ci to dojde ok,kedze to asi pojde postou,dufam ze to pride v poriadku...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 týždňom #55537 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Rady pre lukostrelcov
Pouze jeden luk prisel zlamany pred nekolika lety ,jinak se Kejval naucil balit luky ze ani posta je nezlame a na tach par nasadach neni co zlamat na tech 100 milich co to pujde.... Pozor Kejval pojede na dovolenou do Turecka nekam kde nikdo neni uz jsem jej varoval pred nebezpecim co mu hrozi .....pera z kazdeho velkeho ptaka .......ten kormoran je dobry ja vim jak vypada , nebot v okoli Bostonu jich bylo dost primo na Atlantiku......

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 týždňom #55551 od guban1
Odpoveď od guban1 na tému Rady pre lukostrelcov
nevies kedy sa na tu dovolenku chysta?bral som tam este nejake veci pre kamarata,aby som mu v pripade ze sa to oneskori vedel povedat co a ako.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 týždňom #55552 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Rady pre lukostrelcov
Nevim kdy Kejval jede na dovolenou ja se ho zeptam az s nim budu mluvit .
<br/>Muj balik ocekavam koncem skolnich prazdnin :]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 týždňom #55553 od guban1
Odpoveď od guban1 na tému Rady pre lukostrelcov
no tak to je dost,mesiac a pol...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 týždňom #55554 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Rady pre lukostrelcov
Balik jde leteckou postou a je zde za 6 -14 dni ,jinak ja vubec nechvatam ,nebot kseft neni veliky zatim .....pak mi zbyva vyrobit tetivy a luky vyzkouset .....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.110 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 744 návštevníkov a žiadni členovia on-line