Rady pre lukostrelcov

pred 13 rokmi 7 mesiacmi #56153 od guban1
Odpoveď od guban1 na tému Rady pre lukostrelcov
z akych silnych lukov a na aku vzdialenost sa strielalo na tychto sutaziach?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 7 mesiacmi #56157 od bowhunter
Odpoveď od bowhunter na tému Rady pre lukostrelcov
Tá vzdialenosť bola asi 70 metrov, a keďže šlo o ženy, luky mali pravdepodobne do 40 libier

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 7 mesiacmi #56165 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Rady pre lukostrelcov
York Round je 100 yardu /90m/ pozdeji zmenseno na 70m asi pred 10 -15 lety na olympiade .Pak existuji dalsi souteze na mensi vzdalenosti a korejci strili asi na 145 metru na terc velky jako vrata........

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 7 mesiacmi #56188 od guban1
Odpoveď od guban1 na tému Rady pre lukostrelcov
existuje vypustac tetivy aj na tradicne luky?ja pouzivam kozene rukavice(klokan),no po cca. 80 vystreloch musim prestat,pretoze ma bolia konce prstov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 7 mesiacmi #56189 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Rady pre lukostrelcov
S timto jsem zapasil taktez .Rukavice je priliz slaba ,hlavne z klokana je hlavne pro lehke tahy jako 40-45 liber . Kdyz se vyskytnou problemy musime zmenit cely styl a casty problem je ten styl na tahovani jako split fingers tedy jeden prst je nad sipem a ten posledni prst trpi az hrozi ochrnuti ,proto nejlepsi je strilet tri prsty pod sipem a pouzivat tabku ,kde prsty tvori jako jediny block v natahovani tetivy co je vlastne zalozena v druhem clanku trech prstu ......
<br/>Udelat tabku sillnou, treba svazat 3 klokani kuze dohromady ,styl vyzaduje tez trening ,ale co muzeme delat kdyz mame tezkosti s predeslym stylem .
<br/>Mireni se zmeni a proste vsechno ,ja strilim asi 10 let tri prsty pod sipem a nemam problem a jeste jeden prst nad sipem pochazi z Anglie kde se puvodne strilelo dvema prsty a pozdeji kdyz luky se staly moc tezke pridavaji ten treti prst......

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 7 mesiacmi #56206 od guban1
Odpoveď od guban1 na tému Rady pre lukostrelcov
tak som vyskusal novu tabku,vyrobil som ju zo starej monterskej brasne,hrubka 3.5mm,no medzi ukazovakom a prostrednikom som vyrezal ovalnu drazku,aby som mohol vyskusat svoj zauzivany sposob(jeden prst nad tetivou).no dal som cca 100 vystrelov a koncil som,no uz nie pre strpnute clanky prstov,ale sa uz hlasili ramena.tetiva sa po tabke spusta plynule,bez strhavania pretoze na nej este niesu pretlaceniny,som zvedavy ci neostanu po 10-20strelbach.celkovy vysledok bol velmi uspokojivy,napriek tomu ze fukal narazovy a premenlivy vietor(trenujem na samom vrchu kopca,kde su domy pod mnou ako na dlani a tam fuka casto)takze je niekedy problem sa prisposobit vetru,kedze este niesom skuseny strelec..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 7 mesiacmi #56209 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Rady pre lukostrelcov
Pozor musime si uvedomit co je lovecky luk a kolik trenovali v dobe kamenne a treba kolik je 3D . Neni to sportovni luk o tahu 36 liber a strilet 100 sipu lovecky luk neni k tomu uzpusoben..... Proto trening lukem je tak 35 az 40 sipu za den ,nebot trenujeme na lov ci na 3D co ma 28 cilu ....
<br/>Nebot lovec doby kamenne a strelil sve 1-5 sipu a sel domu bud trefil ,ci ne !!!!
<br/>Jako lovci nejvice sipu strelili jizdni indiani co lovili bizony ti tak strelili az 10 kusu a jasne vice nez 10 sipu ,netrefeni se cile neprichazelo v uvahu z tech maximalne 5 metru........

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 7 mesiacmi #56211 od guban1
Odpoveď od guban1 na tému Rady pre lukostrelcov
ten velky pocet sipov som strielal preto,aby mi zosilneli svaly,aby sa mi pri trochu dlhsom miereni hned neroztriasli ruky.je problem v tom ze sa pri viac ako 40 vypustenych sipoch nici struktura drevo laminatu(alebo lepeny spoj)?ja ked idem trenovat tak tych 80 sipov v priemere potrebujem dat,aby som sa citil uspokojeny a uvolneny.a co ten kamosov longbow(60lib.)od Kejvala?ten by mal byt stavany na tercovu strelbu,s tym by sa dalo tych 80 sipov?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 7 mesiacmi #56212 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Rady pre lukostrelcov
Drevo laminatovy luk by mel vydrzet 1 milion ohybu a to je 300 sipu za den a za rok je to rekneme neco pres 100 000 ohybu a tak luk by mel vydrzet temer 10 let teoreticky a jelikoz nestrilime kazdy den a takove mnozstvi sipu tak luk vydrzi normalne 30 let a vice ....
<br/>Je smesne jak dlouho lukem strilime najednou a jak dlouho jej drzime napjaty ,ten muze byt napjaty na 28 palcu treba 14 dni a nic se mu nestane !!
<br/>Co se tyce posilovani pokud strilime 60 liberni luky musime neustale delat kliky a posilovat s cinkami ,proste delat posilovaci cviky....
<br/>Jo ten luk od Kejvala snese i 300 a vice sipu za den ,nebot tyhle luky jsou stavene prevazne jako tercove i kdyz 60 liber neni tercova vaha .......

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 6 mesiacmi #56317 od guban1
Odpoveď od guban1 na tému Rady pre lukostrelcov
na pneumatiku som este nestrielal,ako sa z nej vytahuju sipy?nejdu von tazko?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 6 mesiacmi #56318 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Rady pre lukostrelcov
Na pneu tu nejvetsi na silnici jsem strilel asi ze 160 yardu a sip se na tuto vzdalenost proste odrazil tak ,ze to bylo slyset a ty co sly doprostred pneu jsem jednoduse vytahl ze zeme jak byla pneu oprena na piskovisti /dolovani pisku/ na blizko jasne ani nezkousim strilet do pneu ,nebot se znici sip a to je jako strilet loveckou spicku do stromu za vzdalenosti 20 metru .......
<br/>Na dlouhe vzdalenosti je to vlastne delostrelba ,kde se nemiri na cil ,ale na neco kolem ,delostrelba dalekohledem miri vlastne na nejaky cil dozadu a upravuje se zvyseni hlavne a smer strelby a tak delostrelecky kruh je rozdelen na 6 000 stupnu jestli se tomu tak da nazyvat ........
<br/>Tak ja jsem si urizl klacek asi 2,5 dlouhy zapichl jej do zeme a stoupl si za nej asi 5 m a miril na jeho spicku a potom upravoval vzdalenost priblizeni ,nebot smer uz mel kdyz jsem klacek srovnal s cilem a tak jsem musel udelat asi 3 opravy ,nez jsem zacinal pneu zasahovat.......

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 6 mesiacmi #56321 od medved69
Odpoveď od medved69 na tému Rady pre lukostrelcov
na pneumatiku som sice nestrielal,ale strielal som do tej gumy co sa dava napr. v posilovniach na podlahu,aby tazke kouce nerozbili podlahu a nerobili hluk a z tej to slo neskutocne na hovno .... sice 2cm guma krasne zastavila sip (KE=55 - 60 ft.lbs),ale vytahovat z toho 5 sipov trvalo dlho a bol som slusne vysileny, musel som dat pauzu kym som siel opat strielat.jeden sip som musel vyrezvat,lebo vytiahnut ho nebola sanca ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 6 mesiacmi #56322 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Rady pre lukostrelcov
Dalsi nebezpeci je vlastne strileni carbonovych sipu v zime do zmrzleho a stareno 3D co nejsou nicim namazane , jeden strilel kladkovym lukem 70 liber na 3D v zime a ja ze pujdu vytahnout sipy ,ale nemohl jsem jima ani pohnout a to jsem se zapiral i nohama o terc ,tak chlapik si musel vytahovat sve sipy a mel na to takovy gumovy vytahovac sipu !
<br/>Casem se clovek proste nauci do ceho ma strilet :]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 6 mesiacmi #56331 od pato17
Odpoveď od pato17 na tému Rady pre lukostrelcov

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 6 mesiacmi #56339 od guban1
Odpoveď od guban1 na tému Rady pre lukostrelcov
tak to najlepsie bude ostat pri starom sposobe(narezane stare koberce pospajane viazacimi paskami...)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 6 mesiacmi #56340 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Rady pre lukostrelcov
Jednou jsem vyrobil dreveny plochac a nekomu jej dal a ten je dal zase nekomu a zachvili mi ten luk ten prvni prinesl zlomeny u spodniho ramene a ja se divil jak ten idiot mohl zlomit ......
<br/>Ten druhy zacatecnik proste oprel nohu o spodni rameno a snazil se na luk nadahnout tetivu a jasne mne na to trvalo chvili, nez jsem na to prisel co toho idiota napadlo .....
<br/>Presne jako se pokousi ten medved ,tak jen tak jsem si na to vzpomel co se mi davno stalo drevolaminat by to asi vydrzel, ale ubohe drevo hickory ne !!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 6 mesiacmi #56341 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Rady pre lukostrelcov
www.officegamespot.com/officegames/appleshooter.htm
<br/>
<br/>Musite chvili pockat ,nez se to natoci, pak start game a musite chvili drzet mys atd .....
<br/>
<br/>
<br/>Jeto blbost a jasne tohle vam lukostrelbu nezlepsi a jestli se dostanete na uroven 17 ja jsem rad za 10 !!!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 6 mesiacmi #56342 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Rady pre lukostrelcov
www.cponeidaeagle.com/
<br/>
<br/>Company co byla zalozena a typ luku co se vyrabi od roku 1982 a tak dnes je vymakany tento typ luku se normalne neprodava v obchodech a musime si jej objednat primo z fabriky.
<br/>Company je situovana v Michiganu ,novy luk je dost drahy ,ale videl jsem je na sekundarnim trhu .
<br/>Luk se velmi dobre necha strilet jako recurve instinktivne jednim prstem ,nebo se na nej pripeni vsechny ty soucasky co potrebujeme na kladkovy luk ......

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 6 mesiacmi #56363 od miroslav547
Odpoveď od miroslav547 na tému Rady pre lukostrelcov
v jednom starom prispevku som sa docital ze vedro z pieskom sip z luku prestreli,no gulovnica nie...mna by zaujimalo PRECO je tomu tak..:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 6 mesiacmi #56364 od geronimo1
Odpoveď od geronimo1 na tému Rady pre lukostrelcov
Stary trik Freda Beara z 50 letych let co demonstroval jaky jeho 65 liberni luk ma silu a za vedrem /pytlem / vzdy stavel kus skla a tak se snazil demonstrovat politikum ,ze luk ma dostatecnou silu na zabiti velke zvirete ,nebot tehdy tomu nikdo neveril a jasne z lovcu tomu take nikdo neveril ....Jednoduse vse zalezi na rychlosti projektilu a koule se roztristi jak narazi na pisek co se vlastne stava tvrdy jako kamen zatimco sip ma mensi rychlost a tak pisek je mekky ,ale kdyby sip mel teoreticky takovou rychlost jako kulka tez se roztristi ....
<br/>Rekneme ze skaci z brehu po hlave do vody ,ale cim telo ma vetsi rychlost tim je dopad tvrdci ,vyska 10 m co je vez ten dopad uz je dost tvrdy ,ale existuje takova vyska jako mosty ze ktereho kdyz skocime do vody tak nase mekka voda se stava betonem a zabijeme se ....
<br/>Navic sip zabiji zver jako kdyz treba hazeme nuz ,tedy reznou ranou a unikem krve atd a kulka zabiji hydrostatickym sokem a samotna strelba pusobi velmi negativne na cloveka co strili z pusku a tak kdyz vystrelim 500 samopalovych naboju treba semi-atomaticky ja proste jsem odrovnanej, telo se vlastne dostava do hydrostatickeho soku ,cloveku se chce spat je hrozne unavenej .....cemu zde rikame aftershooting buzz ....ja ti casto trpel, nebot jsem vystrilel bedny a bedny patron ..... :]:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.250 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 448 návštevníkov a žiadni členovia on-line